Tırnaklarım sarardı ne yapabilirim?

tırnaklarım sarardı çok fazla oje sürüyorum ama daha öncede sürüyordum hiç böyle bişey olmamıştı.internette okudum tırnak sararması bi hastalık belirtisi olabilir yazıyordu.sizce ne tür bi hastalık olabilir?bilgisi olan var mı?bikaç gündür tırnaklarımı limonla ovalıyorum ama pek bi işe yaramıyor sizin başka bi öneriniz var mı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Tırnak sararmışsa ne yapılabilir link Tırnakların sararması hangi hastalıkların belirtisi olabilir link Tırnak sararması nasıl tedavi edilir link

• sağol inşallah bi hastalık değildir bi süre oje sürmicem malesef :(

• Öncekileri Göster
    • Aslınd aoje yerine parlatıcı sürsen olmaz mı?Zaten tırnakların bakımlıdır.

• öyle yapacağım zaten kesmeye karar verdim nasıl olsa uzayacak yine daha sağlıklı uzasın sararmasından iyidir belki kesince daha çabuk geçer

Erkekler Ne Diyor 3

• çamaşır suyuyla yıka (:şaka bi yana bilmiyorum, doktora gitmekte fayda var.

• :) iyi fikir denicem bunu sağol ;)

• tahriş olur kıp kırmızı tırnaklarla gezersin artık (:

• yok be çamaşır suyuyla yıkayağız heralde bembeyaz olcak :)

• tırnak mantarı olabilir acil doktara git yoksa eski halini alamayabilir iyileşse bile

• Safra yolları hastalıkları taş vb. vücutta bilirubini arttırdığı için gözde,tırnakta sararmaya neden olur. Ama sen kendin soyledin, buyuk olasılıkla ojelerden kaynaklanıyordur. Sen git doktora bi kan ver direkt ve indirekt bilirubinine baksın normalse bi daha ojeyi ayarında kullan

• peki gidicem mutlaka

Kızlar Ne Diyor 5

• cok fazla ojeden oluyor havasız kalıyor tırnak sararma oluyor ojeyi bırak

• haklısın büyük ıhtımalle ondan olmuştur biraz ojeye ara vereceğim

• Öncekileri Göster
    • ara ver gecer

• öyle yapıcam inşallah gecer

• kalitesiz oje kullanılıyorsan olabilir. çok fazla sürmemelisin Çünkü oje tırnağın hava almasını engelliyor. Bu da tırnakta lekelenme yapıyor. Ojeyi temizlemek için aseton kullnıyoruz. O, daha da zararlı. Arada tırnakları dinlendirmek gerekir.

• yok ya aslında oje alırken iki markaya dikat ediyorum onların dışındaki markaları almam asetondada aynı şekilde.dediğim gibi eskidende sürekli oje süren bi insandım ama hiç böyle olmamıştı şimdi niye oldu ona şaşırdım.kessem kısaltsam bi işe yarar mı acaba kısalan tırnak belki daha çabuk uzar ve sararması daha çabuk geçer belki

• mantar olabilir. cildiyeye gidersen doğru bilgiyi vericektir. ayrıca tırnaklarını kısaltmak bi işe yaramaz bi' hastalıktan kaynaklıysa tekrar oluşacaktır o leke.

• evet geçmezse gideceğim zaten ihmal etmeye gelmez

• Tatlim o surekli oje surmendendir. Piyasada 4 yuzu olan torpulerden satiliyo onunla tirnaginin ust kismini temizleyebilirsin

• duydum canım ama oda tırnagı ınceltiyo diyolar ondan kullanmak istemiyırum acıkcası

• Haklisin ben de duydum onu ama sonucta bi defada yapip kurtulucaksin tekrar tekrar yapmazsin ben mesela yaz sonunda yaptiririm hep yine de sen bilirsin

• bıraz oje surmeden dınlendırıyım eger gecmezse son care olarak denereım onudaa sagol

• hastalıktan değildir tırnakların resmen oksijensiz kalmış bir süre sonra geçer sakın oje sürme

• öyle yapacağım

• ojenin icinde ki formaldehit maddesi tırnaklarlarda bulunan keratin proteinine etki ederek zamanla tırnakların sararmasına neden oluyor..bir süre hatta uzunca bir süre oje sürmeyi bırak kendine gelsin tırnakların..zamanla geçer.

• öyle yapıcam bakalım önerin için sağol

• rica ederim..sakına oje sürme..sarartım gözükmesin diye yoksa iyileşme süresi uzarda uzar

• haklısın belli bi süre katlanacağım artık yapacak bişey yok..

Yükleniyor...