Kiralık Aşk dizisinde bahsedilen 'Albertine Kayıp' kitabı yok satıyor, kitapların dizide popülerleşme furyası mı başlıyor?

Kiralık Aşk dizisine Marcel Proust’un 'Albertine Kayıp' isimli kitabı konu oldu, kitap satış rekoru kırdı.

Dizinin bazı bölümlerinde geniş yer verilen Marcel Proust’un 'Albertine Kayıp' isimli kitabı, online kitap satış sitesi İdefix’te tıklanma rekoru kırdı. Kitaba yönelik yoğun ilgi sonucu Yapı Kredi Yayınları art arda üç tekrar baskı yaptı.

1|0

En İyi Kız Görüşü

• O kadar guzel kitap. Dizi sayesinde insanlar guzel bisey okuyor en azindan. Bin kere okudum aklima geldi yine okucam

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Tek kitap degil o yalniz. Iyi olmus okuma aliskanligi yapmasi acisindan

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 31

• Bence güzel. Dizilerde daha fazla kitap görsek fena olmaz :)

1|1
    0|0
  • Poyraz karayel'den özenmişler. Orda başladı kitaplara yer vermeler falan. Tutunamayanlar ve Tehlikeli oyunlara yer veriyorlar mesela.

Bu dizi ne itici bir dizi. Arada şu kızın konuşmalarını görüyorum da insanın ağzına vurası geliyor. Ne gıcık çirkin bir konuşması var, hal ve hareketleri falan da. Şunlara reyting kazandırıyor bizim millet ya.

0|0
    1|0
    • Poyraz Karayel le alakası yok. Bu dizinin en başından beri kitaplardan bahsediliyor zaten.

• Senin dediğin dizi daha saçma. Sevimzizler yapmacık aşıklar. Ve asılsız olaylar. E olabilir ama bu kopya çekildiği anlamına gelmez. Kiralık aşk da en başından beri kitapla ilgili bölümler kullandı. Ayrıca sadece kitaplar değil müziklerde kullandı. Ayrıca kiralik aşk dizisi kopya çekmedi çekildi. Ondan sonra o tip diziler çıkmaya başladı ortaya.

• Yav o diz nedir de örnek alınmış gibi konuşuyorsun anlam vermek mümkün değil.

Kalitesiz, saçma bir konu ve sırf yakışıklı bulunan ve bu sayede hayranların reyting kazandırdığı bir dizi. Oyunculuk desen sıfır.

Arada 1 sezon, 1 yıl fark var, hala ne diyor. Sonradan gelme...

Asılsız dediğin olaylar diyorsun da o dizi de çok gerçeği yansıtan şeyler var.
      Yok ama evet haklısın kiralık aşk çok olabilitesi yüksek. Hey Allah'ım ya.

Ha evet, illa kopyadır diyecek değil kimse. Ben fikrimi söyledim.

Kitap neyse de yav şu iki projeyi de kıyaslayıp şunları diyenle hiç tartışamam valla.

Zaten bu konuları tartışmak baştan saçma. Her seyircinin farkı zevkleri vardır. Bu kadar basit.

• Alacakaranlık'ta Uğultulu tepeler kitabı sürekli geçtiği için alıp okuyayım dadim. Kitabı sırf baş kahramanın ölümünü görmek için okudum. O kadar uyuz bir kiteptı ki! Bu da öyle bir şeydir büyük ihtimal.

0|0
    0|0
  • Çok çocuksu bir dizi bu ya

4|1
    0|0
  • insan gülsün mü ağlasın mı bilemiyor al sana kara mizahın kralı

1|0
    0|0
  • Reklamın gücü

1|1
    0|0
  • Popüler kültür işte

0|0
    0|0
  • Asla reklamlardan görüpde kitap almam okuyan arkadaşlarımın bana önermesi konusunun bana hitap etmesi gerek zaten iyi bir yapıt olsa reklama gerek duymaz diye düşünüyorum

0|0
    0|0
    • Marcel proust yalnız yazar. iyi yapıt kelimesi az kalır. yazarı araştır derim

• Sadece duydum adını bir övgüyle bahseden görmedim bu benim değil hocalarımın suçu :)

• iyi yazar olmak için ilk örneğini yapanlardan biri olmak şart değil zaten :) hocaların ayıbı olsun

• Ben de sipariş verim de gelsin bari😂

0|0
    0|0
  • Şaşırmadım

0|0
    0|0
  • O kadar yani konusu ne acaba

0|0
    0|0
  • O hep vardi ozentilikten kiriliyoruz sorsan adam tarihini bilmez ama okuyup kulturleniyorum diyor o da bir bakış açısı tabi

0|0
    0|0
  • Ne abarttılar şu ergen dizisini 😒😒😒

2|0
    0|0
  • Alanlar kitabı okursa faydalı olur.

0|0
    0|0
  • Reklam yapılıyor işte

0|0
    0|0
  • Kitap okurların sayı artar belki

0|0
    0|0
  • Reklam yapıyorlar -.-

0|0
    0|0
  • Bende merak ettim şimdi

0|0
    0|0
  • Konusu guzelse bende alırım.

0|0
    0|0
  • Dizide tanitilan kitaptan ne hayir gelir. Sirf adi gecti diye fanlar almis. Okumazlar bile bunu

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    11

Erkekler Ne Diyor 18

• Dandik ülkenin dandik vatandaşları bir şey beklemiyorum. Kitap okumak için böyle saçma dizi ve insanların dayatmasına ihtiyaç duyuyorlar yazık. Yapım şirketleri ve kitap şirketleri de biliyor durumu

0|0
    0|0
  • Nefret ediyorum bu tür şeylerden.

0|0
    0|0
  • böyle satılır ticari zeka

0|0
    0|0
  • İnstagram paylaşımına dekor olarak alıyorlar kitapları.

0|0
    0|0
  • ya kitapalrın dizilerde populer olması kurtlar vadisi zamanlarına denk gelir izleyenelr bilirler dizide kitaplar okunuyordu

0|0
    0|0
  • Güzel reklam

0|0
    0|0
  • Diziler ticaridir. Mutlaka karşılıklı menfaatle bu kitap seçilmiştir. Hatta birkaç alternatif içinden en cazip teklifi"Albertine Kayıp" vermiştir. Kesin. Tamamen duygusal. ;-)

0|0
    0|0
  • Iyi reklam yapmışlar

0|0
    0|0
  • izlemedigim bir dizi...

0|0
    0|0
  • Birde Aşk ve gurur tanıtıldı aslında bu dizide 😁

0|0
    0|0
  • Kitaba bile dizi sayesinde yonelen insanlar.

0|0
    0|0
  • Yazar reklam yapiyo millet sazan

0|0
    0|0
  • Bilinç altı ve reklam 👍

0|0
    0|0
  • diziyi izleyip bu kitabı gaza gelip alan herkesin ya yeni gine

0|0
    0|0
  • ınsanımız iyice sapıttı

0|0
    0|0
  • Yazık bu hallere düştük saçma sapan bir dizinin sahnesi olmasa kitapta okumayacağız.

0|0
    0|0
  • herkes okusun unutsun ben sonra okurum

0|0
    0|0
  • Sazanlarda hemen atlıyo tabıı ah canlarımm

0|0
    0|0
Yükleniyor...