Babasını kaybeden Halil Sezai, "Çıkmasam seyirciye ayıp olurdu" dedi. Siz onun yerinde olsaydınız sahneyi terk eder miydiniz?

Şarkıcı Halil Sezai, önceki akşam Çanakkale Bozcaada'da 18. Kültür Sanat ve Bağbozumu Festivali'nde sahne aldı.

Halil Sezai, sahnede şarkı söylediği sırada KOAH hastalığı ile mücadele eden babasının ölüm haberini aldı. Üzüntüden yıkılan şarkıcı, büyük acısına rağmen 1 saat 15 dakikalık konserini tamamladı.

Posta Gazetesi'nin haberine göre; babasının toprağa verileceği Eskişehir'e gitmek üzere yola koyulan Sezai, "Sahneye çıkmasam seyirciye ayıp olurdu. Konseri zorla da olsa tamamladım" Çok üzgünüm" dedi.
Babasını kaybeden Halil Sezai, "Çıkmasam seyirciye ayıp olurdu" dedi. Siz onun yerinde olsaydınız sahneyi terk eder miydiniz?

• Babam vefat etmiş, elbette ederdim.
    54%(227)55%(368)Oy Ver55%(141)
  • Hayır sorumluluğumu yinede yerine getirir, etmezdim.
    46%(190)45%(305)Oy Ver45%(115)
Cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
KızımErkeğim

0|1

En İyi Kız Görüşü

• Bilemedim şimdi, çok zor bir karar almış..

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• zor bir karar vermiş
    İki ucu çikolatalı değnek :/
    Bence büyük bir sorumluluk alıp çıkmış herkes yapamaz onu

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 96

• Profesyonel bir davranış sergilemiş bence. Ya konser alanından durumu izah edip ayrılacak kişilerinde kayıplarını karşılayacaktı. Ya da sahnedeki konserini bitirecekti. O ikinci yolu seçmiş. Sonuçta vefat eden kişi anında toprağa verilmeyeceği için yapmış olduğu şeyi çok doğru buluyorum ben.

1|1
    0|0
  • adam elbet uzulmustur onca kisiye haksizlik yapmamak icin konserini tamamladi iste.. adami yargilarken yaptigi hayirlari bir arastirin bence..

1|3
    0|0
  • Arkadaşlar bu bizi ilgilendiren bir konu mu? Sahneye çıkmasa bu sefer farklı yorum yaparsınız. Başı sağolsun

4|3
    0|1
  • o anki yaşadığı psikolojiyi anne ve babasını kaybedenler anlar, ben babamı aksam 23:00 sıralarında kaybettim ve sabah 4'de kadar caddeler de bağıra bağıra yalınayak gezdim hatta köprünün başına geldim kendimi atacaktım , Allah kimseye yaşatmasın anne baba acısı.

0|3
    0|0
  • Allah annelerimizi babalarımızı başınızdan eksik etmesin, hassas insanım ve babama çok düşkünüm. Gözlükle falan kamufle edip kendimi o şekilde sahne alabilirdim yalnızca.

1|1
    0|0
  • Bence bu PROFESYONELCE bir DUYGUSUZLUK !! herkes yapamazz.

5|2
    2|1
  • Bu ülkede sanatçılar hala aylak insan gibi görüldüğü sürece bu yanıtlar normal. Çünkü sanatçının yaptığını iş olarak görmüyorsunuz. Bir holding sahibi veya bir çalışan önemli bir iş için o gün toplantısı olsa ya da şehir yurt dışı gibi iş seyahati yapmak zorunda olsa adam işini mi kaybetsin yaşamak için çalışmak zorunda gibi şeyler dersiniz. Ama iş sanatçıya geldiğinde ya zaten başka zaman yapar diyorsunuz lakin bahsettiğiniz en basit konser bile 5 6 ay önceden düzenleniyor biletler satılıyor hatta şehir dışından gelenler bile oluyor adam profesyonel bir şekilde doğru olanı yapmış

0|1
    0|0
  • İnsanlar o kadar para döküp o konsere gidiyo sırf onun için bence profesyonel bir davranış yapmış tebrik ederim herkes bunu yapamaz

0|2
    0|0
    • Bence yersiz bir gösteriş tır babasın öleceği ne yakın konser düzenlemesi nekadar doğru sence

• Ayenn adamı dinliyince isyana bagliyor

• Ay hayır direkt bırakırdım para iadesi ya da başka bir güne erteleme olabilir ama babam orda ay Allah korusun ölürken ben şarkı söyleyemem

0|1
    0|0
  • Allah rahmet eylesin. İlk olarak güçlü bir davranış herkes yapamaz. İkinci olarak da onu izlemeye gelen milyonlarca insan var. Herkes hayranlarını ailesinden birisi gibi görmeli. Oda öyle görmüş. Tebrik ederim kendisini..

1|1
    0|0
  • Gereken açıklamayı yapardım ve orayı terkederdim..
    Helal olsun ama çok seviyorum bu adamın şarkılarını

0|2
    0|0
  • Ben yapamazdım sahnede hıçkıra hıçkıra ağlardım ve kımsenın önunde ağlamak ıstemem kısaca çıkmazdım..

1|2
    0|0
  • adam orda bir isyaaağğğğğn diye patlatırdı. sonuçta adam dımtıs dımtıs hareketli şarkılar söylemiyor.. dertli dertli içten içten vururdu söylerdi yani şarkıları çok duygusal ve derbeder şarkılar

1|1
    0|0
  • Duygusuzluk olabilir fakat her insan acısını farklı şekilde bastırır. Belki de sahneye çıkıp şarkı söyleyince kendini daha iyi hisseder. Acısını sindirebilir. Bu açıdan bakılınca ne duygusuz ne profosyonel. .

1|3
    0|0
    • bu baba baya acısını hemen proğramı erteleyerek cenazesine gider.. bastırmasın acısını sanki?

• Bilemezsin ki aslını öğrenmek için kendisine sormak lazım..

• Eğlence sektörü böyle, senin hayatın parça parça da olsa organizatör, seyirci seni orada olmaya zorluyor. Doğru olanı yapmış, mesleğinin gereği bu. Adile Naşit oğlu öldüğünde sahneye çıkmış, onun gibi bir şey.

0|1
    0|0
  • Beni hiç ilgilendirmezz

0|2
    2|0
  • Adam çok cesurca davranmış ama baba yani baba bu. Seyirciyi her zaman bulursun da babayı bulamazsın.

0|1
    0|0
  • O andaki duygusunu bilemeyiz seviyordur elbet babasini da imzalanmis bir sozlesme var belki baska bir sey oldu, seyirciler onca gelmis belki sehir disindan gelende vardir heyecanla yuzlerce kisiyi hayal kirikligina ugratmamak icindir ben bilmiyorum Allah korusun öyle bir durumda olsam ne yapardim.

0|1
    0|0
  • Babam ölüm döşeğindeyken, işimi ön plana alacak kadar alçalmadım.
    Kusura bakmayın ama bir "baba" seyircilerden daha önemli olmalı.
    Yazık.

0|1
    0|0
  • bir anda sahneyi terkedip gitmesi seyirciye ayıp olurdu. Allah rahmet eylesin. Hiçbir evlat annesine babasına karşı duygusuz olamaz. Adam zaten yıkılmış siz de duygusuz deyip de üzmeyin.

0|1
    1|1
  • Kızlar Devam
    76

Erkekler Ne Diyor 113

• Babam öldü ama hâlâ sahneye çıkarım yavşaklığına asla inanmam. Önce insandır önemli olan, oyun değil. Ben babam ölürse sahneye filan çıkmam,
    Kıçımı yesin herkes.
    Bir mesleği kutsallaştırmak çabası nedendir acep? Mesleği doğru dürüst icra etmek yerine, mesleklerini kutsallaştırıp, göz boyamak isteyenlere ayna tutulmuş gibi mi oldu?
    Bir marangoz övünmüş müdür hiç babam öldüğünde atölyeye gidip, iki masa bir büfe zımparaladım, diye?
    Bir aşçı böbürlenmiş midir anamı kaybettikten sonra mutfağa girip bir tepsi baklava açtım diye?
    Oyuncu niye aynı durumu kullanarak farklı bir algı yaymak isteğindedir dersiniz?
    Oyunculuk niçin kutsaldır da, inşaat işçiliği değil?
    -HalukBilginer

sonuna kadar katılıyorum

1|2
    0|0
  • Arnold schwarzenegger, babası öldüğünde annesi onu avusturyaya memleketime çağırmış ama o gitmemiş ve üzgün olduğunu söylemiş. Hemde babasını cok severmiş. Fakat o zamanlar ilk Mr. Olympia yarışmasına çıkacakmış. Ve ilk çıktığında kazanmış o yıl ve üst üste 5 yıl mr. olympia olmuş. Devamında bu adam ne olmuş bir inceleyelim. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi vucutcusu ünvanı var. Adı a düzenlenen Vucut geliştirme yarışması Arnold Classic var. 5 kez üst üate ve ayrı bir dönemde bir defa daha mr olympia olmuş toplam 6 kez. Trrminatör gbi dev filmlerde baş rol dolayısıyla Hollywood yıldızı oldu. Ayrıca en son California Eyalet başkanlığı yaptı. Şimdi bunların hepsi çok zor başarılar. Disiplin olmasa olurmuydu bunlar hayır tabiki ama değermi babamın mezarına gitmiyceksem s. kiym parayıda ünüde şöhretide anladınızmı

0|2
    0|0
  • yok profesyonellik, yok işine saygı, yok cart yok curt ulen bunlar kadar seni yetiştiren babana saygın olsaydı keşke bunu savunanlarında aynı zihniyette oldukları gözüküyor anasına babasına saygısı olmayanın ne kendisine ne başkasına ne vatanına saygısı olmaz odan b, ok olmaz

0|2
    0|0
  • sanatçılar bunun için vardır çok güçlü ve onurlu bir davranış ben zorlanırmıydım bilmiyorum ama yapardım kesinlikle Halil Sezai Arpacıklıoğlu benim tanıdığım eşsiz saygı duyulacak ender insan ve aynı zamanda sanatçılardan bir tanesidir.

0|1
    0|0
  • İsterse tüm ailevefat etsin (Allah korusun) ama sorumluluk daima önemlidir. Helal olsun adama herkes yapamaz bunu.

0|1
    0|0
  • Bu profesyonelliktir. Kim ne derse desin. Herkes bir gün ölecektir. İnsanların ölmesi bizi engellememelidir. Ölüm yeniden doğuştur. İlla ki üzülecekseniz kendinize üzülün. Çünkü sıra size geliyor.

0|2
    0|0
  • Aşk başka iş başka o kadar insan senin için oraya gelmiş belki belli meblağ para ödemiş senin baban ölmüş olsada o insanları orada bırakıp gitmek etik olmaz

0|1
    0|0
  • Bunun bir çok örneğini gördük daha önce, çıkmak ya da çıkmamak kişisel bir tercih ben çıkmazdım.

0|1
    0|0
  • Prim de olabilir prensip te olabilir bilemiyorum.

3|1
    0|0
  • Belki de babası için söylemiştir o gece şarkılarını!

0|2
    0|0
  • ne professiyonelligi ne de baska bişey paranın gozunu seveyim paranın ahh

0|1
    0|0
  • Seyirci bence anlayış gösterirdi gerek 1-2 hafta sonra tekrarını verebilirdi siz o konserde sevinçli olabilir miydiniz seyirci olarak?

0|2
    0|0
  • Duygusuz bence

0|1
    0|0
  • Valla simdi genc arkadasim..
    Biz ne kadar atip tutsak bos..
    Ama kendi adima dusunemedim..
    Olum zor ve aci bir gercek.. 😕

0|1
    0|0
  • Zor seçim, gitse gitti derler, kalsa babası mı önemli konser mi derler. Herkesin kolay kolay yapamayacağı bir şeyi yapmış yinede.

0|1
    0|0
  • hayır iş iştir ben olaya öyle bakmam sorumluluk yerine getirilir işimi yapar giderim adam haklı ihanet sayar insanların yol ayrımına geldiği zaman seçimleri mantıkla olmalı ki adam mantıklı davranmış...

0|1
    0|0
  • Ne duygusuzluk nede profesyonellik bu.. Kimi insan üzüntüsünü ve acısını belli etmemek içinde verdiği savaşı kimse görmesin diye ya araba sürer ya şarkı söyler ya da boş kimsenin olmadığı bir yerde doya doya bağırır.. Ne yapsın şimdi oturup herkesin önünde ağlasın mı kimsenin ona acımasını üzülmesini istemiyor belkide. Çok ince bir çizgi bu anlamak zordur

0|1
    0|0
  • Fark etmez

0|1
    0|0
  • Şimdi ne desem yalan olur şimdi. Ama hiç çıkmasam bile en azından durumu konuklara izah ederim ve eğer zaten anlayışlılarsa beni anlıcaklardır.

0|1
    0|0
  • Biz üzüldük bir ay kendimize gelemiyoruz adam babasını kaybetmiş sahne diyonuz bunun adı para herşeyi unuttururdur

1|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    93
Yükleniyor...