En beğendiğiniz kitap uyarlaması film hangisi?

Kitaptan uyarlanan filmler genellikle çok tepki alır ancak bazı filmler var ki en az kitap kadar güzel olmuş deriz. Sizin bu konuda ki tercihiniz hangisi. Ben tercihimi kitabını daha çok beğenmeme rağmen Fight Club dan yana kullanıyorum

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Lotr ve godfather Lotr kitaplar kesin daha iyi ama filmler de başarılıGodfather filmler efsane

• Lotr filmlerine senden çok büyük eleştri bekliyordum soruyu yazarkende geldi aklıma ama aynı fikirdeymişiz.
      Godfather filmleri zaten klasikler arasında ama ben Fight Club'ı hep bir adım önde görüyorum uyarlama olarak

• Lotr da eleştirecek çok şey var ama bir dragonlance animasyonunu izledikten sonra sessiz kalıyorum.En çok kızdığım nokta Tom Bombadil nasıl olmaz?
      Fight Club'ın kitabıyla filmi eşit derecede güzel.Edward Norton,Brad Pitt ikilisi çok başarılı

• Aynı fikirdeyim ama daha iyisi çekilemezdi diye düşünüyorum detaylar okadar çok ki kaybolmamak içinde bile başarıdır. İngilterede 4 ciltlik ansiklobedi tadında Tolkien in notlarından oluşan yeni bir kitap çıkmış bir de üstüne. Neyse bu muhabbet fena sarar bizi noktalayalım=)

Kızlar Ne Diyor 9

• Stardust kitap uyarlaması...Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street müzikal uyarlaması ikiside güzel.

• Lotr ve Fight Club

• Fareler ve İnsanlar, Ölü Ozanlar Derneği

• Ölü Ozanlar Derneği film olarak gerçek bir şaheser daha çok finaliyle izleyicinin aklında kalsada benim etkileyici bulduğum kitap yırtma sahnesi ve mağaradaki şiir okuma seansları olmuştu...

• Stephen King - Yeşil Yol

• Aşk-ı memnu inatla:)

• Bir dakika arayla baktım tahmin ettim yazacağını "ama ama"lardan sonra :D

• Hit dizimdi de:)

• Nicholas Sparks'ın kitaplarının. Bir de harry potter.

• The Notebook ve Dear John beğendiğim filmler ama kitaplarını okumadım açıkçası.

• Stephen King-ChristineStephen Kİng-Misery Her ikisi de kitabın havasını tattırır izleyene..

• Stephen King kara kule serisi çekilene kadar hiçbir Stephen King filmi iyi değildir =)

• Öncekileri Göster
    • Okumalısın geçen seneye kadar bulmak çok zordu ama şu an piyasada mevcut

• Tamam bakacağım :d Elimdekiler bitsin :))

• twilight serisi çok başarılı

• stardust

Erkekler Ne Diyor 9

• aşkı memnu

• şhesen hiçbir kitap uyarlamasının okundugu tadı verbıldıgıne ınanmıyorum..herkesın hayal gucu farkılı ve en ıyı kurguyu kendı hayal gucumuz verıyor bence..ıllakı cevap ıstersen ılk barbar coan bence ıyı bı rkıtap uyarlaması sayılır.. ve tabıkı yuzuklerın efendısı...

• Zaten insanların eleştirme nedenleri de o hayal güçlerinde yarattıkları dünyayı perdede görmek istiyorlar buna ben de dahilim hatta hiç acımam deliler gibi eleştiririm. O yüzden daima kitaplar bir adım öndedir bende.

• Parfüm (koku) filmi. çok başarılı tüm ayrıntılar yerinde aktarılmıştı

• Lord of the rings

• sefiller

• fight club doğru tercih . . .

• en iyi cevapmış.

• arattım halbu ki sormadan önce ama gözümden kaçmış demek ki

• Stardust. İzlemeyenler için kesinlikle tavsiye ederim. Filmin müzikleride muhteşem.

• yüzüklerin efendisiayrıca f.c.'nin filmi kitabından güzel

• benim bir adım öteme geçmişsin :)

Yükleniyor...