Çok çirkinim mutsuzum param yok, ne yapmalıyım?

Arkadaşlar ben 18 yaşındayım annemle babam ayrı babam almanyada annemle birlikte yaşıyoruz annem çalışıyor hiçkimsemiz yok çok korkuyorum yalnız kalmaktan ve çok çirkinim kendime bakamıyorum param yok liseyi okumadm maddi durumdalardan dolayı hiç kimse sevmiyo beni annem de sevmiyo ve hayata küstüm soğudum insanlara karşı ama geleceğime karşı yönelik hiçbişey yapmış değilim ne yapıcam ölmek istiyorum hergün ağlıyorum :(:(:(( sevgilimde yok çıkma teklifi edenler var ama kabul etmedim ben çirkinim diye özgüvenimi yitirdim kimseyle çıkmıyorm :(

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Dünya başına yıkılmış gibi düşnmekten vazgeç önce.Seni sevmediğini düşünüyor olsan bile bir annen ve başını sokabileceğin bir evin olduğu için şükret ;)Şuan 18 yaşını doldurmuş ve çocuk esirgeme kurumundan kapı dışarı edilmiş bir genç kız da olabilirdin ;)Kendine bakmamanı ve çirkin olduğunu düşünmeni bi şekilde anlayabiliyorum. İnsanın bir meşgalesi olmayınca birde senin gibi dünyaki en berbat durumdaki insanın kendisi olduğunu düşündüğü durumlarda ne özgüven kalır, ne güzellik ne de başka bişey. Bir yerden başlamaya çalış bu açıktan lise olabilir, herhangi bir yerde işe başlamak olabilir.Hayat sana gel benden istediğini al demeyecektir hiç bir zaman.İstediklerini sen kopara kopara alacaksın ;)Elbette tüm sıkıntıların burdaki iki satır yorumu okuyunca geçmeyecektir.Hatta hayatında hiç birşeyin değişmemesi de ihtimaldir.Lakin bak en azından sen ''sesini çıkarırsan'' birileri cevap veriyor ;)Sen yaşıyorum dersen hayatta sana yaşanacak şeyler sunacaktır...

• +1

• Pes etmek ne demek hatırlamak ister misin ?
      Dövüşü kaybedenler pes eder ;)
      İntihar etmenin bir başka şeklidir aslında bu...
      Nefes alırsın ama ölmüşsündür.
      Yaşarken her haltı yersin her türlü günahı işleyebilirsin.
      Fakat bi ihtimalin vardır: Tevbe etmek.
      İntihar ise en büyük ahmaklıktır.
      Çünkü senin için hiç bir ihtimal kalmamıştır.
      Pes etmek intihardır.
      Nefes alıyor olsan bile ;)

• Çok Moral Verdin Tşkr Ederim Arkadaşım Hayat Zor Gerçekten :( Ama Düşündükçe Üzülüyorum Pes Ediyorum Herşeyden birazda üşengeç birisiyim

Erkekler Ne Diyor 26

• 2ay

böyle düşünme her kör satıcının bir şaşı alıcısı çıkar ama bence bir link at

• 'Çirkin kadın yoktur, az votka vardır' diye bir söz var; duymuşsundur muhakkak. Ben bu sözü şu şekilde eviriyorum: 'Çirkin insan yoktur, farkında olmayan insan vardır.' Elbette bu sağlıklı olanlar için geçerli. Çünkü, bizler 'çirkin' veya 'güzel' olduğuna karar verirken aslında içgüdüsel olarak sağlıklı olup olmadığına karar veriyor, 'Acaba iyi eş olur mu?' sorusuna yanıt arıyoruz.Ben de erken gençlik yıllarımda çirkin olduğumu sanırdım. Sonra aslında güzel olduğumu farkettim. Meğer çevremdekiler çirkinmiş. Kendimi ancak üniversitede farkedebildim ve öyle geribildirimler aldım ki çok şaşırdım. İnsanlar, kendilerine ilgi göstermediğim ve iletişim kurmaktan kaçındığım için, beni 'kendini beğenmiş' olarak nitelendiriyorlarmış. Oysa ben sadece utangaçtım.Bence sana çirkin olduğunu düşündüren şeyleri bulup yok etmelisin. Bu siteyi yeni keşfettim. Özel mesaj özelliği var mı yok bilmiyorum ama, şimdilik buralardayım. Yazmak istersen okurum.

• Arkadaşım çirkin insan yoktur! Sağlık her şeyden önemli sağlık "çirkin" olmasın

• Eğer okumuyorsan ki öyle demişin gir bir işe çalış ve annende çalışırsa bir çok sorun çözülür.

• hayat herşeye rağmen yaşamaya değer umudunu yitirme

• çirkin olmak mutlu olamamak demek değil...çirkin ördek yavrusuda çok şirindir...bence kendisne iş bul ve çalış...para kazanabiliyor olman gereken özgüveni sana verecektir...

• annenin ve senin sağlığınız yerindeyse halledilmeyecek bir sıkıntın yok demektir. Hiçbişey için üzme kendini hayat o kadar kısa ki bugunleri atlatacaksın. Belki bir yuvan, bir yavrun olacak.Hiçbişey için değilse bile onun için yaşayacaksın.

• güzel yada çirkin her insanın bir mükemmel yanı birde tabiki eksi yanı vardır ama herkeste bir mükemmellik mutlaka vardır

• Dur dur, sakin ol...Ne yaparsa insan kendine yapıyor böyle böyle işte. Almanya gibi bir yerde, illa ki meslek edindirme baabında bir topluluk veya bir kuruluş vardır. Genel yeteneklerin hangi branşa yatkınsa, o konuda bir eğitim alıp, hayatını idame ettirecek bir işe sahip olabilirsin..Eğer okula kaldığın yerden devam etmek istiyorsan, illa ki onun da bir çaresi vardır. Avrupa bu çünkü. Bu insanlar, insan odaklı yaşadıklarından, senin için de bir çıkış yolu her zaman bulunur kanaatindeyim..Çirkinlik konusuna gelince, herkes için yaratılmış ve illa ki yollarınızın kesişeceği insanlar çıkacaktır hayatına ve bunun güzellik-çirkinlikle hiç bir alası yok. Ha çok kafana takacaksan şöyle de bir püf noktası vereyim sana: Eğer kilolu isen, sağlık dahilinde biraz zayıflar ve giydiğini de yakıştırırsan, güzel olmaman için hiç bir neden yok. Ama bunlar, kendi hayatını kazanabildiğin ve annene bakabildiğin zamanlardan sonrasına tekabül etmeli.. Hadi, öptüm gözlerinden..

• ...

• Son cümle yumruk gibi oturdu göğsüme.

• annesiyle babası ayrı birçok insan var bu hayata küsmen için mazeret değil ayrıca çıkma teklifleri aldığına göre çok çirkin de sayılmazsın,kolaya kaçıp hayatı boşvermek işine geliyor gibi geldi bana

• napacan güzelliği felan, gel benimle evlen, gayet ciddiyim_? durumum o kadar iyi değil, ama sıkıntı da çekmeyiz, hangi şehirdesin?

• valla ne diyeyim çok üzüldüm. buradan bizlerin yapabileceği ne olabilir ki. yalnız zaman zaman bu sitede içini bizlere dökmek için karşılaştığın zor durumlarla veya üzücü olaylarla ilgili sorular sorabilirsin. yalnızlığını biz site sakinleriyle giderebilirsin. senin morale ihtiyacın var. belki burada ihtiyaç duyduğun morali bulabilirsin. Allah yardımcın olsun arkadaş. Ama unutma ki her karanlığın bir aydınlığı vardır !

• Neden daha çok arkadaş edınmeye çalışmıyorsun... Çirkinsen Ne olacak ?... Herkein Dünyalar güzeli olması gerekmiyor... Kendine Güvenini daha da azaltma artık.Kendine Gel !

• olumlu düşüncelerin de varmış.
      Biryerden başlayacaksın işte..

• Açıköğretimden bitirmeyi düşünüyorum liseyi :(

• Güzel... Arkadaş seciminde dikkatlisin..
      Neden okula devam etmiyorsun ?

• Öncekileri Göster
  • :)) allah yardımcın olsun bunları takma ya bunları

• çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır..kendini sevmeyi öğrenmelisin...iş bulman da kolay......

• Liseyi bir şekilde bitirmeye çalış. Hayatın ne getireceğini asla bilemezsin.

• Düşüncelerini öncelik sırasına koyup, ona göre düşünmelisin. Mantıksız hareket etmek gibi bir şansın yok maalesef. Yani, bazı insanlar şanslıdır, bazıları da değil. Senin diğerlerine göre daha çok çabalaman gerekiyor. Ama dediğim gibi olaylar öyle bir gelişir ki, 1-2 sene sonra belki kendini çok güzel bir noktada bulabilirsin. Denemeye değer.

• liseyi açık öğretimden okucam tabikide ama çok zor olucak napıcam bilmiyorm herşeyi düşünmekten nasıl kendimi derslere vericem :(

• toparla kendini ya düşünme böyle olmaz ki ama azcık serbest bırak kendini gelir gerisi

• olmuyor İşte Düşündükçe ağlıyorum annem hiç ilgilenmiyor bu nedenle psikolejim yerle bir oldu :(

• ... bu soruyu evden mi soruyorsun ?

• Haklısın Sende Ama Korkuyorum Geleceğim Hiç Aydınlık Değil Öyle Düşünüyorum neydim Ne Oldum 1 yıl içinde herşey değişti :(

• ... Annenin evi var,bilgisayarı var,interneti var.Olmayan ?

• Allaha Şükür Annemin Kendi Evi Var Oda Olmasa Daha kötü olurdu :(

• merak ediyorum çirkinim diyenler neden guzel cıkıyor anlamıs değilim...bu hayatta bunları yasayan tek kişi sen misin insanlar ayakta durmayı biliyor..hayatın sınav oldugunu biliyor..biraz imanını guclendir...boşluga girmissin ne oldugunun farkında bile değilsin.ben çirkinim demekle cirkin olunmuyor koy resmini millet değerlendirsin.

• ozaman oku biyerlere gel ailene bak böle caresizce konusmakla birsey olmuyo hedef koy calıs

• Çok Kötü :( Ya Başımıza Birşey Gelse Kimse Bakmaz :(

• şu an yaptıgım seyleri görse arkadaslarım sasırırlar ben ömrüm boyunca bu kadar yalnız kalmadım ama sıkmıyorum kendimi geziyorum tek basıma şu an yasadgıım ilde arkadsım yok hiç

• Öncekileri Göster
  • allah yaratığı hiç bir varlık çirkin değil bir kere bide diyosun teklifde alıyorum diyosun bak bak güzel kardeşim herkezin evleneceği eş belli zaten kadaerde olan maddi duruma gelelim allah rızkka kefildir az veya çok biz doğmadan önce ezelden yaratılmıştır aynı ömrüğümüz gibi ama allah çalışmayı emretmiştir çalışmak buna vesiledir rızk azalmaz çoğalmaz kimse rızkını yemeden ölmez allak bize helal rızkı nasip estsin inş

• güvelik işini araştırdınmı

• aynen öyle buna şükür ya kör olsaydık yada sakat dimi

• Denildiği gibi herşeyin ilacı Zaman ve Namazdır.

• Öncekileri Göster
  • :S

• sıkma canını arkadaşım zor durumda olduğnun farkındayım ama yinede hayata tutunmak zorundasn hayat süprizlerle dolu bir yşam elbet sennde istediğin bir yaşam sana ait bir sevgilin oluck önce bu zorunda ayakta durup savaşmlsn sana kimse yardmcı olamyrsa bile bizler varız sitede istediğin şeklde dertlerni derman bulursn...

• böle düşünme bnce henüz daha yolun başındasn hayat bu herkes istediği gibi yaşamyr işte herkes güzel iş gücü olan bir yaşm biçimi ister ama bazende istekdklrmz olmuyr burada önemli olan senn yaşmla mücadelen eğer sen kaderini kabullenp boyun eğersen orda kaybdersn ne kadr zor durumda olursan ol güzl yada çirkn farketmz hayata meydn okuyup bn başırıcam diceksn bak ozaman engeller nasıl önünden yavaş yavaş kalkmaya başlıyor demk istdeğim önce hayat senn iç dünyanda başlıyr..

• Teşekür Ederim Arkadaşım İnan Bunları Yazarken Bile Ağlıyorum Ben Bişeymi Yaptım Onun Cezasını Çekiyorum Acaba :( Psikolejim Çok Bozuldu Herkes Mutlu Huzurlu Yaşarken Ben Burda Zaman Öldürüyorum Başka Yapcak Bişeyim Yok Evlenirsem Hayat Daha Zorlaşacak Ne Yapıcamı bilmiyorumm :(

• Daha cok ufaksın. KLötü şeyler yaşamışsıon emin ol 20lere geldiginde kendini tanıyamayacaksın

• Özgüven eksikliği,umutsuzluk,karamsarlık Rabbim yardımcın olsun. Her zaman dua et ve sana teklif edenlerle şansını dene inan kendine özgüvenin gelecektir. Birini sev o da seni sevsin.

• ben herşeyden bıkmışım bu hayatta hiçbişey yolunda gitmiyor :( önceden kendime güvenirdim bakardım ama şimdi bakımsızlıktan çürücem o derece :(

• yapma böyle yaaa ilk önde aklını başına tople giyin kuşan sonra güzel bi iş bulalım sona

• Hmm... İş konusunda yardımcı olabilirim.

• çalışmak istiyorum ama iş bulamaıyorm heryer lise mezunu istiyo ne yapmam lazım :(

Kızlar Ne Diyor 6

• Çirkin olsaydın beğenilmezdin beğeniliyorsunki çıkma teklifleri geliyor sana.Ayrıca şuan durumların müsait değilse ilerde açıktan bir şekilde okursun kapatırsın açıklarını her şeyin bir çaresi vardır bu kadar olumsuz bakma olaylara.Benimde ailem ayrı 18 yaşında ieş başladım o gün bu gündür çalışıyorum bir yandandan aöf ünv okuyorum isteynce her şey oluyor ve şunu unutma yaşadığın her zorluk seni dahada güçlü kılıyor dahada hırslanıyorsun.

• teşekkür ederim bagatur.

• Bu kızı örnek al.

• çalışıyo musun?

• höyt ne oluyoruz dedım ya ısyankar olma bu kadar.lıseyı oku açıktan mutlaka,kendıme bakmıyorum derken temel bakımlarını yapıyorsan(temızlık gıbı)bakımlısındır zaten,yalnız kalmaktan korkma,okumucam dıyorsan sende çalıs.ve en ıyısını soyleyım ıyıkı sevgılın yok senın duygu boslugundan yararlanmak ısteyenler cok olur Allah koruyor demekkı senı.hayata kusmene gerek yok herseyın caresı var ki hıç çaresız gorunmuyorsun gerçekten cunku cozumu olan seyler bu soyledıklerın

• önce iş...okumakk tek çare değil bir şekilde bir iş bul hemen paranı kazanmaya bak ilk yapacaın şey bu olmalı.çirkinlik konusuna gelirse daha 18 yaşındasın vücudun değişecek zamanla daha güzel ve bakımlı olacaına eminim.ayrıca zaten bakım senin elinde para kazandığın vakit bunu da halledebileceksin.sevgi konusu ise sandığın gbi olmasa gerek sen insanları sevmeye devam et elbette ki seni de sevenler ve sevmeyenler vardır olacaktır.ayrıca bir anne çocuğunu her zaman sever bunu da unutma.bu yaşlarda bu tip umutsuzluğa düşmeler olur normaldir.zamanla herşey düzelecek korkma...

• iş konusunda yardımcı olabılrıım

• Liseyi dışardan bitiremez misin? Çirkinliği falan takma.Ki değilsindir önemli olan eğitim.

• evde yapıyorum bzaen annemle maske felan ama hergün üşeniyorum kendime bakmaya napıcam bilmiyorum

• Canım bakıma öyle tonlarca para dökmene gerek yok inan.
      İnternetten biraz bak doğal cilt maskelerine falan filan..
      İstersen saçını kestir yani bir değişiklik iyi gelicektir sana.
      Liseyi mutlaka bitirmeni öneririm. Hatta üniversiteyi de düşün bence.

• liseyi açköğretmden okumayı düşünüyorum bu yıl inş :( önceden çok güzeldimmm şimdi özgüvenimi kaybetmiş durumayım hiç bakımlı değilim bütün kızlar güzel bakımlı onları gördükçe çok kötü oluyorm üzülüyorum eve kapandım hiç dışarı çıkmıyorm :(

Yükleniyor...