Kürk Mantolu Madonna'nın şarkıcı Madonna'nın hayatını anlatan bir kitap olduğunu hangimiz biliyorduk?

Tabii ki bilmiyorduk... Çünkü kitabı okuduk, okurken kahvemizi aldık ve kitap kapağı ile kahvemizi fotoğrafladık ama bu küçük (!) ayrıntıyı hepimiz kaçırdık. :)
TV8'de yayınlanan Aramızda Kalmasın programında ortaya atılan şok gerçek, meğer o Madonna bizim popcu Madonna'ymış.

Ne diyorsunuz bu şok gerçekliğe? :) Size de kimleri izliyoruz biz TV programlarında dedirtti mi bu olay?

3|1
107|76

En İyi Erkek Görüşü

• canım.. lan bunlar. Bilginiz olsun diye söylüyorum madonna İtalyanca'da 'Hanımefendi' demek.

Ulan kitabın 40larda yazıldığı söyleniyor, o Chp kadın kolları başkanı kılıklı karı ne konuştuğunu bilmediği gayet aleni olmuşken halen daha 'Okuduydum ama şimdi aklımda bişey kalmadı, ama yazar çok güzel kitaplar yazmıştır, hiçbiri şu an aklımda yok, ama okudum yani, ayrıca Madonna'nın Die Another Day şarkısına güzel atıflar vardı sanki' gibisinden kıvırmaya çalışıyor.

Bu karılara İlber Ortaylı bile çok, adeta bir Murat Bardakçı çirkefliğiyle kalayı basacaksın.

3|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 75

• Araba sevdasını da ben mercedes'e duyulan aşk olarak biliyordum. Değil miy miş?
    Kiralık konağıda ilan sanmıştım.
    Üç istanbul'u duyunca haritada diğer iki istanbul'u aramaya başladım.

6|0
    0|0
  • O kitabı okurken şarkıcı Madonna olduğunu bilmiyordum.

Zaten öyle bilmem de saçma olurdu. Çünkü 1943 yılında yayınlanan kitabın , 1958 yılında doğan Madonna için olmadığı kesin.

İnsan kapak sayfasını açar en azından, romanın yayınlanan tarihine bakmak için..

1|0
    0|0
  • Televizyonda hiç bir şey izlememeye başladım. Eşim saçma sapan dizileri açınca gidip 5 yaşındaki kızımla oyun oynuyorum. Hem onu TVden uzak tutuyorum hem de keyifli bir şey yapıyorum. Diğer zamanlarda NatGeo Life'da veteriner program, TLC'de hayatta kalma programları ve History de Depo savaşları gibi programları izliyorum. ya da haber falan dinliyorum.

3|1
    0|0
    • 1ay

Biz de eşimle veteriner programları izliyoruz. Animal planet. Vs.

• 1ay

peki teşekkür ederim

• 1ay

@Lgbtikoruma illaki benzer program veren kanallar vardır. Aramak lazım.

• bu tarz insanlar birde dışarıya entelektüel bir insan havası vermeye çalışırlar. entelektüel insanı olmadıkları böylece ortaya çıkmış oluyor. kadının içinde bulunduğu durum oldukça komik ve acınacak halde. şimdi o kadar insana rezil oldu. bazı konuları bilmiyorsanız eğer susun, gereksiz yere konuşmak size zarar verir. bu kadın hiç konuşmasaydı şu anda böyle şeyler olmayacaktı. ama o konuşarak kendi rezilliğini seçti. eden bulur.
    demek ki neymiş her zaman her yerde konuşmak gerekmiyormuş. bazen susmayı da bilmeliymişiz.

0|1
    0|0
  • Rıfat beyin derin etkileyici sevdaya tutuldu ince belli güzel tenli bayanın Madonna olduğunu tabi ki biliyordum. ama sonda anladım..

0|1
    0|0
  • Bana kimleri izliyoruz dedirtmedi çünkü ben çok şükür bu iğrenç programların hiçbirini izlemiyorum ama şunu dedirtti ne kadar da yalancı bir milletiz kadın ben bu kitabı okudum diyor ya. İnsanların gözünün içine bakıp yalan söylüyor.

0|0
    0|0
  • Sabahatin Ali bunu 1943 yılında yayınladığında göre Madonna fosilleşmiş demektir. Yine de taş gibi kadın :D

2|0
    0|0
  • Fikri olmadan zikri olmak deyiminin vucut bulmus hali bu kadin...
    Birde kivirmaya calisiyor... Kim izliyor bunlari yahu..

0|0
    0|0
  • Ben zaten biliyordum. Kitabı okuduğum ilk gün araştırdım.

0|0
    2|0
  • Bu insanlarla aynı ülke vatandaşı olup aynı havayı soluyor olmaktan nefret ettim bir kere daha. Sabahattin Ali'nin kemikleri sızladı.

1|0
    0|0
  • bu tespiti yapanların
    zekasına hayran kaldım der giderim:))

0|0
    0|0
  • Her şeyi bilen bir halk olduğumuz için normal

0|0
    0|0
  • Ben hergün içimden sövüyorum bu tür insanlara. Kürk mantolu madonna sabahattin ali tarafından 1943 yılında yazılmış oluyor. Ama o madonna bu madonnaysa vay ülkenin haline. Ama hiç sanmam

0|0
    0|1
  • ben şok:D

0|0
    0|0
  • Şok oldum

0|0
    0|0
  • Duydum bu olayı, TV izlemediğime şükrettim

0|1
    0|0
  • Ülkeden yine trajikomik bir durum.

1|0
    0|0
  • Valla danik bir kitap olduğu için elime almışlığım var biraz incrlemişliğim var benim zevkime uymadı madonnayla ilgili olsaydı keşke daha çok hoşuma giderdi 😂

0|0
    1|0
  • Tv izlemediğim için sorun yok. Hepsi beyin bulandırıcı yayınlar yapıyo. Sürekli izlersen bir süre sonra adını bile unutursun :D

0|0
    0|0
  • la kitap yazıldığında madonna dünya da yoktu daha :D

2|0
    0|0
  • O kitap yazıldığında Madonna doğmamıştı

1|1
    0|0
  • Dedirtti

0|0
    0|0
  • Yok boyle bisey

0|0
    0|0
  • Ahahha haykırdım :D Bir de öyle güzel anlatıyor ki kıyamam asdfs

0|0
    0|0
  • kitap 40larda yazılmıştı galiba. o zman madonna mı vardı sallamayın

0|0
    0|0
  • E*mbesillik parayla degil ki.

0|0
    0|0
  • Öylemiş mi

0|0
    0|0
  • KS yeni soru Trendi bu , hayırlı uğurlu olsun..

1|0
    0|0
  • ya tamamen saçmalık bu kişileri o ekran başına koyan dalkavukta problem bence.
    ya okumadın eyvallah zorunlu değilsin bari yorum yapma güzel olur de geç.

0|0
    0|0
  • Memlekette başka Madonna mi var?

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    45

Kızlar Ne Diyor 106

• "1943 yılında mı? A a madonna var mıydı o tarihte?" Geldiğimiz noktaya baksanıza ya 😂 Kadın televizyona çıkıyor ama açıp bir bakmıyor neymiş bu Kürk Mantolu Madonna diye. Bir de ben bu kitabı okumuştum diyor. Yahu bilmiyorsan bilmiyorum de neyin uzatmasını yapıyorsun hala. (Buradan bir çıkarım: Toplumumuzun en büyük sorunu bilmediği şey hakkında biliyormuş gibi konuşmak. Bu da örnek olsun) Şimdi kitabın filmi çıktığında oturup "Beren Saat bu role yakışmamış" diye de eleştirmeye kalkarlar bu her şeyini bildiğini sananlar.
    Bu arada bende kitabı okudum Kürt Mantolu Madonnadır asıl ismi (şeyh pir). Yani kürt biri var ve ismi madonna mantosuda varmış ama Beren Saat yakışmamış bu role mantosu yok bir kere hem madonnaya da benzemiyor

0|1
    0|0
  • Çok güldüm feci güldüm :D okumuşmuş :D
    Bir de diyor ya gözümde canlandıramadım filmi nasıl olcak. Yahu Sabahattin Ali öyle bir yazmış ki kitap kafanda film olmuş çoktan.

Hayır ısrar da ediyor.
    Bilmemek ayıp değil, bilmediğini sallamak ayıp, hâlâ öğrenmemek ayıp.
    O değil de soruna bodoslama dalıp ben biliyordum diyenler var ki eyvah eyvah...

2|0
    0|0
  • Romanı okumadın ama önce bir insan araştırmaz mı yayın öncesi. Romanda ne anlatılıyor diye. Körcahil böyle oluyor işte hem ne anlattığını bilmiyor hem de ısrarla saçmalıyor. Sabahattin Ali bunu görseydi adam hayret ederdi bu cahilliğe çünkü onun döneminde bile bu kadar cahil değildi millet.

0|1
    0|0
  • kitabu okumadım çünkü eski kitapları okumam tarzıma zevkime uygun değil birkaç tane okul zorluyor diye okudum mai ve siyah gibi onlar beni bayağı sıktı. bu kitabı ilk ortaokulda görmüştüm ama hiçbir zaman bizim madonna sanmadım kitabın yazıldığı tarihe bak yazarına bak bir de madonnaya bak bu kadar g. zekalı olmadım hiçbir zaman mantığın bile bir üslubu olmalı

0|0
    0|0
  • milletin portresi tam olarak budur iste
    ne fikir ne de bilgi...
    bu cehaletteki insanlarin o programda muhterem Sabahattin Ali'nin ismini zikretmelerinden dahi cok büyük rahatsizlik duydum

2|0
    0|0
  • Sabahattin Ali'nin kızı ile yapılmış bir röportajı okumuştum. O yazılarda hiç buna benzer bir bilgi yoktu.
    Ayrıca Maria Puder'in gerçek bir tanıdık olduğunu söylüyordu.
    Pek inanasım gelmedi bu bilgiye.

0|0
    0|0
  • Ya git Allah aşkına. Hastanede sıra beklerken bile okuyordum o derece sevmiştim. Hiç mi duymadınız be koskoca adamlarsınız dedim izlerken Madonnaya benzettiklerinde. akıllarına düşse sanat camiasında şunu yaptık bunu yaptık derler. Kültürsüzler

1|0
    0|0
  • Defalarca izledim ama o şoku atamadım üstümden. İzledikçe gülüyorum, sonra sinirleniyorum, sonra yine gülüyorum. Ne tepki vereceğime şaşırdım.
    Bir de okudum diyor üstüne basa basa. Rezillik ya :)) Diğeri en azından okumadım diyor. Fikir yürütüyor.
    Programdan önce onlara ne konuşacakları söyleniyor. Okumadın, araştırma da mı yapmazsın be ablacım?

0|0
    0|0
  • Rezil.

0|0
    0|0
  • Bu gerçek mi ya 😂 😂

0|0
    0|0
  • Kıtabı okumadım ama cok merak edıyorum sımdı konusuna baktım bende giderek sarkıcı madonnaya yazıldıgını dusunuyodum 😄😄

0|0
    0|0
  • İnanalım mı?

0|0
    0|0
  • Kitabı okumadim diğer 2 romanını okudum ama popular culture a tepki olarak bunu okumadim tarih dolayısıyla gerçek Madonnanın hayatı değil diye biliyorum ben bunu.

0|0
    0|0
  • Şaka yapıyorsun :D

0|0
    0|0
  • ben de gördüm bunu iyi güldüm :D yaptığı gafın farkına varınca başından aşağı sımsıcak olmuştur abla :D

0|0
    0|0
  • Skdhsksus Madonna ölumsuzlugu bulmus.

1|0
    0|0
  • O zamanlar hayatta mıymış Madonna?

0|0
    0|0
  • Ya komedi yemin ederim onu okuyan insan aklı başında bir insansa zaten onunla onun arasında dağlar taşlar kadar fark olduğunu anlar çok komik yemin ederim ya

0|0
    0|0
  • Bu kitabı hep okuyayım dedim ama rus edebiyatından fırsat bulup türk edebiyatına geçiş yapamadım hala ama en kısa sürede okuyacağım merak ediyorum çünkü. Kadına gelirsek cahil olduğun bir konuda neden konuşursunki? Ama şu da bir gerçek ki ülkemizde birçok kişi öyle sanıyor.. ki zaten türkiyede okuma oranları yerlerde.

0|0
    0|0
  • Okudum o kitabi begenmistim ama gercek madonnanin olfugunu bilmiyordum

0|0
    0|0
  • bu neyin kafası yahu! Koskoca kitabı aptal kadın ne kadar basite indirgemiş. okumadın madem kıvırmaya çalışma battıkça batmış. bizim millette bu salakları izleyip yalan yanlış şeyler öğreniyor işte. Ama kalkıp Grey'i sorsan anasının kızlık soyadına kadar bilirler.

0|0
    0|0
  • Şimdi o programı arayıp bir de Michelangelo'nun Madonna'sından (Bakire Meryem) bahsetmek vardı.

0|0
    0|0
  • Ben bu kitabı okudum hiç sanmıyorum onun o madonna olduğunu

0|0
    0|0
  • Ben bilmiyordum :D

0|0
    0|0
  • ahaha izledim bunu ya bir de hiç bozuntuya vermiyorlar :)

0|0
    0|0
  • Güleriz ağlanacak halimize

0|0
    0|0
  • Ne kadar yalanci ya kadina bak okumamis nasil rezil oldu. Ne kadar rezil bir durum ya. Kulturlu gorunmeye calisan ahmak

0|0
    0|0
  • ben.

0|0
    0|0
  • ben ilk duydugumda popcu Madonna icin sanmistim
    degilmis mi ki

0|0
    0|0
  • İsimler benziyor bende öyle düşündüm. Ama keşke düşünmeseydum

0|0
    0|0