Türk dizileri niye bu kadar yayıldı sizce?

An itibariyle kız arkadaşım Ukrayna'da Paramparça'yı izliyor televizyonda.
Ukraynaca konuşan Nurgül Yeşilçay komik geldi. Güney Amerika, Doğu Avrupa, Arap ülkeleri falan Türk dizisinden geçilmiyor.

Bana sorarsanız bizdeki dizilerle ilgilenecek kitle orada bolca mevcut, romantizme hayran, izlerken düşünme gereksinimi ortadan kaldıran, takip etmek aşırı kolay, pek yüksek zeka olmadan yazılmış senaryolar. Gençlerden çok, daha orta yaşlı taifesi izliyor.

0|1
8|18

En İyi Erkek Görüşü

• İzlediğim hemen hemen tüm dizilerin senaryosu iletişim eksikliği üzerine kurulu senaryolar. Çok kalitesiz yapımlarımız var, işin içinde aşk olursa satıyor. Şirket bağlantıları da önemli bir yerde, halka ne verirsen onu izler.

0|0
    0|0
    • 2ay

Ben 2.5 saat o aptal dizilerin nasıl izlendiğini anlamıyorum.

Diriliş Ertuğrul diye dizi var, onun bile hikayesi iletişim eksikliği üzerinden gidiyor, güya dönem dizisi falan.

Bu birtek Muhteşem Yüzyıl'da o kadar yok, ama onda da çok başka sorunlar ve dandiklikler var.

• 2ay

Özellikle takip ettiğim bir dizi yok, denk gelirde TV karşısına oturursam. Ben de yabancı diziler izliyorum. Muhteşem yüzyılın 4 sezonda yapamadığı Osmanlı seferini Davinci Demon's 2 bölümde yaptı. Kalite arasından arada dağlar kadar fark var.

• 2ay

Da Vinci's Demons bana sorarsan ilk sezonunun ekmeğini yiyen, o hikayeyi hiçbir yere bağlayamayan aşırı vasat bir yapımdı.

Ki adamlara da insaf etmek lazım, herifler Papa'yı nasıl gösteriyor bir düşün, normalde Drakula olarak bilinen, Kazıklı Voyvoda'nın kardeşi Radu ile birlikte Osmanlı Sarayı'nda padişahların kapatması olarak dahi kullanıldıkları, orda gördüğü muameleden ötürü Vlad'ın kafayı sıyırdığına dair ciddi emareler var tarihte.

Bizde bunun üzerine gidebilir mi bir dizi mesela? Ya da padişahı o kadar insanı gösterebilir mi? Millet 13 yaşında bir karakteri canlandıran Ekin Koç'u 'Bu olmamış, Halit Ergenç çok karizmatikti' diye yeriyor bizde.

Kızlar Ne Diyor 8

• Sevgilin orta yaşlı mi yani?

2|1
    0|0
  • 3. paragraf bu sorunun cevabı...

0|0
    0|0
  • Valla mı ya şaşırdım buna. Bu dizi bile oralarda izleniyor demek.

0|0
    0|0
  • korelilileri geçmeliyiz.
    benim ülkem " değil "
    BİZİM ÜLKEMİZ.

adamlar dizilerde bir harikalar.

daha çok yayılacak dizilerimiz bu daha bir başlangıç

0|0
    0|0
    • 2ay

İğrenç lan o heriflerin dizileri, asla Dünya çapında geniş kitlelere yayılamaz, anca spesifik olarak o türle ilgisi olan insanların dikkatini çeker.

• Demekki dünyanın zeka seviyesi düşüşte...

0|0
    0|0
  • Gördün mü senin övmekle bitiremediğin Ukrayna dizilerimizi bile havada kapıyor. Kız arkadaşını da al tr ye geri dön sen en iyisi. Aklın buralarda kalmış. :))

0|0
    0|0
    • 2ay

Hakaret etmeye hakkın yok. Oralarda seni takmiyorlar heralde. Türkiye'de yaşamıyorsun ama kafa hala burada.

• 2ay

Ayrıca çok görgüsüzsun. Herseyde Ukraynalı sevgilim lafı ağzından düşmüyor. Kız bilse kendisiyle bu kadar hava yaptığını herhalde sana acır.

• ilk önce tatlı gelip sonra acı bir tat veriyor.

0|0
    0|0
  • Ahaha gülme. geldi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• yabancı dizilerle kıyas bile yapmam. Ancak romanya ukrayna gürcistan yunanistan gibi köylerde izlenirler.

2|0
    0|0
  • konu sabit zengin kız zengin oğlan fakir oğlan kavga aşk hikayesi.
    konu sabit lüks arabalar lüks evler darmadağın bir aile yakısıklı erkek güzel kız aşk hikayesi. tamamiyle bomboş izlenen çekilen zamana yazık. gerçi salakmı yok memlekette açıp izliyorlar işte.

0|0
    0|0
  • yaşadığın bu olayla türk dizilerinin izlenme kitlelerinin uluslararası düzeye çıktığını söylemen oldukça havada kalıyor.
    1. senin sevgilin ve sen türksen bu kız senin kültürünü öğrenmek için bu tür yollara başvuruyordur.
    2. bir çok dizi yoğun olarak orta yaş insanlar tarafından izleniyor çünkü genç insanların (en azından benim ve çevremin) diziye ayıracak pek vaktimiz bulunmuyor , çoğu zaman sınavla uğraşırız ya da oyun oynarız.
    3. ki zaten bakıldığında ukrayna para birimi de dahil olmak üzere bir çok standartta bizim altımızda kalmakta.

1|0
    0|0
    • 2ay

İçinde beş ay yaşa, Türkiye'ye dönmemek için takla atarsın. Bizim hayat standartlarımız aynı emlak balonu gibi, kağıt üstünde var ama gerçekte karşılığı kağıdın üsütndeki gibi değil.

• 2ay

Bu arada türk kültürünü öğrenmek için diziler kadar saçma bir yöntem olamaz, ne kadar yansıtıyor yurdumun sıradan insanını?

• Bir zamanlar brezilya dizileri vardı şimdi bunlar oldu... kimin eli kimin cebinde, o buna şu ona , aşk meşk boynuz takmalar falan filan vıcık vıcık leş şeyler işte.

0|0
    0|0
  • Tv hiç açmıyorum.

0|0
    0|0
  • orlarda izdivaç programları yok galiba. d

0|0
    0|0
    • 2ay

Bizdeki 90'lar televizyonunu düşün, televizyon programları çoğuğnlukla o zamanlardakilere benziyor.

• işin garibi bizim dizilerin çoğuda dışardan çakma zaten :D

0|0
    0|0
  • türk dizileri leştir, aksini iddia eden kalleştir

0|0
    0|0
    • 2ay

Bence de leş, zaten bana tamamen çöp olarak gelen birşeyin bu kadar tutması tuhafıma gidiyor.

Breaking Bad'in dizi olarak nitelendiği ortamda Paramparça'ya başka bir isim vermek lazım. Başka bir türü var onun.

• onlar alışık değiller bu kadar entrikaya, kahpeliğe, soytarılığa dolayısıyla ilk defa gördükleri için çekici gelebilir

0|0
    0|0
  • kandırmayalım birbirimizi film konusunda çok kötüyüz bunu kabullenelim heleki diziler behzat ç ezel gibi dizileri ayrı tutuyorum saçma sapan diziler her dizinin konusu aynı zengin yakışıklı bir erkek ona aşık olan masum bir kız

0|0
    0|0
  • Kıtalarida bozduk mk ben sahsen abd dizisi izliyorum turk dandik geliyor ;)

0|0
    0|0
  • Eskiden brezilya dizilerinde vardı bu tip alengirli işler baktılar biz bokunu çıkartacak şekilde ilişki düğümleyebiliyoruz dediler ki ne gerek var masrafa 3 kuruş tekif öder babalar gibi yayınlarız

0|0
    0|0
  • Bence boş insan çok flim yetiştiremiyolar

0|0
    0|0
  • bir bakki aralarda hiç belli bir refah seviyesine ulaşmış gelişmiş bir ülke var mı. d

0|0
    0|0
    • 2ay

Sorun o değil, bu tip diziler her ülkeden çıkıyor, bizdekilerin işi bu kadar piyasalaştırması enteresan.

Hep o Muhteşem Yüzyıl'dan sonra oldu bunlar.

• 2ay

Güney Amerikalılar bizim dizileri izleme sebebi olarak cinselliğin çok üstünkörü olmasını, dizilerin hep romantik olmalarını, çok kolay izlenmelerini falan veriyor.

Geçen sene evime gündelikçi geliyordu, 'Amerikanlarınkini çocuklarım izliyor, hep kan, şiddet, sizinkiler hep romantizm, ne güzel' diyordu.

Teyzeler, romantik komedilere çok meraklı andaval kızlar falan izliyor işte.

• 2ay

Brezilyalılar artık estebandan bıktılar. Mini etekli gelinliklerde ilgilerini artık çekmiyor. d

• Bilmem evde kalım oranı artmaya başladı sanırım :D vikings başlasada gözümüz gönlümüz açılsa

0|0
    0|0
  • İzleyenin zekası yok zaten

0|0
    0|0
  • Türk dizileri gerçekten kaliteli ve güzel.

0|0
    0|1
    • 2ay

Alayı iğrenç. Nereye kaliteli?

• 2ay

Broadwalk Empire da mafya dizisi, kalite olarak Kurtlar Vadisi ile kıyas dahi kabul edemez.

• 2ay

Olabilir. konudan saptığımın farkındayım, haklısınız. O dediğiniz diziye bakacağım. hangisi güzel kararımı o zaman vereceğim.

Yükleniyor...