Kapat

NTV'de Suriye Belgeselini İzleyen Var mı?

10 dk izledim canım sıkıldı, o bölgeye tam anlamıyla barış lazım...

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• Ortadoğunun çehresi kan ve gözyaşıdan ibaret oldu. Bazıları Türkiye de yangına körükle gidiyor falan diyor. Şunu sormak lazım şu an rejim güçlerinin halep e yaptığı operasyon Türkiye'nin mi eseri ya da İşid denen örgütü finanse eden Türkiye Cumhuriyeti devleti mi 1900 lü yıllardan bu yana ortadoğuda fitne fesat tohumlarını eken lawrencelarla radikal islam şemsiyesi altında gelip ortadoğu bölüp devletçikler yaratan Türkiye mi? Mültecilerin ayağına Macar topraklarında çelme takan Türkiye mi yoksa 1 milyonu aşkın mülteciyi bu topraklara alan Türkiye mi Türkmen dağında uçaklarıyla sivil halkın üzerine bombalar yağdıran Türkiye'mi İşid'in en çok bomba patlattığı batılı ülke Türkiye'mi yoksa Avrupa ya da ABD de bir ülke mi. Pyd terör örgütüne Türkiye'den başka terörist diyebilen bir ülke var mı yoksa diyen sadece Türkiye mi?

0|1
    0|0
    • Duygularla ülke yönetilmez. Ülkeler mantık çerçevesinde yönetilmez ise yok olmaya mahkumdur. Rejim güçlerinin Halepe operasyon yapmasıyla Türkiye Cumhuriyetinin topraklarını korumak için güneydoğuya operasyon yapması arasında fark yoktur. ISIS Amerikanın ırakta işlediği savaş suçları sonunda bir tepki olarak ortaya çıkmış radikal cihatçı bir örgüttür. Lawrance ülkesi için okyanuslar aşarak arabistan çöllerinde ülkesinin çıkarları için mücadele etmiş vatansever biridir. Ortadoğu bugün devletçiklere bölündüyse bunun hesabı bir koyup üç alacaklara sorulmalı. Mültecilere macar topraklarında çelme takılıyorsa bunda mültecilerinde suçu vardır. Ne işleri var macar topraklarında macaristanlılar mı sebep oldu suriye iç savaşına ki bu cahil arapları topraklarına kabul etmek zorunda kalsınlar ! Türkmen dağında türkmen kalmadı çünkü orada yaşayan türkmenlerin çoğunluğu alevi/şii idi ve cihatçılar tarafından ya öldürüldü ya da topraklarından sürüldüler.

• Kesinlikle mehzepsel zırvalar bırakılmalıdır. Ama ateşkes ilan edip de sonra ilk günden ateşkesi bozup ilerleyene de gereken diplomatik tavır konulmalıdır. Türkiye şu an bana kalırsa bir nato üyesi olmasına rağmen yine de dengeli bir politika izlemeye çalışmaktadır rusya ile düzeltilmeye çalışılan ilişkiler de bunun bir göstergesidir. Bu halde sadece mantıklı yol izlemesi gereken Türkiye değil Türkiyenin uzattığı eli ve shangay çıkışını göz ardı etmemesi gereken Rusya ve İrandır da aynı zamanda.

• Gençler ikinizinde görüşlerini okudum gerçekten haklı olduğunuz bir çok yer var. Güzel bir fikir alışverişi olmuş ikinizide tebrik ederim...

En İyi Erkek Görüşü

• o bölgede barış yapılması için 2 düşman olması lazım ama orada çok fazla düşman var hangisine ne vericeksin

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 2

• Bahsettiğin belgeseli maalesef izlemedim ancak uzun zamandır suriye iç savaşını takip etmekteyim. Tarafsız gözle bakacak olursak bu ateşe türk tarafıda odun taşımıştır ve taşımaya devam etmektedir. Her ülke kendi çıkarı için suriyede mücadele ediyor ve bu artık bir iç savaştan çok çeşitli grupların vekaleti aracılığıyla global bir savaşa dönüşmüş durumda filler ne zaman tepişmeyi bırakırsa çimler o zaman uzayabilir. Ayrıca günümüz dünyasında haber kanalları artık propaganda aracı olarak kullanıyor gerçeğe ulaşmak istiyorsak her kaynaktan haberleri takip etmeliyiz. Türk basınına artık güvenemiyorum.

0|0
    0|0
  • Ortadoğuda, ıran ve israil gibi iki çıban devlet olduğu sürece,
    Ve bu çıbanları besleyen amerika, dünya haritasında olduğu sürece,

Barış olmaz ve kan durmaz kardeş..
    Yeryüzüne fesati yayan bunlar..

Bir Osmanlı şart anlayacağınız..

0|0
    0|0
Yükleniyor...