Gözlük mü, lens mi, ameliyat mı? Lens kullanmanın iyi ve kötü yanları nelerdir?

Arkadaşlar ben 6 senedir gözlük takıyorum. 18 yaşımı dolduralı 6 ay oluyor. Hem miyobum hem astigmatım var. Numaralarım 2.75 (sol) 2.50 (sağ) ama... Daha Fazla

En İyi Erkek Görüşü

• Bence lens kullan ameliyat olma. Ben lens kullanıyorum yaklaşık 6 yıldır sadece 1 kez enfeksiyon durumu oldu ama aşağıda bir arkadasın dediği gibi 1-2 hafta lens takmıyorsun damlayla düzeliyor. Ameliyata karşı olmamın sebebi gözün yapısında oynamaları. Ayrıca ameliyatla geçmezse -bildiğim kadarıyla böyle bir ihtimal var- 2. bir ameliyat diye birşey de yok. Lensin kullanımında bir sıkıntı yok. Birisi sana takıp çıkarmayı öğretirse 1 haftada alışırsın. Her akşam solüsyonunu değiştirirsen de bir sıkıntı olmaz. Ben hep günlük olanları kullandım bence gayet iyiler. Ama astigmatın oranına göre sıkıntı olabiliyor. Yani senin hem miyop hem astigmatlı olan lensten kullanman lazım. benim kullandığım markada astigmat numarası 0,75'ten başlıyor. Eğer astigmatın 0,75'ten az ise sadece miyop lens kullandırıyorlar, bu da görmede sorun oluyor. Ama astigmatın her iki gözde de 1,00 civarındaysa astigmatlı lensten kullanıyorsun ve süper görüş de sağlıyor. Kışın buğulanma derdi yok :) Yazın da gözlüğü taşımak terletiyor resmen adamı, ondan da kurtuluyorsun :) Kısacası ve son kez lens diyorum.