Kapat

Buse Terim kızına yaptığı mevlit için servet harcamış, siz olsanız yapar mıydınız?

Buse Terim kızı Nil'in mevlidi için yaptığı organizasyona bir düğün yapılabilecek kadar bütçe ayırmış.

Ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Sizce de fazla gösterişli değil mi?

Güncellemeler:
Kendi parası istediğini yapar diyenlere sesleniyorum.
Bu resmen gelir adaletsizliği. Yatağına aç giren, sokakta kalan o kadar çok çocuk var ki...
Yapılan israftan ve reklamdan başka bişey değil. Allah hidayet versin hepinize
Dini gösteriş amaçlı kullanıp israf eden insanı savunmanız ironi... tek tek yazamıyorum çok görüş var sadece bunu diyorum size.

3|6

En İyi Erkek Görüşü

• zekat bile, servetin 40 da 1 idir.. ve bu insanlar çok zengin insanlar malum.. 40 da birini verdiğini varsaysak bile, kalanı yine onundur , istediğini yapar, haram değildir.. israf yapıyorsa da Allah bilir orasını.. ama zengin insanlara, zorla , hadi tüm paranızı sokaktaki yoksullara dağıtın demenin alemi ne _? onca holding patronları, şunlar bunlar , sadece bara gidince onbinlerce lira bırakıyorlar da neden buse terim günah keçisi oldu şimdi , onu anlamış değilim.. ne diyeceğiz bu insanlara, alışverişinizi de bimden yapın mı? tüm paranızı da sokaktakilere dağıtın.. ee? o zaman ne oldu gelir adaleti mi oldu? Allah bile zorlamazken belli yüzdelerle dağıtılması gereken dışında, bu insana bu kadar yüklenmek neden ki? reklamı ve israfı onu ve Allah ı bağlar.. bize laf düşmez.. bize laf düşmüyor ya da kendi parası deyince , biz münafık ya da kafir falan mı oluyoruz ki hidayet versin size falan diyorsun? bu gibi lafları genelde, inançsız insanlara ederiz de biz.. onca gösteriş ve şaşaa içinde neden bu kadın seçildi hala anlamış değilim.. artı , zenginin malı züğürdün çenesini yorar , bu insanın , kalbindeki imanı da işlediği hayırları da biz bilemeyiz.. ne biliyoruz belki bu insan, 50 tane fakir öğrenciye burs veriyordur? belki fakir aileleri doyuruyordur.. bu insanlar tanınmış insanlar ve buna göre bir camiada yaşıyor.. düğün dernek yaptıklarında, sen ben gibi 300 - 500 insan davet edemezler.. en aşağı 3 - 5000 insan davet etmeleri gerekir.. böyle bir şey yaptıklarında da , ne kadar para harcamak durumunda kalacakları malum.. babalarını tüm Türkiye tanıyor, cumhurbaşkanına , Acun una kadar.. sen ben gibi değerlendirmeni yanlış buluyorum.. güncellemeni okuduktan sonra yazıyorum bunu , yine de kendi parası, ve bizi ilgilendirmez,, bilip bilmeden kimseyi yargılayamayız.. Allah a verir hesabını.. bize değil.. artı, bize hidayet duan için Allah razı olsun ama, tekrar ediyorum, kendi parası diyoruz diye de , biz münafık falan olmuyoruz.. sevgiler.

4|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• canım beyinsizler denizlerden kıyıya vuran, bu sogukta sokakta donan o kadar kimsesiz cocuk varken buyudugunde hayrlayamayacagi bir toren ve dini de istismar ederek yapms Allah topunun belasını versin burjuvali pislikler

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 83

• Ne ifrata (aşırıya) kaçacaksın ne de tefrite (aşağı kalacaksın) daima orta yolu bulacaksın.
    Aksi halde kaş yaparken göz çıkarmak demek yaptığın iyiliği; rüzgarın sonbaharda ağaçlara şiddetiyle vurarak yapraklarını yere düşürmesi yani iyilğini yok etmesi anlamına gelir.
    Dünya da yatağına aç giren bunca çocuk varken; bunları yapmak olacak iş değil.
    Gerçekten insan nankör bir hayvandır, başına gelmeden ne değer bilir ne de kıymet.
    Vesselam.

1|0
    0|0
  • islamiyetten uzak yasamanin etkileri.. nerede gercek mutevazi muslumanlar.. ortalik kimlere kaldi memleketi yonetenden tut en alta kadar ziyanlar

1|0
    0|0
  • İsrafa kaçmaması gerekliydi, ayrıca o paraları önce kendi etrafında fakir olan akrabalarına, sonra diğer fakir ve muhtaç olan insanlara, savaşlarda yaralanan ve yardım bekliyenlere, kadın sığınma evlerine, cami vb. ibadethanelerin tamiri vb. giderlerine versey'di :

Kızının ve kendinin 2 cihanlık yaşamına fayda sağlar ve Allahı hoşnut etmiş olurdu..

0|0
    0|0
  • sayemizde bok gibi para kazandıklarından normal

1|0
    0|0
  • Kapitalizmin islamiyetteki önemi ve yeri. İşte kanıt.

1|0
    0|0
  • o kadar cok paran olsa bu kadar mutevazı olabılırmıydınız once kendınızı bı sorgulayın derım ben... yoksa cok cok cok daha mı harcardınız bırde bu pencereden bakınız...

1|0
    1|0
  • İsraf haramdır.

Kaldı ki Mevlüt de peygamber övülür. Oysa Kur'an övgülerin Allah'a olduğunu söyler

Fatiha 1.2 - Övgü, evrenlerin Rabbi ALLAH'adır.

0|1
    0|0
  • ona ve babasına o parayı kazandıranların ahmaklığı.

güncellemelerine hak veriyorum sonuna kadar.

1|0
    0|0
  • şu terim soyunun alayını sevmiyorum. babaları olacakta inşallah kovulur milli takımdan.

1|0
    0|0
  • evet face de de babası paylaşmış fotoğrafını sayfaya bakarken denk geldim bakıp geçtim hemen dediklerinde haklısın evet ama sadece buse terim mi böyle diğerleri ne olucak

0|0
    0|0
  • Zengin kızı olunca yapılacak ufak şımarıklıklardan biri

0|0
    0|0
  • Parası var yapar

1|0
    1|0
  • Paraları var yapıyorlar ben umursamam

0|0
    1|0
  • gösteriş olduğu çok belli ama biz içimdekileri döksek, şu buse bizden iyi biri çıkar belki. bu sebepten önce herkes kendi nefsini terbiye etsin. sonra başkalarını

0|0
    0|0
  • Para varsa yaparım neden yapmıyım

0|0
    1|0
  • Bizim arkadaş var ismi, Mevlit, Babası 5 lira vermiyor, Millet milyonlar harcıyor :D

1|1
    0|0
  • bana sorarsan olabildiğince yanlış hea mevlidin mahiyeti nedir bilmiyorum bazı hususlarda paraya kıyarsın o ayrı ama abartmadan böyle uçacağına sade bir mevlid okutsaydı paranın artanıyla açları doyursaydı daha doğru olurdu diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Allah boyle insanlara para veriyor yardim etmek isteyene vermiyor isyaaaan

1|0
    0|0
  • Reklam kolan hareketler bunlar Mike 😏

0|0
    0|0
  • O paraya göre normal

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    63

Kızlar Ne Diyor 99

• Yaparım tabiki de. Herşey çocuğum için. Hani diyorsun ya yatağına aç giren, sokakta kalan o kadar çocuk var ki diye. Bu çocuklar fakirlik, yokluk, sefalet içinde yapılmamaları gerekir zevki bir kenara atıp maddi durumu düşünüp hareket edilmeli. Bu çocuklara bakamayacak bir durum yoksa insanlar yapmamalı.

Ajitasyonlarınız artık bitirdi ulan. Bütün çocuklar varlık içinde büyütülmeli, yapılmalı. Nereye kadar o çocuk ölüyor, bu çocuk ölüyor, şu çocuk aç, annes bakamuyor, para yok demek? Yapamıyorsan, bakamıyorsan yapma çocuk? Zevkten kıvranmak kolay.
    Tükürdüğümün ABD'si kültürünü tüm dünyaya yaydı sizler hala ajistasyon derdindesiniz.

0|0
    1|0
  • Yapmazdım. O parayla daha nice Nil'ler doyardı diye düşünür gerekeni yapardım evrende benim bebeğim tek değil zira.

1|0
    0|0
  • Özen göstermiştir, ki zaten her şey çok güzel görünüyor. Nasılsa parası var canı nasıl isterse öyle harcar 💁

0|0
    1|0
  • Yani bir dugun yapcak kadar para harcadiysam demekki cok param vardir bende harcarim. Simdi guncellemeni okudum sen cocuklara yardim ediyor musun ya da her mubtac sahibinr yardim ediyo musun? Parasini mevlit icin harcamis hadi dogum gunu partisi olsa neyse

0|0
    1|1
    • Yapilan yardim paylasildigi takdirde yardim olmaktan cikar. O yuzden notrum yazmayacagim. Mevlid icin bu kadar para harcanmasi, resmen ironi. israf

• Yardim yapip yapmadigini bilemezsin ki bircok yardim kurulusuna uyedir kendisi. İsraf belki ama o onun sorunu ve Allahla onun arasinda yaparken bize sormasigina gore simdi elestirmej biraz mqntiksiz

• fazla buluyorum ama kadın çalışmış harcamış ne diyelim kendi parası

2|0
    0|0
  • Bugün sokakta bir grup çocuk patlamış mısır satıyordu. Bu çocuklar bunlara denk gelmiyor demek ki

1|0
    0|0
  • Parasi varsa yapar yapar. kimene...

1|0
    1|0
  • İmkan varsa neden yapmaya yim bir daha mı ilk anne olucak :) ayrıca ,2 de 3 dede yaparım her çocuk kendi için anne babası için özeldir severim satafati :)

0|2
    1|0
  • parası var yapıyo bize göre fazla ona göre normal 😄

0|2
    0|0
  • Millette para b.. diyorum sadece. Kimde olsa yapar yani kimse alcakgonullu olmasin simdi. Ben olsam o kadar gosterisli seyler yapmazdim daha sade olurdu ama sevimli ve sicak samimi de olurdu.

0|0
    0|0
  • Parası var, yapsın.
    ABD'de kızına anaokulu mezuniyeti yapmak için borca giren tipler var. Bizde en azından belli bir kesim böyle eften püften işlere para yağdırıyor. Henüz onlar kadar manyamış değiliz.

0|1
    0|0
  • benim de param olsaydı bende yapardım

0|0
    1|1
  • Sırada 1 yas ve dis buğdayı partisi var durun hele siz..

1|1
    0|0
  • Bunu artık düşük gelirliler bile yaptığı için çok önemsemedim.. insanlar ihtiyaçlarından kısıp böyle gösterişli şeyler yaparken zenginlerin yapmaması saçma olurdu ztn

1|0
    0|0
  • Mevlit için bize göre fazla tabikii. Fakat elinde varsa da neden daha iyisini yapmasın ki? Evlenmek için elinde milyon dolarların olsaydı sen gider nikah dairesinde defteri imzalar evine mi gelirdin yoksa güzel bir düğün mü yapardın?

1|0
    0|0
  • parası var yapar :D

0|0
    1|0
  • Şuraya harcanmış olan en fazla iki bin kimi kandırıyor bunlar.

0|0
    0|0
    • Süper soru seçildiği için moderatörler düzenleme yapmış servet filan ben yazmadım. Iki binden daha fazladır

• Gösteriş olsun da ne olursa olsun. Allah için yapacakları şey bile gösteriş, yazıklar olsun.

0|0
    0|0
  • Para var huzur var diyorum :)

0|1
    0|0
  • Ya kadinin imkani var yapiyo derdi de bizi geriyo resmen. Banane ya isterse bes dugUnluk para harcasin.

0|0
    1|0
  • Kızlar Devam
    79
Yükleniyor...