Kapat

Diziler neden ultra zenginlik ve ultra lüks üzerine kurulu?

Zengin oğlan fakir kız hesabı. Tüm olay zenginlikten ve ultra lüksten ibaret. Çoğu insanın yıllarca çalışsa bile alamayacağı şeyler üzerine kurulu. Aldatmaların kandırılmaların çok normal gösterilmesi de cabası. Peki neden?

0|0
1033

En İyi Kız Görüşü

• Çünkü insan ozendigi şeyi izlemek istiyor falan fistan

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 33

• Çünkü bizim milletimizin ayarı bozuldu ve zenginlerin karısının gıcıklığından tutun, kocasının yediği haltlara ve züppe oğlunun arbasının markasına hatta taktıkları gözlüğün camına kadar tapan, düşünen bir millet olduk çıktık!
    Ergenlerin alayı okulun popi kızına, kaslı gözde erkeğine takıntılı olmuş. Kadınlar zevki sefanın arzusunu taşır olmuş ve erkekler ise; "zengin olursam çok kadınla yatarım" mantığını hayat felsefesi edinmiş duruma geldi.
    Var bunlar, yalan değil, yanılgı değil hakikat yani...
    Dahası kanal yönetimleri çürümüşlük, kokuşmuşluk ve sözde hayat hikayeleri sunan bu gibi dizilere prim vermeyi görev edinmiş.
    İşte bu yüzden ve eski dizilerin milatlarını tamamlamaları sebebiyle yabancı dizileri daha çok seviyorum.
    En azından bir yaratıcılık, özgünlük ve tek düzelik yok!

1|1
    0|0
  • tv deki dizilere bak. zenginlikten çok insanları etkileyen kısmını görmek zor değil. kimi kiminin kucağında kimisi yatakta uyanır evlilik olmadan kimi öpüşür onla bunla. zenginlikten çok önce ahlak yok

1|1
    0|0
  • Cevap basit, özendirmek. Bilinç altına işleyip daha fazla çalışma arzusunu tetiklemek ya da onların yaptığı kötülüğe karşı bir ilgi uyandırmak. Böyle bir hayat yaşarsanız bunları yapabilirsiniz gibi bir algı oluşturuluyor. Çok saçma bir düşünce gibi geliyor ama durum bundan ibaret. Kimse zina yaptım diyemezdi ama dizilerden göre göre rahatlıkla söylenir oldu maalesef.

1|0
    0|0
  • Geçen bende bu soruyu sordum arkadaşlara eskiden dizi/filmlerde bizim hayatımızdan izler görürdük daha halkçı filmler vardı Kemal sunal Şener Şen vs.. Ama şimdi hep zengin hayatları konu alınıyor fakirle bir dalga geçme var nedense sanırım tüm ülke olarak zenginleşme hayali kuruyoruz bu hasreti dizi filmlerden gideriyoruz

1|0
    0|0
  • çünkü günümüz amacı bu. İnsanlar neden okul okuyor iyi bir iş sahibi olabilmek için. Peki iyi iş neden önemli iyi para kazanmak için. İyi para kazanınca ne oluyor insan mutlu oluyor sıkıntısı olmuyor vs. Paket hayat bu, dünya nüfusunun %90 ı paket hayat yaşadığı için hayalleri zengin olmak oluyor, dolayısıyla diziler bu hayal hayatın nasıl bir şey olduğunu gösteriyor, %90 da izliyor. Kalan %10 luk kesimde hippiler falan yani hepimiz %90 içindeyiz, @fresia sende dahilsin buna.

1|0
    0|0
  • Özentilikten başka bir şey değil.

1|0
    0|0
  • hayal ürünü de ondan hep hayal ürünü işiyle düdzgün ilgilenende gormedım zaten hep bırının peşinden koşmalar partıler falan ben neden gormuyom bu tarz şeyler yalan dolan dolu

1|0
    0|0
  • insanların hayallerinin yansıması

1|0
    0|0
  • dünyayı yönetenler ve kapitalist düzen bunları insanlara empoze ederek amaçlarına yatırım yapıyorlar demiyorum, yapmaya devam ediyorlar.

1|1
    0|0
  • Bu arada bu bizim dizilerimizde oluyor.
    Gençleri hem hayal dünyasına hemide sapkınlığa doğru yöneltiyorlar.
    Bu yüzden Türk dizilerinden, programlarından nefret ediyorum.

1|0
    0|0
  • İzleyicilerin zenginlik merakıyla yaşadıkları acıları, trajedileri bir araya getirerek izlenme kitlesi arttırılmak amaçlanıyor. Bir taşta iki kuş hesabı.

1|0
    0|0
  • fakir hayatının nesini anlatsın, asgari ücretle işe gelip gitmesini mi

0|0
    1|0
    • Ne alaka? Ben fakirler mi anlatılsın dedim
      Konu hep aynı demeye getiriyorum illa kılı kırk yarıp çamur atmak için çabalamayın. 👍

• Zengin hayatı anlatılıyo çünkü bir çok kişinin hayali bu yönde. Aşk anlatılıyo çünkü bir çok kişi saçma sapan bunun peşinde. Yani dediklerim gayet normal, normal yaşantıyı anlatsa diziyi kim izleyecek? Kimse.

• İnsanlar öyle eğleniyo

1|0
    0|0
  • o yüzden toplum bozuluyor ya

1|0
    0|0
  • Eskiden fakirlik. islenirdi çünkü halkta fakirdi şimdi oyle değil halkta zenginleşti. Bunun için. Zenginlik konu oluyor

1|0
    0|1
  • Amerikan dizilerine özeniyoruz ondan herhalde.

1|0
    0|0
  • Zaten batıya özenti olan toplumu iyice boş heveslere sürüklemeye ve malesef değerlerimizi daha çok zedelenemeye yol açmak için bu tip tutumları var medyanın. Sadece daha çok özenip mutsuz oluyoruz, daha çok hâyadan yoksunlaşıyoruz; hepsi bu.

0|0
    0|0
  • kapitalizm oyunu bunlar insanlari tuketime egiltmeleri gerekiyor

1|1
    0|0
  • toplumu yönetmek istiyorlar. ondandır. 👌

1|0
    0|0
  • Bunun bir sürü sebebi var. Bir çok kişi bu konuya değinmiş kapitalizm sürekli tükeyim yapmayı lüksü hayat felsefesi olarak algılatmaya çalışıyor. Tabi buna toplum ahlakını bozmaya güvenleri sarsmayı ve bir çok şeyi amaç edinip onları örnek almamız isteniyor. Bizde bunlara kanıyoruz

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    13

Kızlar Ne Diyor 9

• yabanci dizi izliyom genelde zombiler canavarlar falan var 😀 acliktan birbirini yiyorlar onlari deneyin

1|0
    0|0
  • klasik türk dizileri zaten hemen kaldiriliyorlar millet izlemiyor hala fark etmediler

1|0
    0|0
  • Çünkü hayal dünyası.
    İnsanları başka türlüsü çekmez :D
    Herşey toz pembeyse emin olun izletir kendini
    İnsanların özlem duyduğu ne varsa filmlerde dizilerde :D

0|0
    0|0
  • Amaç insanların gözünde tüm bunları basitleştirmek, doğru bulmuyorum

1|0
    0|0
  • Tüketin onlara benzeyin

0|0
    0|0
  • Çünkü sistem seni kendinden nefret ettirip benlik algini yerle bir edip ruh hastasi yaparak köleleştirmek istiyor.
    @ansur

0|1
    0|0
    • ek olarak ahlak yapısını çökertmek, kimliğinden etmek ,

• Çünkü millete kendini ezik hissettirmek için

0|0
    0|0
  • boş avuntular işte

0|0
    0|0
  • Insanların ilgisini çekiyor öylesi

0|0