Muhteşem Yüzyıl Kösem i Nasıl Buluyorsunuz 2. Sezon?

Muhteşem Yüzyıl Gibi türkiye nin en büyük dizisi nin devamı olan muhteşem yüzyıl kösem ilk sezonunu star tv de yayınlanmış totalda inişli çıkışlı grafik izlemiş ab grubunda ise 1. olmuştur timur savcı 2. sezon için fox la anlaşmış star tvde buna sesini çıkarmamıştır muhteşem yüzyıl gibi devasal muazzam bir dizi den sonra 2. sezonda dizi daha iyi olacağı yerde daha kötüye gitti senaryo çok berbatlaştı 4. murad tip olarak uysada halk ve hareketler uyumadı daha güçlü heybetli biri olmalıydı müzikleri 2. sezon çok çirkin oldu ilk sezon daha güzeldi bende dün muhteşem yüzyılı izledim baktım izledikçe izleyesi geliyor insanın ama kösemin 2. sezonundaki tek sıkıntı senaryo mekanda kostümlerde vs bu tarz seylerde sıkıntı yoktur ama ben bir muhteşem yüzyıl fanı olarak ilk defa kösemi eleştirdim şu an

0|0
22

En İyi Kız Görüşü

• Belki dinci yobaz vs diceksin ama ne olursam oluyum aslini yansitmayan padisahin daha onemli islerinden ziyade haremini konu alan bir dizi BENCE ne kadar iyi olabilir ki.

1|0
    0|0
    • Padişahın aslı? Hmm, acaba kendisinin ağır içki merakı yansıtılsa ne olacak? 'Tarihüze hakaret edüyüler' diye bağırmayacak mısınız?

Veyahut enteresan cinsel yönelimleri?

Kar temizletmedi diye kadı idam ettiren ve 'Yav böyle iş mi olur? Nerde görülmüş ulemadan birinin idam ettirildiği? Hele ki böyle bir gerekçeden?' türü bir şikayet mektubu yazdı diye şeyhülislamı hainlikle suçlayıp önce süren ve sonra kaidelere karşı gelerek idam ettiren padişahın iki hareketini e yumuşatıp haklı gerekçelere dayandırdılar mesela.

Gerçeği yansıtıp nasıl gözü dönmüş bir gaddarlık içinde olduğunu yansıtsalar ne olacak? Ki şu haline bile 'Padişah böyle mi olur, çok abartıyorlar' diye tepki veriyor insanlar?

Sanki tarihi, padişahları çok biliyorsunuz da milletin yaptığı işe laf ediyorsunuz.

En İyi Erkek Görüşü

• Çok sorunlu ilerliyor.

Ancak, şu an itibariyle ülkede yayınlanan en iyi dizi. Ciddi söylüyorum, eğer şu Farya Hatun falan diziye aptalca eklenmemiş olsaydı, tüm Muhteşem Yüzyıl sezonlarından daha başarılı olabilirdi.

Tek sıkıntısı ilk 10 bölümün iç bayıltıcı yanlarının çok olması.

Yoksa anlattığı hikaye, izleyiciye vermek istediği mesaj falan kesinlikle başarılı.

Ayrıca, 4. Murat'ı da gayet iyi bir açıdan yakaladığı söylenebilir, yaptıkları kabaca incelendiğinde içinde yetiştiği ortam yüzünden kafayı sıyırdığı çok bariz olan psikopat bir padişahı yumuşak yansıttıkları bile söylenebilir.

Şu ana kadar Farya dışında herşey bir yere şu veya bu şekilde bağlanıp gayet güzel götürüldü.

Eksiği tabii çok, senaryo bazen çok aptalca geliyor, bazı olaylar çok sakil ve 10 yıllık atlanan süreç yüzünden karakterler pek oturmuş değil.

Amma, başarılı gayet. En azından piyasadaki diğer dizilerden daha başarılı.

Ayrıca, güçlü heybetli falan da ne yayak orası tartışılır, dizide Murat tütün içerken yakaladığı birini ensesinden çengele astıydı bir ara. 4. Murat da kuvvetiyle bilinse de, öyle çok uzun boylu bir padişah olarak da bilinmezmiş, Kanuni daha uzunmuş mesela.

Metin Akgüder'in omuzları düşük, tek sıkıntısı o.

Senaryonun sıkıntısı hasta ruhlu acımasız insanları pembe dizi mantığıyla anlatmaya çalışması, yoksa başka sıkıntısı safi kurguda var.

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• ben bazen hala muhtesem yuzyili izliyorum ama kosem 2. sezona basladm kotu ya gercekten sevmeye calistm ama olmadi

0|0
    0|0
    • kesinlikle katılıyorum büyük bir muhteşem yüzyıl hayranıyım daha dün youtube dan izledim izlemekten sıkılmıyorum kösemin ilk sezonu iyidi ufak bir senarist değişikliği ve yönetmenliğe de tekrardan taylan biladerler gelseydi star tv de kalsaydı şu an durumumuz daha iyidi ama 2. sezon müzikleri falan çok çirkin olmuş senaryo eskisinden daha berbat durum kötü

• O dediğin tarihte aynen olmuş birşey. Yani, dizi olmamış değil, size bir tuhaflık var.

O dönemi ne sanıyordunu acaba? Padişahın üryan gezdirilip ahali tarafından her türlü hakaretle taşlandığı dönemi anlatıyor dizi.

• 4. Murat akşam vakti fenersiz biçimde camiden evine dönüyor diye bir imamın oğlunu sokak ortasında 'Ben size sokakta fenersiz gezilmeyecek demedim mi? Çocuk mocuk dinlemem, vurun kellesini' diyerek idam ettirmişliği olan bir padişah bu arada.

Hani vezirini verdi falan diyorsun ya.

Adam 'Kar temizlenmedi diye kadı idam edilir mi? Hünkarın ecdadının yapmadığı şeylerden uzak durması lazım gelir' dedi diye şeyhülislamı öldürmüş, tütün içti diye gariban ahalinin kollarını bacaklarını kırdırıp sonra astırmış bir insan.

'Abime isyan edildiğinde sen de ordaydın sanki' diyerek asker teftişi sırasında yeniçerilerden birini zbam diye gürzünü indirip öldürmüşlüğü olan bir padişah.

Erkekler Ne Diyor 1

Yükleniyor...