Ünlü oyuncu Yasemin Allen'nin yılbaşı gecesi için yaptıdığı açıklamalar hakkında düşünceleriniz neler?

Ünlü oyuncunun açıklaması gündeme oturdu. Bu açıklama magazin haberlerinde büyük ilgi gördü.
Ünlü oyuncu Yasemin Allen'nin yılbaşı gecesi için yaptıdığı açıklamalar hakkında düşünceleriniz neler?  Yasemin Allen'in yazmış olduğu paylaşımı; "Yeni yıl gecesi, ister şükredersin ister küfredersin. O gecenin dinle ilgisi yoktur. Noel ise 25 Aralık günüdür. O konu da Hristiyan olan vatandaşları ilgilendirir bizim sorunumuz degil. Sen insani değerlere saygılıysan, hristiyan komşun varsa tebrik eder işine bakarsın. Yeni yıl gecesi dini bir gece değil, tüm insanlığın ortak sevincidir. Sen, sen ol sakın Elma ile armutu birbirine karıştırma. İnsanları bölme, ayırma. Yeni yıl gecesinde, isteyen Kuran okur, isteyen çay içer, isteyen sokakta gezer, isteyen evinde parti verir. 31 Aralık kutsal bir gece değil, yılın son gecesi..." Peki sizin düşünceleriniz neler?

1|2

En İyi Erkek Görüşü

• Hanımefendi olayı yanlış anlamış veya nasıl anlamışsa artık...
    Öncelikle "Elhamdülillah Müslümanım" diyenin zerre alakadar olmaması gereken bir gecedir.
    Lakin "Kim ne ederse kendine eder" mantığında hareket etmiş, tamam mantık temelde doğru;ancak şöyle bir ayrıntı var.

İnsanlar bilmeye bilir, öğrenmemiş olabilir veya öğrenmek istiyor olabilir.
    E ülkede de herkes araştırma ve okuma manyağı değil!
    Dolayısıyla dinimizin önemli bir şiarı olan.
    "Emri Bil Maaruf ve Nehyi Anil Münkeri" yerine getirmek Müslümanın borcudur.
    Yukarıya yazdığımız ifadenin anlamı şöyle ki, "İyiliği en güzel şekliyle gösterip, kötülükten de en güzel şekilde uzaklaştırmaktır."

Yasemin hanım, kendi işine bakmalı.
    Bu dediklerini demek için Alimler gece gündüz ilim öğrenmişler.
    Yaptığı hoş değil, aksine küstahlık.

Bizler zaten Müslümanım diyene sesleniyoruz ne işimiz olur diğerleriyle.
    Kutlamayacaksın arkadaş sen Müslümanım diyorsan "özel" bir hazırlık yapmayacaksın.
    Yapıyorsan da kimseyi buna teşvik etmeyeceksin her ne yapıyorsan uzakta yapacaksın.
    Katıldığım yerler var; lakin bizde görmezden gelip uyarıda bulunmak durumundayız.
    Peki uyarıda bulunduk ama bildiğini yapmaya devam ediyor..
    O zaman kendisi bilir ne istiyorsa ne diliyorsa yapabilir.

Ama Müslüman ortada bir kötülük görüyorsa
    Düzeltebiliyorsa önce eliyle, olmuyorsa diliyle ve onuda yapamıyorsa "kalbiyle buğz" ederek tepki vermelidir.
    Çünkü kalp ile buğz etmek "imanın" en düşük derecesidir.

Geceniz Hayr Ola.
    Vesselam.

1|0
    4|2

En İyi Kız Görüşü

• Haah aynen öyle düşünüyorum. Doğrusu da budur zaten. Olanı söyledi yani gayet iyi açıkladı.
    Biz de diyoruz ama yine anlamayanlar oluyor.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• mınnnak kendı duşuncesı ne dıyeyımkı saygı duyarım sonucta hepmızın duşunme yetenegı var ıyıyı kotuyu ayırt edebılırız yanı dogru soylemış bence mınnnak

0|0
    0|0
  • Kendisi yurtdışında uzun bir süre yaşayınca buraya uyum konusunda bocalıyor. Gereksiz ünlü açıklamalarından biri. İnsanlar bir şeyleri kutlamak için bahane arıyor yoksa yıl bitiyor yeni başlangıç vs. bunların kutlanması mantık olarak saçma bir şey ama etraftaki insanları rahatsızlık vermeden isteyen istediği gibi eğlenebilir...

1|0
    1|1
    • Mesele saçmalığı değil. Açıklamasında birinin mantığını tartışmamış.
      Noel ile yılbaşı arasında ayrım yapmayı bile beceremeyen insanlara, olanı anlatmaya çalışmış. Bu yüzden gereksiz değil, belli ki bilmediği halde boş konuşup atan tiplere sinir olmuş ki açıklama gereği duymuş.
      Yeni yıla kutlayarak girenlere hala "Gavur" diyenler var da.

• @_Yağmur Türkiye'nin her yerinde cehalet kol geziyor orası ayrı bir olay. Fakat insanların dini bir inancı var. İlla bir açıklama yapacaksa bunu dikkate alarak açıklaması gerekirdi. Dinle ilgisi yok ne demek? Nefes alıp verdiğin sürece dinle ilgisi vardır tabi inançlı biriysen. Elbette kendi inancım dışındaki inançlara saygım var. İnsanların hayata bakış açısı çok farklı ve eminim herkesin bir nedeni vardır. Sadece gereksiz buluyorum bu açıklamasını gördüğün gibi bu tip açıklamaları haber yapmak için aç köpek gibi bekleyenler var. Özellikle de ünlü insanlar açıklama yaparken daha dikkatli olması gerekir...

• N11 reklamında oynuyordu o sempatik hallerine bayılıyordum o reklamda oynayanın yasemin alın olduğunu dün öğrendim şimdiki halini hiç beğenmedim 😐😎

0|0
    0|0
  • Cidden artık Noel'in 25 Aralık olduğunu öğrenilsin ! Yeni yılı kutlayana kafir gözüyle, kutlamayana da yobaz gözüyle bakmak arasında hiçbir fark yok. İsteyen istediğini yapar/yapsın.

0|0
    0|0
  • Bunları herkes biliyor ki Ota çoka haram deyip küçük yaşta çocukları istismar edenlere anlatılmalı bu durum

0|0
    0|1
  • Mantıklı konusmus.

0|0
    0|0
  • Can can benim dusuncelerimi yazmis resmen 👏🏿👏🏿

1|0
    0|0
  • Doğru söylemiş

0|0
    0|0
  • kurban bayramında kurban kesilmesine vahşet diyen ama yılbaşında hindi kesen sanatçı bozuntusu vol 223566223568323

0|0
    0|0
  • Doğru demiş karı.

0|0
    0|1
  • Doğru demiş.

0|0
    0|0
  • Soylemek istedikleriyle sectigi kelimeler uyuşmamiş hepsi bu.
    Bu kadin cok agresif bir yapiya sahip.

0|0
    1|0
  • kesinlikle doğru bir açıklama..
    o yüzden evimde kuran ile giricem yeni yıla..

0|0
    0|0
  • Hatun Doğru Demiş. Kutlayan Kutlar Günahı Da Yapana Yani Yapmam Kutlamam Yapanda Yapar banane

0|0
    0|0
  • Gelde anlat.

0|0
    0|0
  • vayy baldır bacak güzel yüzden ve işve cilveden fazlası varmış makyajlı makyajsız her turlu gideri olan bir kızın beyni iyi çalışıyormuş

0|0
    0|0
  • Haklı

0|0
    0|0
  • Doğru konuşmuş katılıyorum

0|0
    0|1
  • Hakli

0|0
    0|0
  • isteyen istediğini yapsın

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 20

• Çok doğru demiş valla helal olsun 😂😂

0|0
    0|0
  • Doğru demis.. Noel hristiyanlarin kutlamayin vs diye gecinen beyinler o gun neler yapiyor acaba Muslumanligi icin?

0|0
    0|0
  • Doğru söylemiş.

0|0
    0|0
  • Doğru demiş

0|0
    0|0
  • doğru demiş 👏👏

0|0
    0|0
  • Güzel niyet ve düşüncelerle paylaşılmış bir yazı..
    Çok doğru izah etmiş.. zeki kadin bir başka

0|0
    0|0
  • Haklı bence.

0|0
    0|0
  • Sağolsun çok açıklayıcı çok öğrenmiş olduk. d

0|0
    0|0
  • Haklı

0|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum. Ancak illa bir "biz- siz" olacak ya onu yapmaya çalışıyor insanlar.

0|0
    0|0
  • Evet aynen bu görüşteyim bende ki doğru söylüyor zaten..

0|0
    0|0
  • Dogru diyo

0|0
    0|0
  • Doğru

0|0
    0|0
  • Güzel söylemiş

0|0
    0|0
  • Doğru demiş bence katılıyorum