Sofuğlu 5. Kez şampiyon oldu ne düşünüyorsunuz?

Kenan Sofuoğlu 5. Kez şampiyon oldu. Sizcede Türkiye nin gurur kaynağı değil mi?

0|0
3|15

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• Helal Olsun en azından Şanlı Bayrağımız Dalgalanıyor orasına bakın yok MotoGp'de değil ya da üst ligde değil vs. Adama sponsor olan yok Redbull vs Kawasaki kim bilir niçin sponsor oldu. Ayrıca Kenan Sofoğlu üst ligde yarıştı ama o zamanlar şartlar'dan dolayı alt sıralarda yer aldı.

1|0
    0|0
    • 1ay

Öyle yağma yok işte, derece bile alamadı gittiğinde, katıldığı turnuva gençlerin turnuva tecrübesi kazanması için katıldığı bir turnuva.

Kendisi gibi o seviyede şampiyon olan yarışçıların çoğ Superbike'da, MotoGp 2'de falan yarışıyor, geçen senenin şampiyonu MotoGp 2'de 7. oldu.

Senelerdir çapa attı oraya, bir kere üst klasmana çıkıp puan bile alamayınca hemen geri döndü alt seviyeye.

Sponsor falan hikaye, sponsor bulamasa daha önce de bulamazdı ve hiç yükselemezdi.

Tipik türk zihniyetiyle bahane bulunuyor bu adama. 31 yaşındaki biri için son derece sıradan bir başarı bu şampiyonluğu.

• 1ay

@Ragnar_Lodbrok Dostum bence uzatmayalım. Bendede Kawasaki ninja250R var Sakaryada hem Kenan abi ve Toprak Kardeşimizin antreman şeylerini izledim hatta Öğrencilerine Şurda dön burda Motoru daha fazla yatır gibi şeyler söylüyor. Tekniği söylerken bile şurda şunu yap bunu burda bunu yap falan diyor adı üstünde bu tekniğe giriyor hadi eyvallah Sonuçta Bayrağımız dalganıyor mu ona baksen kim ne yapıyor isteyen ilgilenir istemeyen başka yorum yapar karışamam ben hadi eyvallah.

• 1ay

Normalde her yarışçı yarışacağı parkuru önceden etüd eder zaten. Neyse boşver hakkaten. Bitmez bu tartışma.

• kendi klasmanında dünya liderliğini koruyan bir adam motogp için zamanla tecrübesini ediniyor en nihayetinde, motogp ye katıldımı dünya şampiyonluğu ya da birinciliği görmesi çok ama çok zor, moto2 de belki ama hala valentino rossi marc marquez gibi pilotlar var bu dünyada, bu demek olmuyor ki beceremez ya da korkuyor, motogp demek şu anki sponsorlarının, ek maliyetlerinin ve finansal bütçenin 4 hatta 5 katı bir ihtiyaç demek, adam supermoto' dan yetişme ve tecrübe edine edine ilerliyor, motogp bu işin dibi evet ama "başardığını düşündüğün zaman kaybedersin" moto2' ye katıldığı zaman kaza olayı ile bir hüsran yaşadık ve bu ilk tecrübesinde takımının gözünde hanesine eklenmiş bir eksi puan oldu, böylesine bir hatayı şimdi yapma olasılığı her piste çıkışında bir nebze daha düşüyor, sonuç olarak üst üste elde ettiği şampiyonluklar hem finansal hemde tecrübe birikimi yapacağından zamanla daha ileri moto serilerinde görebileceğimizden şüphem yok, aman efendim adam iyi değil aman efendim adam motogp de yarışamıyor falan, yahu hadi abicim hadddiiiiiiii :D

1|0
    0|0
  • 30 yaşında, halen daha Moto Gp'nin en düşük seviyesinde takılıyor, bu tecrübede biri için o klasmanda şampiyon olmak normal, çoğu 19 yaşında çocuklar o rakiplerinin.

Bir üst klasmanda bile yok olduğu için halen daha bu seviyede yarışıyor. Eskiden severdim ama şu an hiç umursamıyorum kendisinin kofti şampiyonluklarını.

İlerde Toprak Razgatlıoğlu daha büyük yarışçı olur bu balondan.

0|0
    0|0
    • 1ay

katılıyorum.

• 1ay

Söylenen şeyi anlamıyorsun sen.

• 1ay

Evet haklısın

• Keşke bide motorgp de olsa. yani avrupanın 2. numaralı lıgınde yarışıyor. birincisinde olmayı hak ediyor fakat sponsorlar destek olmuyor ya!!!

1|0
    0|0
  • hakediyor..

1|0
    0|0
  • ya cidden bu adamın siz dünya şampiyonu ya da ciddi ciddi bir başarı elde ettiğini mi sanıyorsunuz hala? tamam şampiyon olsada "büyükler havuzu dururken çocuk havuzunda yüzdüğü bir gerçek" adam baktı motogp'de yarışamıyor tokadı yiyiyor (1000cc özel yapım motorların olduğu bir klasman) adam 500cc'lik 18-20 yaşındaki bebelerle yarışıp ego tatmin ediyor, köprüde 400 km/h yapmaya benzemez bu olaylar.. ciddi bir başarı elde etsin ben konu açıp tebrik edicem !

0|0
    0|1
  • Adam Türkiye'nin gururu ama haberlerde maalesef 30 sn. yer veriliyor. maç özetleri bile 10dk. iken. üstüne saatlerce konuşulurken.

1|0
    0|0
  • 5. kez şampiyon olmuş Adam daha napsın memelete

1|0
    0|0
  • Çok mütevazi ve inançlı bir adam aynı zamanda.

1|0
    0|0
  • Çocuklarla yarışmaya devam etsin zira uzun un dediği gibi bunlardan kalmayacak. Siyasi yalakalık yapan herkes (sağ sol farketmez) bana itici gelir dolayısıyla karakterini beğenmem. Sporculuğu da tartışılıyor. 99 lu çocuklarla yarışmak başarıysa tebrik ederim kendisini

0|0
    0|0
  • hiç bir şey. bize mi kazanıyor :)

0|0
    0|0
  • Saglam bir sponsor bulup motor yapabilse motogp icin iyi olacak orasi onun klasmanı degil artık

0|0
    0|1
  • Allah korusun ama o yola baş koymuş.

0|0
    0|0
  • o kadar abartılacak bir şey değil motogp de yarışmıyor kendisini motogpye bekliyoruz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• helal olsun ona yaa gurur duyuyorum ben sahsen

1|0
    0|0
  • Helal

1|0
    0|0
Yükleniyor...