Playboy'da bir ilk! Amerikanın en ünlü dergisinde türbanlı bir kadın poz verdi, sahalarda görmek istediğimiz hareketler mi bunlar?

22 yaşındaki Müslüman gazeteci Noor Tagouri Playboy Dergisi'nin Ekim sayısı için objektiflerin karşısına geçti. Türbanı, deri ceketi ve spor ayakkabılarıyla poz veren genç kadın tahmin edebilirsiniz ki muhafazakarlar arasında küçük çapta bir infial yarattı.

Bence harika görünüyor!

Güncellemeler:
2ay Arkadaslar katılıyorum tesettürün tam anlamı bu değil, fakat hangimiz mükemmeliz? En azından bir yerden başlaması azda olsa iyi bir şey değilmi? Sokağa çıktığımda karşılaştığım bir çok daracık giyinen "türbanlıdan" daha az dikkat çekiyor.. Öyle bir devirde yaşıyoruzki baş örtülü kadınlar hep en az bir tık aşağıda görünüyor, kaba tabirle aşağılanıyorlar, başını örten bayanlarında bütün haklara sahip olduklarının en güzel göstergesidir bu...
2ay Tesekkurler gorusleriniz icin

8|4
121|154

En İyi Erkek Görüşü

• ne açıdan harika görünüyor? sen namazlarını kılan biriydin. bakış açını merak ettim

0|0
    0|0
    • 2ay

güncellemen iyimiş ;)

• 2ay

sen aslında kapalıların sosyal hayattan dışlanmasına tepkilisin. dediğin noktalara katılıyorum. bu fotoyu dergide görünce ister istemez dergi adına takılıyoruz. ama görüş açın yanlış değil ;)

• 21gün

@QueenH çok polyannacılık yapmışsın.
      Hata1 : Playboy dergisinin ne halt olduğunu herkes bilir. Orada bilinçli bir şekilde ortaya atılmasının amacının kapalılar bu ortama girebilir mesajı var.
      Hata 2 : Kapalılığın bu olmadığını gayet iyi biliyorsun. Bu bir yeni düzel oluşturma operasyonudur.
      Hata 3 : Kapalılar da seçim hakkına sahiptir her hakka sahip olmalıdır derken bunun sınırı olmalıdır. Bunu playboy dergisine poz veren biriyle ölçütlendirmemen gerekirdi. Tabi eğer iyi niyetliysen. Güncellemende daha beterlerini yazmışsın tamam ama bu görünen tablo asla harika değil. Tesettürlüler için algı operasyonu oluşturuluyor. Bu da onlardan biri. Bunu nereden anlıyoruz. Onun bunun çocuğu bazı erkekler kapalılar hakkında fantezi kuruyor. Bu da gösteriyor ki algı operasyonunda başarılı bir şekilde gidiyorlar.

En İyi Kız Görüşü

• yanii şimdi eger konuyu kökünden ele alırsak, türbanın amacı erkeklerden kendini korumak onları etkilememek vs değil midir, saçından topuğuna kadar kapanmalı ve mutevazi giyinmeli gösterişten uzak olmalısın, ama bu kadın bordo ruju deri ceketiyle gayet seksi görünüyor bu yüzden kapanmasının anlamı yok ki şeriatla yönetilen bir yerde olsa, idam cezasına kadar giderdi, kot giymek, carsaf rengini degistirmek bile yasakken bu ilk bakış açısı ama ikincisi, Avrupa ve Amerika ve hatta dünyada suregelen bir Islamofobi var ve zararsız terorizmden uzak Musluman insanlara da bir baskı var, aslında böyle bir dergiye boyle bir kapak olması, Islamin da hosgorulu ve farklı yorumlara açık olabileceğini göstermiş, imaj düzeltmiş yani şimdi Hollandada birine sorsak Musluman birini tarif et falan demez mi kara çarşaflı potansiyel terorist falan, bu dergi bence insanların bakışını düzeltmiş, bir de üçüncüsü var ki bence, insan yaratılış gereği gösterişi sever güzel olmayı ister o yüzden kimin nasıl giyindiği ile ilgilenmiyorum ki elestirmek bana dusmez, herkesin kendi hayatı açık birine neden açıksın ya da neden şort giyiyosun ya da neden şort giymiyosun neden bordo ruj sürüyorsun falan diye sormuyorsam, tesettürlü bir kadına da neden söyle kapanmiyosun neden böyle kapanmıyorsun diye sormam. İstediği gibi giyinebilir kimseyi ilgilendirmez, kimsenin de ahlak ve namus bekçiliğine burunmesine gerek yok zaten bunlar giyimde değil beyinde aranmalı. Bence de çok hoş görünüyor

2|2
    1|2

Erkekler Ne Diyor 153

• Yazık çok yazık... İşte İslam düşmanlığı ve Müslüman toplumları kışkırtmak için, damarlarına basmak için yapılan iğrenç bir hareket. Şayet kafasında sözde türban (!) diye takmış olduğu şey olmasaydı inanın zahmet edip bir şey yazacak değildim. Lakin bayanlara emredilen kapanma bu değil elbette hüküm Allah C. C aittir niketim bu ve benzeri kişiler ve bizlerde yaptıklarımızın hesabını toz zerresi kadar haksızlık yapamadan tas tamam göreceğiz. Lafı fazla uzatmayayım Kuran-ı Kerim de Nur Suresi 31. ayette Allah -u Teala gerekli olan doğru olan kapanma şeklini belirtmiştir. Modern ya da modaya uygun kapanma saçmalıkları yoktur. Bunlar tamamıyla İslam düşmanlarının uydurmuş oldukları aslı astarı olmayan soytarılıklardır. Selam ve Dua ile.

1|1
    1|0
  • Allah'indan bulsun ya bu dini neden bu kadar düşürüyorlar bu kadın tesettürlü falan değil sadece başı örtük.

7|2
    1|1
    • 2ay

Haklısın kardeşim

• 2ay

dini düşüremezler kendilerine olur sadece olan.. cehennemin varlığının nedenleri ortada. İslam bizimle ya da bizsiz yenecektir.

• Ya saçının az önü görünüyor, onu da kapatsaydı sorun yok aslında. Vücudun diğer bölgelerin hariç, hani ayak ve el açık olabilir zaten. Saçı kapasın tamemen, gerisi sorun değil. İstediği gibi poz verir tabii ki..

1|0
    2|0
  • Ya tamam güzel çıkmış ama şu an ki tablo : "Türban sadece başı kapamak" yani bu da insanları, "yaa her b. ku yıyoz zaten nıye başımızı kapıyoz kı. s. s" ye itebilir. O yuzden boş yani.

5|2
    1|0
  • Ya islam diniyle alıp veremediğiniz nedir arkadaş ya.

0|6
    1|0
  • Hayır, bunun amacı türbanlı insanları toplumda iyi yerlere getirmek, şık göstermek değil. Dikkat et, bunu yapan Amerika. Bence amaç, türbanı sıradan bir aksesuar haline getirmek, buna özenen insanların oluşmasını sağlamak, ki bunu takan insan kuralına göre takmayacak dekolte giyinerek takacak, bunu gören türbanlı kızlarımız gayet hoş olduğunu görüp onlara özenecekler ve türban olayı bitecek. Zamanla tabi hepsi. Bence.

2|2
    0|0
  • sadece bu kadar mı yoksa daha fazlası mı var, ayrıca türbanlı olmasa kimsenin umrunda dahi olmazdı, geçen gün İnternette okudum instagram da türbanlı değilken 1100 takipçisi olan bir kız türbanlı ve yine aynı giyim tarzı ile 300 bin takipçi elde etmiş, örnekleri de bolca mevcut, sırf ilgi çekip belirli bir kitleye oynamak için türbanı araç olarak kullanmaları saçma...

1|3
    0|0
  • türban kapitalizmi :) post kapitalizm... neo liberal ekonomi politikası..
    ne derseniz artık.
    bence bunun temeli başörtülülerin de modayı takip etmeye başlaması. bu nedenle bu kadar yaygın bir giyim unsuru olan türbanı es geçemezlerdi. doğaldır, işin ucunda para var. biz de el çırparız abd dine saygılı diye

1|0
    0|1
  • @QueenH

sen de kendini cok iyi biliyorsun ki farkli bir amaç gaye ile cirkefligi ve en ahlaksiz boyutu ile prngrafik bir camianin cirkinligini gölgeleyip, aman ne var ki bunda diye bir dusuncenin zemini altinda aslolan cirkin zihniyetini insanlarin algilarinda " en azindan bir baslangic " diye güncellemen ile yine tepkilere yönelik ikinci bir algi dagitma ve mevzu masumlastirma ile inanc konusundaki egilimleri ve konu edinen cirkef camianin cirkinligini ılımlı bir hale sokmak adina böyle bir ugrasta olduğunu olunduğunu kabullenmeli ve bu cirkince yaklasimi legallestirme amaci guttugun icin kendinden utanmali ve inanan hakiki kesimlerden eger kendine ve onlara saygin var ise OZURDILEMELISIN!..

3|0
    1|0
  • Sonuçta görünen haram olan bir yani yok. Hatta bir çok daracık giyinen türbanlıdan daha az dikkat çekiyor.

1|0
    0|0
  • 1. si bu türban değil, 2. si türbanlı bir hanımın kalkıpta Playboy gibi bir erkek dergisine poz vermesi zaten yanlış olur.

2|1
    0|0
    • 2ay

Hocam her başını örteni türbanlı olarak kabul etmemek lazım sonucta bu iş başını kapatmayla değil İslam ahlakıyla yasamayla olur o yuzden ben bu şahsiyeti türbanlı olarak kabul etmiyorum

• 2ay

@tncz9 e zaten bizde aynısını söylüyoruz güzel kardeşim

• Adı kapalı, kendi şeytanın oyuncağı olup kalp temizliği safsatasıyla kendine ve bedenine saygısı olmayan bir kötü örnek bayan..

0|0
    0|0
  • Boşuna çok daha iyi alternatifleri varken yer kaplamış.

Ki Playboy gibi bir dergide türbanlının ne işi var.

Harika falan da görünmüyor. Göze hitap etmiyor giyimi

0|0
    1|0
    • 2ay

Hak makla alakası yok bunun, tamamen infial yaratıp dergiye dikkat çekmek. Bu ucuz piyasa numaralarını kadınların haklarıyla bağdaştırmayın buşuna.

Saçma sapan bir iş,

66.media.tumblr.com/.../...phIir1uxdlu6o1_1280.jpg

İçeriğindeki en masumane pozların bu türde olduğu fotoğrafları içeren bir dergiye 'Madem memelerimi gösteremiyorum, şöyle abuk bir surat yapayım da ne kadar özgür olduğum ortaya çıksın' ifadesiyle poz vermek saçmalıktan başka birşey değil.

Emma Glover çok taş, çok seksi bir ablamız bu arada. Ona da selam olsun.

• Türbanlı fantezisi.

0|3
    1|0
  • Allah'ım sen tesettürün türbanın şerefini kurtar ya Rabbim...

6|2
    3|3
  • Bunu ilk falan olarak yorumlamayın... İslam dininin nasıl kullanıldığını iyi izleyin... İşte sizi böyle kullanıyorlar...

2|2
    1|0
  • Müslüman olduguna inandiniz yani.

3|2
    1|0
  • Tamamen provokasyon amaçlı ve bilinçli bir kasti hareket olarak yapılmış...

1|3
    1|0
  • Provokatif hareketler bunlar.
    Sen sadece soru sormuşsun, hedef sen değilsin.

1|1
    0|0
  • bence böyle kapanacaklarına hiç kapanmasınlar daha iyi hangimiz mükemmelizi yok zararı bize nasıl mı müslümanlığın içini boşaltıyorlar çoluğumuz çocuğumuza aa ileride kapalı diye bunları ister istemez bilinç altına yerleşiyor din bu oyuncak değil mükemmeliyet aramıyoruz doğru olanı söylüyoruz hiç kapanmasalar daha iyi bence...

1|0
    0|0
  • Kendini teşhir eden bir kadın ne kadar müslümandır orasıda tartışılır tabi.

2|3
    1|0
  • abartılcak bişey yok

1|0
    0|0
  • Amerikanın oyunu bunlar 😂

1|0
    0|0
  • Kimin mümin kimin gayrimümin olduğunu bilemeyiz önemli olan soru şu islamiyeti kötülemek için yapılmış bişeydir bu başka dergi mi kalmadı gidip o dergiye poz verdi bunlar hep işte islamafobi ve islamiyeti karalama

1|2
    0|0
  • Bu kadin turbanliysa atesli rahibelerde turbanli o zaman buna tesettur demek icin dinden bir haber olmak gerek..

2|1
    0|1
  • aynen bencede

2|0
    0|0
  • www.ruyadagormek.com/.../...ahibe-gormek_456x0.jpg
    müslüman mı?
    :))))) kısaca özetledim herhal

1|1
    0|0
  • bende soyundu sandım

1|0
    0|0
  • Türban dediğimiz şey p*rno kategorilerinde geziyor dergiye çıkmış çokmu :)

2|1
    0|0
  • Esra El önü de yakışır oraya

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    123

Kızlar Ne Diyor 120

• Hey Allahım ya rabbim ya. Bu tübanlı falan değil, kadın müslüman olabilir ama başındakini aksesuar olarak taktığı çok belli. Gerçekten farz olduğu için kapanmadı. Ki saçını bile tam kapatmamış. Bunu anlamak zor değil.
    Ha şu da olabilir kulakları üşümüştür, haha. Benim bu küçüklük fotoğrafımda köydeymişiz kulaklarım üşümesin diye başımı ondan kapatmışlar. Acep ondan mıdır? Ya kendince değişik bir tarz yaratmaya çalışmış, gündeme gelmek istemiş.

Harika görünmüyor, beni de ilgilendirmez ama türbanın böyle moda olsun diye takılmasını doğru bulmuyorum, müslümanlar açısından.

1|1
    0|0
  • tarzı güzel de türbanlı olmanın amacına ters bir hareket. türbanı sadece kafayı örtme aracı olarak görenler için de hoş bir hareket

1|3
    1|0
  • sen sabır ver diyom ama
    yukarsı da boş
    bu dilek tutmuyor
    bu nedir
    bir p*rno dergisinde
    türbanlı bir kadının
    ne işi var

1|2
    1|0
  • Ayeti kerimeyi ahlaksızların okuduğu bir ahlaksız derginin sayfalarına malzeme etmek inandığı dine nasıl bir saygısızlık keşke düşünseydi. Örtünün ne anlamı kaldı diye düşünmeden edemiyor insan.

Tek kelimeyle iğrenç.

1|2
    1|0
  • bence onyargilari kirmak icin guzel bisey

1|0
    1|1
  • Tesettürlü biri olarak bu kadını tesettürlü kategorisine almıyorum. Ben de bir çok şeyi özgürce yapıyorum ama giyimimden taviz vermiyorum, yine uzun, yine hafif bol... saçlarım asla önden görünmez ve ruj sürmem. en fazla nadiren likit sürüyorum o da kuyruksuz. bu sadece tarz olmuş.

1|0
    1|0
  • türbani malzeme edip dikkat cekmeye, popularite kazanmaya calismis. görüyoruz ki basarili olmus. cok yazik..

1|2
    1|0
    • 2ay

Bızdekıler den farkı hıc olmazsa Bı tarafı kapalı bızdekıler bası kapatıp... Acıyorlar onu ne yapcaz gayet te fotojenik olmus

• Kadina kapali demek yanlis olur bence saci kapali sadece diyecektim ki saci da gorunuyor zaten neyse...

2|2
    0|0
  • Türban ile örtünmek farklıdır bunu bir ayırt edelim Kuranda örtünmek saçlarınn ve bedeninin bir başkası tarafndan görülmemesidir ama maalesefki artık insanlar örtünmeyi okadr yanlış anlamışki başını kapatıp diğer heryeri açık altta pantolon deri ceket bu değildir kapanmak başörtüsü yapıyo altında bone yok saçları gözüküyo ne anladm ben bundan bedenini açıp başını kapatmaksa sana göre sen saçınıda aç çünkü hiçbir anlamı yok

1|0
    0|0
  • Bizim istediğimiz hareketler
    Müslüman ile müslüman olmayan birini yanyana koydugunda aradaki tek farkın basının bir kısmını örten bezin olması
    Müslümanlıgin tesetturun bu kadar sığ algılanması beni rahatsız etti.

0|0
    0|0
  • bu şimdi türbanlı mı? aksesuar olarak kullanmışlar sadece.

0|2
    1|0
  • Bu nasıl türban ya :D

0|2
    1|0
  • Çok iyi ya

1|1
    0|0
  • Bencede ayıp bişey yok açık bişey yok buradan çıkarılması gereken sonuç çok açık müslüman ve kapalı bir bayan kendini bildikten sonra gq gibi bir dergiye bile konu olabilir

2|0
    0|1
  • Playboy dergisinin amaci belli cizgisi belli turbanli kadinin ne isi var abartmayin

1|2
    1|0
  • Olmamis

0|3
    1|0
  • Çok güzel

1|0
    1|1
  • Muslman olabilir ama basindaki ortu aksesuar olmaktan oteye gidemez kurandaki ortunme bu degil yapamiyosan hic yapma daha iyi bence:hele playboy dergisine poz vermesi ona sozum hic yok

0|2
    1|0
  • burda turban arac olarak kullanılmıs. ayrıca ıslamı modernlestıremezsınız. ya acık olcaksın ya da adam gıbı tesetture buruneceksın.. bır kapalı musluman kadına bır erkegın bakısları abazan olmamalı. olamamalı... tesetturlu bır kadın erkege vucudunu hayal ettırmemelı. tamam ben ve cocgumuz kapalı deılız fakat cogu bu tarz sozde kapalılardan daha az tahrık edıp daha az dıkkat cekıoruz...

0|1
    1|0
  • bu turban degil ki acik olarak sadece poz vermis bir kadin baska da hoc bisey olamaz turban bu degil

0|0
    0|0
  • Başına bir bez bağladı diye türbanlı olunmuyor ne yazık ki
    .. inançlara saygı duymak, böyle sabotelerle uğraşmamak gerek. Amaçları bariz belli yani

2|0
    0|0
  • Igrenc

2|3
    0|0
  • Tesettüru saçı kapamak zanneden bir aptal daha 😒 Tesettür baştan ayağa vücut hatlarının belli olmamasidir! Bunun amacı aksesuadan başka bisey değil her halinden belli

1|3
    1|0
  • bence turbanlilara gore bir poz vermemis turban ahlakina gotr bir poz degil en azindan guledebilirdi

0|0
    0|0
  • O nasıl türbanlı öyle aynı benim gibi giyinmiş tek fark kafasında türban var 😂 😂

0|0
    0|0
  • Bencede hos olmus axıl degıl sonucta boyle gıyınebılır kapalı bırı

1|0
    2|0
  • Güzel bir kadın, verdiği poz da olmuş beğendim. Türbanlı mı değil mi çok ilgilenmiyorum.

2|0
    1|0
  • Bu mu Türbanlı?
    Vah vah... Tesettür ne kadar da yanlış anlaşılmış.

1|2
    1|0
  • Müslümanlık bu değil. Türban böyle aşağılanamaz..
    Ama Allah ile arasındaki bir bağ.. Beni ilgilendirmez..

1|2
    1|0
  • gereksiz

0|0
    1|0
  • Kızlar Devam
    90
Yükleniyor...