H&M markasının yeni reklamı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sonbahar koleksiyonu için yapılan reklam ülkemizdeki yayınlanmayacak elbette.

Hala güzellik algısını Victoria's Secret'a göre belirleyecek kadar şekilci bir toplumuz.

1|0
24|12

En İyi Erkek Görüşü

• çok cüretkar ve anlamlı

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Benlik değil. Şekilci olmak kötü ama şekilciliğe karşı girişimler de gayet itici. Çünkü onlar da başka bir tarzda şekilciler."Şekilci değiliz."i göstermek adına birsürü marka büyük beden model ya da sıradan manken formunun dışında insanları kullandılar ya da heteroseksüel olmanın dışındaki cinsel yönelim ve tercihleri vurgulayıp "hepimiz biriz"e getirmeye çalıştılar ama bu ilham verici değil ve tam anlamıyla şekilci bir uygulama. Neden mi? Çünkü "hepimiz biriz" bu yüzden de reklamlarda sürekli büyük beden modelleri ya da cinsel yönelim ve ya tercihi heteroseksüellik olmayan birilerini kullanmaya gerek yok. Bu onları "normal" görmediklerinin bir kanıtı. Demek istediğim, Kıvanç Tatlıtuğ çıkıp bir reklamda oynadığında bu normal görülür ama Hakan Akkaya çıkıp oynadığında ya da Cemil İpekçi ya da Bülent Ersoy ya da ünsüz ama vücudu orantılı, kilolu bir kadın dikkat çeker, neden? Çünkü hala daha alışmadık ve "normal" görmüyoruz. Oysaki "normal"görmeyecek bir şey yok. O yüzden de kimse kimseyi kandırmaya çalışmasın. Şekilcilikten uzak olduğunu vurgulamak isteyen bir marka daha ilham verici çalışmalar yapar. Bu reklam gibi elli tane reklam vardır eminim.

1|0
    2|1

Erkekler Ne Diyor 11

Kızlar Ne Diyor 23

• Çok sevdim ben gayet başarılı olmuş.

1|0
    0|0
  • Güzelmiş keşke yayinlansaymis bizde de dicem de zor biraz

1|0
    0|0
  • Guzel reklam. Zaten ulkenin heryerindeki kizlar vs mankeni degil

1|0
    0|0
  • Harika olmuş.

0|0
    0|0
  • çok başarılı

1|0
    0|0
  • Çok hoşuma gitti umarım yayınlanır

1|1
    0|0
  • Çok güzel son harika kiss hard vuuu

1|1
    0|0
  • alışılmışın dışında gayet güzel bir çalışma olmuş.

0|0
    0|0
  • Gayet güzel bir reklam olmuş güzellik olgusunu ortadan kaldıran bir reklam " siz her şekilde güzelsiniz " demeye getirmişler ve çok güzel ifade etmişler. Ülkemizde de yayınlanması taraftarıyım.

2|0
    0|0
    • 2ay

:D yayinlaniyor zaten

• 2ay

Altına not düşmüşler ülkemizde yayınlanmayacak diye televizyon izlemediğim için o notu da görünce yayınlanmıyor demekki diye düşündüm, yayınlanıyorsa problem yok

• yayinlandi bu reklam yahu gordum ben? pembe sacli kadini hatirladim su an bilemedim

0|0
    0|0
  • Yayınlandı gördüm

0|0
    0|0
  • Tvde var bu 😂

0|0
    0|0
  • Bilemedim ama biraz değişik bir reklam olmuş.

0|0
    0|0
  • Çok güzel

1|0
    0|0
  • Reklam yayinlandi. Gormustum.

0|0
    0|0
  • Bayildim şu bonusa ve son Kapanıs berbat.

0|0
    0|0
  • Begenmedim acikcasi

0|0
    1|0
  • Guzel

1|0
    0|0
  • İyyyuyy bune yaw

0|0
    1|1
  • O markayı hiç sevmem nedense culcapuk gibi geliyor