Ben Ali Poyrazoğlu #ünlülercevaplıyor etkinliğinde sorularınız neler?

Merhaba,
Ben Ali Poyrazoğlu, 18 Temmuz 2017 Salı günü saat 17:00-19:00 arası KizlarSoruyor #ünlülercevaplıyor etkinliğinde sizlerleyim.

Ali Poyrazoğlu Hakkında :
Ali Poyrazoğlu Türkiye'nin yetiştirdiği en önemli tiyatro ve sinema oyuncularından biri, oyun yazarı, yönetmen, tek başına bir showman, bir duayendir.

Ali Poyrazoğlu, 9 Temmuz 1946 tarihinde İstanbul’da doğdu. Asal Lisesini bitirdikten sonra İstanbul Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 1959'da tiyatroya, 1970'de sinemaya başladı, 1975'de seks filmleri furyasının en aranan oyuncularından olmuşken 1986'ya kadar sinemayı bıraktı. 1976'da Ali Uyanık adıyla bir 45'lik çıkardı. 1998'de "Devlet Sanatçısı" seçildi.

Sosyal Medya'da Ali Poyrazoğlu :
https://twitter.com/alipoyrazoglu
https://www.instagram.com/poyrazogluali/
http://www.alipoyrazoglu.com.tr/
Bu ara kendi yazıp, yönetip, oynadığı "Ben Eskiden Küçüktüm" oyunu ile sahnelerin tozunu attırmaya devam ediyor.

Güncellemeler:
4gün
Ali Poyrazoğlu acil bir iş için uçağa yetişmek zorunda kaldı. Haftaya bir facebook live yayını için söz aldık, görüşmek üzere...

10|6

Kızlar Ne Diyor 125

• Merhaba Hoş geldiniz :)

Günümüzde radyo tiyatroculuğu yeteri kadar yapılıyor mu?

6|5
    6|9
    • 5gün

@ManyakBaron31 Gençken, parasız kalındığında yapılan işlerdendi bunlar. O devirde ne tiyatrodan ne de sinemadan büyük paralar kazanılıyordu. Bir insanın 20'li yaşlardaki bilinç ve doğruları ile 60'lı yaşlarındaki bilinç ve doğruları çok çok farklı oluyor. Artı ahlak tamamen görecelidir. Bugün namaz kılıp, 2 namaz arasına vahşeti ve hırsızlığı sokan insanlar var.
      Bu nedenle bu değerli adam , Sayın Ali Uyanık , Türk Tiyatrosunun önemli yapı taşlarındandır ve 20 yy'ın hatta 21 yy 'ın Türk Görsel Sanatlar tarihinde yerini sonsuza dek almıştır. Bu salt başarıdır.

• 4gün

peki burada keyfi bir konuşma olmayıp bilgili bir kadınla bilimsel bir konuyu tartışıp diyalog kursak buda mı aldatma olacak..

• 4gün

Valla, yıllarca ben radyo oyunu yazdım. Radyo oyunlarında oynadım, İstanbul ve Ankara radyoşlarında çok keyifli çalışmalar yaptık. Genç bir oyuncuykan de, tiyartodan kazandığım paralar yetmediği için radyo oyunları yazarak geçindim. Keşke bugün yeniden yapılablse radyo tiyatrosu, koşa koşa gider oynarım. Yenileri yapılmıyor bildiğim kadarıyla, bari TRT eskileri yayınlasa. Bilindiği gibi tek radyo tiyatrosu arşivi ülkemizde TRTde.

• Merhabalar,
    Türk tiyatrosunun geleceğini nasıl görüyorsunuz? Dizi sektörlerinde boy göstererek iyi paralar kazanan popüler mankenlerin/şarkıcıların usta oyuncuların emeğini çaldığını düşünüyor musunuz? Ve iyi bir oyuncu olmak için okullu mu yoksa alaycı mı olmak gerek?

1|1
    0|0
  • Oncelikle hoşgeldiniz
    sizi çocukluk yillarimdaki trt de yayinlanan bir dizideki karakterden animsiyorum
    malesef ki günümüz de gerçek sanata dair saygı merak ve ilgi gün geçtikçe azalıyor özellikle sanal ortamlarin yaygınlaşması
    insanların asosyallige doğru son Sürat gitmesi bunlar için bir etmen
    Çok uzatmadan sorumu sormak istiyorum önümüzdeki senelerde tiyatronun geleceğini nasıl görüyorsunuz
    bir de biz gençlere düşen görevler neler olabilir üstadindan bir kez daha duymak isteriz sevgiler.

0|0
    0|0
  • Sitemize Hoş geldiniz

Geçmişe dönüp baktığınızda şunu yapsam daha iyi bir yerde olurdum ya da şunu yapmasaydım burada olmazdım dediğiniz neler var?

0|0
    0|0
    • 4gün

İyi ki her şeyi tadını çıkararak ve hakkını vererek yaşamaya çalışmışım. Aşkta da işte de hatalarım oldu tabii. Ama ben her zaman söylerim, ben Ali Poyrazoğlu hatalarının üniversitesinden mezun olmuş bir adamım.

• Her mesleğin zorlukları vardır.
    Peki, tiyatrocu olmanın zorlukları nelerdir?

1|0
    0|0
  • Hoş geldiniz öncelikle :)

Size göre "ayrı evlerde yaşamak ilişki için daha iyi." Ayrı yaşayarak bir ilişki
    nasıl yürütülebilir?

2|1
    0|0
    • 4gün

Bunu hazmedebilecek olan insanlar için geçerli bir yöntemdir. Tabi ekonomik durumları müsaitse. Ama zaten insanlar günümüzde aynı evin içinde iki ayrı hayat yaşamaya çoktan başladılar bile. Öldüler de haberlrei yok. Herkes kendi telefonunda, kendi bilgisayarında, kendi televizyonunda. bu ayrı hayat da değil de ne ki?

• 4gün

ben bu cevabı çok sevdim, ağzınıza sağlık

• En son 2012de Beni yeniden sev oyununu izleme fırsatım olmuştu. Tiyatro seyircisi bu nesille birlikte yok mu oluyor? Dizilerin bile artık sadece İnternetten yayınlandığını da düşünürsek, tiyatro kenara itilen ve unutulan bir sanat haline döner mi?

0|2
    0|0
  • öncelikle merhaba. Bu ülkede tiyatro adına güzel işler yapıyorsunuz. Peki tiyatrocu olmaya nasıl karar verdiniz? Teşekkür ederim 😊Sevgilerimle

0|0
    0|0
  • gerçek bir sanatcisiniz

0|0
    0|0
  • Hoşgeldiniiiiiz :) Kendi tabirinizle "zaman mühendisi"siniz. Zamanı iyi değerlendirme konusunda tüyolarınız var mı?

0|1
    0|0
    • 4gün

Öyleyim. Her saniyeyei, bir günü, bir yılı, bir ömürü iyi inşaa edecek şekilde değerlendirmeliyiz. Her saniyeyi! Zaman mühendisi budur.

• türk tiyatrosunda bir çınar yüceliğindesiniz bu ne övme sözü ne süslenmiş birkaç satır bu açık-açık bilinen bir gerçek birçok büyük değerle aynı sahneyi paylaştınız yıllarca sayısız tecrübe edindiniz hayatınızda asla unutmam dediğiniz anılarınız varmı?

0|1
    0|0
    • 4gün

Bunlardan hepsi kitaplarımda var. Ayrıca Ödünç Yaşamlar oyununda ve de Ben Eskiden Küçüktüm oyununda bu anıları anlatıyorum, beklerim.

• Öncelikle hoşgeldiniz. Sorum şu:
    Kariyer hayatınızda yaşadığınız en büyük pişmanlık nedir?

0|0
    0|0
  • Hoş geldiniz, :)

İyi bir sosyal medya kullanıcısısınız. Sosyal medyanın sanata katkı sağladığını düşünüyor musunuz?

Teşekkürler.

1|0
    0|0
    • 4gün

Tabii ki, muhteşem bir haberleşme mecrası. Günümüzün yeni mecralarının arasında sosyal medya başı çekiyor. Hem işlerimizi tanıtmak için, hem de iletişim kapılarını açabilmek ve yeni dostluklar kurabilmek için sosyal medyayı dürüst ve akıllı bir biçimde kullanmayı öğrenmeliyiz.
      Ben ilgilenmiyorum, ben hoşlanmam diyenler bile er veya geç sosyal medya gerçeğiyle yüzleşip bu mecrayı kullanacaklar.

• Hoş geldiniz.

0|1
    0|0
  • Hoşgeldiniz !
    Seslendirme yaparken, sesinizde hafif Ton oynaması yapıyor musunuz? Ayrıca ses tonunuzdan memnun musunuz? Ve eklemek istediğim bir şey daha var.
    Mükemmel bir oyuncusunuz Tebrikler.

0|1
    0|0
  • 1. Beğendiğiniz kitaplar neler?
    2. Sinema, senaryo, oyun yazma üzerine hangi kitapları tavsiye edersiniz?

0|0
    0|0
  • Hoş geldiniz :)

0|0
    0|0
  • Unlu oldugunuzu nasil hissediyorsunuz?

0|2
    0|0
  • Tak Tak Takıntı'da kadın rolünde oynarken, yılın en başarılı erkek oyuncusu ödülünü aldınız. O an neler hissetmiştiniz?

0|2
    0|0
  • Hedef ve amaçlarınıza tam ulaşabildiniz mi?
    Hani insanlarda amaçlar konusunda doyumsuzluk vardır. Şunu yapamadım, şimdi şu yaşta olsaydım, şu anda şunu yapardım dediğiniz bir şey var mı?

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    105

Erkekler Ne Diyor 153

• Oyuncu olmak isteyenlere ne önerirsiniz, ve oyunculuk eğitimleri için ödenen yüksek meblalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Oyunculuk eğitimi nerelerden alınmalı, sizin bu konuda desteğiniz var mı?

4|5
    4|9
  • Merhaba, Ali Uyanık karakterinin doğuşu nasıl olmuştu?

1|0
    0|0
    • 4gün

Kazara! TRTden teklif geldi. Farkına varmadan ve hiç seyretmeden sit-com yapmışım. Bir gecede meşhur oldum. İtiraf etmek gerekirse TRT benim için ve bir çok meslektaşım için büyük bir okul oldu.

• Büyük ustalardan biri. Harikasınız.

1|2
    3|2
  • Selamün aleyküm Ali bey, Seray sever ile aranızda geçen hadiseden sonra baska bir programda benzeri bir olay yaşadınız mı yoksa tek oraya mı özeldi?

1|2
    0|0
  • Sizinle iletişime geçebilmek bir onurdur. Yazdıklarımı okuyacak olmanız bile heyecanlanmama yetiyor. Soruma gelecek olursam;

Bugünler geçer mi Ali Bey?

1|1
    0|0
  • En sonunda gerçekten ünlü ve tiyatrocu biri geldi..
    Hoşgeldin abi "Ben Eskiden Küçüktüm" adlı tiyatron diğer illerde de olacak mı?

2|0
    0|0
  • @alipoyrazoglu ooooo Ali abim hoş gelmiş
    Sefalar getirmiş...
    Ne vereyim abime bir çay içer mi?
    www.caycek.com/.../..._mgwjihqsWz1qfofhwo1_500.gif

Abime soruyorum
    Ali ağbey bu devirde nasıl köseyi dönerim?
    Abim tecrübeli abimizsin ver ordan bir tüyo biz köşeyi dönelim.
    Tiyatro işine iyi vara var mı? Abim

1|0
    0|0
  • Öncelikle merhabalar, hoş geldiniz :)
    Ses sanatçılığından tiyatroya, tiyatrodan sinemaya dek uzanan bir sanat literatürünüz var. Kendiniz gibi sanatın birden fazla dalı üzerinde ilerlemek isteyenlere ne gibi tavsiyelerde bulunabilirsiniz veyahut ne gibi durumlarla karşılaşabilirler? Şimdiden cevabınız için çok teşekkür ederim :)

1|0
    0|0
  • Ali bey aramıza hoşgeldin sana soru sormak isterdim ama soracak soru bulamıyorum meslek hayatında başarılar dilerim

0|2
    1|1
  • Öncelikle hoşgeldiniz.

Usta bir duayen olarak tiyatro , sinema , bale, heykel gibi görsel sanatlarda geçmişe göre siyasi baskı nasıldı? Birde devlet sanatçısı devlet gibi düşünmek zorunda mıdır?

Özel sorum ise Ali POYRAZOĞLU medyada göründüğü gibi çapkın bir adam mıdır?😊Eğer öyle ise kız tavlama taktiği paylaşır mı bizimle😊😊?

1|0
    0|0
  • Usta bir tiyatrocu olarak, tiyatronun miadının dolmaya başladığını ve sinema karşısında ilkel kaldığını düşünüyor musunuz? Sizce tiyatro, insanlık için misyonunu tamamladı mı? Bunu bugünden, önümüzdeki 50-100 yıllık süreç için soruyorum.

Görsel teknoloji henüz gelişmemişken tiyatro eğlenceli bir sanat dalıydı ve çekici geliyordu. Gelişen insanlığa ayak uyduramıyor olabilir mi?

0|0
    0|0
  • sevdiğim iyi bşr tiyatro ve yönetmensiniz..
    şakin bir sorum olacak
    siz sanatçısınız ve sanat kimliğiniz belli bir kalitede benim anlamadığım sanat elbette bir toplumun duruşunu ve ahlaki değerlerini insanlara sunar peki
    seks flmlerinden sanat olur mu? seks filmleri sanat mı?
    cevaplarsanızda cevaplamasanızda tesekkur ederim..

0|0
    0|1
  • Yazıda gelmiş gecmiş geçmiş en büyük tiyatro ve sinema oyuncusu yazılmış orayı düzeltin biridir yazın anlarızda en büyük oyuncusudur demek yaşayan yaşamayan bir cok kişiye haksızlıktır.

0|1
    0|0
  • Oncelikle kesin cevap bekloyorum.

Günümüzde spor, reklam, sinema, müzik, youtube'de populerlik vb. Gibi şeylerin okullar üniversiteler okuyarak edinilen mesleklere oranla kat kat para kazandirmasini bir ünlü olarak nasil yorumlar ve düşünürsünüz?

En basitinden cocuk oynadığı oyunun videosunu cekiyor ve milyon abonesi var. Aboneleri 8-12 yas arasi ve cocuk bunun üzerinden you tubeden inanılmaz paralar kazaniyor.

Veya günümüzde bir dizinin basrol oyuncusu ozellikte tutmus bir dizi ise her bölümünden 60bin Tl kazaniyor.

ya da futbolcular zerre haketmedigi milyonlari kazanıyorlar.

Böyle adalersizlik varken bizim okuyarak meslek edinip para kazanmamizi hayal etmemiz enayilik ve kerizlik değil midir?

0|0
    0|0
  • Oha! ali poyrazoğlu gelmiş siteye. Seviye everest.

1|1
    1|0
  • Merhaba sitemize hosgeldiniz.
    Türk tiyatrosunun geldiği nokta ve gelecegi hakkinda ne dusunuyorsunuz sizce bu ülkede tiyatro yeterince deger görüyor mu?

Devlet sanatçısı ünvani size sanat hayatinizda neler kazandirdi diyerek sorularima nokta koyayim

Umarim keyifli zaman gecirirsiniz sitemizde :)

0|0
    0|0
  • Merhaba Poyrazoğlu.
    Genco Erkal'ın Dostlar Tiyatrosu'nun sahnelediği "Nazım ile Brecht" oyunu OHAL kapsamında yasaklandı.
    Levent Üzümcü'nün oyununa Artvin Üniversitesi ve Artvin Valiliği izin vermedi.
    Muhalif kimliği ile bilinen oyunculara karşı uygulanan yasak, açığa alınmalar hakkında ne düşünüyorsunuz?

0|1
    1|2
  • Günümüzde boyu 180 altı erkek oyuncu görmek pek mümkün değil, sizce 180 altı erkeklerin oyunculuk adına nasıl bir girişimde bulunmasını önerirsiniz? Yoksa günümüzde oyunculuk artık belli bir kritere mi bakıyor?

Kısaca bilgi verirseniz çok sevinirim, televizyon dünyasına adım atmak isteyen gençler ne tür adımlar atmalı?

Şimdiden teşekkürler.

0|1
    0|0
  • sonunda gerçek bir ünlü geldi. Tiyatronun ustası, kalender adam

0|1
    1|0
  • Merhaba Ali Bey. Bir kez daha dünyaya gelecek olsanız yine tiyatrocu olmayı mı seçerdiniz? Sebebini de paylaşırsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür eder esenlikler dilerim.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    133
Yükleniyor...