Kapat

Benimle bu Filmi izleyip hakkinda konusmak veya tartismak isteyen varmi?

Sinema sadece insanlar vakit öldürsün, kafa dağıtsın, yapımcının oyuncuların banka hesabını doldursun diye yapılmıyor elbette. Bir film ile çok şey anlatabilirsiniz. Basit bir mesajı verebilirsiniz, koca bir ideolojiyi de yerleştirebilirsiniz insanların zihnine, yaşanmışlıkları duyurmaya da çalışabilirsiniz. Sizi bilmem ama yaşanmış hikâyelerden uyarlanan filmler %100 orijinalindeki gibi yansıtılmasa da beni daha çok cezbeder. Çünkü nettir; yaşanmıştır ve bitmiştir. Ötesinin hayalini kurmak diye bir şey yoktur en fazla keşkeler, acabalar bekler sizi...

Saçma sapan yorumları kaale almıyorum,
gerçekten izleyip tartışabilenler varsa buyursun?
Farklı bakış açılarına, tartışmalara açıksınızdır herhalde?

Güncellemeler:
Filmin konusı..
1986 yılında İran'ın küçük bir köyünde zina yapmakla suçlanan masum bir kadının köyün erkekleri tarafından taşlanarak öldürülme olayını anlatıyor. İlk bakışta şeriat kanunlarının hüküm sürdüğü İslami faşizan yönetimlerde kadınlığa, kadının toplumda var olma çabasına ve yaşanan yasal vahşete dair çok çarpıcı bir hikaye..
Anladımki çoğunda sinema kültürü yok 😂

0|1
2|14

En İyi Erkek Görüşü

• 1 .55 dk sonra düşüncelerimi yazicam.

1|0
    0|0
    • film çok etkileyici. ilk önce şu bir gerçek islamda recm var peygamber efendimiz zamanında kişi günahlar ini itiraf eder öbür dünyada daha az acı çeksin diye recm cezası uygulanır mis. ama bu olayın kuranda beyan edilenler le alakası yok. iste bu tür insan lar serefsizler münafık olarak adlandırılır. allahu teala bir ayetin onlara cehennem vadilerini vereceğim buyurmuştur. İran da özellikle sapkınlık gerçekten üst düzeyde. kadınlara değer verilmiyor kız çocukları hor görülüyor. dünya erkeklerden oluşuyor muş gibi davranıyor lar. bu filmi dinimiz ı bilmeyen bir insan izlese bize hayvan gözüyle bakar o ayrı ve hep onyargi oluşur.

• bu arada film için teşekkür ederim. izlememiş tim. hayırlı geceler 😊

• Teşşekürler yorumun için.. iyi geceler :-)

Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 13

• Genel hatlarıyla sinema hakkındaki düşüncenize katılıyorum.. lakin sinemamınn gerçek olaylarla ilintisi bir bakış açısıdır.. yarım bardak suya çoktan yarısı bitmiş te diyebilirsiniz, ohoo daha yarısı duruyor da diyebilirsiniz.. sinemada olaylar yönetmenin gözünden yansır perdeye.. bu nednele sanatçıları kadar yönetmeninden kameramanına kadar bir ekip işidir. filme gelirsek izmedim.. şu saatte de izleyeceğimi sanmıyorum ama izlediğim ilk fırsatta size görüşümü bildiririm..

1|0
    0|0
  • Tartisirim da filmi benimle izlemedin.
    Islamin amaci ve kosullari bellidir.
    Ama birde kendilerince teniden islam dini olusturmaya calisan bir kitle varki islamla alakali olmayan kurallar cikariyorlar

1|0
    0|0
  • ibretlik bir durum mu
    video izleyemedim güncelleme göre diyorum

1|0
    0|0
  • Su islama en büyük zarari veren irk iranlilar. Islamda böyle bisey yok. Ama iste bunlar islam adi altinda yaptiklari vahsetlerle islamafobi algisinin bas kahramanlari oluyorlar.

1|0
    0|0
  • Malesef iranda kadin haklari yok irandegi yamyam ulkesi iranli kadinlar bizim turk kadinlarinndan dahada sadik oldugu halde yazik

1|0
    0|0
  • Hiç şüphesiz tabiki Evet seninle olmak var nede olsa olum olsa gidilir

1|0
    0|0
  • Valla vaktim olsa çok isterdim ya

1|0
    0|0
  • O. c sahislari izlemem.

0|0
    0|0
  • ben dilm izlemeyi cok severim. sinema elearirmenimisin?

0|0
    0|0
  • ben ızlıyecemde sen gelmıyorsun ama gel tartısalım hadıı

0|0
    0|0
  • İran filmlerini hic sevmm

0|0
    0|0
  • hahahahah

0|0
    0|0
  • bu tür filimler hic sevmiyorum cünki sanki dinimiz kadina önem vermiyomus algisi yaratiyolar

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 2

• İslami kotulemekten baska birsey degil. Ateist filmleri bunlar sacma

0|0
    0|0
  • konusu ne?

0|0
    0|0
Yükleniyor...