Afrikalılar vazgeçilmez geleneklerinden ne zaman vazgeçecek?

Belgesel seyrederken bu manzarayla karşılaştım. Bir insan kendine bunu nasıl yapar hangi amaçla, hangi maksatla? ben çözemedim.Afrikalılar vazgeçilmez geleneklerinden ne zaman vazgeçecek.??Afrikalılar vazgeçilmez geleneklerinden ne zaman vazgeçecek.??

0|0
6|8

En İyi Erkek Görüşü

• acliktan napacaklarini sasirmislar

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Daha ne ritüeller var kolay kolay vazgeçmezler

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• bu da onların gelenekleri sonuçta. kurban bayramında fotoğraf çek götür hintlilere göster bunlar nasıl insan bu geleneklerinden ne zaman vazgeçecekler der

0|0
    1|0
  • kendi pisliklerinde kavrulur onlar bosver

1|0
    0|0
  • Yanlış bilgi vermeyin ve önyargılarınızla yaklaşmayın.
    Yorumlar ve soru resmen cahillik akıyor :D
    Bunlar bazı kabilelerin farklı inanışları doğrultusunda yapılan birşeydir, Afrika'da müslümanlarda var teröristlerde var herşey var..
    Bunlar Mursi, Surma ve Sara kabilelerinde gerçekleşen bir olay.
    Hepsini bir tutmayın, sonra türkler barbar dendiğinde yadırgıyoruz bizler bu hale gelmeyelim.

0|0
    0|0
    • 1ay

Olay afrikafa gerceklesmiyormu? bunlarda afrikali degilmi? Ee yanlis bilgi nerde? Kabile olduklarini bende biliyorum diger kabilelerin yaptıklarıda hic iç açıcı degildi. Burda tum afrikayi anlatacak degilim dimi? Yorumda da bahsettigim gibi belgeselde izledigim bir kareydi hepsi bu

• 1ay

O zaman soru başlığını düzgün atarsan güzel olur.
      İnternette bizim sürüyle saçma videolarımız var bunları başka ülkede gösteripte Türkler vazgeçilmez geleneklerinden/saçmalıklarından ne zaman vazgeçecek? demesiyle aynı şey bu.

• 1ay

Kurban bayramindan yine sende gem vuracaksan hic bulaşma derim yılbaşı geliyor diyorum gulu gulu diyorum😉 Ben onlarin inanışlarına dinlerine birsey demiyorum insan olarak kendilerine nasil yaparlar diyorum elimize igme batsa acir durum bu ama burda sırf bulaşık olmak için yer alan bir takim insan var

• Belgeseli sonuna kadar izleseydin bu soruya ihtiyaç duymazdın diye düşünüyorum.. Ha fikir içinse eğer soru, bir gelenek diye biliyorum

0|0
    0|0
    • 1ay

Sonuna kadar izlemedigim degil izleyemediğim doğrudur. Içim okadarini izleyebilicek kadar el vermedigi icin kusura bakmayin.

• Allah bu yüzden bunlari, aclikla kuraklikla siniyorsa demek tövbe est.

0|0
    0|0
    • 1ay

Kardeş yazını kaldır Allah'ın işine karışmak bizim haddimize değil, Rabb'imiz en güzelini en iyisini bilir.

• 1ay

@ColdDeath ne en iyisi lan allah yok demedim ama adalete yok Suriyeli çocuk afrikali çocuk bilmem neyin, zengin çocuğu... Ayni mi lan nesi ayni madem simav madem cennet el kadar çocuklar neyin, sinavini veriyor 13 yasinda evlenen kim. 9 aylik tecavüze uğrayan bebek ne lan bunlar bunlari bir sorgula

• 1ay

kardeş bu yazıların ile Allah'a isyankar olduğunu anlıyorum.
      İsyanın konusunda demiyorum düşünce konusunda hakkın var.
      Dini bir bilgiye en güzel sorgulayarak bulabilirsin senin dediğin 9 aylık bebeğe, cami avlusunda suriyelilerden tecavüze uğrayan çocuklar dimi haklısın ama onların hepsi bu dünyada sınavını veriyorlar ayrıca kıyamet alametlerini okursan daha iyi bilgi edinebiliceksin ayrıca en güzel bilgi edinebilicegin kitap Kuran-ı Kerim.
      Kıyamet Alametleri oluyor ve dünya her geçen gün sonuna yaklaşıyor bunu bil hepimiz mahşer günü dirileceğiz.
      Bu dünyada adalet yok ama İlahi adaletede kimse baş kaldıramaz bunu unutma.

• O ne la anlamadım :D

0|0
    0|0
  • Siyah bir kupun etrafından dönmeyi, günde 5 kere anlamadan etmeden bir şeyler geveleyip, eğilip kalkmayı, taş bir duvarı taşlamayı, hayvanları keserek bunu bayram diye kutlamayı, bir ay boyunca gün içinde aç susuz kalmayı ne zaman bırakırsanız o zaman...( Müslüman değilsen sana değil sözüm:D )
    Anlayıştan, hoş görüden, saygıdan bahsedip durursunuz ama aslında saygı duyduğunuz tek şey kendinizsiniz

0|0
    2|0
    • 1ay

Musluman degilsen yorum yapma hakkinda yok benim görüşüme.!

• 1ay

O kadar bağnazsın ki dediklerimi anlayamıyosun bile yazık sana acıyorum cidden

• 1ay

Hadi anam hadi odun toplamaya devam et

Kızlar Ne Diyor 5

• Ay sabah sabah icim fena oldu

1|0
    0|0
  • dudak. mi o

1|0
    0|0
  • Yamyam gibiler

1|0
    0|0
  • onlar hallerinden memnunlar bizene

0|0
    0|0
  • sende böyle bir Ailede doğabilirdin. Ozaman bunu sorgulamayacaktın ama ailenden gördüğünü yapacaktın

0|0
    0|0
    • 1ay

Ben buna bir yere kadar katiliyorum. İnsanlar belli bir yastan sonra kendi ozgur iradelerine gore hareket ediyorlar ve yaşadığı toplumu begenmeyip degistiren çok insan da var.

• 1ay

kimse ailesini bırakıp biryere gitmez. Ailem müslüman olmasaydı ben de olamazdm yol gösterinin kim olduğu çok önmeli

• 1ay

Ailesini birakir demedim. Ulke olarak musluman olan bircok insan gördük bundan bahsettim

Yükleniyor...