Cilt temizliği için yüzünüzü yatmadan önce süte batırdığınız pamukla silin. Süt kir, toz ve makyaj kalıntılarını temizler, gözenekleri açar, cildin nefes almasını sağlar.

Doğal tonik; Limon suyunu pamuk yardımıyla haftada 3 gün yüze uyguladığınızda cildi sıkılaştırır.

Kırışıklıklar için: Dilimlenmiş patatesleri her gün ciltte 1 saat bekletilirse kırışıklıkları açar. Cilt kırışıklıkları için cilde masaj yapmak gerek.

Kırışıklık ve leke için maske: 1 yumurta akı ve birkaç damla limon suyunu karıştırın ve karılımı sürüp 15 dakika bekletin. Yumurta akı cilt kırışıklığı için, limonda cilt lekeleri için birebir.

cilt bakımı
Parlak beyaz dişler için: dişlerinizi bir parça pamuğa oksijenli su damlatıp bununla dişlerinizi iyice ovun. Bu uygulamadan sonra dişleriniz parlak ve beyaz olur.
Özellikle sigara içen, dişleri hassas olan, dişlerinde kahverengi lekeler olanlar kullanacağınız kadar yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesiyle her sabaha gargara yapın ve ardından dişlerinizi fırçalayın.
Ayrıca dişler için çilek ve elma yemek de yararlıdır. Bunların beyazlatıcı özellikleri de vardır. Önemli nokta şu ki bunları yedikten sonra mutlaka ağzınızı suyla çalkalayınız. Çünkü bunların yapısında asit vardır.

Dolgun göğüsler için: 2-3 ay boyunca her gece yatmadan önce 5 dk. Çörekotu yapı ile göğüslerinize masaj yapın.
Dolgun dudaklar için: Viks sürün. Viks dudakları dolgunlaştırır.
Angelina Jolie'nin kalın ve seksi dudaklarına nasıl sahip olunur?

Dudakların kurumasını ve çatlamasını önlemek için vazelin sürün.

Cilt lekeleri ve sivilce için, 4 bardak suya 3 yemek kaşığı elma sirkesi koyun. Kaynatın. Kaynayınca ateşi kısın. Başınıza havlu geçirerek yüzünüze tutun. Daha sonra yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesiyle yüzünüzü silin ve durulayın. Bu işlemi haftada 2 kere yapın.

Saçlarınızın daha parlak görünmesini istiyorsanız 1 demet maydonozu kaynar suya atın. Suyun içinde 15 dk. Demleyiniz. Süzdüğünüz maydonoz suyunu saçınıza uygulayın ve 5 dakika bekleyip durulayın. Bir kaç uygulamadan sonra farkı göreceksiniz.