Dizilerdeki klişelere örnek verebilir misiniz?

Dizilerdeki klişelere örnek verebilir misiniz? Detay detay

0|1
10|14

En İyi Erkek Görüşü

• Birinin hastaneye kaldırıldığını öğrenince hangi hastane olduğunu sormayıp tamam geliyorum denmesi.

0|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Elbiselerle duşta ağlama

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• Türk dizilerini örnek vereceksek.

- Herşeyin kapı dinlenerek öğrenilmesi.

- Sadece dizi karakterleriyle ilgili birşey dönüyorsa izlenen televizyon.

- İlk sevişmede hamile kalan bakire kızlar.

- Herkesin bir aşk çıkmazı olması.

- Konunun hep aşk olması.

- Esas oğlanın aklını çelen kıvırcık saçlı aşüfte.

- Esas oğlana aşıkken başkasıyla evlenen, ama bu süreçte bakire olarak kalan ve orta şiddette psikolojik gerilimden sonra esas oğlana dönen kezban esas kızlar.

- Dizinin çok da ön planda aşk hikayesi olmayan tüm genç erkek karakterlerinin adliyelik bir olaylarının olması ve bu şekilde ortalama bir bölümü işgal edebilmeleri.

- 40 dakkası hastanede oturup bekleyen insanları ihtiva eden bölümler.

- Kalitesiz diyaloglar.

- Alzheimerlı yazarlar, iki ay önceki bir bölümle alenen çelişen senaryo.

- Bakışmalar, bakışmalar, bakışmalar.

- Kimsenin rahat olmaması ve herkesin über bir kasıntılık içinde olması.

- Sürekli entrika peşinde koşan, ucuz hesaplarla hareket eden, 'Ya biz neyi paylaşamıyoru' demeyen, saçma sapan meselelerden birbirlerinin kuyusunu kazmaya çalışan histerik, saçma sapan karakterler.

- Yatlar, katlar ve nasıl kazanıldıklarının belli olmaması, über zengin insanların genelde iş dışında herşeyle uğraşıp durmaları, kimin ne ara para kazandığının belli olmaması.

Alayı kalitesiz bizim dizilerin.

0|0
    0|0
  • Kimse kimsenin lafını bölmüyor ya bayılıyorum buna. İstersen en alt sınıftan olsun istersen en üst kimse araya girmiyor. Deli gibi kızsalar bile teker teker konuşuyorlar :D Genel anlamda en büyük klişe bu

0|1
    0|0
  • ulan hani telefondan bir aileyi ararsın kötü bir durumu haber verirsin ya oda yüksek sesle bağrarak ne kaza mı geçirdi nerde filan diye tekrar eder. ulan o sahnelere pek uyuz oluyom

0|1
    0|0
  • 1) Zengin Fakir aşkı 2) Bunları ayırmaya çalışan en az bir ebeveyn 3) Bunlara saplantılı aşık kötü kadın ve erkek 4) En az 30 dakikası müzikle geçen bölüm 5) Mutlaka zengin kesimin şirketindeki çatışmalar 6) Yaz dizisi ise ege'de geçer

0|0
    0|0
  • Zengin yakışıklı çocuk fakir çirkin kıza aşık olur zengin çocuğun güzel sevgilisi de fakir kıza karşı entrika çevirir olaylar gelişir al sana dizi

0|0
    0|0
  • Bak açıklayabilirim , durum sandığın gibi değil.

0|0
    0|0
  • bildiğin gibi değil

0|0
    0|0
  • Zengin kız fakir oğlan
    Fakir kız zengin oğlan

0|0
    0|0
  • Elleri eşyalarla dolu kızın yakışıklı gençle çarpışıp yerden toplama esnasında gözgöze gelmeler gülümsemeler...😎

0|0
    0|0
  • Ben ne yaptıysam senin iyiliğin için yaptım.

0|0
    0|0
  • 15 kişiye saldırır burnu kanamaz :D :D

0|0
    0|0
  • hepsi sacma...

0|0
    0|0
  • Türk dizileri tamamen klişe zaten. Konular aynı oyuncular değişiyor. Öpüşmüyorlar bile oyunculuk için gerekirse soyunacaksın.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Türk dizisi izlemiyorum iq seviyemi düşürmemek için.

0|0
    0|0
  • kimsenin maddi problemi olmamalı. o kadar olmamalı ki, insanlar tüm gün ona nasıl hainlik yapsam, buna nası tuzak kursam, şuna ne desem de göt etsem diye düşünürler.. tek amaçları karşıdakini bozmak, istenmeyen gelini atmak, kendi kurallarını kabul ettirmektir. konaklarda süslenmiş, grand tuvalet giyinmiş, topuklu ayakkabılarla tüm gün dolaşılıp ona buna laf atılmalı, mutlak suretle trip atılmalıdır..

0|0
    0|0
  • Illa bir patron cougu var ona asik bir zengin simarik kiz ve asik olunan fakir kiz... kizini yamamayacalisan anne

0|0
    0|0
  • Esas kız ya da esas oğlanın karşısındakinden sakladığı bişey vardır ve bunu bir türlü söyleyemez... tam söylucek olur telefon çalar biri gelir ya da karşısındaki "sus ben ne dicegini biliyorum" der. Böyle bir kaç sezon sizi sinir hastası ederler.

0|1
    0|0
  • Erkek şirket sahibi zengin ve ultra yakisikli, kız saf iyi niyetli ve güzel.

0|0
    0|0
  • 1 kizin 2 erkek pesinden kosup tavlamaya calisirlar en son biri avucunu yalar 😂

0|1
    0|0
  • Zengin kız fakir oğlan ya da tam tersi şansa karşılaşmalar falan ve bölümün yarısından fazlasında yürümeler

0|0
    0|0
  • Senin nanen nir melek nauvrum

0|0
    0|0
  • Şu yanından birbirini arayıp da geçip de gidilen anlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...