Ecem Uzgör sizce hak ederek mi kazandı, sosyal medyadaki tepkiler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ecem Uzgör hangi akla hizmet yarışmaya katıldı sizce? Kimseyi küçük görme niyetinde değilim bu ayrı mesele ama ben kızın kendisine olan gereksiz güvenini yadırgıyorum.
Ben anlayamadım ya insan bir düşünür, bir bakar kendine. Bu kızın ailesi de mi ona katılma diyemedi? Ondan bin kat güzel kızlar seçilemeyeceğini düşünüp katılmıyor, bu kız neresine güvendi?

Güncellemeler:
2ay He modelmişmiş, ya bu kız podyuma çıktığında ya da çekimlere katıldığında fotoğraflarda da alnında aldığı eğitim falan mı yazacak?
Model olanlarda en önemli görünüştür. Bu da bir bütündür, değilse de kızın fiziği de çok güzel değil.
Siz gelmiş laga luga yapıyorsunuz ya.
2ay Site soru başlığını değiştirmiş. Ks, enteresansınız ha.

7|4
213|178

En İyi Erkek Görüşü

• Çok üzerine gidildi anladık güzel değil

0|0
    1|0
    • 2ay

He anladık, o da anlamıştır artık. Üzerine gitmekle ilgisi yok, durum bu. Kendisinin farkında olsaydı.
      Yersiz özgüvenin varsa eleştiriler de alırsın.

• 2ay

Seçilmedi, site kendince seçilmiş ilan etmiş kızı heralde.
      Soru başlığını site değiştip böyle yaptı. Yoksa kız elendi.

• 2ay

Sorun yok o zaman

En İyi Kız Görüşü

• Modellik yarısmasıda olsa göze hitap etse daha iyiydi diye düşünüyorum bu sebeple tepkileri de haklı buluyorum.
    Bu onun küçümsendiģi için değil elbet Türkiye de daha güzel, daha çekici bayanlar olduğu için

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 177

• Ya arkadaşlar katıldığı yarışma yüz güzelliği üzerine değil fizik, kariyer vs gibi bir çok farktörü ele alarak seçiliyorlar bu yüzden de bu arkadaşın birinci olması gayet doğal herkes güzellik yarışması olarak algıladı ve kızı yargıladı lütfen cahilliğimizi insanları suçlarak gün yüzüne cıkarmayalım.!

5|1
    1|0
  • Kızın açıklamasına bakın model olarak tanıtmış ülkemizi ben seçilmedim demiş zaten. Daha adaylar başvuru yaparken nasıl seçilsin zaten modelmiş başka bir formatta temsil etmiş kızın yorumu yanlış yansıtılmış.

1|1
    1|0
  • Bu kız yüz güzelliği yarışmasına ya da güzellik yarışmasına değil modellik yarışmasına girdi yani fizik ve beden, hepsini geçtim bu kız zaten güzel bir kız hepsini geçtim bu kızı eleştiren kızların ederi ne ki? Gitsinler o zaman onlarda yarışmaya katılsınlar? Yemek çünkü eleştirmek basitlerin işidir.

2|1
    4|2
  • Bu kadar eleştiriyorlar kadın verse yok diyecek erkek tanımıyorum burada :D

5|0
    0|0
  • Eğitimli ve donanımlı olabilir, hadi fiziği de iyi olabilir modellik için ama güncellemeye katılıyorum. Güzellik ve fizik bir bütündür, hele ki "modellik" gibi tamami ile göze hitap eden bir iddialı bir meslek için.

2|0
    1|0
  • O zaman ondan güzelleri katılsın ve onlar gitsin.
    Abi gidip katılmadığınız bir yarışma.
    Kadın özgüveni yüksek olduğu için katılmış.

Eee size göre güzel değil ama koca jüri için yeterli güzellikte demek ki.

3|1
    4|0
    • 2ay

Ya bir git saçmalığa bak. Kıza senin gibiler cesaret vermiştir kesin ha.

• 2ay

Dostum kadın model ve iyi olarak seçilmese burada olmazdı.
      Sen madem iyisin seneye seni görelim

• evet çok iddialı görünnmüyor ama bir şekilde dereceye girmeyi başarmış ve uluslararası yarışmaya gitmiş. eleştirilebilir ama çok acımasız olmaya gerek yok.
    ha bir de şu var! sen gerçekten beğenmediğinden eleştirmek için mi yazdın bu yazıyı? yoksa kıskançlıktan mı?
    yani profiline resmini koyma cesaretin yok kadınsa podyuma çıkmış. aranızda eper fark var. Eleştirilecek bile olsa sanırım bunu senin yapman çok doğru değil.

1|1
    4|0
    • 2ay

Belki de çirkin olduğu için değil gerçekte tanıdığı biri bu sitede görmesin diye resim koymuyor eleştirmek için ondan daha güzel veya özgüvenli olması gerekmez film eleştirmenleri kendileri daha iyi film çektikleri için mi eleştirmen oluyorlar o bir yarışmaya katılmış dış görünüşünü sergileyen bir yarışma katılıyorsa güzel görünmeli eleştiren arkadaşımız bir siteye katılmış katılmak için kendi resmini kullanması gerekmiyor

• 2ay

Fotoğrafını koyacak özgüvenin yok cümlesi zaten her şeyi açıklıyor

• 2ay

Bunu kıskançlığa yorman senin ne kadar zevksiz bir insan olduğunu gösteriyor. Kızın kıskanılacak bir tarafı yok da.

Profilimdeki benim küçüklük fotoğrafım. Bir ara kendiminde koymuştum, rahatsız oldum kaldırdım.

Buraya fotoğraf koyup koymamayı benim kendime güvenimle, cesaretle ilişkilendirebilmen de ne derece basit düşüncede bir tip olduğunu gösteriyor.

Evet aramızda fark var açıkçası bu kız yanımdan dahi geçemez. Tanıyanlar bilir, eleştirmemin ne kadar doğal olduğunu. Senin haddin değil benim neyi eleştirip eleştirmeyeceğimin doğruluğu.

Ha ayrıca çirkin olunca eleştirme hakkı olmuyor mu insanların? Çirkinsem de çirkinğilimi bilir, yarışmaya katılma gibi gereksiz bir özgüvene kapılmam.

Anladın? Sanmıyorum ama.

• Fiziken iyidir diyeceğim ama maşallah bacakları benden kaslı, hele baldırlar özgürlüğünü ilan etmiş.
    Ayrıca ben kadına çirkin diyemem ama bizim mahalledeki bir kızdan farkı yok. Hatta daha da çekici olanları var. Bu güzellik yeterli değildi o yarışmada bulunması için.

3|1
    1|0
  • Şuna bir açıklama getiriym dostlarım

Bu kız vücut hatları için yarıştı güzellik için değil ayrıca bu kız daha öncesinde geçirdiği kazalarda yüzünde yanık vs. Olmuş bildigim kadarıyla bence eleştiri yapmadan kişi araştırılmalıdır

2|1
    1|0
  • Kızın bildiği dillere, kullanmayı bildiği müzik aletlerine, aldığı eğitime baksanız iyi olur.
    Şahsi fikrim bunlara güvenmiş olması, bana da güzel gelmedi.

1|1
    1|0
  • Kız başarmış ya, sen daha neyin derdindesin, bu kız her ne kadar yabacı modeller kadar olmasa da, ki bizde zaten onlarla aşık atacak kadarı çıkmıyor, yine de alımlılığıyla çoğunuzu döver, senide...

2|1
    1|0
  • Soru buram buram narsisizm kokuyor kim olursa olur bunu kendinize hakaret mi sayıyorsunuz kendinizi bir sorgulayın bunları yazmadan.
    Bu kadar insanın buna takılması da, insanlara nasıl davranması neyi beğenmesi hangi beden ölçülerinde olması gerektiğini dayatan saçma sapan yarışmaların ve programların, moda şirketlerinin ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor.

1|1
    1|0
  • Miss Özguven Şampiyonu...😂 Böyleleri bidaha katılmasın diye rezil olsun ibret örnek olsun diye şampiyon yapmışlar 😂😂😂 Bidaha asla cüret edemezler 😎

3|0
    1|0
  • Bonzai kafalı kız, selam

Kardeş olur öyle vakalar, insanoğlu tuttuğunu kakalar...
    Adamın keyfinin kahyası, rakı içerken suda balık aramış, bu da o hesap...

Balığı bulmuşlar... Oltaya gelmiş...
    Kim bilir arka planda ne var...
    Pampiklediler mi bilemeyiz.

0|0
    1|0
  • canı istemiş katılmış, kime ne

2|0
    1|0
  • Bir de bu çıktı, kız modelmiş, sanki modeller çirkinmiş gibi. Kafaya kese kağdı geçirsek kızın vücudu yine çirkin, model de olamaz ki. Bizim milletin klasik tepkisidir, mağdurum diyenin yanına koşarlar süper kahraman gibi. Fiziği de çirkin, kendi de çirkin birisi. Güzel olması gerekiyor evet sonuçta sokakta dolaşmıyor ülkeyi temsil ediyor. Hiç mi kız kalmadı?

2|0
    1|0
  • http://i.hizliresim.com/lEZz9b.jpg
    Bu Karıyı görünce aklıma Safinaz geliyor 😂

4|1
    1|0
  • Bu kızı birinci secenin gözleri kör oldu Şu an bu nedir ya cidden

6|1
    1|0
  • Birde fotosunu atsaydın da görseydik be köylüm 😄 merak ettim kızı 😂
    Birinci oldu dedikleri kız mı 😐 yüzü güzel olmasa bile vücudu filan iyidir belki 😄

0|0
    0|0
  • Modellik ve güzellik yarışması farklı oluyormuş bilmiyoruk tabi ama kızın alt dudağı düşük onun haricinde güzel yani bence millete ne oluyorsa, kedi ciğer meselesi

1|0
    1|0
  • kız güzellik yarışmasını kazanmadı mankenlik yarışmasını kazandı yüzü güzel değil tamamda fiziği standartlara göre iyi

1|0
    2|0
  • Bence güzel kadın.

1|0
    0|0
  • En güzeliniz bu ise Türk kızları ölmüştür.

Şaka bir yana çoğu Türk kızı gerçekten bundan daha güzel. Jüriyle yakın temas heralde bu kız :)

4|0
    1|0
  • Tüm juriye verdiyse demek ki

1|0
    1|0
  • Kizcagiz bin pisman oldu katildigina amma uzatilar bu konuyu. Medeni cesaretiniz yok kiz oyle ya da boyle secmisler kime ne

1|0
    6|1
  • Güzellik yarışması değil bu mankenlik fiziğide güzel

3|0
    2|0
  • Ecem kazanmış lale kazanmış serap kazanmış... Her neyse burda asıl mesele nedir kimse görmüyor. Burda asıl mesele Çanakkalede geçilince yapılacak olanın geçilemeyince Miss World adı altında yapılmasına alkış tutulması esas mesele.

0|0
    0|0
  • şahsen bende begenmedim bu kızı yani kesinlikle türkiye güzeli secilebilecek bir kız değil bence tabi torpil vs olmadan

0|0
    0|0
  • Haşa ====) bunun bile birincisi olamaz yani :/

0|0
    0|0
  • eleştiri saçma aşırı derecede gereksiz sen kendine alaycı gözle bakıyorsun anlarım ama herkezi kendinle aynı kefeye koyma sen hoşlanmadin ya da bir kaç kişi daha betene di diye bu kadar ön yargı saçma ve gereksiz miletin zevkinden sizene bir karismadiginiz o kalmıştı zaten

1|0
    2|1
  • Erkekler Devam
    147

Kızlar Ne Diyor 212

• Kız kazanamadı ki ELENDİ bak büyük harflerle yazdım anlaman için ya 2 dakika internette araştırma yapsanız keşke. Bu kadın çirkin değil, sokakta daha güzel kadınlar olması bu kadını çirkin yapmıyor. Senin ne haddine bu kadının öz güvenini eleştirmek? Bir kadın olarak asıl utanması gereken sen ve senin gibi çirkin söylemlerde bulunanlardır. Öyle oturduğun yerden yazması kolay madem bu kadar acımasızca eleştirilip yerden yere vurmasını iyi biliyorsunuz, podyumlarda sizi görelim ;)

7|0
    0|0
    • 2ay

Yani. Yarismaya katilmis olmasini elestiriyorlar. Ne haddineymis. Kime ne bundan. Kazanir o zaman niye haksizlik yaptiniz dersin katildi diye hakaret etmek nedir. Kiz miss tr birincisi olmadigina yablis anlasildigina dair video cekti o videonunaltina bile sen nasil miss trsin yazdi salaklar.

• Ecem Uzgör bir model sadece ve ülke güzeli falan secilmedi.
    Katildigi yarismada da sadece fiziksel ozelliklere bakilmiyor.
    O yarismada,
    -Fizik
    -Yetenek
    -Zerafet
    -Etkileyici konusma (diksiyon)
    -Kultur
    Bunlarin hepsine bakiliyor.
    Benim anlamadigim sey ne biliyor musunuz?
    Kadina siddete karsi olanlarin, "kimse kimsenin tipine hakaret etmemeli" dusuncesini savunanlarin acimasiz elestirilerle bu kadini uzmesi.
    Soyle denilebilir:
    -Kadinin fizigini begenmedim, bence guzel degil, bence ondan guzel fizigi olan birini bulabilirlerdi.
    Ama genel yorumlar maalesef soyle:
    -iy tipsiz, baskasini bulamamislar mi, cok cirkin iğrenç, bu mu temsil edecek ulkeyi.
    SONUC:
    Hakaretle elestiri farkli seylerdir. Ne olursa olsun, bir insana hakaret etmek yanlistir

2|0
    0|0
  • Bu ülkede neden özgüvenli insanlara karşı bir düşmanlık var anlamıyorum ya, millet body-positive yaparken siz sürekli insanları eleştiriyorsunuz.

4|1
    2|0
  • Arkadaşlar, kız güzellik yarışmasına değil "modellik yarışması"na katılıp bizi temsil etmeyi hak kazandı. Kızın güzelliğine yorum yapılması çok gereksiz-di- o da tepkisini gösterdi elbbet ne yapmasını bekliyorsunuz? Kızın güzelliğini tartışamazsınız ama fiziğini tartışabilirsiniz çünkü tekrar söylüyorum o "modeelik yarışması"idi

0|0
    1|0
  • Bu kızı görmekten Bıktııııııımmmmmmmmmm. Ben hiç bir şekilde beğenmiyorum 😂

2|2
    1|0
  • katıldığı yarışma güzellik yarışması değil modellik yarışmasıymış ama sadece fiziğe önem verilse de gene bu kızın bizi temsil edecek olmasına dayanamıyorum. keşke elemeleri ben yapsaydım bundan daha güzel türk kızları var. türk kızlarının adını çirkine böyle çıkarıolar işte

1|0
    0|0
  • İlk olarak Miss Turkey birincisi değil. Sadece bir yarışmaya katılmış ve Türkiye'yi temsil etmiş. Dereceyede girememiş. İkincisi kızın vücudu iyi. Üçüncüsü ise katıldığı yarışma yurt dışında. Kızda Almanyada yaşıyor sanırım. Bir müzisyen ve oyuncuda kendisi. Katıldığı yarışmada sadece güzelliğe değil yeteneklerede bakıyordu.

1|0
    0|0
  • Güzellik yarışması filan kazanmadı, topmodel yarışmasında türkiyeyi temsil etti ki top modellerde önemli olan giysiyi taşımak yani vücuttur, yüz güzelliğiyle ilgili bir yarışma değil, bence bilmeden fazla üstüne gidildi.

0|1
    1|0
  • miss turkey elemelerini sadece yüz güzelliğine göre yapmıyo. jüriler onları çeşitli sınavlardan geçiriyo. yani kültürü olsun bilgisi olsun düşünceleri olsun her konudan mülakat gibi bir şeyden geçiriliyo. bunun yanında fiziki güzellik yine yüz güzelliğinden daha ön planda. bende ecem üzgör bunu sonuna kadar haketti. gerçektende onun her açıdan tırnağı olamıyıcak insanların kötü yorum ve eleştiri yapmasını çok kınıyorum ve ALLAH a havale ediyorum...

1|0
    0|0
    • 2ay

Miss Turkey'e katılmadı bu kadın. Yurtdışında bir yarışmada Türkiyeyi temsil etti ve dereceyede giremedi. Onun dışında dediklerine katılıyorum.

• 2ay

Aynen çok haklısın gelde anlat bu insanlara...

• 2ay

@Tomriss26 aynen öyle ya :(

• Katıldığı yarışma güzellik yarışması değil diye tutturmuşsunuz tamam yarışmada sadece güzelliğe bakılmıyor bir çok şeye bakılıyor ama yine de güzelliğe bakılıyor. Bu kızın fiziği muhteşem olsa anlıycam ama fiziği de çok hoş değil yüzü zaten belli ee çok kültürlü eğitimli diye mi seçmişler bu bir zeka yarışması değil ki. Kısacası kız güzel desen bundan daha güzel kız çok var model desen fiziği bundan güzel kız çok var. Yani insanlar eleştirilerde haklı ama aşağılamaları yanlış.

0|0
    0|0
  • Bu kıza soruların cevaplarını falan mı verdiler anlamadım ki.. Üstelik bir de ukala bir bayan, model bile olsa sırf fizik olarak değerlendirilmiyor yüz güzelligininde göze hitap etmesi gerekiyor. Seksi olacağim diye o ağzını şekilden sekile sokması onu seksi degil, tam tersine itici yapmış.

0|0
    1|0
  • Siz aptal egoist insanlarsınız. O yarışma best MODEL yarışmasıydı miss turkey değil. Yani beyninizi kullanın yüze değil de fiziğine bakmışlar ve kızın fizik 10 numara. Git diğer ülkenin katılımcılarına bak kçm daha güzel. Yargılamayı bırakın madem çok güzelsiniz gidin katılın

3|0
    0|0
  • bu kızı eleştiren insanların kendine bakmaması.. sadece güzelliğe bakılan bir yarışma değil zaten. bilgiye, fiziğe de bakılıyor. kızı beğenmemiş olabilirsiniz ama yüzüne karşı söyleyemiyceğiniz şeyleri burdan sallamayın, bir dönün bakın aynaya

1|1
    1|0
  • Kesinlikle haketmedi pis işler dönüyor işte ya boy var 190 ya da torpilli ailem izin vermedigi için katılamadım vücut 171 86 62 93 yüzüm ondan kaç kat güzel ön elemeyi geçtim de devam edemedim birincilik kesinlikle onun hakkı değil nesine güvenip geldi acaba

0|0
    1|0
  • İlk önce yarışmanın adı miss turkey değil top model yani yüze değil fiziğe bakılıyo. Her ne olursa olsun bizi temsil ettiği için kızı desteklemeniz gerekirken garip yakıştırmalarla kızı yerden yere vuruyosunuz. Helede boyu 1.20yi geçmiycek kızların bunu yapması en çok garibime giden şeylerden biri. Madem kendinize çok güveniyosunuz gidin sizde katılın insanları hiçbir şekilde yargılamaya hakkınız yok

2|0
    1|0
  • Yorum yapmadan geçemiycem bu kızı eleştirenler çirkin diyenler önce bir dönsünler kendilerine baksınlar bence anlamadan dinlemeden yorum yapıyorsunuz kız zaten modelmiş ayrıca o kızı aşağılıyorsunuz ya siz onun aldığı eğitimin %1 ini almaya zekanız yetmez. Zeka yoksunları.

0|0
    1|1
    • 2ay

Ya bırak allahini seversen tamam bende bu kızın eleştirilmesini yanlış buluyorum ama aldığı eğitimin %1 almaya yetmez falan ne sanki kız model doktor falan mi ki öyle büyük eğitim almış prof mu sacmalamayin

• Bu kız güzellik yarismasina katilmadi ilk once şunu anlayin sonra canım kardeşim, kardeslerim şu vicdansızlık nasıl duygu anlam veremiyorum çok mu eğleniyosunuz kızı aşağılayınca o fiziğe sahipseniz sizde gidin katılın değilseniz o iğrenç yorumlarinizi da alın gidin sanki hepiniz birer adrina lima barbara falan sınız anca bir elinizde telefon digerinde yiyeceginizle elestiri yapmayi biliyosunuz

0|0
    1|0
  • İşte ne dar düşünceli insanlarımız neden güzellik denildiği vakit yalnızda fenotip- dış görünüş akla gelir? İyi bir kalp ya da keman çalabilmek güzellik olamaz mı insanın burnu yamuk parmakları eksik olsa en güzel satırları yazsa siz o insana ne akla hizmet çirkin diyebilirsiniz ki ! E bunu söyleyen düşünemeyen kalbi çirkin aklı cahil insanlarım... Güzellik yarışmalarında yalnızca sizin ağzınıza gözünüze bakmazlar inanın gerçek güzellik bu değil !

0|0
    1|0
  • Modellik yarışması bu güzellik değil diye biliyorum

1|0
    1|0
  • Bir kere bu kız ingilterede yaşıyor. Türk temsilciliğinde ne işi var diye sormak lazım. Ayrıca ben kızda değil jüride buluyorum hatayı. Hangi akla hizmet bu kızı ülkeyi temsil etmesi için 1. seçmişler? Ülkede kız mı kalmadı? Güzellik yarışması değil evet ama kızın fiziği de o kadar iyi değil, kariyer desek şahsen ilk kez görüyorum tanınmış zaten değil... Ne diyim bunu 1. getirene Allah akıl fikir versin. Zaten torpil olduğu her yönden belli.

0|0
    2|0
  • Bir kere kizin katıldığı yarışma tipe bakmıyor vücuda bakıyor ki o zaman. Hak ediyor deriz ayrıca kizin tipi de bana gore gayet guzel

1|0
    1|0
  • Gizelllik yarışmasına katılmamış ki

1|0
    0|0
  • bence kiz guzel yani okadarda cirkin degil cok degisik bir yuz hatti var hep barbie bebek guzellerinden olacak degil ya fizigine diyecek birsey yok zaten 10 numara

1|0
    0|0
  • Doğruyu söylemek gerekirse katıldığı yarışmada güzelliğe değil fiziğe bakıyorlarmış. Ama ben fiziğinide beğenmiyorum

0|0
    1|0
  • Öncelikle bu bir güzellik yarışması değildi top model yarışmasıydı ve birincilik getirdi. Güzellik ve top model yarışmasının ayrımını bir bilin daha sonra insanları aşağılayın.

0|0
    2|0
  • Kiz modelmis yalniz. Guzellik yarismasina katilmamis

1|1
    1|0
  • Onun hakkındaki sorular baya fazla. Twitterına baktım da kendini gerçekten çok güzel gören, ego tavan ama beyni ufak bir insancık. Ben çirkinim belki ona göre ama en azından haddimi biliyorum yeter.

0|0
    0|0
  • Bence guzel

2|0
    0|0
  • Arkadaşlar keşke şunu anlasanız güzellik yarışmalarında %100 güzelliğe bakılmıyo kamp sürecinde alacağınız 100 gram bile sizi sıralamada gerilere atabiliyor. Kültür zeka kafa yapısı boyu kilosu çok önemlidir yani

0|0
    1|0
  • Bence kesinlikle hakki degildi. Kiz da zaten cirkin oldugunu kabul etmis yazik uzuldum ama modellik yarismasina bile katilmamasi gerekiyor zaten yolladigimiz yarismada ilk elemeyi bile gecememis azerbaycan twitterda baya dalga gecmis kizla hatta

0|0
    1|0
  • Kızlar Devam
    182
Yükleniyor...