Kızlar, evde hipnoz yöntemiyle çocuğunuzu doğurmayı düşünür müsünüz?

Kızlar, Evde hipnoz yöntemiyle çocuğunuzu doğurmayı düşünür müsünüz?
Kötü olan gündemimize, biraz güzel bir haber eklemek istedim. Nefes terapisti Serdar Oral ile birlikte olan Özgü Namal ikinci kez anne oldu. Kendisini buradan tebrik edelim.

Nisan 2015’de oğlu Nefes’i Kilyos’taki villasında dünyaya getiren Namal, ikinci bebeğini de yine evde hipnoz yöntemi ile doğurdu. Cambridge Düşesi Kate Middleton da aynı yöntemle doğum yapmıştı.

Ünlü oyuncu Perşembe günü dünyaya gelen kızına ‘Elem Su’ adını koydu. Elem Su, 4 kilo 200 gram olarak doğdu.

Hipnoz doğum yönteminin en büyük avantajı, doğumun ağrı kesicisiz ve sancısız normal şartlarda gerçekleşmesi. Doğum sırasında anne adayına uygulanan hipnoz tekniği sancıların hissedilmesini engelliyor.

Kızlar, siz evde hipnoz yöntemiyle çocuğunuzu doğurmayı düşünür müsünüz?

1|1

En İyi Kız Görüşü

• onların yedek kadın doğum uzmanları vardır orda. Hipnoz istemem resmen aklini başkasına teslim ediyorlar bu şekilde bebeğimin doğumu için o heyecanımı o hislerin hepsini tatmak isterim. onların yedek kadın doğum uzmanları vardır orda

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Hastanede doğum da bir sıkıntı olmadığı sürece doğal doğum oluyor, ya hipnozcu hastaneye gelmeli ya da tüm gerekli tıbbi ekip ve ekipmanlar eve gelmeli (ki bu pek mümkün değil) yoksa doğum sırasında veya sonrasında yaşanacak bir sorun bebeğin ölümüne yol açabilir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 54

• Öncelikle hayır diyen bütün kız arkadaşlarıma sesleniyorum sizi o kafayı kıçınızdan çıkartırken ki acıyı hissettiğinizde tekrar bu soruya beklerim. şimdi sen arkadaşıma gelirsek. Yeni nesil erkeklerin magazine bu kadar eğilimli olmasını anlamıyorum. 1990 model dedikodu makinası gibisin şu an gözümde. hatta mahalle aralarında kapı önlerinde çekirdek çitlerken mahallenin kızlarını erkeklerini süzüp 'aaay gülizar bak bu kız varya geçen bir çocukla geldi bir gör ' diye başlayan cümlelerini kuran teyzeleri anımsattın.

1|0
    0|0
  • Eger bir gün yine evlilik falan düşünürsem kesinlikle hipnoz etsinler beni, sancı çok zor anam öbür dünyaya gidip gidp geliyorsun :)))

0|0
    0|0
  • Hayır ya doğum sırasında bir sıkıntı olursa? Anne veya bebek için acil müdahele gerekirse evde ne kadar yardım edilebilir ki

0|0
    0|0
  • Elem nedir ya? Çocuk doğar doğmaz dertlere boğulacak.

Onun dışında hipnoz yöntemi için anlayan uzman lazım. Önüne gelen buna sarar, paraları cukkalar kesin şimdi.

0|0
    0|1
  • Bunlar işin b*kunu çıkardı iyice afedersiniz

2|1
    1|0
  • Neden olmasın.

0|0
    0|0
  • Hayir istemezdim

0|0
    0|0
  • Hayır istemem

0|0
    0|0
  • Hayır.

1|0
    0|0
  • Mükemmel

0|0
    0|0
  • Oo guzelmis

0|0
    0|0
  • Sana bir haller olduda , hayrolsun..

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • O bebek niye oyle sisko

0|0
    0|1
  • Evde doğumu destekliyorum. Hastaneleri hiç sevmem. Çocuğun adına takıldim ben. Elem ne ya hu. Değişik olacak diye böyle isim vermekte saçmalık ötesi.

0|0
    0|0
  • 4200 lük çocuğu hipnozla rahat doğurduysa iyi valla bende isterim tabi

1|0
    0|0
  • Baya iyiymiş bu isterdim

0|0
    0|0
  • Elem ne ya. Küçücük çocuğa üzüntü mü demişler yani

0|0
    0|0
  • Sancısını çekince kucağına alması daha bir zevkli oluyor. :) Zaten bir kere kucağına alıp emzirince her şeyi unutuyorsun. Gerek yok. :)

1|0
    0|0
  • Dusunmem

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    34

Erkekler Ne Diyor 8

• Kullanmayın. O kadar ağlayan bir varlığın (yeni doğmuş bir bebeğin), üstüne ne kadar bassam da az ki basa basa, altını çize çize söylüyorum, "acı eşiği geçilmiştir". Bir canlının acı eşiği geçilirse ne olur? Dişçidesiniz ve diş çektiriyorsunuz. Tamam, burada sadece diş çektirmiş olanlar hayal edebiliyor ne demek istiyorum ama diğerleri de empati kurmaya çalışsın. Diş çekimi, acı eşiğini geçmeme ilkesine göre yapılır; ona göre kaç adet enjektör çakılacağı belirlenir. Şayet diş çekilirken, acı eşiği geçilirse hasta müdahale ederek üçüncü kere iğne olur. Çocukken, şimdiki hâlimle bile katlanabileceğim bir acıdan yüksek şekilde diş çekimi yapılmıştı; işte size dişçi fobisi, acil servise gitme fobisi, bilmem ne benzer türevde olan psikiyatrik özellikler gösteren durumlar vd. Kola enjektör yaptırmaktan kolay bir şey yok ancak eskiden, acı eşiğinin üzerinde olan bir şeydi. Hatırlamak istemediğimiz anlar, ne yazık ki işkence. Yeni doğan bebek orada ağlıyorsa son perdeden birden bire, acı eşiği çok geçilmiş olduğundandır. Bir de fobi hatırlayıp kurtulma denen bir şey var ya, işte orada onu bebek de duyabilir, ki duyar çünkü doğumdan sonra anneyi transtan çıkarmak gerekir. Bu bilinçaltına kazınır ve ileride başka anlamlar yüklenir. Mesela migreni olanların migrenlerinin psikolojik olarak azdığı, herkesçe bilinen bir şey ve ışıktan rahatsız olmalarını, bence gerçekten de doğum anında yeni doğmuş bebeğin ışığı algılaması ile bilinçaltına ve nörolojik sistemimize, bir hayvanda olduğu gibi yani, "acıya denk" olarak kazınmış bir nitelik olur bizde, migren. Nice hükmedilemeyen bilinçaltı verilerinin kudreti adına... çok etkili olan bir tane de biz eklemeyelim.

Bu, sonuna kadar arkasında durduğum görüşüm olmaya devam edecek.

1|0
    0|0
  • Ben de hipnoz edip doğurtacağım

Hatun, bak saate..
    Tik tak tik tak.
    Aha çıktı.. Hayırlı olsun

2|1
    0|1
  • Her şeyi Pi'ye alıyorlar artık

0|0
    0|0
  • Kesinlikle hayır