Osmanlı döneminde kadınlar böyle mi giyinirdi gerçekten?

Osmanlı döneminde kadınlar böyle mi giyinirdi gerçekten ?

Yoksa bizim yapımcılar oyuncuları açarak Reyting rekorları kıracağını zannediyor...😏

Güncellemeler:
Güncelle

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• he baş giyer baş valla saçlarından tutup kellelerini keserler böyle çıplak gezmez kadın derlerdi adap bozuldu derlerdi gerçek osmanlı kadını şöyle giyinir http://i.hizliresim.com/DBMyz3.jpg böyle gezerler idi ve yüzlerini de peçeyle örterlerdi

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Tarih bilgim zayıftır ama yinede söylemek istiyorum. Osmanlıyı pek sevmiyorum müslüman lardan ziyade gayrimüslimler rahat yaşamış Türklüğün önemi hiç yok zaten. Ve Türk kadınları yerine genelde hep yabancı kadınları tercih etmişler. İyiki Atatürk gibi lider gelmiş bu ülkeye ♡
    Soruna gelince belki haremdekiler böyledir ama normal müslüman olan halk için sıkı kurallar mevcuttu diye biliyorum

3|1
    0|1
    • Bende hiç sevmem Osmanlı'yı dediğin kadınlara değer yoktu ama ben şu an ki yönetmen yapımcılardan bahsediyorum çok basitleşiyorlar böyle yaparak

• Dizi gözüyle bakarsan hiçbir sorun olmaz bu kadar takılmayım adı üstünde dizi

Erkekler Ne Diyor 39

• Giyinirdi haremdekiler

0|0
    0|0
  • Harem içinde böyle giyinebilirlerdi yani rahattılar o yüzden olabilir belkide.

0|0
    0|0
  • Osmanlı kadınları İslamı kurallara uyan kadınlardır. Bu kıyafetler daha çok fransız, italyan kraliçe kıyafetlerine benziyor. Osmanlı kadınları bunları görse isyan ederler.

1|0
    0|0
  • ne güzel sordun

0|0
    0|0
  • alakası yok tabikide reyting :D :D

1|0
    0|0
  • böyle değil tabi belki harem içinde ama yine bu kadar değildir

0|0
    0|0
  • Evet boyle giyiniyomus o yuzden ataturk carsafi yasaklamak zorunda kalmis.

1|1
    0|0
  • Osmanlı tarihi kitaplar mevcut oku bak göreceksin kadınların böyle giyinmediğini bu filmlerde osmanlı düşmanlığı var

1|0
    0|0
  • Harem sonuçta kadın kadınalar ama yine de dekolteyi bu kadar coşturacaklarını sanmam tarihçiler bilir yani

0|0
    0|0
  • Sanmam

0|0
    0|0
  • Zannetmiyorum.

0|0
    0|0
  • Osmanlı Geçmişte Kaldı

1|0
    0|0
  • Bu dizinin hiçbir şeyi Osmanliyi anlatmiyor

1|0
    0|0
  • Yapimcilarin hayal gücü artık.

0|0
    0|0
  • gogus faktorunu anlamis degilim ama boyle giyinmedikleri kesin

0|0
    0|0
  • ihtimal dahilinde değil..

0|0
    0|0
  • Tabiki böyle giyinmemişler

0|0
    0|0
  • Tabii ki hayır. Osmanlıyı lekelemek isteyen bu karaktersizlerin eseri bunlar.

0|0
    0|0
  • Reyting amaçlı böyle giydiriyorlar :D

0|0
    0|0
  • saçmalama yaa. böyle memeler dışarda.. kaç kelle giderdi sen düşün

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    19

Kızlar Ne Diyor 18

• Hayır bunlar batılı masalların etkisinde kalmışlar :D

0|0
    0|0
  • Reyting rekoru icin soyunacaklar ilerde bu baslangic. Osmanli zamaninda bayanlar Dekolleté giyinmiyorlardi

0|0
    0|0
  • hayır tabikide. Elin gevuru eserlerinde astığı astık kestiği kestik olan , zülmeden martın Lutheri yücelterek anlatırken. Biz kendi ecdadımızı ayaklar altına alacak eserler çıkarıyoruz. Böyle dizileri , eserleri yapanlar çok büyük vebal altındadır

2|2
    4|1
    • Çok sürmüyor zaten kalite olmayınca Hürrem hariç diğerleri hemen final oldu 😂

• Nasıl giyindiklerinin bir önemi yokki. Erkek istediğiyle sevisiyor. Kadın orda sadece obje. Memesi görünmüş görünmemiş pek bir önemi yok. Durumu değiştirmez.

1|1
    0|1
  • Hiç sanmam.

0|0
    0|0
  • Osmanlıda haremin kurulma amacı ile filmlerde anlatilanin alakası bile yok okumanı tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • Osmanlı kadınları asla böyle elbiseler giymezdiler.

1|1
    1|0
  • Sadece kadınların olduğu bir alanda neden böyle giyinmesinler? (İnandıkları dine göre) Çok da imkansız bir durum değil, düşünürsen tabi😂

0|0
    0|0
  • yani bir meraktan çok tuttu sonra daha yüzüne bakmadı tüm oyuncular bu dizide oynamak için sıraya girdi

0|0
    0|0
  • Elbiseler böyleydi ama dekorte yasaktı diye biliyorum

0|0
    0|0
  • bu diziler abartıyor..

0|0
    1|0
  • Sence

0|0
    0|0
  • Böyle değilmiş o zamanlar bunlar aşmışlar hayal gücünde edepsizlik