Millet oğlunu okula yatla götürüyor; anlayamazsınız! O değil de siz nasıl giderdiniz okula?

Sabancılardan Pınar Sabancı, yalısının önüne demir atmış yatına binip, 3 yaşındaki oğlunu kreşe götürüyor. Yalılar iyidir, yatlar köpürtür; anlayamazsınız!

O değil de siz kreşe gitmiş miydiniz? Biz genelde sabah yağmur çamur yürürdük. Hey gidi dünya!

4|1
127|150

En İyi Erkek Görüşü

• Garibim çocuk.. Suçu ne ki acaba
    Sokakta saklambaç oynayamayacak.. Belki pamuk şekeri ya da elma şekerinin tadını eğlencesini hiç bilmeyecek..
    Belki çok isteyecek ama okula diğer çocuklar gibi yürüyerek gidemeyecek..
    Bilemeyecek sobada demlenen çayın tadını.. Zeytin ekmeğin lezzetini hiç anlayamayacak... Zenginliği özgürlük sananlar... Gerçek özgürlük ceplerde değil kalplerdedir... Bu bahsettiğin kişiler ise sadece kısıtlı dünyalarının özgürlüğündeler.. isteseler de minibüse binemezler.. Yatla gidip yatla gelmeye MAHKUMLARDIR #qolokisP

3|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Kimseyi zengin doğduğu için yargilayamam yargilamakta yanlış olur...
    Okul evime yakındı yürüme gider gelirdim uzak okula gittiğimde de servis ile gidip geldim ki benjm zamanında kreş yoktu bu bende eksiklik oldu mu Hayır olsa iyi olurdu.

1|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 149

• Yayan giderdik, yağmur çamur üstümüz başımız kirlenirdi. Cadde üzerinden giderdik çünkü direk okulun yolu oradan geçiyor diye. Bir de o yol hiç tekin değildi, köpeklerden korka korka giderdik, uhucusu hapçısı oradaydı. Yanımızdan araba geçerken yağmurlu günde, yerdeki su birinkintisi üzerimize gelirdi.

0|0
    0|0
  • valla kimsenin malında gözüm yok ama artık Allah bunlara vermesin daha fazla. ekmeğe muhtaç olana nasip etsin o paraları

1|2
    0|0
  • Biz trafik çilesi çektik acaba sınava yetişecek miyiz diye diye.. Kimi zaman arabayı bırakıp metrobüsle gittik daha hızlı olur diye.. Ulan millet yatla gidiyor olaya bak ya.. Adalet mi lan bu?

1|0
    0|0
  • Dedesinin parasıdır normaldir yargılamak bize düşmez :) o yata biniyorsa bu devlete vergisinide ödüyor işçisinide çalıştırıyor, yatırımınıda yapıyor asıl soruya gelince ben otobüsle sıkış sıkış gidiyorum :) ama mutluyum buyüzden eminim onlardan daha zenginim

3|0
    0|0
  • bütün okul hayatım boyunca sadece lise 1 de kış döneminde 3 aylığına servise bindim onun dışında hep toplu taşımayla ya da yürüyerek gitmişimdir okula...

0|0
    0|0
  • Oha çocuğu kreşe mi götürüyor hiç yakıştıramadım. Ben kreşi direk çocuğa götürürler falan sanıyordum.

Kreşe gitmedimde yanından geçerdik hep :)

1|0
    0|0
  • Okula hep yürüyerek sabahın köründe giderdim. Sabah 5 te kalkar çay yapardım. Çay içerken kahvaltı eder çizgi film izlerdim. Vakit gelince giderdim. 7 yaşındayken çay demler içerdim ne günlerdi be

0|1
    0|0
  • Misal bunlar evde kuru fasulye pilav yiyormu birer tabak fasulye pilav çaktıktan sonra tekrar pilav üstü yiyormu yanında kırmızı soğan turşu yedikten sonra geğirip hayvan gibi yedik mk ehehe diyormu bir çay içemde hazmedem falan diyorlarmı çok acayip :/

0|0
    0|0
  • Erzurum'da deniz vardıyda mı götürmedik!

0|0
    0|0
  • kmsenin malında mülkünde gözüm yok
    ben okula yürüyerek gittim
    o zamanlarıda hala özlerim..

0|1
    0|0
  • bu şerefsizler ülkenin kaymağını yiyor fakir fukara okula aç gidiyor. Sonra sosyal eşitlik adaletten bahsetsinler.

2|0
    0|0
  • Çocuk büyüyünce de okula helikopterle gider artık.
    Hatta, özel bir helikopter pisti yaptırırlar bahçeye.

0|0
    0|0
  • Yargılamak doğru olmaz bence. Şahsen benimde o kadar param olsa farklı olmazdı durum fakat o yaşta çocuğumu kreşe vermezdim herhalde. Çalışan kazanır. Bizde doğru adımlar atmış olsaydık doğru yatırımlarla onların yerinde olabiliriz. Senin neyin eksik derler adama. Kafan daha az mı çalışıyor? Elin ayağın mı eksik? Gökten yağmadı ya onlara para.

0|0
    0|0
  • Allahtan ki zenginlerde ölümlüler 😊

1|1
    0|0
  • Bizim ilçede kreş bile yoktu 😤

1|0
    0|0
  • Dedeleri zamanında aklını kullanmış. Düzen savaşlarla bozulur ve kurulur. Şu an var olan dengesizlikler savaşla yok olup yeni kişilerce inşa edilebilir. Aksi halde büyük şirketlerce ezilir girişimci.

0|0
    0|0
  • allahtan okul yakındı sonra biraz büyüdük az daha uzağa taşındık arık büyüdün dediler yine yürüdüm. liseye dolmuşla gittim geldim. nasıl olsa tek dolmuş tam evin ve okulun önünden geçiyodu. üniversiteye de babalar gibi ML320 6 silindir (bilen bilir) ;)

0|0
    0|0
  • şanslı diyelim

0|0
    0|0
  • bir yağmur yağsın yolu yokuş olan şidmilerde yıkılmış olan Hasan Tahsin ilköğretimin yolları heeeep çamur olurdu valla yeni ayakkabılarımı giymezdim okula giderken kirlenir diye dershaneye yazıldım toplam gidiş geliş 8 kilometre yapardım yürüme liseye başladım minibüslere giderken 4-5 km yürürdüm yine ama en zevkli kısımda eve ıslak çorapla giderdim ayakkabıyı çorabı çıkarıp kalorifere dayardım ya uff işte bunu zenginler bilmez :D

0|0
    0|0
  • gıtmedım kanks

0|0
    0|0
  • Yürüyerek. Hatta kisin karda duserdim yokuşu cikamazdim aglardim da hoca elimden tutup cikartmisti:)

0|0
    0|0
  • Sanırım Özyeğin Üniversitesi idi, yat marinası var okulda..

0|0
    0|0
  • direk aylan bebek geldi aklıma

0|0
    0|0
  • Her şey gelip geçici boş ver. Parasızlık kötü bir şey ama Allah kimseye muhtaç etmeyecek kadar versin o da kafi... Para sadece maddelere kolay ulaşmamızı sağlayan bir araçtır. Önemli olan karakter, dürüstlüktür ve paradan daha önemlidir. Karaktersiz olmaktansa parasız olmayı tercih ederim.

0|0
    0|0
  • Tatlı tatlı yemenin acı acı çıkarması var, bu kadar lüksün israfın hesabını tabbim sorar o yüzden hiç merak etmiyorum

1|0
    0|0
  • İlkokulda yürüyerek tren geçidinden filan geçerek giderdim.
    Ortaokulda toprak yoldan yürüyerek ayaklarım birer kilo çamur toplayarak,
    Lisede bisiklete terfi ettim, 5dk da bayır filan çıkarak o da
    Üniversitede ise 20dk yürüyüş :)

0|0
    0|0
  • Zengin aileler gelecek nesillerine paranın nasıl zor kazanıldığını, hayatın zorluğunu tattırmadıkları için bir süre sonra o gelecek neslin yönettiği şirketler hep iflaslık oluyor.

0|0
    0|0
  • liseye kadar annem arabasiyla birakti universitede kendi arabamla gittim annemin arabasi peugeot 504 du benimde peugeot 206 oyle zengin degildik yani ama gittik iste...

0|0
    0|0
  • Bu konular canımı sıkıyor zaten.
    Birileri hayatını yaşarken, bizler sürünüyoruz. Ve aynı şekilde yargılanacağız..
    Hayır gitmemiştim.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    119

Kızlar Ne Diyor 126

• Liseye kadar tabanvayla, lisede servisle gidiyordum. Üniversitede ise ottübüsle gidiyorum. Fakirliğin gözü kör olsun 😒

0|1
    0|0
  • Sence o çocuk yatla gitmekten Mutlu mu paraya takılmayan bu kadar servisle arkadaşlarıyla güle oynaya gitse o çocuk kreşe hem de gelişimi açısından daha iyi hem de Mutlu neşeli başlayacak güne siz ona özeniyorsunuz ama su birikintilerine basıp su sıçratarak okula gidenler kısacası çocukluğunu yaşayarak büyüyenler daha şanslı...

0|0
    0|0
  • Okurken bile güldüm ya. Yalının önünden yata binmek nedir? Gerçekten aynı şehirde, çok farklı hayatlar yaşıyoruz.

0|0
    0|0
  • Otobüsle gidiyorum 😂😂

0|0
    0|0
  • Zenginin... i işte sokakta kağıt toplayan çocukların bu çocuktan ne eksiği var adaletini tiğimin dünyası

0|0
    0|0
  • yürüyerek..

0|0
    0|0
  • Zenginin malı züğürdün çenesini yoruyor. Bize ne?

0|0
    0|0
  • Sabanci ailesi bence bulundugu konumu hakeden bir aile bravo...

0|0
    0|0
  • Vay be. Ne hayatlar var :)

0|0
    0|0
  • yalı değildir be oha

0|0
    0|0
  • Kreş mi oda ne ?
    😄😄 erzurum karı na saplanır kalırdim hey gidi günler

0|1
    0|0
  • Kreşe okula çarşıya yürürdük be

0|0
    0|1
  • Maşallah, Allah daha çok versin dicem de biraz da bize versin 😄😄😏😏😏 ben kreşe gitmedim bile. Bırak yatla gitmeyi, en alt katta zemin katta oturuyorduk. Ev çok soğuk olurdu. Yazın bile annem uzun kollu giydirirdi bana. Ne yatı ne kreşi 😒😐😃😃

0|0
    0|0
  • İstanbul da ne zengin ler var...
    Bunun haberini yaptırıyor larsa bir gariplik var bunlarda.
    Şahsi uçağıyla okula gelen adamlar var bizim okula bu ne ki

0|0
    0|0
  • Tabiki yürüyerek günesi yağmuru ve soğuk havayı hisederek.

Sonbaharın düsen yapraklari ayakla ucurmak varken
    Güneste cimenden kosmak varken
    Biz iyiyiz sanki

0|0
    0|0
  • Firewun atına uçarak binerdi peygamberimiz hz muhammed açlıktanda karnında taş taşırdı Allah sevdiği kuluna el açtirir dua ettirir. yaz köşeye bizimde çamur olurdu ayaklarımiz kreş yoktu belki ama tabiat ana bizim koruyucumuz.. Boşverin sağlık olsun Allah elden ayaktan etmesin yine ayaklarim buz kezsin çamur olsun yürürüm

0|0
    0|0
  • hayata bak lan

0|0
    0|0
  • Okul yakındı yürüyerek giderdim😂 kreşe gitmedim iyiki,6 yaşında okula gitme düşüncesi sarsmıştı...

0|0
    0|0
  • Minibüsle. O sıkış tıkış minibüste yaşam savaşı verirdim hep

0|0
    0|0
  • 11 sene servisle gittim bazen de babam bıraktı

0|0
    0|0
  • Kreşe gitmedim ilkokul 1. Sınıf başladı dedem götürürdü beni okula. Dersin ortasında girer bana bisküvi / meyve suyu getirirdi canım dedem. Allah başımızdan eksik etmesin onu çok özledim.

0|0
    0|0
  • Sabahları beni kreş için 6'da uyandırır karda kışta götürürdü annem. O değil de, bunca zenginliğin içinde insan neden 3 yaşında kreşe götürür çocuğunu? Benim bu kadar param olsa en iyi dadıları tutar 5 yaşına kadar evde bırakırdım çocuğumu (hoş bunların her gün işe gittiğini de sanmıyorum ya)

0|0
    0|0
  • Kreşe gitmedim :)

0|0
    0|0
  • Aman belki kreşe gitmeden büyüdüm ama mutluydum be

0|0
    0|0
  • Ne kadar şanslı

0|0
    0|0
  • benim okulum çok yakındı hep, sıkıntı çekmedim..

0|0
    0|0
  • Yuruyoduk biz 😂

0|0
    0|0
  • Yat büyük ihtiyaç tabi

0|0
    0|0
  • senin derdin ne

1|0
    0|0

• Zenginin mali züğürt ün çenesini yorarmis.
    🙊🙊🙊🙊

2|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    96
Yükleniyor...