'Açık giyinen kadınlar teşhircidir' önermesine katılıyor musunuz?

Bu zihniyet neden hep vardır akıllarda... açık giyinen kadın teşhircidir, özellikle giyiniyordur, erkeklerin bakması hoşuna gidiyordur. Elbette bu amaçla açık giyinen kadınlar da vardır fakat her kadın sırf bunlar için açık giyinmez.. Yaşadığı ortam, kültürü, ailesine göre değişen bir şeydir bence.. örneğin Bodrum'da yaşayan bir insan ne giyebilir ki? ya da örneğin benim gibi Konya'da yaşayan bir insan açık giyindi mi teşhirci damgasını yemek zorunda mıdır? .. bir üniversite hocasının kullandığı söz: "açık giyinip de tecavüze uğrayan kadın hak etmiştir" bu kadar yobazca ve cahilce bir laf olabilir mi? siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Güncellemeler:
Bir tek açık giyinmekte değil.. kapalı yada türbanlı olanlarada cahil, geri kafalı diyen bir milletiz.

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Rüzgarlı havada mini etek giyip sonrada uçmasın diye tutmaya çalışanlar için yorum yapmak istemiyorum .

Olur olmaz yerlerini açan birisi için herkes aynı düşünce içerisine girebilir .

Bunun sebebi hayat kadınlarınında her yerini gösteren giysiler giymesidir .

Türkiye'ye özgü bir durum değildir bu , yabancı birçok ülkede tecavüze uğradığı sırada etek giymiş olması sebebiyle , tecavüzcüyü tahrik ve davet ettiğine karar verilip düşen davalar olmuştur .

Kot pantalon giydiysen tecavüz , etek giydiysen teşhir ve tahrik olarak değerlendiriliyor .

Yazlık yerlerde bikini ilede gezsen kimse seni yadırgamaz ama mahallende gezersen herkes yadırgar bu anormal bir durum değildir .

Ben sadece eşimin giydiklerinden mesulum , kimin ne giydiği beni ilgilendirmiyor , herkes kendi hayatını yaşar

• zaten kasten yapanlar için diyecek bir sözüm yok...

Erkekler Ne Diyor 17

• Bir çok kadının erkekleri tahrik etmek için açık giyinmediği internetten okuduğum yorumlarla, arkadaşlarımdan duyduklarımla falan öğrendiğim bir şey, fakat şöyle bir durum var, genellikle neden açık giyiniyorsun sorusuna verilen çok bilindik 2 cevap vardır

1-Ne yapayım, kapalı giyinip pişeyim mi ?

2-Güzel gözükmek için

1. soruya cevap alarak şunu söyleyebilirim, çarşaf giyin diyen yok zaten ama erkeklerin büyük bir çoğunluğu yaz boyunca t-shirtle, gömlekle, takım elbiseyle falan geziyoruz, altımızda da hep bir pantolon. Biz bunlarla sıcaklamıyoruz, sıcakladığımız ortamlarda zaten her şekilde sıcaklanacak ortamlar oluyor. Dolayısıyla 1. sebebi son derece saçma buluyorum.

2. soruya cevabımsa şu, güzel gözük ama önemli olan nasıl güzel gözüktüğün. Erkekler olarak kadınlara karşı bir zaafımız olduğunu bilmeyen yoktur herhalde burada, eşcinsel olanlar hariç neredeyse bütün erkekler için bir kadının vücudunun ciddi bir tahrik edici öge olduğundan emin olabilirsiniz. Dolayısıyla arkadaşlarıma güzel gözükeceğim hevesiyle bacaklarını herkese gösteren bir insanın kendine bakanlardan şikayet etmeye hakkı yoktur çünkü sen istemeyerek bile olsa o kişiyi tahrik etmişsindir, buradan sonra ise top erkektedir. Erkeğin önünde iki seçenek vardır, ya psikolojisiyle, istekleriyle savaşır ya da hiç uğraşmaz sapıklık edip bakar, gizlice ya da açıkça. Ama isteklerimizle savaştığımızda bile mağlup olduğumuz oluyor, emin olun, o kadar aşırı derece tahrik oluyoruz ki isteklerimize karşı koyamıyoruz. Bazıları giyinmiş giyinmiş ama giysisi vücuduna tamamen yapışıyor, vücut hatları net bir şekilde ortada. Boyanmış bir vücut olmak oluyor o, vücudunu kapamak değil. Ama tabi ki direk açmaktansa tercihimiz ikincisidir.

Yani 2. cevap hakkında genel yorumum şu, güzellik için vücudunu sergileyip isteyerek ya da istemeyerek bir erkeği tahrik eden bir kadının kendisine bakılmasından şikayet etmesini haklı bulmuyorum ben, çünkü ona karşı tahrik edici öge kullanıyorsun. Sonuç olarak tahrik olmak bir erkeğin isteği sonucu gerçekleşen bir şey değildir, tahrik edici ögeler tahrik olmayı tetikler. Ama gidip vücut hatlarını net bir şekilde ortaya çıkarmayan bir kadına bakan kişi net ve tartışmasız bir şekilde sapıktır tabii ki.

Ha fakat yanlış anlaşılmasın, bu yazdıklarım tecavüzle falan ilgili değil sadece bakmakla ilgili, tecavüz hastalıktır, sapkınlıktır ve hiçbir şekilde hiçbir açıklaması olamaz tecavüzün.

• İnsan kendini bildikten sonra açık giyinmiş kapalı giyinmiş ne önemi var? İmam hatip lisesinin önünden geçerken kafama ped atıldığını bilirim. insanın içindekiler önemlidir. Namaz kılıp kıçını başını örtmekle insan olunmuyor.

• Kim nasıl giyinirse giyinsin umrumda degil açık kapalı türbanlı bikinili üstsüz umrumda degil, sende insanların düşüncesini degiştiremezsin, o insanlarda öyle bir ortamda yaşıyorki senin yazdıkların onlara ters gelebilir.

• türbanla diz üstü etek yada vücüt hatlarını belli eden elbiseliler giyenlerdense

daha sıcak geliyor dekolte giyinenler ...

• bu konu tartışılamaz bile. din ne derse odur. din kadının kapanmasını emretmiştir. açık giyinmek büyük günahtır. bunun nedeni ise : açık giyinen kadın hem kendini hemde karşısındaki erkeyi günaha sokar. bu heryerde böledir.bu bilimseldir. dünyanın neresine giderseniz gidin bu böledir.zaten kadının açık giyinmemeli oldunu anlamak için uzman olmak gerekmez.her erkek bunu anlaya bilir. aslında kadında anlar ama çogu kadın erkeyi taşhis etmek için . kendini dikkat çektirmek için etmek için giyer. açık giyindimi bir kadın kul hakkınada girer. açık giyinen bir kadın hiç bir şey kazanamaz.bol bol günaha girer.açık giyinmek 7 büyük günahtan biridir.hem açık giyen kadın zinayada erkeyi tavsiye ettirir gibidir.umarım anlamışsınızdır . kapalı giyinmelisiniz.

• en az iki neslin daha soyu tukenmelidir diye dusunuyorum

daha sonra gelen nesiller daha acik goruslu ve acik fikirli kisilerden olusacaktir

iste o zaman rahat hareket edebilme kabiliyetine sahip olunabilir

• Sözlük anlamı ile soruyorsan evet :D

• yani gösterme isteği kadınların içinde bir içgüdüdür. kendilerine bakılması onları memnun eder. hem de çok...

• tamam bu iş salataya dönecek, boş ver bildiğin gibi olsun...

• ama erkek ona tecavüz etmekte özgür değildir.. bu tamamen bakış açısı zihniyettir. bir insanın kafası tahrik olmaya dünden meğilliyse kapalı giyinse bile bir kadın ona o gözle bakar..

• senin karın açık giyinse ve tecavüze uğrasa ... sen tahrik etmişsin aslanın kafesine girip et sallamışsınmı dersin.. ne kadar tuhaf bir düşünce.. . bir erkek tahrik olabilir mi ama gerçekten adam gibi adamsa bunun bir cinsel dürtüden ibaret olduğunun farkında olup kendini engeller.. hem ayriyetten erkek zihni bu kadar düz mantık mı? bu kadın açık giyinmiş yani tahrik etmek istiyor gel ben bunu bi doyuruyum... insanların hür iradesi vardır.. özgürlüğü vardır. o kadın açık giyinmekte özgürdür

• Öncekileri Göster
  • konya'da bir ara 2-3 yıl kadar mecburi ikametgahtaydım. diyebileceğim tek şey, allah kurtarsın.

• artık eskisi kadar olmasada evet aynen öyle abicim :)

• Her açık giyinen kadın teşhirci değildir, ama teşhirci zihniyetteki kadınlarında açık giyindikleri bir gerçek. Aradaki farkı ayırt etmek gerek.

• evet, katılıyorum :) mantıklı bir yaklaşım :)

• Açık giyinipte sağını solunu eliyle çekiştirenlere ve oturduğu zaman çanta gibi yardımcı maddelerle bir yerlerini kapatmaya çalışanlara sinir oluyorum. Bu şekilde açık kimse giymemeli. Açık giyinmeninde bir sınırı olmalı.

• +1 Harbiden bunlara ben de sinir oluyorum. Göğüs dekoltesini kapatmaya çalışır, oturur çantasını bacaklarının üzerine koyup bacaklarını kapatmaya çalışır,.. giyme canım o zaman kısa.

• bence belirli bir sınırı olması lazım

Bir erkek gibi düşünüyor olsaydın kimse sevgilisinin karpuz sergisine çıkmasını kendine yediremez derdin

ama dediğin gibii yerine görede değişir

• Açık giyinmek derken aşırı açık giyinmeyi bende etik bulmuyorum.Fakat bu açıklıktan kastın saçın açık olması veya kolların açık olması ise giyinebilir ve bu durumda teşhirci olduğu anlamına gelmez.Belki tahrik unsuru olabilir.

Özgür bir insan olma gereği çırılçıplak sokakta dolaşan bir kadınında bu şekilde dolaşması etik değildir.Yani herşeyin bir sınırı var.Ama kısmen açık giyinmekte bir sakınca görmüyorum.Türbanlı hatta çarşaflı bir kadın bile tecavüze uğrayabilir.Böyle giyinen birisi tecavüzü hak etti diye bir şeyde söylenmemeli.

Eğitimden ve gelişimden yoksun insanlar oldukça her zaman ülkemizde böyle düşünenler olacaktır.

• @kath : yok o kadar da değil.

bizde kalp taşıyoruz ama dimii :D

• Bu senin görüşün saygı duyarım.Bana göre etik değildir.

Fakat çıplak gezenede herhangi bir sözlü veya başka şekilde müdahele etmem.

• İsterse çıplak gezer. -1.

• Öncekileri Göster
  • kasıtlı yapanlar mutlaka vardır.

bir kadının fiziksel özelliklerini güç olarak kullanmasını doğru bulmuyorum.

her mini etek yada dekolte giyinen kadına da bu suçlamayı yöneltmek saçmalık.

çünkü bir erkek derin göğüs dekoltesinden erekte oluyorsa ve bunun nedenini kadının açık gyimine bağlıyorsa kadın da o erkeğin çok zayıf iradeye sahip olduğunu iddia eder.

ki haksızda sayılmaz.

• evet katılıyorum. +1

• kadın açık gezinebilir herkesin kendi iradesi var,karar verme yetisi var allah bize bu özellikleri vermiş dimi? erkeğe de aynı şekilde.

peki kendine uçkuruna hakim olmayan, açık bir bayanı karşısında gördüğünde küçük pipisini havaya kaldırmak için can atan adamın hiç mi suçu yok ? suçu kendinde aramayıp başkasına atma zayıflığı da neyin nesidir

• aynen teşk.

• gerçekten seni tebrik ediyorum... teşhircilik için yapan kadınlarında olduğu bir gerçek o ayrı bir şey ama dediğin gibi bazı erkekler coşmaya yer arıyor..

• şimdi şu var tamam acık giyin saygım var da... kadın örtündükce gizemlidir açıldıkça basitleşir... bu düşünceye ister katıl ister katılma... tamam muğla antalya gibi deniz kenarında kimse bişey demez ama doğru heryerde doğrudur aslında. usturuplu olarak açık giyinebilirsin... yani mini etek giyince güzel olunuyor da bi pantolon kötü mü gösteriyor...

senin açından söyleyeyim bi de... anlattıkların karşındakinin anladığı kadardır

saygılar...

• yaşadığın yer konyaysa bunu yargılamak zaten faül:) 4 hafta öncesi mi ne ordaydım... normal bi arkadaşım vardı kız onunla oturup muhabbet ederken bile bakan insan topluluğu bi şehirde toplandıysa sana ordan iyi tavsiye gereği taşınmak düşer... bi daha sadece türbeye ziyarete giderim tek başıma...

• ben açık giyinimi savunmuyorum burada... açık giyinmek çok güzel bir şey herkes soyunsunda demiyorum. sadece neden bu kadar sert ve acımasızca tepki alıyor insanlar bu benim sorduğum soru. Sanada saygılar.

• tecavuzu kimse haketmez. açık giyinen kadının açıklık derecesine göre değişir bence. yani beli açık gous dekoltesi olan veya mini etek giyen bi kadın gunumuzde normal olması lazım fakat biyerleri gorunuyorsa gerçekten yani bacaklar dekolte vs dışında mahrem yerler ve bunun bilincindeyse teşhircidir. ama olsun. onlar da candır. severim kendilerini.

• Bence yaşanılan yere bağlı. burda kapalı giyinene götü gözle bakıyorlar

• o kadar aşırıya kaçan bir giyim zaten giyim değildir.. ama günümüzde mini etek bile giymiş bir kadına direk kötü kadın damgası yakıştırılabiliniyor.

Kızlar Ne Diyor 13

• Katılıyorum,davetkardır.

• Hayir, herkes ayni degildir. Cok fazla dekolteden yana degilim ama mini etek falan giyerim tabi yerine gore.

• giyersen tecavüze ugrarsın..* sikeriz

• yeri ve zamnı önemlidir bana göre giyinmenin

• Çok saçma ya. Kesinlikle katılmıyorum.

• Güya kapalı olup akıl almaz bir halde giyinen bayanlar da çok fazla! "açık giyinip de tecavüze uğrayan kadın hak etmiştir" diyen bide ÜNİVERSİTE hocası olan zihniyetler nato kafa nato mermer ler ;) takma kafanı derim...

• açık- kapalı lafını duyunca aç kapa artema geliyor içimde kalmasın paylaşım dedim..kişisel tercihlere saygı duymayı bilmiyoruz malesef.. allah belasını versin o zihniyette olanın zaten bir mendil kooysam kafama o zaman mı müslüman olacağım o değil..böyle değerlendirerek allah a şirk koşuyorlar..herkes dinini içinde yaşar allah la arasındadır neden herşeye din alet ediliyor ve millet de koyun gibi bu oyuna alet oluyor offfff çok fena sinirleniyorumm yaaa..

örtünmeyi de bilseler içleri yanıp tutuşuyor ama mendili koyuyuor ya tepesine olay bitiyor makyaj da yapmasınlar ama giyinmeye süslenmeye gelince birşey den de eksik kalmıyorlar lanet olsun ki bu türlere saygı duyamıyorum bir şeyi yapıyorsan hakkıyla yap yapamıyorsan da yapma ona buna da bok atma...

• Kimsenin bir suçu yok suç abazanların

• ozmn sikeriz sizi aldınmı lafı o.ç

• Değil.

• suç sizin.

• Öncekileri Göster
  • Konya aslında bu konuda her sene biraz daha gelişen bir şehir.Ben geçen aya kadar 7 yıl Konyada yaşadım.İlk gittiğim yıl normal kısa kollu (sıfır değil kısa kol) t-shirt giydiğimde yanıma gelip kolumdan tutup ''yanacan yanacan'' diye bağıran adamlar vardı :) Ama son yıllarda rahatlıkla insanlar istediklerini giyebiliyor.Tabi bu rahatlık belli bölgelerde sınırlı kalıyor olabilir.Ama Antalya'dan gitmiş olmama rağmen benim çok rahat ettiğim ve severek yaşadığım bir şehirdi.

Genel olarak ise bunun Antalyası Konyası doğusu batısı yok dar görüşlü sığ insanlar olduğu sürece her yerde kapalı için de açık için de yorumlar yapılacaktır.İnsanlar birbirine saygı göstermeyi öğreniyorlar yavaş yavaş.Ama mutlaka öğrenemeyip her zmn önyargılı insanlar olacaktır.Bence herkes kendi hayatını yaşasın elalem ne derse desin :)) link

• çıtır çıtır :D

• yanacan yanacan:)

• +1

• hep kendimizi değil başkalarını suçlayan bi milletiz işte

• dar giyinen kadın teşhirciymiş adamın biri bana öyle demişti bu saçmalık teşhir kıyafetle olmaz bence

• +1

• Saçmalık.

İsterse çıplak gezer.

• bizde de kalp var ama :D

• Aslında denemek lazım Katherinee. Süpersin... ;)

• Hayır abartmıyorum. Estetik olursa sorun yok.

• Öncekileri Göster
  • Bir kadın dekoltesinin ölçüsünü iyi bilmesi gerekir ister Bodrumda olsun ister konyada.

Eger o ölçüyü aşarsa çok avamdır.

• ozmn sikeriz sizi

• O zman takmıyacagız.

• zaten bende o konuda hemfikirim. abartıya kaçılmamalı, ama abartıya kaçmayanlar bile yadırganıyor.

• Yerine gore :) acik giyiminde bir adabi var tabikide.

• evet canım haklısın. :) herkesin günahı sevabı kendine...

• Benimde tuhafima gidiyor gitmiyor degil herkes kendinden sorumlu isteyen istedigini giyer sana acik gelmeyen bir giyisi karsi tarafa acik gelebiliyor budur benim anlatmak istedigim o yuzden baskalarin ne dusunduklerini umursamiyacaksin en guzeli.

• ben zaten abartılı bir şekilde açık giyinen biri değilimdir... Ama çoğu yerde okuyup görüyorum ve tuhafıma gidiyor.

• Öncekileri Göster
Yükleniyor...