Ünlülerin darbeye karşı yayınlamış oldukları kamu spotunu izlediniz mi?

Bazı ünlülerimiz darbe karşıtı yapılan bu kamu spotunda yer almışlar. İzlediniz mi? Bazı sanatçılarımızın darbeye karşı dimdik durmalarını ama bazı sanatçılarımızın da hiç sesini çıkartmamalarını nasıl değerlendiriyorsunuz?

1|0
17|9

En İyi Kız Görüşü

• Helal olsun tepkilerini ortaya koymuşlar ama diğer ses çıkarmayan ünlülerin darbe yanlısı olduğğu kanısındayım

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Açıkçası sanatçılar topluma yol gösterecek insanlar değiller, bence bilimle uğraşan, birşeyler ortaya koyan insanlar yol gösterici olmalı.
    Populizme tapan bir toplum, sanatçılardan birşey bekleyen toplum her zaman sığ kalmaya devam edecektir.

4|0
    0|0
    • 3ay

Sanatçılar ile neyi kast ettiğin önemli. Sanatçı diye bir şarlatanı söylüyorsan ki günümüzde çok var onlardan, isim vermeme gerek yok, haklısın, onlar yol gösterici olamaz. Ancak bir heykeltraş, bir müzisyen, bir ressam bence toplumun değerlerini bilen ve ülkesini seven, düşüncesine önem verilmesi gereken insanlardır. Ama tutup da pop şarkısını söyleyen, afedersin kalçasını millete göstermeye meraklı olan şarlatanları kastetmiyorum.

Kızlar Ne Diyor 16

• Hayir.

4|1
    0|0
  • Her sanatçı konuşmayabilir. Darbeyi desteklediği anlamına gelmez

3|1
    0|0
    • 3ay

En ufak birşey olduğunda yaygarayı basanlar 250 insanımızı şehit ettiği gün ve sonrasında da seslerini çıkartmayanlar alenen darbeyi destekleyenlerdir. İstiklal Caddesi'nde o akşam insanlarımızı şehit edenleri alkışlayanların zihniyetine sahipler.

• 3ay

cevaplarını ilgiyle izliyoz almanyadan seni çok seviyoz.

• Evet izledim ama keşke sadece bir videoyla olsa herşey

0|1
    0|0
    • 3ay

Doğru söylüyorsun, sadece bir video ile olacak iş değil. Bundan sonra halkımızı bölecek provokasyonlara alet olmamalılar.

• 3ay

Bencede kesinlikle katılıyorum ama ne yazık ki bizim düşüncelerimizle de olmuyor sadece

• darbe zamanı hiç bir sey yapmayıp kendi hayatına bakan kişiler darbe geçtikten sonra 3 saniyelik makyajsız fotograflarla resim cektirince darbeye karsı olduklarını belirttiler ha ne kadar ironi cogu kisi darbe zamanı neler aldıklarını ve tatilde nerelerde olduklarının fotograflarını veya videolarını atarken ne kadar ironi

1|0
    0|0
  • izledim cok guzel olmus

0|1
    0|0
  • Geçin bu kafaları bence darbe gunu dışarı çıkan vatansever çıkmayan vatan haini videoya katılan vatan sever kayılmayan vatan haini falan laf ebeliği yapmayın

1|0
    0|0
    • 3ay

Soruda öyle birşey söylenmedi. Ayrıca böyle düşünenin de olduğunu sanmıyorum. Darbenin olacağı gün dışarıya çıkmayan haindir diye bir kanı olamaz. Ancak en ufak olayda yaygarayı basıp da darbe girişiminin olduğu gün ve sonraki zamanlarda hiç sesini çıkartmayanlar-ki bunlar İstiklal Caddesi'nde insanlarımızı şehit edenleri alkışlayanların zihniyetine sahip-direkt haindir. Sen bu topraklardan beslen, bu topraklarda yaşa ancak bu toprakları bölmek isteyene tepki gösterme. İyi tamam, tepki göstermedin de en ufak olaylarda niye afedersin kıçını yırtıyordun? Bunların sorgulanması gerekiyor.

• 3ay

Sen yok san var çok ciddiyim.

• 3ay

Ağzı olan herkes konuşur ona bakarsan. Herkesi ciddiye alacaksan iş daha da büyür. Bazı asalak kimselerin konuşmalarına bakma, onlar aşırı kaçıyorlar. Ancak olayın mantıklı tarafı şudur:"Herkes elinden geldiğince tepki göstermelidir. Bu bir yazı kaleme almak olur, sosyal medya ağında bir yazı paylaşmak olur, mitinglere gitmek olur, nöbetlere katılmak olur, bir konuşma yapmak olur." Karıncanın İbrahim'i yakacak olan ateşe su götürmesi misali, herşey olabilir. Diyeceksin,"Bunları yapınca ne olacak?" Önemli olan tarafını belli etmesi. Benim sözüm evinde oturan masum bir insan için değil, benim sözüm heryerde kendinden söz ettiren ve en ufak olaylarda önü çeken kimselerin bu olayda kendini göstermemesi.

• "Vatan, Barışta zenginlerin
    Savaşta fakirlerin toprağıdır... " Diye bir söz bizdede böyle işte sokağa bizler çıkarız barışta mitinge onlar çıkar.

1|1
    0|0
    • 3ay

Çoook doğru söylemişsin vallahi. Herkes sokağa çıkan halkı değilde mitinge giden , reklam yapan, sosyal medyada fotoğraf paylaşan ünlüleri tebrik ediyor.

• Bu sanatçıların darbeyle ilgilenmesi değil bunların sanatçı olması yanlış öyle rezil sanatçılar varki o kadar değerli insan varken reziller sanatçı olmuş

0|1
    0|0
  • Yahşi batıda bir sahne vardı. Onu söylemek istiyorum. SİKTİRİNİZ GİDİNİZ EFENDİM!!!

1|0
    0|0
  • Herkes yorum yapmak zorunda değil ki sonuçta bir şey söylese çok farklı yönlere çeken insanlar olabilir
    Yani ona bakarsan darbeyi lanetleyen Atalay Demirci de fetöcü çıktı o yüzden kimin ne olduğunu artık sözlerinden anlayamıyoruz kardeşim :/

0|0
    0|0
    • 3ay

Doğru söylüyorsun. Atalay Demirci fetöcülerle konuşurken,"Ya abi öyle söylemek zorunda kaldık." falan dedi. Bunlarda hem hainlik var hem de takiye var. Buradaki sitemim şu:Sanatçılarımız bazı olaylar olur, onlara destek verirler. O olaylara bakarız, nedir mesela:Ülkenin cumhurbaşkanı/başbakanı birşey demiş (anladık), iki ağaç kesiyorlar, protesto ediyorsunuz (anladık), gay yürüyüşüne katılıp homoseksüellere destek veriyorsunuz (anladık), halkına hakaret edercesine benim oylarım daha değerli diyorsun (iyi tamam) ve daha bunun gibi birçok olaylarda kendini ön planda gösterenler vatanın bölünmek istendiği, ülkenin devrilmek istendiği zamanda veya ondan sonra gıkını çıkartmıyorsun. Peygamber Efendimiz'in (s. a. v) bir sözü vardır:"Haksızlığa karşı susan dilsiz şeytandır." diye. Umarım anlamışsındır.

• 3ay

Tabi ki haklısın anlıyorum herkesin görüşüne de saygım var fakat işte insanlar tedirgin oluyorlar maalesef benim kanaatimce. Tek lafıyla hapse atılanları gördü bu ülke. İnsan yanlış bir şey söylemekten yanlış anlaşılmaktan korkar oldu. Ama herkesin duyarlı olması gerekir haklısın

• İzledim.

0|0
    0|0
  • Izledim

0|0
    0|0
  • Baska bir tane izlemistim bunu ilk defa gordum

0|0
    0|0
  • Ya he he hepsi m.. k

0|0
    0|0
  • Halir Ergenç miii 😳 Şaşırdım doğrusu.

0|0
    0|0
  • Burda 6 tane falan unlu gordum galiba. Keske. birsey soyleslerdi. anlamsiz olmus

0|0
    0|0
    • 3ay

Burada herkesin eşit olduğu ve herkesin bu vatanın birer insanı olduğu anlatılmak istenmiş bana göre. Ülkemiz bu ülkede yaşayan herkesindir. Herkes eşittir, sıradan bir vatandaşından tut, politikacısına kadar, profesöründen tut sanatçısına kadar. Bu ülke herkesindir! Böyle şeyler propaganda amaçlıdır ve yapılması gerekir.

• 3ay

Aa oylemi? Hmm. guzel o zaman.

• 3ay

Evet, çok güzel!

Erkekler Ne Diyor 8

• 0|0
    0|0
    • 3ay

Kardeşim sana şöyle açıklayayım.80 darbesini ben bilmem ama büyüklerimin anlattıklarından, belgesellerden, okuduğum yazılardan, dinlediğim uzmanlardan vs. az çok biliyorum. O dönemde adam akıllı hükümet kurulamıyordu, asayiş sağlanamıyordu. Özellikle üniversite öğrencileri arasında olup tüm halk içerisinde bir iç savaş söz konusuydu neredeyse. Sağcı mısın, solcu musun? Hergün ölümler söz konusuydu bu yüzden ve hükümet bunun önüne geçemiyordu. Zaten darbe olduktan sonra halkımızın çoğu sevindi çünkü ortalık sakinlemişti. Tabii ki darbeyi övmüyorum çünkü o zaman iletişim denilen birşey adam akıllı yoktu. Radyoda tek kanal, televizyonda tek kanal vardı. Gazeteler desen ordunun yönetimine girdi. Halk nereden bilsin bu darbenin kimler tarafından yapıldığını veya bu darbenin zararlarını? Ayrıca 80 darbesinde milleti bombalayacak, meclisi bombalayacak kadar şerefsizlik de yapılmadı. Halkımız şimdi daha bilinçli ve darbenin ne olduğunu biliyor. Onun için 36 yıllık gazete birşeyi ifade etmez.

• Aferin ünlülerimize :))

1|0
    0|0
  • Bazı sanatçıların fikir belirtmemesi de en az fikir belirtenler kadar düşünce ve ifade hürriyeti kapsamında değerlendirilebilir. Bizlere düşen her görüşe saygı göstermek.

0|0
    0|0
    • 3ay

Ben de her görüşe saygı gösteririm, bu her insanın bir ödevidir ama vatanımıza hainlik söz konusuysa orada saygı kalmamıştır. Adam doğduğu, yaşadığı ve topraklarından istifade ettiği vatanını bölmek isteyenlere tepki göstermiyorsa zaten o vatanına ve vatandaşlarına saygısızlık yapmıştır.

• darbe gerçekleşmiş olsaydı şimdi ortalık fettullahçı kaynıyodu hepsi düşman oldu en büyüklerindne biri acun cemaatin ilmek ilmek tepeye çıkardığı isim bak kimin yanında şimdi

0|0
    0|0
  • Onca kişi içinden sadece 38. saniyedeki adam göz kırpmış.

0|0
    0|0
  • Darbenin iyisi olmaz Darbeye karşıyız

0|0
    0|0
  • Uyduruktan tayyare

0|0
    0|0
  • bütün sorun din önce din anlayışınızı ve Ruhban sınıfını yargılayın daha düne kadar cemaatin elini eteğini öpenler bugün mazlum oldular ha ne değişti nur cemaaati bitti Cübbeli başlıyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...