Müge Anlı, şimdi de Aleyna Tilki konusuna el attı! Sizce Aleyna ailesinden alınıp devlet korumasına mı verilecek?

Gün geçmiyor ki Aleyna'sız bir günümüz daha olsun. Ülkece aldık çekirdeğimizi önümüze, bugün Aleyna ile ilgili ne gibi gündem olacak diye geçtik tv karşısına...

Aleyna'ya bu seferki tepki de Müge Anlı'dan geldi! Ona göre, 16 yaşında bir kızın barlarda çalışması çocuk istismarına giriyor. Aleyna'nın ailesine de ekranlardan seslenen ünlü hayat kurtarıcı, "Bu durum Aleyna'nın devlet koruması altına girmesine kadar gider!" diye göz korkuttu. Sizce Müge Anlı'nın tepkisi doğru mu?
Devlet Aleyna olayına el atmalı mı? Aleyna'nın ailesi bu duruma tepki vermekte gecikir mi?

17|6
222178

En İyi Erkek Görüşü

• 16 yaşında barlarda bir yerlerini sallayarak milletin alkolüne çerez oluyorsa kimse kusura bakmıcak o çocuk mocuk degil.
    Ailesi onu o şekilde rahatça salmışsa bunu kimse durduramaz.

18|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ülkede yeterince pedofili varken doğru olan zaten bir önlem almak olacaktır. 16 yaşındaki bir kızın barlara gece kulüplerine gidip twerk yapmadı dans etmesi kendinden yaşça büyük erkeklerin de bunu izlemesi pedofililerin sayisini arttırır her yönden tehlikeli

5|1
    0|0
    • Gün geçmiyor başka bir istismar haberi duyuluyor. O kız da yaşıtlarına kötü örnek olacak biçimde podyumlarda. O yaşlardaki her gencin, ergenin hayalinde meşur olmak, popüler olmak var. Saçma sapan giydirip, kocaman pis zihniyetlerin önünde sergiliyorlar çocuğu. Resmen zemin hazırlamak..

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 177

• 16 yaşında bir kızı sağmak için herkes seferber oldu heralde. Ulan Miley Cyrus bile bu yaşlardayken bu triplere sokulmamıştı, Hannah Montana mıdır nedir, onunla uğraşıyordu.

Mk sanki üzerine şampanya döktürüp dans etti kız orda, ki ayrıca ben tüm bunların geniş çaplı bir şişirme operasyonu olduğunu düşünüyorum.

Bu kızı zorla ünlü yapmak için yırtınıyorlar. Yalnız bu yaşta bu kadar üzerine gidilmesi ve her konuda yıpratılması da anca bizim millete özgü birşey heralde.

10|1
    1|3
  • Ya konuşunca konuştu oluyor bu kahpeler mendil sattırılan kız çocuklarına niye tepki göstermiyor birşeylerin olması için illa ünlümü olunması gerekiyor şu mk dünyasında?

O mendil satan kızlar suriyeli değil mafyanın elinde olan kızlar ve bunlar 18 yaşından sonra belki daha erken mendil sattırmak yerine fuhuşa zorlanıyorlar bunu niye kimse konuşmuyor sizin olmayan insanlığınızı seveyim mügeymiş esraymiş hepsinin reytinginin mk ben.. Hiyakar ocukları

9|0
    0|0
  • Tepkisi doğru.. Çocuk istismarı... Düşünceleri bile gelişmeyen bir insanın hayatının harcanması... Akşam 12 de yatakta olması gerekirken gay barda şarkı söylemesi çokmu normal

7|4
    0|0
  • Doğru yanlış tartışılır tabii ama Müge Anlı önce, eğer bir yerleri yiyorsa tabii, tarikatlarda, vakıflarda okullarda, sokaklarda tecavüze uğrayan, 8-9 yaşında evlendirilen (!) çocukların / kadınların sesini duyursun.
    Sonra ailesinin onayı ve izni, kendi rızasıyla şarkıcılık yapan Aleyna Tilki midir, kunduz mudur onu hallederiz o kolay..

3|2
    1|0
  • Müge Anlı diyorsa doğrudur.
    Müge abla insanların pskolojisi hepimizden iyi biliyor gözümüz kapalı sözlerine güveniriz.

8|4
    6|1
  • bu ülke neden bu kadar pis anlayıssız . bu kızın ana babası karısmıyor sana noluyor . kızı orda millete mi pazarlıyorlar .18 yasında acılıp sacılınca ne değişcek. bunlar alışkanlık haline getirdiği için her seye burnunu sokmaya başladılar.

6|2
    2|1
  • http://i.hizliresim.com/mEnq81.jpg
    Benim bildiğim tek şey var. Gerçek sanatı icra edenler her zaman ülkemizde sefalet içinde yaşadı öldü. Buna Mehmet Akif Ersoy da dahil. Bu kız kadar popüler olamadı Neşet Ertaş. Söylediği şarkı çok mu anlamlı?

4|1
    0|0
  • ŞİŞİRİLMİŞ BALON BU KIZ ! ben arttık ciddi ciddi bunun zorla gündemde tutulması, reklam çalışması olarak düşünüyorum internette nerde gezsem bir aleyna yazısı, ismini duyunca artık midem kalkıyor, 16 yaşında daha ! kendinden yaşta çok büyük olan biriyle takılıyor, barlarda oralarda buralarda reşit olmadan sahne alıyor, sizcede nasıl bir ailede yetişiyor farkındamısınız? o aileden derhal uzaklaştırılmalı o kız, ünlü olucam derken ileride ikinci arda kural vakası yaşar yoksa, gençliğin ergenliğin verdiği gazla bu egoyla çok pis yere çakılır bida toplanmaz ben size söyleyeyim, ha diğer olaya geleceksek, fizik desen bana göre yok o tamamen türkiyedeki cinsel açlıktan bodur tavuk her daim piliçtir mantalitesi.. ses desen keza öyle, seste yok eee? anlaşmalı reklam ajansları, pr firmaları sağda solda forumlarda, sözlüklerde sürekli başlıklarını güncel tutmaya çalışıyor, zorla ünlü yapılmaya çalışıyor, youtube'daki şarkısı bile bot ile yükseltilme? memleketin tüm dertleri bitti bir 16 yaşındaki ergeni parmakla gösterip pışpışlamak kaldı he canım he..

2|0
    2|1
  • Arkadaş şu kızın uzerine neden gidiliyor zerre anlam veremiyorum. Varsın egoist olsun ne var bunda. Bu kizin 16 yasinda oldugunu bile bile ne konusmasini bekliyorsunuz? Bu kızın sesi muthiş. Her tarz muzik turunde muaazzam yorumu var. Burada ki herkes kendi 16 yasindaki halini dusunsun. Bu kiz yetenek sizsinize katildi kendini gosterdi ve Şu an son klibi ile 90 milyondan fazla izleyiciye ulasmis. Birakinda 16 yasinda ki birinde bu basaridan sonra oluşsun bu ego. Hanginiz 90 milyon kisi tarafindan izlendinizde onu ti ye aliyorsunuz? Bu kız bir kac yila jadar 18 yasina girecek. O zaman kim tutabilecek bu kızı ve basarilarini? Toplum olarak neden linc ediyoruz basarili insanlari. Arda Turan ne olaylar yasadi. Ozel hayati yuzunden agladi kameralar onunde. Simdi ise Barcelonada vazgecilmez oyuncu haline geldi. Zlatan İbrahimoviç egosu ile sevilmiyormu? Bu kızın sesi bir cok unlu taninan kisiden daha iyi. Misalen hadise ile düet yapsa hadise sönük kalir sahnede. Hem ses hem şov anlaminda hadiseyi golgede birakir. Birakin bu linc girisimini ve bu yasta gosterdigi basariyi ilerletmesine yardimci olun.

5|0
    3|2
  • Yav ne kadar büyüttünüz şu kızı?
    Ne boh yiyosa yesin sizene, ama yazık kıza. Yarın bir gün herşeyi kaybettiğinde ilgi alakayı mafolacak. Ama umrumda mı? Şeyimde bile deeeeel

8|3
    1|0
  • ya barlarda şarkı söylemesini geçtim arkadaş kızı yaşından çok büyük be sexy giydirmek için uğraşıyolar ve bunun neden olabileceği en kötü şey ise diğer 16 yaşındaki kızlarında bundan etkilenebilecek olması xaten moda bu aralar kızların yaşlarından büyük giyinmesi daha fazla özentilik çıkmasın

4|2
    0|0
  • Bu aleyna tilki meselesinden herkes faydalandı şimdi de işi reytinge döküyorlar. Bu kızın daha fazla üstüne gidilmemeli, bunları kaldıramayabilir iş intihara kadar gidebilir. O zaman hesabını kim verecek? Onun iyiliği için konuşan onu küçümsemeye çalışarak konuşmaz. 16 yaşında olup da yemediği halt kalmayan tonlarca kız için kimse bir şey söylemiyor ama bu kız başarı elde etti tanındı diye yemediği laf kalmadı. Yazık...

5|1
    1|0
    • Aynen yaa. Kızın çok üstüne gittiler. Ne kadar abarttılar. Ülkede neler olup bitiyor. Bunların derdi sadece Aleynaa

• Ualn varya yemin edwrimt bak dinin imanim üstüne yemin ediyorum ulkece kiskandilar aleyna tilkiyi bu yaşta şöhret sahibi oldu diye.

Bence hiç birisinin umrunda değil aleyna hep köşk an çok km adindan yapıyorlar ve gündeme gelmek için hepsinin cikari var bu işten hepsi aleynayi kullanmak amaçli haberlerini yapiyor.

Ülkemizde daha büyük sorunlar var. Aç kalanlar var intihar eden gençlerimiz var işsizlikten babalar intihar ediyor borçlular intihar ediyor aile sevgisini tatmamis yetimhane çocukları var vb vb bir suru daha şey var. Madu olanlar var. Hiç birisiyle uğraşmazlar niye? Hiçbiri reyting kiramaz hiçbirisi ses getirmez.

Vatandaşlar imiz la ilgilenilmez. Doktorlar ilgilenmez mektuplarına cevap verilmez.

Ama aleyna olunca 3 bakan atanir programlar gece gündüz konuşur. Umurlarinda olduğu için mi? Tabiki hayır. Hep reyting için ve cikarlari için. Ulan insanlik ölmüş yemin ediyorum. Madem ki içkili yerlerde şarki söylemesi hoslarina gitmiyor. Abilik ablalik yapsinlarda büyük kafelerde otellerde söyleşinin ortam hazirlasinlar. Konserlere giden ünlüler yanina aleynayi alsin ama yok hep kiskanclik var bunlarda.

0|0
    1|0
  • o. puluk ruhunda varsa müge anlı ne yapabilir ki? anası babası aranjörlük yapıyor diye emrah adlı oçğu bir sübyancyla sevgili olmasına, barlarda neredeyse olmayan kıyafetlerle twerk yapıp, ağzınun suyu akan abazanları tahrik etmesine müsade ediyorsa, ÇOCUKTA bundan çook memnunsa kimse birşey yapamaz. madem muhafazakar, süer dindar devlet anlayışı güdüyorsunuz oruç, tutmuyor içki içiyor milleti taşlayacağınza çocuğunu barda pavyonda pazarlayan pezevek ruhlu ailelerle ilgilerle ve kendini pazarlayan çocukla ilgilenin.

unutmuşum bu devletin bakanı, erkek çocuklarına yıllarca tecavüz eden DİNDAR vakıflar için bir kereden bişey olmaz dedi.

3|0
    0|0
  • Aleyna muhabbeti kabak tadı verdi artık. ilgilenmiyorum kendisiyle. Tüm derdimiz bitti , bir o kaldı.

4|1
    0|0
  • Allah belasını versin o kızın kötü örnek oluyor çocuklara.

5|3
    2|0
  • Kızı kıskanıyorlar üzerine gidiyorlar anlıyorum ancak bu bar olayında haklılar. Çocuk sonuçta sırf ünlü diye o ortamlara girebileceği anlamına gelmez. 45 yaşındaki kodamanın gözünde seks objesinden öte olamaz o ortamda. İçim fesat falan değil. Kendi kızınız olarak düşünün veya kız kardeşiniz.

2|0
    0|0
  • Nolcak 1 2 sene bekleyince, büyüyecek mi herkes işine baksın 👍

6|0
    1|1
  • Ailesi para için kızını +18 ortamlara sokmakta sakınca görmemiş belli ki. Kızda fiziken büyük gösteriyor. Kendini sergiliyor. Ahlaksızlık başka bir şey değil.

5|0
    0|0
  • Bu kızın gereksiz üstüne gidiyorlar. 16 yaşında bir anda şöhrete kavuşması aynı zamanda tecrübesizliğiyle bazı konuşmalarında saçmalamış olabilir kaç yaşında adamlar/kadınlar gaf yapıyor. Daha büyük sorunlarımız varken şu kızla uğraşmayı bırakalım artık.

3|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    157

Kızlar Ne Diyor 221

• Kesinlikle doğru bir tepki olduğunu düşünüyorum 16 yaşında bir çocuktan bahsediyoruz, hoş kendisini fazlasıyla büyük sanıyor olmalı. Her neyse. Komik olan günlerdir bu kızın konuşuluyor olması, ünlü olmak için kendini gösterdi eyvallah başarılar dileriz amma velakin yeter bence artık. Fazlasıyla abartıldı. Ve kendi yaşıtlarına iyi örnek olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Barlar da şarkı söyleyerek 16 yaşındaki çocukları da buna teşvik edebilir. Veya özenme durumu uyandırabilir. Fazla saçma artık bu kızın adını duymaktan tiksiniyorum

1|0
    0|0
  • Ya Allah aşkına sanki kız 5 yaşında savunmasız bir çocuk. ve Allah aşkına ne çocuğu erişkinlik yaşı 18 diye bu kızın halen çocuk olduğu söylenemez bence. Kız bir kere kendini aşmış, kendisi istiyor bunu. Hangimiz 15-16 yaşlarında saçlarımızı platin sarıya boyadık, hangimiz göbek dekoltesi ile gezdik ki bu yaşlarda? Ha şu zamandaki 16 yaş kızları yapıyor bunu ama biz yapmıyorduk yani bundan 6-7 yıl önce ben daha çocuk nasl yapılır onu bilmiyordum. Bu kız ise her şeyin bilincinde ve isteyerek bunu seçmiş. Sonuçta anne babası zorla boğazını sıkarak şarkıcı olup saçını platin sarıya boyayıp barlarda cluplerde şarkı söyleyeceksin demedi ya dimi? Şimdiki 16 yaşındaki kızları ben çocuk olarak görmüyorum açıyorlar yarıya kadar her yerlerini, başlıyorlr içkiye sigaraya sonra vay efendim o daha çocuk. Ne çocuğu ya 😂 😂 😂

0|0
    0|0
    • konu o değilki? cluplere girme yası 18 değilmi? bu ulkede 18 yasında değilsen resmi olarak cocuksun istersen 35 yasındaki insanın olgunlugunda ol, 16 yasındayken normal bir clube girmek istesen girebilirmiydin? giremezdin, o zaman sarkıcıda olsa ne işi var clupte?

• @russiangiirl yani anne babası düşünsün ben napim yani benim lafımla gitme desem gitmeyecek mi yani 😂 niye kendimi yorayım 😂😂

• kızın hayallerinin peşinden gitmesine karşı değilim ama alkollü ortamlarda şarkı söylemesi ve fazla açık giyinmesini doğru bulmuyorum.16 yaşında bende yaşıma göre olgundum, çoğu şeyin farkındaydım ama ileriki yaşlarda hayata daha farklı bakıyorsun o kız şu an halen bir çocuk oluyor

0|1
    0|0
  • ben müge anlıyı haklı bulmuyorum. onu ilgilendiren bir konu değil. ona ne ki bu konuda kesin bir hüküm koymak? bildiğin prim yapmak için böyle bişeye başvurmuş. tamam yaşı gereği böyle sahnelerde dans etmesi filan uygun olmayabilir evet. ama ilesi bile ses etmiyorken sürekli bu kızın gündeme gelmesinide saçma buluyorum artık. herkes egolu şöyle böyle demiş. Allah aşkına 16 yaşındaki bir kızın istesede istemesede ne kadar olgun olmasını bekleyebilirsiniz ki? benim gözümde o hala çocuk ve nerde nasıl konuşulması gerektiğini bilmeyecek bir yaşta. ben bu durumda aleynaya kızmam ailesine kızarım. neden çünkü ailesi kızı nasıl yetiştirdiyse ailesinden nasıl gördüyse kız öyle davranır. görüyoruz ki ailesi onu rahat ve şımarık yetiştirmiş. ve müge anlıyıda haklı bulmuyorum çocuk istismarı olacak kadar abartı bir durum söz konusu değil evet yanlış olabilir ama istismar söz konusu değil bence

0|0
    0|0
  • Bence de bu yaşta barda çalışması uygun değil.
    Ama şarkı söylemek istiyosa da engel olmasınlar.
    Sesi güzel.
    Kendi seçimi.
    Sadece barda cıkması uygun değil bu da şöhretini fazlaca yansıyacak bişey değil zaten.
    Kız mantıklı konuşuyo egosu falan da beni ilgilendirmez.
    Kendine yapar ne yaparsa be sesini dinlerim.

3|0
    0|1
  • Aleyna'dan iyi prim kasılıyor diye atlamıştır Müge Anlı :)
    Kızın küçüklükten beri hayali şarkıcı olmakmış (9 yaşındayken şarkı söylediği bir video var). Bu yaşta hayallerine kavuşan bir genç kızı ezip büzmek yerine ne diye el üstünde turmuyoruz anlamıyorum. Evet egolu olabilir ama bu da yaşının verdiği ergenliktendir. Çok şişirdiler 16 yaşında olmasını.

0|0
    0|0
  • Müge Anlı bir şeye de el atmasa eli açıkta kalıyor zaten. İlla uzatacak o eli.
    Aleyna Tilki zerre umurumda değil. 16 yaşındaki bir çocuğun barda çalışmaması gerektiğinde hemfikirim. Fakat eğer ailesi uygun görüyorsa, bir söz söylemiyorsa, izin veriyorsa hiç kimseye laf düşmez, devleti de ilgilendirmez bu durum.

0|0
    1|0
    • Ondan sonra çocuk tacizleri neden var işte sen gibi zihniyetler yüzünden

• @faruk07 Ya senin benim yaşımda adamlar 16 yaşında kıza bakıp off mala bak diyebiliyorlarsa onların akıl sağlığından şüphe ederim ben. Hepsi ruh hastası o zaman. Bu kız duruma uygun giyinse, ailesi de başında olsa bu olay böyle büyümeyecekti ki ben bunu savunuyorum. Benim kızım çıkıp televizyona beni parmakla gösteriyorlardı zaten benim hayatımda bir şey değişmedi dese sen kim olduğunu zannediyorsun der ayar çekerim yani bara çıkmasına da gerek yok. Kızın açık saçık tek başına barda çalışmasını uygun bulmadığımı söylüyorum. O konuda hemfikiriz. İlla ki bir şey yapacaksa uygun koşullarda, doğru, kaliteli yerlerde, restoranlarda ailenin gözetimi altında yapmalı diyorum. Farklı bir şey söylüyormuşum gibi sürekli bana saldırma derdindesiniz.

• Saldırmıyorum çocuklarımızı koruyalım düzen bozuk

• bence doğru. tamam kız konser filan vericekse içkisiz ortamlarda versdin herkss ahlah ahlak diye bir taraflarını yırtıyorsa 16 yaşındaki bir kızın milletin önünde twerk yapması ne kadar etik olur? İÇKİLİ BİRİ nereye kadar varan davranışlara girişebilir

0|0
    0|0
  • İstismarın daniskası.
    Çocukların sokakta mendil satması yasak ama barlarda şakıyınca kimseciklerin sesi çıkmıyor.

0|1
    0|0
  • Kime ne? Abarttılar iyice. Onlarca şehit veririz ne bir ünlü çıkıp yazı yazar, ne konuşur gelmişler 16 yaşındaki çocuğun psikolojisini bozarak psikolojisini güvence alma derdine düşmüşler. Bu Aleyna olayını bukadar gündem de tutan herkes utansın. Şehit haberlerini bir tarafınıza takmıyorsunuz aleynanın yaşı derdine düşmüşsünüz 👍🏻

2|0
    0|0
  • ben de doğru bulmuyorum normal bir 16 yaşındaki çocuğun böyle bir hayata sokulmasını ama zaten aleynanın normal bir kız çocuğu olduğunu da düşünmüyorum :) kendisi o yolu seçmiş yapacak bir şey yok umarım ileride üzülmez :) aileler sadece kendi kızları da böyle olmak isteyecek diye endişeleniyor olabilirler ve bu durumu kız çocuklarına anlatmak da ailelere düşüyor :) aleynaya bakınca aklıma unutursam fısılda filmi geliyor

0|0
    0|0
  • Haklı. Çocuk istismarına girer ve bir an önce tedbir alınmalı

2|0
    1|0
  • çok sacma yani bizene ona ne kızın ailesi yok mu? var onlar şikayetçi mi hayır. Peki bize ne oluyor da bu velet için ilgi duyuyoruz kim ki o?

0|0
    0|0
  • Doğru tabiki. Bacak kadar kız çıkmış madonna gbi konuşuyo. Yaşının tutmadığı alkollü mekanlarda sahne alıyo. Şarkıcı olması devlet kanunlarına uymama hakkını vermez istedikleri kadar yasal yollarda sorun yok desinler. Nası bir anne babaki o yaşta kızını onca erkeğin önüne bırakıyo kıçını başını açıp vücudunu teşhir etmesine izin veriyolar. Müge anlı çok doğru söylemiş üzerne gitsin bastırsın

1|0
    0|0
  • Aleyna nin ailesi duruma el atacak olsaydi daha onceden atardi onu oyle yerlerde calistirmazdi lakin burda devletin el atmasi daha dogru olur o kizin yeri egitim ortami ickili ortamlar degil şarkıysa yarismalar yapiliyor onlara katilsin sirf para ugruna kizinin geleceğini kirleten bir ailede bu cocuk kalmamali...

1|0
    0|0
  • Bu aleynanin kendi hayati ve zor durumda kalmadikca muge anli ve devletin el atmasi insan haklarina aykiri bir davranistir

1|0
    0|1
  • Bu görüşe kesinlikle katılıyorum. O iğrenç gözlerin bu yaşta mantıklı karar veremeyen gencecik bir kıza değmesine ailesi nasıl tahammül ediyorlar anlayamıyorum.

1|0
    0|0
  • İşimiz gücümüz yok, bununla mı uğraşıcaz artık yeter yahu, pr mı yapıyor bu kız para mı veriyor insanlara beni konuşun diye nedir

0|0
    0|0
  • Evet doğru ve aile çocuk üzerinden para kazanıyor. Kötü ortamlara giriyor ve bundan etkileniyor. Yaptığı açıklamalar bunu gösteriyor. 2 sene sonra da çocuk kafasına sahip olacak ama yasal olarak bir sorunla karsilasmicak. Ailenin buna onay vermesi doğru veya yeterli bir sebep olarak görülmemeli. O daha bir çocuk. Müziğe vs ilgisi yeteneği varsa bunu müzikle ilgilenen daha düzgün ortamlarda icra edebileceği yerlerde yapmalı. Aile göz yumuyorsa çocuk devlet koruması altına alınmalı. Ülke sapık dolu. Öyle bir ortama bir çocuğun girmesi doğru değil.

1|0
    0|0
  • Bu olaya bir el atılmalıydı zaten artık 16 yaşında kimse sahneye çıkamaz kız tamam büyk föatwriyo olabilir ama 16 yaşnda 18 yqşnda bir birey değil kendi karrlarını kendi verebilecek yaşda değil aileside bildiğin kızı pazarlıyo böylw saçmalık olamaz kimse kusura bakmasn

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    201
Yükleniyor...