Murat Boz'un Dönerse Senindir filmindeki cıbıldak hemşireler... Sizce de biraz saygısızlık olmamış mı?

Oyunculuğa iyiden iyiye alışan Murat Boz'un son filmi 'Dönerse Senindir'in setinden paylaşılan fotoğraflar hemşirelerin tepkisini çekti. "KUTSAL OLAN MESLEĞİMİZE YAPILAN BU HADSİZLİK…” Şarkıcılıktan oyunculuğa geçen Murat Boz’un son filmi ‘Dönerse Senindir’in kamera arkası görüntüleri yayınlandı. Filmde mini etekli hemşirelerin Boz’a müdahale ettiği sahneler, sağlık çalışanlarının tepkisine yol açtı. İlk tepkiyi gösteren Sağlık Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, “Kutsal olan mesleğimize yapılan bu hadsizlik bu saygısızlık kabul edilecek bir durum değildir.Herkesi ve herkesimi haddini bilmeye davet ediyorum. Sanatın bu olmadığı ve sanatçılığa da yakışmayan bu hadsizliği de kabul etmeyeceğiz. Bu zamana kadar vicdanla merhametle yapılan hemşirelik mesleği sanatın da sanatçıların da oyuncağı değildir. Böyle sanatı da kabul etmiyoruz” dedi. “ÖZÜR BEKLİYORUZ” Yıldırım, “Sağlık çalışanları olarak bu görüntülerden dolayı özür bekliyor ve bu görüntülerin kaldırılmasını istiyoruz. Hemşirelik mesleği kutsaldır. Obje değildir. Herkes haddini bilsin” diye konuştu.

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bir gün hasta farketmeden arada perde varken "ya kanka burda hiç öyle hemşireler yok hepsi yaşlı gelcem ben kalmıcam" gibi iğrenç bir söz gördüm. Beni görünce ve duyduğumu anlayınca yerin dibine girdi. Bu çocukların zihniyeti bu filmler yüzünden bu halde. Saçma sapan kostümler yüzünden. Gece gündüz gözümüzü kırpmadan büyük şefkatle göz altı moraran biz, bu tarz görülen yine biz. Eğer şu yapılan başka bir mesleğe yapılsa belki daha çok tepki olurdu belki de hiç. Ama artık yeter. Yapımcı rüya sahnesi diye feedback yapmış. Burdan da şunu anlıyoruz hemşire denince akla gelen tablo bu..

1|2
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Olmuş tabiki hemşireligin cinsel obje olarak kullanılması çok saçma

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Evet sadece fotoğraftaki kıyafetler yüzünden bu tepki verilmişse bence gereksiz bir tepki. Mini eteği saygısızlık olarak görmek ilginç bir kafa. Gerçekte hemşireler böyle giyinmiyor olabilir. Ama bir film gerçekleri olduğu gibi yansıtmak zorunda değildir. M. D House Türkiye de çekilmiş olsa onlardan da özür beklerlerdi kesin. Filmlerde gerçeklik istendiği gibi yeniden kurgulanabilir. Filmleri güzel yapan da budur. Murat Boz un filmi iyidir kötüdür onu tartışmıyorum. Sadece hemşire rolündeki insanlara mini etek giydirdiler diye ağlanması son derece saçma.

0|0
    2|1
  • Hemsire kostumu fantezi ic camasirlarida toplatilacak mi?

1|1
    0|0
  • Saygısızlık cidden

1|1
    0|0
  • saygisizlik

0|1
    0|0
  • hiçbir hemşire böyle değil sonra neden ülke gelişmiyor işte bu kadar cahill bu ülke

0|0
    0|1
    • Ülkenin asıl gelişmeme sebebi onun eteği bunun saçı gibi gereksiz konuların gereksiz büyütülmesi. Bütün enerjilerini sağlık sektöründeki aksaklıklarla ayırmak yerine filmdeki hemşirelere kafayı takarsak tabi gelişme gösteremeyiz.

• aynen öyle işte demek istediğim bu cahil bu ülke cahil

• Dünyada o kadar sorun var. buna takmışlar bunlat. alt tarafı komedi filmi. yeri geldiğinde sesleri çıkmaz bunların , buna mı içerlenmişler..

2|0
    2|0
  • Dogal gayet bence abartmışlar. zihniyetlerinin de ne kadar iğrenç olduklarini belli etmis kutsal hemsirecikler

0|0
    5|2
  • Demek ki tv kar$isinda ki bazi insanlar oyle hem$ire gormek istiyore.

0|0
    0|0
  • Murat bozdan nefret ederim ama fotoğrafta ben anormal bişey görmedim adı üstünde film abartmayın

0|0
    5|3
  • Evet en gıcık olduğum noktasa budur zaten hemşireleri yollu orsplar gibi göstermekten zevk alan cahil ve empatiden yoksun bir kitle var o kitlenin ben taaa mq

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Filmlerdeki, dizilerdeki ya da kliplerdeki görsellere fazla takılmak yanlış bence ya. Hani onlar da dikkat çekmesi için elbette bunları kullanacaklar. Kaldı ki bu biraz halkın suçu tv de gördüğü her şeyi gerçek zannetmesinin sonucu. Yoksa zaten çoğu film dizi ya da klipte o meslek olduğundan farklı gösterilir.

1|0
    1|1
  • burda asıl olay hemşirelik degil kandınların cinsel obje olması her yerde var bu olay reklamlar da afişler de klipler de ordaki hemşire rolüne alan kadınlar istemese bu sahne çekilmez birrde böyle sahneler olacakki filme giden çok olsun para gelsin reyding olsun

0|1
    0|0
  • Ya bırakın şu gerikafalığı. CEM YILMAZI da kaç sene çizdiği karikatüre göre eleştirdiniz büyüyün artık

0|0
    1|1
  • Bunlar hemşire diye p*rno yıldızı getirmis.

0|1
    0|0
  • O konuda hemşirelere ben de çok kırgınım.

Saygısızlık olan kısmı anlamadım. Etek mi, ayakkabı mı?

0|0
    0|1
  • Bence sağlık çalışanları durumu çok abartmış

0|0
    2|1
  • yasalıcaksın abi bu eteği

0|0
    3|1
  • Bu oluşumla sizi ele geçiriyorlar kanmayın..

0|0
    0|0
  • Film adı ustunde

0|0
    1|0
  • Buna laf atiyorsun da brazzers sırf hemşire konulu p*rno yapıyor. Ona ne demeli.

0|0
    0|0
Yükleniyor...