Sakal sevenler nasıl bir tarz olmalı?

Gizli Üye
Sakal sevenler nasıl bir tarz olmalı?
Erkeklerin saçları kadar sakal modellerine de dikkat etmesi gerekir. Sakal modelinizi değiştirerek yüzünüzün karizmatik yönünü ortaya çıkarabilir, beğenmediğiniz çizgilerinizi kapatabilirsiniz. Burada önemli olan yüz tipinize uygun sakal modeli seçebilmenizdir. Doğru yüze doğru sakal doğru kesim cok onemli!!

KABA SAKAL
Sakal sevenler nasıl bir tarz olmalı?

HİPSTER SAKAL

Sakal sevenler nasıl bir tarz olmalı?
Bu model aslında 1900’lü yılların başında ortaya çıkmış ve günümüzde tekrar moda olmuş bir sakal modeli.
Sakal sevenler nasıl bir tarz olmalı?

Hipster sakalı, sakalın gür ve geniş bir şekilde
bırakılmasıdır. Burada kişinin omuz yapısı ve çene şekli çok önemli. Geniş ve çıkık çenelerde çene bölgesindeki sakallar daha kısa olmalı. Dar ve içeri doğru çenelerde ise çene bölgesindeki sakallar uzun tutulabilir.
Ayrıca geniş omuzlu erkekler sakalarını da geniş tutabilir. Ancak dar omuzlara sakalın yanak bölgesinde kalan kısmı kısaltılmalı aşağı sarkan kısım uzun bırakılmalı. Böylece sakal daralır ve orantısız bir görünüm ortaya çıkmaz. Bu sakal modelinde bıyıkların kesimi de önemli bir detay.

HAFİF SAKAL

Sakal sevenler nasıl bir tarz olmalı?
Her yüz tipi için uygundur. Kadınlara en çekici gelen sakal tipidir. Hem klasik, hem de spor kıyafetlere uyumlu olan bu sakal çeşidi, en çok sarışın veya kumral erkeklere yakışır.

KİRLİ SAKAL

Sakal sevenler nasıl bir tarz olmalı?
Bu model kadınların da beğendiği sakal modelidir. Erkekler arasında da arada popülerliğini kaybetse de ondan hiç vazgeçilmedi. Bu model, düz yüzlü kişilere oldukça yakışan bir model olup genelde kısa saç modelleri ile kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca dar bir alın yapınız varsa yine dikkatli olmanızda fayda var. Çünkü yüzünüzü daha da dar gösterebilir. Boyun kısmınızdaki kılları tamamen kesip yüzünüzde bırakarak bu modeli yapabilirsiniz. Bir sakalın kirli sakal olması için 3-4 günlük sakal olması gerekiyor. Daha uzun olursa kirli sakal diyemeyiz.
Sizce Hangisi yuz ve vucut tipine yakısan mı yoksa herkesin dediği gibi kirli Sakal mı?

Güncellemeler
+1 yıl
Herkesın zevkı baska o zaman sakal candır diyenler devam
Sakal sevenler nasıl bir tarz olmalı?