Yıllık kalıcı perma saça zarar veriyor mu?

Ben yaptırdım, çok yakıştı ama saçlarım çok yandı. Ve eskisi gibi yumuşak değiller acaba geçici bişey mi? Yaptıranların fikirlerine ihtiyacım var...

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• naptın canım sen ya :( bende inanmazdım kimselere yıpranır yanar dolaşır taranmaz derlerdi ...aşırı kalın telli gür ve sağlıklı saçlarım vardı hayatımda bakım nedir bilmezdim o kadar güzeldiki saçlarım birde dümdüzdü herkes hergün fön çekip geliyorum sanardı...herkes peruk felan sanardı hatta şimdi eski fotolarımı görenler çıt çıt mı diyor...belime kadar uzundu saçlarım...siyahtan sarıya 4 kez açtırmıştım en ufak bir yıpranma olmamıştı...ta ki permaya kadar...eski saçlarımı aradım...gittim başka bir kuaföre düzelt dedim ama yanık tabi bu saç bitmiş yanmış dedi kulak hizamda kesildi ve düzleştirildi.sonra ne de olsa yanıklar gitti dedim saçımın rengini açtırdım üstüne 2 kez de boyadım evde fazla bekletmeden...ama tekrar yandı saçlarım...şimdi omzuma doğru ama yanık...yine aynı oldu ıslakken lastik gibi sünüyor kopuyor taranmıyor...kremle anca tarıyorum...kuruduğunda ise kazık gibi sep sert yine çekince kopuyor...eski saçlarımı mumla arıyorum...ne kadar işlem görürse görsün hiç bir şey olmazdı benim saçlara ama perma etti saçlarımın içine...bir kez yandımı saç düzeni bozuluyor düzen tutmuyor...sağlıklıyken kıymetini anlamıyoruz...inanmazdım saçımın yanacağına güler geçerdim ama sonuç ortada...birde kuaför o kadar övmüştü ki hiç bir şey olmaz diye...daha sonra gittiğimde ise orda çalışan şişman bir kadının arkasına saklanmıştı...bildiğin şerfszlik yapıyorlar sırf 5 kuruş para için insanların sağlığıyla psikolojisiyle oynuyorlar...

• saçın kopuyo mu benim de kopuyo tarıyamıyom bazen yaa

• Öncekileri Göster
    • anam bir hızla yazmışım farketmeden yorum yazan soran arkadaş değilmiş sorry :)
      meltemcim sendemi perma yaptırmıştın ben bilmeden direk yazmışım ama :) ne olur mazur görün hiç uyumadım gece kafam gitmiş :)

• canim ya benimkide aynen dediklerin gibi oldular.kadina hergun bir yigin kufur ediyorum, gercekten para icin yapmamalilar, ben hayatimda ilkkez yaptirdim saclarim zaten boyaliydilar soylemeleri gerekiyordu simdi surekli kremler, yaglar suruyorum ama yok olmuyor, kazik ibi oluyorlar, bakimla tamam cok guzle duruyor ama yumusaklik filan yok.

Erkekler Ne Diyor 4

Kızlar Ne Diyor 10

• 2-3 aya saçların eski haline döner , ama besleyici ve güçlendirici maskeleri ihmal etme ...

• tamam da o maskeleri nasil yapiyoruz?

• Öncekileri Göster
    • anladim, badem yagim varda o ikinci sey ne o yok

• bebeğim o da bir çeşit organik besleyici bir yağ işte kıl tüy için :D

• yaptırdığın yerler uzayıp gidene kadar saçların öyle kalır. Perma ilacı saçı çok yıpratan, kurutan bir şeydir

• evet ya cok pisman oldum aslinda

• permanın saçta oluşturduğu hasar malesef ki kalıcı

• keike yapmasaydın canım saclar yıpranıyor

• Keske yaptırmasaydıın brezilya fönü,kalıcı perma cok zararlı sacının düzelme ihtimali yok kestir uzaat dökülüyosa..

• onun yeni adı bioform artık bitkiselmiş 3 sene önce 2 yıl süreyle kullandım sonra gidip brezilya fönü yaptırdım 1.5 sene öncede saçlarım hala benimle birşey olmadı yani

• boyalı saça zarar verir.

• evet yaa bide o var kuaforun bunu bana demesi gerekmiyor muydu?

• kesinlikle

• Ben üc kere yaptirdim ilkinde birsey yapmamisdi saclarima hosda durmusdu bir kac sene üstüne tekrar yaptirdim ilkinde güzel tutmiyinca bir hafta üstüne birdaha yaptirdim sanirim saclarimin o zaman icine ettim cok gür saclarim vardi benim her lastik baglamazdi simdi ise herkezinki gibi oldular ama yeniden düzlesemesi baya bir zamanimi aldi öyle cabuk gitmedi yani bir alti ay sonra saclarinin yarisi düz yarisi perma oldugu icin düzlestirmek zorunda kalmisdim artik baya hirpaladim anlican saclarimi. Ama o dümdüz saclarim yine yerine geldi o ayri sadece daha az olarak ama sen ilk defa yaptirmissin cok zarar vericeyini sanmiyorum tabi bu kullanabilmenede bagli

• ama benim saclarim bide rofleliydiler, cok kotu oldular. Yani eskisi gibi degiller

• bende boya yokdu boyali saca yapmyiormus zaten benim kuaförüm öyle demisdi

• perma diye bişey kalmışmı yaaa?

• Bence yakışana güzel oluyor perma . Kullanması kolay diye yaptırıyorsunuz değil mi.

• evet cok yakisti bana herkes bayildi ama bakimi cok zormus, bide saclarim cok yiprandi

Yükleniyor...