'Açık giyinen kadınlar teşhircidir' önermesine katılıyor musunuz?

Bu zihniyet neden hep vardır akıllarda... açık giyinen kadın teşhircidir, özellikle giyiniyordur, erkeklerin bakması hoşuna gidiyordur. Elbette bu amaçla açık giyinen kadınlar da vardır fakat her kadın sırf bunlar için açık giyinmez.. Yaşadığı ortam, kültürü, ailesine göre değişen bir şeydir bence.. örneğin Bodrum'da yaşayan bir insan ne giyebilir ki? ya da örneğin benim gibi Konya'da yaşayan bir insan açık giyindi mi teşhirci damgasını yemek zorunda mıdır? .. bir üniversite hocasının kullandığı söz: "açık giyinip de tecavüze uğrayan kadın hak etmiştir" bu kadar yobazca ve cahilce bir laf olabilir mi? siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
Bir tek açık giyinmekte değil.. kapalı yada türbanlı olanlarada cahil, geri kafalı diyen bir milletiz.

0|0
13|18

En İyi Erkek Görüşü

• Rüzgarlı havada mini etek giyip sonrada uçmasın diye tutmaya çalışanlar için yorum yapmak istemiyorum .

Olur olmaz yerlerini açan birisi için herkes aynı düşünce içerisine girebilir .

Bunun sebebi hayat kadınlarınında her yerini gösteren giysiler giymesidir .

Türkiye'ye özgü bir durum değildir bu , yabancı birçok ülkede tecavüze uğradığı sırada etek giymiş olması sebebiyle , tecavüzcüyü tahrik ve davet ettiğine karar verilip düşen davalar olmuştur .

Kot pantalon giydiysen tecavüz , etek giydiysen teşhir ve tahrik olarak değerlendiriliyor .

Yazlık yerlerde bikini ilede gezsen kimse seni yadırgamaz ama mahallende gezersen herkes yadırgar bu anormal bir durum değildir .

Ben sadece eşimin giydiklerinden mesulum , kimin ne giydiği beni ilgilendirmiyor , herkes kendi hayatını yaşar

3|2
    • Şikayet

zaten kasten yapanlar için diyecek bir sözüm yok...