Televizyon bir uyuşturucu mudur?

Televizyon bir uyuşturucu mudur?

• Yerli dizilerin birçoğu 'Zengin, elit kesimin' hayatlarını gösteriyor.

"Neden Mercedesim var da Ferrarim yok?'', ''Neden villam var da önünde havuz yok?''

• Bu diziler beyinleri uyuşturup tüketim çılgınlığı yaratmaktan başka hiçbir işe yaramıyor.

• Haberlerde tüm devlet adamlarının konuşmaları, çalışmaları objektif bir biçimde yayınlanması gerekiyorken birçoğu iktidar veya diğer devlet adamlarının yandaşı olmaktan öteye gidemiyor.

• Haberler ''Eksik ve Çarpıtılarak'' yayınlanıyor.

• Kısaca kimse objektif bir şekilde yayınlanmış haberleri değil gücü elinde tutan kişinin istediği doğrultudaki haberleri okuyup izliyor.

Malesef ülkemizde 'Reality Show' adı altında yapılan programları gerçek sanan insanlarımız var.

Örneğin 'Kısmetse Olur' gibi programlardaki birçok kişinin açığı ortaya çıkmıştı.

Kısaca yayınlanan tüm bu programlar yalnızca insanın beynini yiyor, insanı aptallaştırıyor, düşünme yetisini kaybettiriyor.

Videoya bir göz atmanızı öneririm.

Sizce televizyon bir uyuşturucu mudur?

2|1
36|21

En İyi Kız Görüşü

• Bütün kanallar, bütün senaristler toplaşsa bir twd, got, vikings kalitesinde bir şey çıkartabilir mi acaba?
    saçma sapan diyaloglar, anlamsız ve gereksiz uzunluktaki bakışmalar, birkaç küçük değişiklik harici hep aynı konular, 45-50 dakika olması gereken bölümlerin reklamlarla falan üç saati bulması, iyi oyunculuğun bağırma veya racon kesme ile olduğunu sanan oyuncular, üç nota ile yapılan ve bütün bölüm boyunca çalan aynı fon müzikleri, 'işi kurtaralım da seyirci izler nasılsa' düşüncesine sahip yapımcılarla zor gibi.

1|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• İnsanlar o karakterler gibi davranmak için çabalıyor
    o hayatlara özeniyorlar filan falan..
    Gerçek hayatı tam olarak yansıtan bir hikaye yok
    genelde kız zengin erkek fakir sonra erkek zengin olur kızın ailesi iflas eder
    ya da aile iflas eder gittikleri şehre dönerler
    kısır bir döngü maalesef dizilerimiz

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 35

• Uyuşturucu olabilir bence uyusturucu

0|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum sana. Özellikle izlediğim onca yabancı diziden sonra çok daha iyi anladım bunu. Leyla ile Mecnun hariç hepsi tırt. Senaryo yetersizliğinden mi, az koyup çok kazanma isteğinden midir bilmiyorum. Ama ne yapsalar olmuyor, hiçbirini izlemeye değer bulmuyorum. Daha da acısı bu boktan dizilerde oyunculuk yaptıklarını sananların olmasıdır. Bir de gecelere akmaları yok mu bunların. Kurgu diye bir şey olmadan,''kullanılabilecek bütün klişeleri kullanalım nasıl olsa izleniyor'' mantığıyla hareket edilerek çekiliyor çoğu diziler, filmler.

0|0
    0|0
    • 2ay

Son söylediklerine en büyük örnek şudur ki diziyi bir süre izledikten sonra bir sonraki sahnede ne olacağını apaçık doğru bir şekilde tahmin edebiliyorsun :D
      Çok basitler ya.

• 2ay

Hee dur, ben yine atıma bindim üsküdara gittim.
      Evet, televizyon insanı uyuşturur, aptallaştırır.

• 2ay

Güzel yorumdu :)

• Bence Kesinlikle Uyusturucu gibidir ayni senin yukarida yazdigin seylere bende katiliyorum çok güzel yazmissin ellerine saglik👍👍

0|0
    0|0
  • Televizyon insanı aptallaştırıyor... İnsanlar dizilere özenip eşleriyle kavga bile edebiliyor çok etkisinde kalıyor insanlar... Ayrıca toplumun ahlaki yapısını bozuyor... Mesela fatmagülün suçu ne dizisi tecavüzü normalleştirmişti! Şimdiki durum ortada

0|0
    1|0
    • 2ay

Bu yüzden özellikle yerli kanalların hepsinden uzak duruyorum.

• 2ay

Onlara da anlatmak lazım durumu. İmkansız bir şey değil bu :)

• 2ay

Ben hep anlatıyorum ama değişenini görmedim gerçi en yakın arkadaşım yere çöp atmayı bıraktı ve artık kola 😂😂😂

• Dizi ve programları uyuşturucu özelliği taşır

0|0
    0|0
    • 2ay

Reytingleri uçuranlar yine bizleriz. İnsanlar keşke biraz bilinçlense de şu aptal programları izlemeyi kesip yayından kaldırılmasına neden olsa.

• 2ay

Üzücü bir haldeyiz

• 2ay

Farkındasın kendi çocuğunun bu algı da yetişmesine izin verme eşini de buna göre seçebilirsin

• Evet , dizileri dakikası dakikasına takip etmek , dizisini kaçırınca veya televizyonsuz kalınca bunalmak, televizyonda neyi nasıl anlatirlarsa ona öylece inanmak da sebepleri

0|0
    0|0
  • Esas anlamiyla degil.
    Pasiflige neden olmasi beyin hucresi öldürdugu anlamina gelmiyor.
    Zaten bu acidan bakilirsa para, seker (cikolata), alkol, akilli telefonlar da uyusturucu.
    Ama dogru noktaya parmak basiyorsun.
    Gercekten sadece yakisiklilikla yetinmeyip entellektuel seviyene de deger verdigin icin ayri takdire şayan. Yeni neslin problemlerinden. Öne cikanlar aptal oluyor.

0|0
    0|0
  • Tum bunlari bir kenara koyduk diyelim ve tv de cok faydali bir program var 2saat suruyor reklamlarla birlikte etti 3 saat. Insan yasamindan giden 3saat... neler yapilirdi o 3 saat icinde belkide aktorler tarafindan cekilmis o programi izleyip ogrenmek yerine senden aldigi 3 saat icinde yasayip ogrenirdin. Amerikanin oyunlari klisesi diyoruz ama gercekten oyle biz oyunun icinde uyurken adamlar yapmak istediklerini coktan yapmis oluyorlar.

0|0
    0|0
  • Sadece televizyon değil şu an çevrende gördüğün her şey o "tüketim çılgınlığı" dediğin şeyin bir parçası.
    Tabi televizyon bunun en iyi araçlarından birisi.
    Ne yaparsan yap düzenin bir parçasısın..

0|0
    0|0
  • Bence uyuşturucu.

0|0
    0|0
  • Evet ozellikle tüm dizilerdeki kizlarin aptal olmasi beni sinirlendiriyor.

1|0
    0|0
  • aylak, şuuru iğdiş edilmiş, hiçbir zaman okumak ve düşünmek alışkanlığı kazanmamış 'sokaktaki adam' için icat edilmiş bir tür uyuşturucudur..

Sadece Tv değil.

0|0
    0|0
  • Uyuşturucu gibi olanlar var ama ben şahsen aylardır tv izlemiyorum. Sadece arada oturur pc den film veya dizi izlerim. O da çok nadir. Aklımda beynimde değiştiren birşey yok. Özenme veya saçma şeylere inanma gibi

0|0
    0|0
  • Evet öyle

0|0
    0|1
  • Kısmetse olur izliyorum😟
    Televizyon izlemeyi seviyorum😑

0|0
    0|0
  • kesinlikle bazı insanlar hayatın güzelliği yerine sahte hikayelere saçma sapan tv programlara takılıyorlar yazık olarak düşünüyorum onun yerine kitap bağımlılığı olsa daha iyi olurdu

0|0
    0|0
  • Sorunu duyamadim, zor olacak ama, biraz daha yuksek ses ile sorar misin?

0|0
    0|0
  • İzlemiyorum, izlemeyin😄

0|0
    0|0
  • Sana katılıyorum diziler yüzünden depresyona giriyorum😂Haber kanalı olarak fox efso😂

0|0
    0|0
  • Hayır değil, çünkü düzgün diziler, düzgün haberler (ki bu imkansız artık diyebilirim) bulabilirsen, uyuşturucu olmaktan çıkar.

0|0
    0|0
    • 2ay

İmkansız ise nasıl ''Hayır değil'' oluyor?

• 2ay

İçerikte yerli dizilerden bahsettim 😊

• 2ay

Tamam ya pes ediyorum yeter :D Ama banane ki şimdi yani soruda genelleme yapmışsın, ben de ordan kopturdum gittim, oldumu şimdi :D?

• Dizilerin çoğu Türk ailesi yapısını bozacak nitelikte Kısmetse olur benzeri programlara girmek bile istemiyorum

0|0
    0|0
  • Evet uyuşturucudur 😒

0|0
    0|0
  • Kesinlikle öyle insanları yönlendiriyorlar

0|0
    0|0
  • Denk geldikçe kısmetse olur izliyorum.

0|0
    0|0
  • Haklisin ama bunlar değişmeyecek gerçekler maalesef

0|0
    0|0
  • Kesinlikle evet..

0|0
    0|0
  • Ben kac zamandir izlemiyorum

0|0
    0|0
  • Bu tarz videoları geçen sene çok izledim ama tüm yazdıklarını okudum kesinlikle haklısın.

0|0
    0|0
  • Güzel bir konuya değinmişsin kesinlikle öyle

0|0
    0|0
  • kesinlikle öyle...

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    5

Erkekler Ne Diyor 20

• Sadece televizyonda elit kısma hitap edilmiyor malesef
    kendi edebiyatımız bile
    halk dilinden uzak/yakın meselesi yüzünden koyu tartışmalara girildi.
    sadece bizim edebiyatımız değil
    zaten rus edebiyatı da genel olarak böyle, okuyanlar bilir.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle. Günümüzde toplumu yönetmenin en kolay yolu fikirlerini yönetmektir. Bunu da televizyon yapıyor sağolsun. O yüzden bütün KScanlar atın yalan kutularınızı balkondan aşağı. Azad edin zihinlerinizi. Kitaplar sizi bekler özgürlüğe götürmek için..

0|0
    0|0
  • Uyuşturucudur.

0|0
    0|0
  • bilinç altına yerleştiriyorlar..10 sene sonra bakiyorsun villadasın. ama sahibi mi yoksa metres olarak mı. bunun binlerce açilimi var. her şeyin hayırlısı.. allah başka kimseyi izlemeyin.. şu an bir çok yuva yikiliyor para ugruna sahipsiz kizlarida siz düşünün bir hayal uğruna ne gunesler batiyor ya rab.. her kes zengin olmaya bilir ama herkesi yaklasik seviyeye getirebliriz.. unutmayin allah dakirlere zulm eder neden kendini ezenlere boyun eğdigi icin. bu dunya seninde unutma.

0|0
    0|0
  • Televizyon bizim için İsa'dan bile etkili bir silah inancını değiştiremediğimiz toplumları televizyon programları ve hollywood sayesinde inancından koparıp köleleştiriyoruz. Bu söz birisi tarafından söylendi ve unutuldu gitti. Bu adam bugün abd başkanlarını tayin ediyor.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle öyle izlemiyorum o yüzden. diziler abartı ilişkiler çarpık herkes lüks zevki sefa içinde sanki tüm Türkiye böyle yaşıyor algısı kızları aaa benim niye villam yok benim niye yatim yok düşüncesi ile zengin koca avına çıkarıyor oyuncak olma ava giderken avlanma gibi riskler var.

0|0
    0|0
  • o değil bazen kumandayı elime alıyorum; evde kimse yok. akşam 7 de tv'yi açıyorum 10-11 e kadar izliyorum ama ne izledim, neye baktım hiç anlamıyorum. dizi falan da bakmıyorum. genelde evde ses olsun diye açılıyor

0|0
    0|0
  • tv de çıkan herşeyi izlemeyeceksin

0|0
    0|0
  • stupid box deniyor..
    yani aptal kutusu..
    izlememek lazım..

0|0
    0|0
  • Kafası olan tvde her denilene inanmaz

0|0
    0|0
  • aptal kutusu diyorlar

0|0
    0|0
  • Manipülasyon aracı daha uygun kaçar. Uyuşturucu senin bir konu hakkında görüşünü değiştirmez nitekim.

0|0
    0|0
  • Belgesel, spor, haber hariç izlemem. Haberlerde objektiflik ararsak, dünyadan haberimiz olmaz.

0|0
    0|0
    • 2ay

En azından bu yandaş kanalların etkisinde kalıp söylenenlere körü körüne inanmamak gerek :)

• Asil en beteri ise internettir.

0|0
    0|0
  • tv insanları aptallaştıran bişey o kesin

0|0
    0|0
  • useniyom a. mk evet hemde çok fena derecede

0|0
    0|0
  • 3 yıl oldu izlemeyeli

0|0
    0|0
  • Evet, uyuşturucu.

0|0
    0|0
  • İnsanı öldürmeyen uyuşturucuların en kralı.

0|0
    0|0
  • Bana göre uyuşturucu özellikle de çocuklar için uyuşturuyor çocukları.

0|0
    0|0
Yükleniyor...