Yağlı saç mı çabuk uzar, her gün yıkanan saç mı?

Sizce hangisi daha çabuk uzar ve saç uzatmak isteyenlere tavsiyeleriniz neler? Yağlı saç mı çabuk uzar, her gün yıkanan saç mı?

Güncellemeler:
Aslında anket iyi gidermiş bu konuya.. Yapabilen arkadaş varsa benden rica..

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• yağlı saç uzarmı ya saçmalama lütfen .saçına bakmalısın ki uzasın .her gün yıka .elma sirkesiyle masaj yap (parlaklık ve canlılık veriyo) .ayrıca yılan yağı kullan çok güzel uzatıyo ve gürleştiriyo .bu arada beslemene bile dikkat etmen lazım saçlarının uzamasını istiyosan .

Kızlar Ne Diyor 6

• 2ay

Bildiğimiz gibi saç ve tırnak aynı yapıdar. (keratin) ve tabiki tırnak su da çok cabuk uzar. Bu da saç da uzar anlamına geliyor.
    Ama şu da bir gerçek. Saçın kendi yağına ihtiyacı da var bu yüzden haftada 2-3 kere yıkamak çok ideal. Her gün yıkama sakın. Her şeyin fazlası zarar. Hee gün yıkarsan saç bir süre sonra buna alışır ve sürekli yağlanır işin içinden çıkamazsın. Saç uzatmak için yılan yağı ve sinameki kürü kullan.
    Bir sayısalcı yorumu dinlediniz -.-

• ikisininde etkisi oldugunu duydumama sanirim yagli sac daha cabuk uzuyor..aksi halde hergun sacimi yikiyorum uzamis olsaydi topuklarima kadar inerdi heralde.

• Hayir megan fox :)

• O da iyiymiş:) bu aradaprofil foton Lena Headeymi?

• dogru söyledin. yag saca her zaman iyi gelir. ama cok uzun süre yagli birakma. haftada bir kez yagla saclarini.yada 3 günde bir yika .bu yetecektir. cabuk yikanan sac kesinlikle cabuk uzamaz! saclarimiz telleri keratin telleridir,ve sürekli sampuanlamak onlarin dogal koruma kaplamalarini zedeliyor! saclari kuruyor ...zaten saclarini bir kac ay icinde 3 günde bir yikamaya alistirirsan cabuk yaglanmaz ,cirkin durmaz yani.:) hint yagi ile beslekafa yagi sac diplerine iyi geliyor.kendi yagimizdan besleniyor sac diperi ama dedigim gibi cok uzun süre yagli birakma en fazla 2-3 gün.sacinin uzamasi ise genetik bir durum hic birsey hizlandirmaz

• aah bebegim herkes istiyor :] öyle cabuk olsa, extensions tak istersen

• Aslında uzamasında çok ta bir sıkıntı yok yalnız şuan en kötü evresinde ne uzun ne kısa, bunaldım bir an önce uzasın istiyorum ,:D

• sık yıkarsan çok daha çabuk uzar.

• Sık yıkanan saç daha çabuk uzar. Ama arada saçları yağlı bırakmak gerekirmiş.

• Saçlar çok sık yıkanırsa saçlar zarar görür bunun sebebi ise saçın yağının aslında besleyici özelliği olmasıdır.. Tabiki leş gibi yağlı saçlarla gezin demiyorum ama çok sık yıkamamaktada fayda var. Buarada kişinin saç yapısı ve genetik özellikleride dikkate alınmalıdır.

Erkekler Ne Diyor 6

• sık sık yıkarsan çabuk uzar

• uzamanına sormak lazım ama temiz saç daha cabuk uzar heralde

• sık yıkanan saç temiz olur dipleri rahat nefes alır ve çabuk uzar

• Çok sık yıkanan saç hem fazla dökülmez hem fazla yağlanmaz hemde çabuk uzar.

• saçlarımı 3 numara kestirmiştim. ben günde 2 kere banyo yapan biriyim ve saçlarım 2 ayda baya uzamıştı. sık yıkarsan uzar

• Saç uzaması genetik onlarla ilgisi yok.Ama uzatacaksan saçlarını yağlıysa çok sık yıkaman lazım.

• Sık yıkarsan çabuk uzar diye çevremden duyuyodum sen dene.

• Genetik fakat katalizör etkisi yapıcak birşey var mıonu soruyorum.

Yükleniyor...