O kadar dönem dizisi çekiliyor bizde. Niye böyle antrenmanlar yok?

Kodumun dizi sektöründe o kadar dönem dizisi çekiyorlar, aktörlerin kılıç kullanışı, figürasyon falan komple ofsayt. Adamlara bak lan, bizde böyle bootcamp kurmaya kalksan oyunculardan trip yersin. bir taraflarını kaldırıp antrenmana zamanında gelmezler.

0|0
31

En İyi Kız Görüşü

• Bizde dönem dizisi çekiyor olmak fazlasıyla entrika demek çünkü. savaş sahnesi, harem sahnesine yeniliyorken disiplin kusurlu oyuncuları da yadırgamıyorum.

0|1
    0|0
    • O dediğinle alakası yok, Muhteşem Yüzyıl'da koskoca Mohaç Muharebesi'ni, Rodos Fethi'ni, Sefer-i Irakeyn'i falan gördük, onda da durum aynıydı.

Binlerce kişilik ordulardan kurulu savaşları format gereği asla çekemezler. 2 saatten 30 bölüm çekiyorlar her sezon.

Ama figürasyon, stunt olayları falan inanılmaz sırıtıyor. Her bölümünde birilerinin hıaa diye birbirine daldığı Diriliş Ertuğrul da aynı kafada ona bakarsan.

• Ben izlemiyorum ama ne zaman denk gelse, savaş sahneleri hep bir yapmacık, hep bir eğreti durma.
      Yabancı dizilerin gerçeklik tarafı daha ağır duruyor işte. Onlarda sektör daha ilerde nede olsa.

En İyi Erkek Görüşü

• Bizde filmlerde bile bu oranda özenen, formuna veya oynadığı karaktere uygun bir fiziğe ulaşmaya çalışan kim var ki? Bir Kıvanç Tatlıtuğ. Yurt dışında bakıyorsun, adamlar 3 yıl içinde çektiği 3 farklı filmde toplamda 50 kilo civarı alıp vermiş olabiliyor. Bu biraz işinin hakkını vermekle de alakalı.

Diğer tarafta dizilerin akıl almaz uzun süreleri de var. Kalite çok da önemli değil o yüzden. Senin çok sağlam bir senaryon olsa, "Ben bunu dizi yaptıracağım, her sezon 45'er dakikadan 12 bölüm" desen seni kürekle kovalarlar.

0|0
    0|0
    • Vikings'in bu seneki sezonu 20 bölüm, ikiye bölüp ilk 10 bölümünü şubattan itibaren on haftada yayınladılar, sonra ara verdiler, ikinci kısım önümüzdeki ay yayınlanacak mesela.

• O da var, bize fazla. Benim zamanında bir hikayem vardı. Bu işten anlayan arkadaşlarıma ve hocalarıma sorduğumda hep "Türkiye'de bunun dizisi çekil-e-mez!" dediler. Ağız birliği etmişcesine. Dediğin gibi, ülke de kaldıramaz. Dünyanın en güzel milletiyiz, çok basit yaşıyoruz çünkü. Tek dramımız kavuşamayan sevgililer, tek derdimiz kötüler ölüp de dünya iyilere kalacak mı.

• Adamlar hayatı iki dirhem bir çekirdek yaşamış, potansiyelinin çok altında bir kariyere sahip olmuş kimya dahisi bir öğretmenin durduk yere kanser olup 'Ulan o kadar örnek vatandaş oldum, ödülü kanser oldu, parasızlıktan ek iş yapıyorum, ciğeri beş para etmez denyolar para içinde yüzerken benim halime bak, siksikner böyle adaleti' diyerekten kafayı adım adım kırıp azılı bir psikopat olmasını dizi yapıyorlar.

Aynı dizide gençliğini harcamış bir serserinin bu şiddet dolu ortam içinde sorumlu birine dönüşmesini, kontrol manyağı bir kadının kocasının değişimine verdiği ağır travmatik tepkileri falan süper kurgulayıp akıl almaz bir hikaye sunuyorlar.

Bizde ablam ile kız kardeşim bir dizi izliyor, No: 309 diye, anladığım kadarıyla bir gece otelde sarhoş olup seks yapıp her ne hikmetse tek seferde hamile kalan kız, ve onu tokmaklayan über zengin erkeğin hikayesi. Ne yaratıcı mk.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Şimdi sakin ol ve bana ne iş yaptıgını söyle😂

0|1
    0|1
  • Disiplin yok bizimkiler de

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...