Hollywood 'mu yoksa Bollywood 'mu?

Hangi yapim filimler daha güzeldir.. Mesela Aşk, Dram filmleri.. Bir tarafta Hollywood un dünya yildizlari diğer tarafta Bollywood'un yildizlari Aamir Khan, Shahrukh Khan, Rajesh Roshan, Roy Kapoor ve niceleri...

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Amerikan sineması çok iyi olduğu için ünlü değil. Amerikan emperyalizmi yüzündrn tüm dünyada filmleri vizyona giriyor. Saçma TV kanallarında hep dandik Hollywood filmleri gösteriliyor. Tabii ki birçok kaliteli filmleri var ama son zamanlarda çok azaldı bu kaliteli film sayısı. Saçma süper kahramanlı çocuk filmleri üretmeye başladılar. Bollywood ise çok daha samimi. Oyunculuklar daha içten. Birçok insan o danslarına anlam veremeyebilir ama o müzikleri, sözlerinin anlamı, narin hareketleri, ihtişamlı kıyafetler... Bayılıyorum ve sanatsal buluyorum o dansları. Felsefeleri var filmlerinin. Eğitim, siyaset, din... gibi sosyal konulara değiniyorlar. Mesajlarını net veriyorlar. Ruhumuza dokunuyorlar. Bazı saçma filmleri var tabii özellikle aksiyon konusunda. Ama iyi filmleri de çok iyi oluyor. Özellikle Sanjay Leela Bhansali, Rajkumar Hirani, Yash Chopra, Farhan Akhtar... gibi yönetmenleri takip ediyorum Bollywoodda. Oyuncu olarak da Shah Rukh Khan, Aamir Khan, Kajol, Hrithik Roshan, Aishwarya Rai, Rani Mukherjee, Juhi Chawla... beğendiğim isimler. Sinema mezunu ve sinemaya aşık birisi olarak favori film sektörüm Bollywood.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 2

• bollywood

1|1
    0|0
  • çok sağlam hint filmleri var sıcacık insanı etkiliyor ama hollyvood gibi olamıyorlar. Geçenlerde hintli bir filmci barry bother diye harry potherin aynısı film yapmış. Hindistan zaten çok kalabalık hollyvood yetkilileri mahkeme kararıyla filmi yasaklattırdı. Harry Potherin yeni filminin senaryosunu çekmişler :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...