• Sor
  • Bence

Parfüm nasıl kalıcı olur?

Benim bütün doldurma parfümlerim üstümde kalırken orjinal parfümüm hiç kalmıyor hatta sıktığım anda bile bi anda uçuyor gidiyor.Bir arkadaşım parfümün kapağını açıp buzdolabına koy ondan sonra kalıcı olur dedi böyle bişey var mı?ya da başka önerisi olan var mı?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• buz dolabına koymak belki geçici bir kalıcılkı sağlar ama devamı olmaz. parfümünün içerisine Çin menşeli etil vanilin ( kolanyacılarda bulabilirsin) at. ama çok çok az atmalısını. mesela bir şişe 50 ml. lik parfüme çay kaşığının ucuyla yani 1 - 2 gram atmalısın. sonra iyice çalkala içerisinde erit. neden çin vanilyası ? çünkü kokusu zayıftır, parfümünün kokusunu etkilemez. avrupa malı alırsan kokusu kuvvetli olacağından parfümünün kokusunu değiştirebilir. sormak istediğin başka bişe varsa sor ! :)

• ilk defa duydum böyle bişeyi teşekkürler denicem ama kokusu değişicek derken kalıcı mı olcak demeye çalıştınız yoksa farklı bi koku mu olacak?

• etil vanilinin kendine has tatlımsı güçlü bir kokusu vardır. bu parfüm kokusunu biraz değiştirebilir. ama etil vanilin aynı zamanda güçlü bir koku sabitleyicidir. Çin Etil vanilini koku yönünden zayıf olduğu için parfümünüzün koku tarzını etkilemeyecektir.

Erkekler Ne Diyor 9

• Aslında şişeyi kaynar suya koycaksın öyle kalıcı oluyor :((

• esanasinini artirarak ;)

• Bir arkadaşın saçmalamış ya da dalga geçmiş olsa gerek seninle. Benim parfümler hakkında söyleyeceklerim sıkacağın yeri iyi bilmen. Bayanlar için konuşuyorsak boyun kısmına ve saçlarına sıkarsan iyi bir etki yaratırsın. Yürüdüğünde saçlarının sallanması ve etrafa kokunun dağılması boyun kısmı da merhabalaşırken öperken... Koku olarak kadınlara tavsiyem Calvin Klein Euphoria.

• sevgilinin üzerinde ise kalıcı olurr

• Kaliteli alcan. Abim hep alıyor ama bana almıyor :) Onunkini kullanıyorum arada. Bir kere sıkınca, 2-3 gün etkili oluyor.

• sorun şu ki kalitesiz olanlar zaten kalıcı oluo o kadar para verdiğim orjinal parfümüm kokmuyo ayrıca erkek parfümleri niyeyse her zaman daha çok kalıcı oluyo.

• Marka değiş :)

• parfümü sıkarsan uçar sıkmazsan kalıcı olur şişesinde kalsın bırak güzel bi yerde muhafaza et kalıcı olsun :)

• Doldurma parfün kullan :D

• Dışarıya çıkmadan 3 saat önce falan bir poşet al içine giyeceğin kıyafeti koy sonra içine biraz parfüm sık ve ağzını bağla poşetin hava almasın. İyice siner kıyafete parfüm kokusu dene bunu

• denicem ;)

Kızlar Ne Diyor 1

• Benim bütün parfümlerim günlerce kalıyor etken maddeyle alakalı sanırım

• ne kullanıyosun

• chanel N19

Yükleniyor...