Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi ikinci sezon fragmanlarını izlediniz mi?

Geçen sezon Beren Saat'in canlandırdığı Kösem Sultan rolünü Nurgül Yeşilçay devraldı.

Dizi Fox Tv'ye transfer oldu.

0|1
11|19

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 18

• İspanyol isimleri gibi yapmışlar dizinin ismini.

Akıllarınca güçsüz Osmanlı padişahları furyasından çıkıp Murat'a yoğunlaşarak bizim Osmanlı'yı güçle, ihtişamla bağdaştıran izleyicinin dikkatini celp etmeye çalışıyorlar.

Halbuki bu dizinin en büyük hatası izleyiciye yaranma uğruna saçma sapan hatalar yapmasıydı, ilk diziden çok daha iyi bir girizgah ile başlamıştı, çok daha fazla katmanı olan ve izleyiciyi düşünmeye zorlayan bir yapısı vardı, tam oturtulamamış karakterler ve 'Türk izleyicisi aşk ister' kaygısıyla süründürmeler, ardından Beren SAat'in dahil ediliş biçimi derken iyice çorba ettiler.

Bu dizinin ilk sezonunun finali heralde türk dizi tarihinin prodüksiyon ve kurgulama açısından zirve noktasıdır belki de, görüntü yönetmeninin başarısına senarist ve reji pek yetişemedi.

Halen daha benim gözümde en büyük başarısı türk sinema filmlerinde bile görülmemiş portre sahneler ve bir Osmanlı padişahının bizim milletin tasavvur ettiği tüm o vasıfların tam tersi yapıda olabildiğini de insanların gözüne sokması ki insanlar en çok bundan rahatsız oluyorlar.

Kimilerine hep bir yerleri fetheden, sabah namazını kılıp gün boyu devlet işiyle uğraşıp, sonra yatsıyı kılıp 'Bismillah' diyerek yatıp uyuyan ve rüyasında Roma'ya sancak diktiğini gören padişah görememek koyuyor.

Kuyruğu dik tutmaya çalışan yeni yetmelikten, istediklerini bir türlü yapma fırsatı bulamamış ve ölüm korkusu ve tereddüt tarafından tüketilip durmuş, daha 30'unu göremeden ölmüş sönük padişah zor hoş gelmiyor.

Ya da zırdeli, nerde olduğunun bilincinde dahi olamayan, yaşamak zorunda olduğu hayattan ötürü balataları komple sıyırmış bir meczupun Osmanlı tahtında oturması, ya da ergen bir çocuğun aşırı atar gider yapıp feci hakaretlere maruz kalması ve bunların padişahken yaşanması falan.

Yoksa ben ciddi ciddi Osmanlı padişahının seks hayatının olmasından rahatsız olduklarını düşünmüyorum.

0|0
    0|0
    • 2ay

Her neyse konudan saptım, bu isim değişikliği ve fragmandaki 4. Murat şişirmesinin sebebi de o devrin en bir 'Alayınızın mına korum lan' modundaki padişahı üzerinden bu kitlenin dikkatini çekme çabasından ibaret.

Dizinin en başarılı karakteri Sultan Mustafa idi, onun dönemini Murat'a geçmek için atlarlarsa çok ağır küfrederim.

• sacma olmus tutmaz

1|0
    0|0
  • Nurgül Yeşilçay nasıl görünüyor diye bakmıştım sadece...

1|0
    0|0
  • Devamlı değişen oyuncular sıktı artık. Nurgül değil tiyatro kökenli daha sağlam birisi olmalıydı.

1|0
    0|0
  • İzlemem

1|0
    0|0
  • eski tad yok :) :) nerde Halit Ergençin performansı , ben onları daha çok ısınmıştım

https://www.youtube.com/watch?v=DYnJ4SteoC4

https://www.youtube.com/watch?v=s3hoJkKJHMc

0|1
    0|0
  • Dizi bu şekilde devam eder mi bilmiyorum
    ilk sezonda Beren Saat'in girmesiyle toparlanan dizi şimdi ne olur bilemem

0|0
    0|0
  • hayır

1|0
    0|0
  • aynenn

1|0
    0|0
  • hayır

0|0
    0|0
  • izledim

0|0
    0|0
  • Nurgül Yeşilçay la sizin resmi nizi karşılaştırdığımda bence siz oynamalısınız ama resimdeki siz isseniz

0|0
    0|0
  • attin bunlari ulkeden

0|0
    0|0
  • Hayır, izlemedim...

0|0
    0|0
  • Oyunculardan dolayi hic izlemedim izlememde

0|0
    0|0
  • Gına geldi artık :)))

0|0
    0|0
  • izlemedim

0|0
    0|0
  • hayırrr

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Dizi sezon finaline girmeden once son 3 bolumu izlemistim o da bakalim genc osmanin olumunu nasil gostercekler diye az cok iyi gibiydi izlerim dedim dun fragmani gordum izlemektem vazgectim diyebilirim oyuncu secimi yanlis olmus bence

1|0
    0|0
  • ilk muhtesem yuzyil en iyisiydi

0|0
    0|0
  • hayır izlemedim izlemiyorum

0|0
    0|0
  • İzlemedim

1|0
    0|0
  • Bilmem başarılı olur insallah

1|0
    0|0
  • Dizi yayindan kaldirilir

0|0
    0|0
  • Nurgül Berenden daha iyi oynayacak eminim.

1|0
    0|0
  • İzlemiyorum

0|0
    0|0
  • Saçmalığın kanal değiştirmiş hali 😒

0|0
    0|0
  • İyice abartıllar hiç sevmem

0|0
    0|0
Yükleniyor...