• Sor
  • Bence

18 yaşlarında sevgililerin kendi aralarında yüzük takmasıyla ilgili düşünceleriniz neler?

Evet bu bildiğimiz qümüş söz yüzüğü, benim var ama pek isteyerek takmıyorum açıkçası. Sevqilimi üzmemek için, bir de o takınca takmak zorundaymışım qibi hissediyorumm ama henüz yaşım küçük çevremdeki insanlar qörünce biraz çekiniyorum. Bu konu hakkında siz ne düşünüyosunuz?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Bizim vardı öyle gümüş yüzüğümüz.. Kız arkadaşım takmazdı, ona hediye ettiğim çiçekli başka bir yüzüğü takardı ama ben, içinde onun adı yazılı yüzüğümü yıllarca hep taktım. Baktıkça öptüm yüzüğümü, orada onu yaşattım. Tarihler takvimleri duvarıma kazımıştı, ismiysese her an aklımdaydı. Hala da saklarım yüzüğü.. çocuksa da olsa en azından birşeylere söz versinler.. gerçi onlar hayasızca bozarlarken sözlerini, yüzüklerde maddeselleşiyor, anlamsızlaşıyor. Tutamayacakları sözleri vermeyip, sırf şekilcilikten takmalarını istemezdim.

Erkekler Ne Diyor 9

• ya 18 yaş küçük mü ya benim dedem askere gittiğinde 2 çocuğu varmış :) bence bu yüzük olayı çok doğal yaş tam evliliğe hazırlık yaşı bence evliliğe bir ön hazırlıktır bence bu gümüş yüzük

• "pastane sözu" emn ol burdaki herkes takmıştır o yuzukten :D

• Ben lisede iken vardı iki arkadaşımız taa o zamanedena yüzük takmışlardı akabinde lise bitti, üniversite bitti evlendiler şimdi ortaokul öğrencisi kızları var. Halen mutlu mesut ve ilk günkü gibi aşıklar.Yalnız onların aileleri de durumdan haberdardı.

• bzmde bliolar ama yüzük kndi aramızda

• göstermelik simge olsn die takiorsn gerçekten seviorsan ileriyi düşünebiliorsan zaten hiç çekinmezsn ama senin kafan karışık bence ?

• çok gereksiz ama kırma çocuğu taksan ne olacak zaten kimse yüzükten anlam çıkarmıyor artık hele de gümüş

• benim derdim yüzük değil kolye asker künyem var herkez bana komutanım diyor bir atanesinde benim diğerinde askımın ismi yazıyor ondada aynısı var yüzük takmak hoşuna gitmiyorsa ona bunu öner :D

• saçma ve gereksiz.

• Tamamen dayatmaya bağlı bir olay...Yüzük takmak mesele değil onun bir zamanı ve yeri vardır..Sen daha küçüksün ve zamanı değil

• ksn çevrede böyle düşünüyodr..

• Öncekileri Göster
    • Ben yorum yaptım sadece istersen evlen ama yüzük olayı çok erken..Kafası karışacak insan yüzük varkende karıştırır ondan şüphe etme.

• tamam kmse evlenmiyo sakin ol

• cok cocukca gercı cocuksunuz umarım herşey düşlediğin gibi gider

Kızlar Ne Diyor 11

• Bağlayacaılğı tabi ki yok. Ama sakın o yüzüğe güvenip gerçekleri gözardı etme. Sadce sevgilin olduğunu bil. ayrılınca o yüzükde bi taraftan bi tarafın yuzune fırlatılacak. Önemseme bu kadar. Senden büyüklere kesinlikle komik gelir bu ama aılen ve ya ykının olan büyüklere urkutucu gelir. İkisnin sebebide ergen olmanız.Bir tat bir doku olarak tak istersen ama ileriye dönük bir anlamı olduğunu düşünme.

• bence bir çift nişanlanınca o yüzüğü takması lazım yani BİRKERE olması lazım. Ölye yok çıkarken yok sözlüyken yök şuymuş yok büymüş, bence gereksiz. Benim sevgilim bana bi gümüş yüzük aldı ama öyle söz yüzüğüne felan benzemio taşlı hoş bişey. Çok severekte takılıyorum. Bence senin sevgilinde sana tek bi yüzük alsaydı senide zor durumda bırakmamış olurdu.. Yani öyle nisan yüzüğü gibi taktiğında sen herkeçe karşı mahçup olursun yanı biri görürse ne düşünsün. hem ailen hem sevgilin arasında kalmış olursun.. Bence tek bir yüzük ömür boyu takılır oda nisan yüzüğü :)

• gösteriş meraklısı 2 arkadaşın yaptığı aktivite.bakınız daha yaşın kaç ?

• bencede çok gereksz çok erken hele de lisede takılan yüzükleri gerçekci bulmuyorum

• ha ha ha ha ha ah ah :))ne bu bir komedi filminin konusumuallam iyiki böyle saf bir kız olmadım ve olmayacagımda kız silkin ve kendine gel !

• saflıkla alakası çok canım senn adam qbi sevdiğin bri olmadı herald bilp bilmeden kmseyle dalga qeçme

• inanki var bunu bir iki sene sonra gözlerinden akan yaşlarla hatırlarsın
      neyse bana ne ne halin varsa gör ;)

• Takılma böyle şeylere..Ben bunu ilişkilerde herkesin beklediği evlilik öncesi aşk provası olarak bakıyorum..Adı üstünde prova..yaniii prova sona erdiğinde mükemmel olanı sana tam olacak..;))))

• Bizimde var 1,5 yıl önce taktık. Bi qün bile çıkarmadık. Bazılarına göre anlamsız gelse de bana göre çok anlamlı ve değeri çok büyük. Öyle yüzüğümle oynarken 2 dakika çıkarsam bi boşluk hissediyorum. Beraber olmadıqımızda başımızın bağlı olduqu belli en azındın (: mesela bi keresinde bi çocuk beni beğeniyomuş sonra yüzüqü var sözlü galiba demiş kendi kendine. Bu yüzüqün deqerini o gün daha iyi anlamıştım. Herkes elimde taşıdıqım şeyle kalbimde taşıdıqım şeyi anlayabiliyorlar. Onu sahiplen basit bi yüzük yada çocukluk diye sakın bakma, o istedi diye takılcak bişey deqil. Gerçekten anlamı çok büyük. Sanırım ayrılsak bile çıkarmam, söz verdik birbirimize..

• bizde söz verdik birbirmize zaten öyle sıradan bi ilşkide değil bizimki sadece çıkmak için değil evliliği düşünüyoruz benim kafama taktığım sadece çevre büyükler qördüğünde ayıplıyor gbi hissediyorumm.. neyse canım saoll burda çocukça demişler onlara inat takarım :)

• ayıplycak utanılcak bişey yok boşver sen milleti inat falan deqil kıymetini bilip tak =)

• Komikmiş bu.

• Çok çocukça

• Ne yani sen çocukkken birini sevmedn mi
      Ayrıca ben çocukta değilim bununda altını çiziyorum burda..

• sevdim. ama çocuk olduğumuzun da farkındaydık ve büyüklerimiz gibi yüzük takma olayına özenip, kendi aramızda böyle bir girişimde bulunmazdık :)

• sen çocuk diyosunda ben 18 19 yaşındayım çocuk olcak yaşı geçtim erkek arkadşmda 22 yaşında bu yaşta insanlar evleniyooo

• keşke sevgilimde bana yüzük tak dese..ölene kadar çıkarmazdım..öpüp severdim o yüzüğü..

• Ay burcum ya :( İnş bigün çok ama çok mutlu olursun sevdiginle..

• Öncekileri Göster
    • seninkidemi askerde.:) bişey sorcam kaç günde konuşabiliyorsunuz..

• herqün konuşuyoruz.. Eskisinden çok msjlaşıyoruz tabi ben uyuya kalmazsam :)

• çocukça ,hani evcilik oynamak gibi bir şey ,yüzük bu işin resmiyetini herkeze duyurmak için takılır

Yükleniyor...