H&M ve Koton'un çocuk reklamları hakkındaki düşünceleriniz neler?

Gerçekten bu yaşlardaki çocukların "kendi duruşları olması"nı nasıl karşılıyorsunuz?

0|0
37|26

En İyi Erkek Görüşü

• Kapitalist sisteme bilinçli olarak köle yetiştimekden başka bir şey değil. Çocuklara küçük yaşta tarz olmayı akıllarına kazı ömür boyu kölen yap. Bence yasaklanmalı bu tarz reklamlar.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Fazla özgüven şımarıklığı doğurur çocuklara bu kadar özgüvenin verilmesini ileride şımarık bir nesil ile karşılaşmamıza neden olacagini düşünüyorum.. :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Pedofili kadar agir bir suc

2|0
    1|0
  • Tanıttığı şey çocuk kıyafetleri olduğu için çocuklarının kendi duruşlarının olması, büyükler gibi olmaya özenmeleri gayet normal. Ortada turkcell'de olduğu gibi bir suistimal yok.

0|0
    1|0
  • çocukları yetişkinler gibi kalıplara sokmak yanlış onlar daha çocuk istedikleri gibi giyinsinler çocuk nasıl göründüğüne saçına kıyafetlerine dikkat etmez sadece eğlenmek ve anı yaşamak önemlidir onlar için büyüdüklerinde zaten toplum onları bundan alıkoyucak bari çocukken rahat olsunlar kasmasınlar kendilerini

1|0
    0|0
  • harikalar

0|0
    0|0
  • Saçma aslinda. Çocuğun tek duruşu mahallede top oynarken kaleci birde saklambacta saklananlari arayan olmali.

0|0
    0|0
  • ailelere masraf kapısı ama reklamlar başarılı.

0|0
    0|0
  • çoçuklar king

0|0
    0|0
  • Sacma buluyorum. Adı üstünde çocuk bu. Çocuğun tarzı ırkı siyasi görüşü vs olmaz. Çünkü çocuk bu. Ama ne yazıkki kapitalizm işte kendı yararına gördüğü herşeyi hunharca kullanıyor. Çocuklar erken ergenliğe giriyor bu yuzden

0|0
    0|0
  • Anne , babalarında suç...

0|0
    0|0
  • Bayilara izliyorm. Ya tanmda aklimdan bu geciyodu co co co koton koton koton kids koton kids 😂😂😂muthis aklima senin kucuk ybiciriklar geliyo bu arada

0|0
    0|0
  • Çocukları kullaniyorlar işte

0|0
    0|0
  • Yasaklanmisti bir ara bunlar. Okul sezonu aciliyor ya para kazaniriz derdindeler

1|0
    0|0
  • saçma ve gülünç

0|0
    0|0
  • Komik ti abla

0|0
    0|0
  • H&m kalitesini konuşturmuş

0|0
    0|0
  • Yeni artler geliyor memleket e ;)

0|0
    0|0
  • Videoyu izleyemedim... ozet geceemisin

0|0
    0|0
  • Kapitalizmin oyunu

0|0
    0|0
  • Pazarlama taktikleri 😀 ama evet bir insanın duruşu olması lazım.

0|0
    0|0
  • Lcw yakında çeker oda :) ama H&M guzel olmuş

0|0
    0|0
  • Çok saçma buluyorum. Daha çocuk bunlar.

0|0
    0|0
  • Hikaye &pazarlama stratejisi olarak karşılıyorum

0|0
    0|0
  • Otursun evinde sirinleri izlesinler

0|0
    0|0
  • Guzel reklamlar

0|0
    0|0
  • begeniyorum

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 36

• Çocuklara bu şekilde örnek olmak ne kadar doğru bilmiyorum. Bırakın çocukluklarını yaşasınlar ya 😂 😂

0|0
    0|0
  • Çocuğun duruşu mu olur çocuktur be kardeşim. Çocuk adı üstünde. Karakteri bile tam oturmamış bir varlığı kendi beğendiğimiz çerçevenin içine sığdırmaya çalışmak çok tehlikeli. Bu yüzden 12 yaşında çocuk değil genç kız gibi görünmeye çalışıyorlar. Bırakın çocukluklarını yaşasınlar. Makyaj kıyafet saç ileride olacaktır zaten.

0|0
    0|0
    • 2ay

Çocuğun duruşu olmaz demek onu kendi beğendiniz çerçevenin içine sıkıştırmak olmuyor mu asıl?

• 2ay

İnsanların kişiliği öğrenmeye başladıkları andan itibaren gelişmeye başlarr ve çocukları sizin sözünüzü dinlemek zorunda olan robotlar olarak görmek psikolojilerini olumsuz etkiler.

• 2ay

@goodnightpoe yorum aslında şu yönde mutlaka fikirlerinize saygı duyuyorum ancak. Çocuğum tam öğrenime açık olduğu dönemler herşeyi en kolay kavradığı dönemlerde bire olmanın gayesinin kitap okumaktan eğitici şeyler yapmaktan geçtiğini vurguluyoruz. Kız çocuklarına pembeli kahramanlar ve ona ait kıyafetler erkek çocuklarına keza öyle bunlar çocukları haytlarının belli bir dönemini direterek aldırmakla geçiriyorlar tek gayeleri daha gösterişlisini elde etmek. Bu da çocukların hayatlarını şekillendiriyor görüş olarak

• Zaten bunlar için devlet sınırlama getiriyor..
    Bu yaşta çocuklar kıyafet düşünürse ileri de boş bir nesil çıkar ortaya.

0|0
    0|0
  • Ikinci videodaki kizin tokasini duzgun taksin biri ya 😄

1|0
    0|0
  • 7 yaşındaki bir çocuğun bence annesi ne verirse onu giymesi gerekir. yakında kendi giyim alışverişimi kendim yapıyorum filan diye reklamda yaparlar

1|0
    0|0
  • Guzel bence

1|0
    0|0
  • Kizlarimin durusu yok
    Rahat olsun onlar sevsin yeter.

Bu düsüncemle ailem ve kayinvalidem ilkde zorluk cekselerde kabul ettiler😊

0|0
    0|0
  • Beğendim 👍

0|0
    0|0
  • Hoş karşılıyorum, benim 2 büyük yiğeniminde havalı duruşları var çuvalda giydirsek kızımıza yakışıyor mesela

0|0
    0|0
  • Tatlı ve başarılı buluyorum

0|0
    0|0
  • güzel bence

0|0
    0|0
  • H&M reklamı daha iyiymiş. Bir duruş için daha erken bunlara asdf

0|0
    0|0
  • Güzel

0|0
    0|0
  • komik

0|0
    0|0
  • İlk baktığımda gayet güzel duruyor tatlılar da fakat düşününce çocukları böyle işlere alet etmemeleri gerek çok yanlış... Belki o çocuklar oyunculuk vs model mesleğini seçmeyecekler. En azından bilinçlenene kadar bu işi yapmamaları gerekiyor. Ayrıca çocuk işçiliği yasaktı değil mi? Peki bu ne olarak karşılanmalı?

0|0
    0|0
  • çocukluklarını ellerinden alıyorlar

0|0
    0|0
  • Normal bence :)

0|0
    0|0
  • ben olumsuz düşünüyorum bir firma daha vardı şimdi ismini söylemeyeyim küçük çocukları psikolojik olarak kötü etkilediklerinden dolayı yayından kaldırılmıştı ama anlaşılan o ki takmamışlar inadına daha da azıtmışlar

0|0
    0|0
  • Çocuklarında beyni ve dolayısıyla fikirleri var. Yokmuş gibi davranmamanız gerektiğini düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • Bence olmaması gereken şeyler. Herkesin durumu aynı değil çocuklar özeniyor öyle şeylere.

0|0
    0|0
  • Güzel😊

0|0
    0|0
  • HM nin ki iğrenc ya kotonu izlemedim de

0|0
    0|0
  • yani bilemiyorum biz bu yaşta annemiz ne alırsa onu giyerdik tarzımız felan yoktu

1|0
    0|0
  • Güzel bence çarpitilacak birşey yok

0|0
    0|0
  • bu reklam her cikmasinda onlar dans ettikce ben kasiliyorum.. bu ne ciddiyettir yaa:-D

0|0
    0|0
  • çocukları kullanarak sermaye yaptıklarını düşünüyorum aile içinde yıpranma bile yapabilir

0|0
    0|0
  • saçma

0|0
    0|0
  • H&Minkine acayip sibir oluyorum ya

0|0
    0|0
  • Saçma olmuş reklam

0|0
    0|0
  • Guzel tabikide