Güzellik yarışmalarında tesettürlü güzeller de artık boy gösteriyor. Ne düşünüyorsunuz?

Cesur ve güzel! Halima Aden, bir ilki gerçekleştiriyor ve Amerika'da bir güzellik yarışmasında ülkesini temsil ediyor. Amerikalıların küçümsediği Somali'den güzel çıkabileceğini tüm dünyaya gösteriyor. Bu cesareti ve güzelliğine ne diyorsunuz? Güzellik yarışmalarında tesettürlü güzeller de artık boy gösteriyor. Ne düşünüyorsunuz?
Siz bu güzeli nasıl buldunuz?

5|0

En İyi Erkek Görüşü

• Güzel mi? Ben pek göremedim? Bakın bu söylediklerim türbanlıları aşağılamak için falan değil, istediklerini giyebilirler hepsi, karışamaz kimse.

Ama bir zikimden de eksik kalmayı öğrensinler. bir tek yüz güzelliğine mi bakıyor o yarışma? Yan tarafta taşoz bikinililer varken pardesü türevi her tarafını örten giysilerle ne güzelliğinden bahsediyorsun?

Ayrıca o kıyafeti benimsemiş birinin böyle yarışmalara katılması saçmalığın daniskası, 'Ama o da kadın, o da güzel olmak istiyor' demeyin boşuna, o kadar meraklıysa tesettüre girmeyecek.

Çarpıklıktan başka birşey değil, 'Ne emmeye geliyorsun ne gömmeye' denir ya, aynen bu işte.

Tekrar ediyorum isterseniz örtünebilirsiniz, dininiz neyi emrediyorsa onu yapabilirsiniz ama hem dindar takılıp, hem de hiçbir biçimde ait olmadığınız mecralara bodoslama atlayıp dikkat çekmeye çalışmayınız.

Ki asıl rahatsız edici olan şu ki, bu tiplere laf etmek bile suç oldu son yıllarda.

4|1
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• Güzellik yarışmasına zaten karsıyım insanları belirli bedene ona buna sokmaya calısmak sacma sismanda güzel olabilir esmerde sarısında güzellik görecelidir yani ben toptan karısıyım ayrıca müslümanların en güzeli olmak gibi bir ideali olmamalı müslüman yaratılan her şeyin en güzel şekilde yaratıldığını bilmelidir.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 118

• Hepsi de algılarda oynanan ve sosyolojik olarak insanları toplumsal olarak yozlaştırıp yönlendirmeyi kolaylaştırmak amacıyla yapılan operasyonlar. Bunun için de en hassas noktalara parmak basılır ve kan akışını durdurulur.
    Din ve ahlaki değerler de tam bu damarlardan biridir.
    Yani hayırlı olsun yeni bir nifak tohumu daha ekmişler toprağa...

3|0
    0|0
  • Soytarılık resmen

Müslümanlığı dejenere etmenin diğer bir yolu

2|2
    0|0
  • Vitrin muslumani bunlar. :):

3|1
    0|0
  • güzellik yarışmaları saçma geliyor bana.
    dinde kendini yabancılara göstermemek amacı ile kullanılan bir kıyafetin böyle boy göstermesi apayrı bir saçmalık zaten.

4|0
    0|0
  • İyice maymun ettiler şu kundak kafalıları. Ucube gibi gezdikleri yetmiyormuş gibi bir de alakasız alakasız etkinliklere çıkıyorlar. Estetikten bi'haber oldukları halde sanata sızıp oradaki görsel şölenin de içine etmeye çalışıyorlar. Bunları komple Arabistan'a, İran'a, Pakistan'a paketleyeceksin.
    Bu arada saygı duyuyoruz tabi.

2|0
    8|0
    • Valla ben de bunu anlamıyorum, ne işi var bu malın burda demekten başka birşey gelmiyor aklıma.

Salaklıkatan başka birşey değil, bu kıza ayrı, bunu oraya çıkarana ayrı küfür etmek lazım ama eminim ki 'Bizi müslüman giyimli olduğumuz için dışlıyorlar' ağlaklığına malzeme olmasın diye çıkarmışlardır onu oraya.

• Turbani kulture baglayan sizdiniz ben degil, gec cevap vermeninizide gece gece video aramanizdandi sanirim tiklamadim bile aksi taktirde bende sizin asagali kompleksli oldugnu dusunuyorum. sizi sadece insanlari yargilamayip oldugu gibi sevmeye davet ediyorum cok uzadi gercekten bu mesele cokta gec oldu iyi geceler

• @sevgi19941994 Zannediyorum kültürün kelime anlamını bilgi ve donanım olarak düşünüyorsunuz. Kısaca bir milletin değerlerine ve yaşadıkları sosyal hayatın belirli sabitlerine kültür denir. Sosyal hayat ve çevreye oldukça duyarlı olup, bir çok kavrama hakim kişiye kültürlü denir. Okula gitmiş kişiye denmez. Örneğin sizin matematik bilginiz sizi kültürlü yapmaz. Ancak İbn-i Sina'nın hayatı ile ilgili bir bilgi kültürünüzden bir kesit olabilir. Araplar gibi yaşamak sizin arap kültürüne hakim olduğunuzu gösterir. Bu gibi örnekler çeşitlendirilebilir.

• Tesettürün gayesi neydi

1|2
    0|0
  • İslamiyeti daha ne kadar aşağılayacaklar acaba? nerede duracaklar?

2|2
    0|0
  • Kapanmadaki amac teshiri engelleme ise kendini podyumda teshir etmek iki yuzluluk tabi banane kimsenin dusuncesini bakis acisini bilemeyiz

1|2
    0|0
  • acik ya da kapali olsun guzellik yarişmalari kadina hakarettir.. pazarda kendilerini sergiler gibi..

7|0
    0|0
  • Resimdeki bayan güzel. Ama böyle birşey yaparak bence somalinin adını duyurmuştur ama tüm kapalıları küçümsemiş bence. Kapalı olmak kendini kapatmak, görünmemesi gereken yerleri kapatmaktır. Burda her ne kadar kapalı giyinip güzelliğini ispatlasada islam kendini millete göster, güzelliğini göster demiyor. Kapalılara büyük bir leke bence...

2|0
    0|0
  • somaliden elbette güzel cıkar her ülkeden cıkar ama tesettürün ne amacla takıldıgını bimiyorsa reklam yapmasına gerek yok sonra kapalılar şöyle böyle diye ön yargı cıkıyor

3|0
    0|0
  • Güzel olduğunu nasıl anlayacağız ki?

0|0
    0|0
  • tesettürün amaci guzelligi gizlemektir tesddur amaci disina cikmis tipki mevcut siyasetteki gibi

5|0
    0|0
  • Tesettürün anlamı kalmıyor.

1|2
    0|0
  • Bu olayı Müslüman bir ülke olarak ilk biz yapsaydık, gerici, cahil , köhne bir zihniyet olarak içerden dışardan sürüyle eleştiri almıştık. Hele hele mevcut iktidar böyle birşey ile gündeme gelseydi ülkeye şeriat gelmiş bile olabilirdi.
    Sadece mevcut iktidara da gerek yok, herhangi bir siyasi parti Türkiye'de böyle bir uygulamayı destekleyici tavır takınsa mokoko...

0|0
    0|0
  • Neden olmasın.

0|0
    0|0
  • Sacma. İslam dininin butun kurallarina bagli kalacagim dersen boyle bir yarismaya katilmaman gerekir.

2|0
    0|0
  • Tesettuurunu bozmadigi SURECE neden sıkıntı olsun

0|0
    0|0
  • ya tesetturu din icin yapiyorsa bence yanlis bir olay zaten amac kendini korumak ama eger gosteris icin yapiosa o zaman niye tesetturlu

2|0
    0|0
  • Tesettür nedir, ve ne için tesettüre girilir? Bu iki soruyu bu beyinsize sormak isterim.

3|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    98

Kızlar Ne Diyor 167

• Tesettürlü birinin yarışmaya katılıp güzelliğini gösterme çabasına girmesi saçma.

Hoş kadın da benim dikkatimi çeken başörtüsü gerçekten yakışmış yüzüne.
    Bana yakışmıyor ama yapacak bir şey yok, çok güzel olma amacında değilim de gene de mesela bu kadının yüzüne yakışmış yani. Yalnız makyaj yapmayaydı iyiydi.
    Ha bir de boydan fotoğrafı çok kötü. Berbat giyinmiş. Doğru düzgün güzel bir elbise giyemedi mi sanki.

0|0
    0|0
  • tesettür güzelliğe mani değil tamam insanlar inançları gereği kapanmak isteyebilir herşeye saygım var ama olayda paradoks yaratıyorsunuz. kapanmanın amacı dikkatten kaçmak diğer erkeklerin dikizlemesini önlemek kuranda da bu anlama gelen bir ayet okumuştum hani böyle podyumda boy göstericekseniz hepten açılın daha iyi

0|0
    0|0
  • Açık veya kapalı farketmez bir kadının kendi güzelliğini kanıtlamaya çalışması cesaret olamaz zaten.
    Kendini sergilemek cesaret işi değil yani.
    Normalde açık bir insan dahi olsa bir kadın kendini sergilememeli.
    A evet güzel kadın o ayrı.
    Belki karakteri de cok güzeldir.
    Allah la arasını da bilemem.
    Ben genel konuştum. kapalı açık değil herhangi bir kadın hakkında da düşüncem baki.

1|0
    0|1
  • Somali'ler çok ince ve güzel çizgilere sahipler. Ben 2 yıl önce birini gördüm ve o hayran kaldım. Kendisine yaklaşıp çoook güzel olduğunu söyledim, gülümseyip teşekkür etti. Hemde bu fotodakı kızdan daha güzeldi.
    Yani her milletin içinden çıka biliyor

0|0
    0|0
    • İsveç'te mi gördün?

• @EvcilÖküz ah sen soran değil misin? Özür dilerim o zaman soran arkadaşımdan. Dikkat etmemişim

• Soran pembis üye 😃

• ilk olarak tesettürün ne olduğunu bilmek gerekir ki bilincinde değil galiba bu somalili kardeşimiz.
    İnsanlara belli bir ülkeyi tanıtırken dini alaşağı etmek bu olsa gerek. Madem güzellik ön planda o zaman tesettürün bir manası kalmıyor zaten... dini kötülemekten başka bir şey değil

0|0
    0|0
  • Güya türban ya da tesettür her ne bksa allahın erkeklerin nefsini uyandırmadan için örtünmeleri için kadınlara emredilmiş...
    Ama kadınlar allah yolu hariç türbanı her yola sokuyorlar...
    Namuslu görünmek için
    Dindar görünmek için
    Süslü görünmek için
    Erkeklerin dikkatini çekmek için
    Yaptıklarını örtbas etmek için
    Her bok için örtünüyorlar
    İşin daha da kötüsü insanlar her türbanlıyı namuslu dindar ahlaklı zannediyor
    Gönderilen din kitaplarını kendilerine yontmayı iyi beceriyor bu insanlar

0|0
    0|0
  • Güzel abi yapsın tabi neden hala açık kapalı ayrimi var ki ben hiç anlamıyorum.

2|0
    0|1
  • bunları normalleştirmeye çalışıyorlar

0|1
    0|0
  • Başörtüsüyle yüz hatları net bir şekilde belli olmuyor alnını vr yanaklarını küçültebilir. Güzel bir kadın ama mantıklı gelmedi

0|1
    0|0
  • Kız güzel evet ama doğru bulmadım :)

0|1
    0|0
  • Tesettürün amacı nedir? Bu kadar kendini "benim ben buradayım" diye gösterme amacı var ise tesettüre girmemeli zaten. Saçma, gereksiz, lüzumsuz ve haddi olmayan bir şey olmuş.

2|0
    0|0
  • Ne gerek var?
    Bir internet fenomeni amcamızın dediği gibi, '' Sebebi neydi ki? ''

0|1
    0|0
  • Tesettür sakınmaktır, kendi tesetturumun mukemmel oldugunu iddia etmiyorum ama tesetture laf getirenler bunlardır. "O da guzel hissetmek istiyor." demeyin, guzel hissettigimiz icin guzelligimizi ortuyoruz zaten. Ortaya acilip sacilanla bir degiliz. e madem sakinmak, saklanmak icin ortundun, boyle mecralara cikip sokakta donla gezen insanlarla kendini bir hale getirmek niye? basinda tasidigi sey ayettir kardesim, Allah'in emri ve lutfudur. tekrar diyorum, tesetturum mukemmel degil, ama ben benim gibi kapali bir kardesimin boyle kiymetsiz bir mecrada anilmasindan rahatsizlik duydum.

0|0
    0|0
  • Tesetturun amaci guzelligini ortmektir. Bunlar yanlis anlamis. Gerci trnin 95% susluman BASORTULULERDEN. Tesettur bile demiyorum, degil cunku.

1|0
    0|0
  • Kız cidden güzel. Ama tesettür gözlerden sakınmak değil mi? Bu ne yaman çelişki? ;/

0|0
    0|0
  • Tesettür bu değil önce tesettürün anlamını öğrenin sonra soru sorun cahiller

0|0
    0|0
  • Maksat güzelliği başkalarından sakınmaksa güzellik yarışmasına katılmak da tuhaf yani.

0|0
    0|0
  • Tesettür tarz değil FARZDIR. şuursuz takılan örtünün Allah katında değeri olsaydı cennetin baş köşesine rahibeler otururdu.

0|0
    0|0
  • Ne güzel. Sevindim onun adına. Bir kadın olarak ona köstek mi olacağım.

0|0
    0|0
  • Bebek gibi yuzu var kizin gec bile kalindi 2016 yilindayiz yahu

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    147
Yükleniyor...