Mutlaka i̇zlenmesi gereken, en i̇yi Kore dizileri hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?

Mutlaka i̇zlenmesi gereken, en i̇yi Kore dizileri hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?
Son dönemde Kore dizileri revaçta nedense, bana en beğendiğiniz Kore dizileri hangileri? Tavsiyeleriniz var mı? Şimdiden teşekkürler.
1 0

Çok Süper Cevap

• Ben de sıklıkla Kore dizisi izliyorum ve beğendiklerimden birkaç seçim yapıp aşağıda senin için listeledim.

En İyi, En Güzel Kore Dizileri Hangileri?

1- Reply 1988

5 ailenin 5 ergen çocuğunu anlatıyor. Konusu 1980’lerde geçiyor. Eğlenceli, nostaljik ve güzel izlemeni tavsiye ederim.

Reply 1988
    Reply 1988

2- Revenger

Netflixteki en iyi kore dizileri arasında diyebilirim. Eski bir dedektifin ailesi öldürülüyor ve intikam almak için bir adaya gizliye girerek olaylar başlıyor.

Revenger
    Revenger

3- Along with the Gods: The Two Worlds

Bir itfaiyeci ölüyor ve ahirete gönderiliyor. Gardiyanlar eşliğinde 7 tane mahkemeden geçiyor, yani cehennemin farklı seviyelerini gösteren enteresan bir dizi. Tavsiye ederim.

Along with the Gods: The Two Worlds
    Along with the Gods: The Two Worlds

4- Pandora

Yine en iyi kore dizileri arasında. Yıpranmış eski bir nükleer santrale ev sahipliği yapan Kore köyü depremle sarsılınca, bir adam ülkesini felaketten kurtarmak için hayatını riske atıyor.

Pandora
    Pandora

5- #Alive

Şehir, korkunç bir virüsün pençesindeyken kendini eve kilitleyen yalnız bir adam dijital yollarla yardım isteyerek çıkış yolunu arıyor. Çok sürekleyici bir dizi, mutlaka bir göz at.

#Alive
    #Alive

6- Tune in For Love

Aslında biraz bizim Türk filmlerine benziyor. Sessiz genç bir öğrenci 1990 yıllarında bir fırında bir genç kızla karşılaşıyor. Kader onları birbirinden ayırmak için her yolu deniyor. Ama onlar pes etmeyip birbirlerini bulmaya çalışıyor.

7- Chuno

En iyi kore dizileri arasında. İçerisinde aşk, onur ve şehvet gibi konuları barındırıyor. Un Nyun ismindeki bir köleye aşık olan asilzade Lee Dae-gil, aşkına buluyor. Ancak köle kızın abisi, kölelerin bulunduğu evi yakıyor ve kardeşini alıp ortadan kayboluyor. Yakışıklı asilzademiz Lee Dae-gil sevdiği kadını bulabilmek için, köle avcısı rolüne bürünüyor.

8- Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo

Kore aşk dizileri arasında en değişiği diyebilirim. Hikaye genel olarak, Goryeo rejiminin erken dönemlerinde geçiyor. Günümüz çağında yaşayan 25 yaşındaki Hae Soo güneş tutulması yaşandığı sırada, zamanda geri gitmek suretiyle kendini Goryeo'da buluyor.. O dönemde Wang Hanesi prenslerinin birbiri arasındaki çatışmalarının arasında kalıyor. Ortaya da büyük bir aşk kıvılcımları atılıyor.

9- İmparatoriçe Ki

En ünlü Kore dizileri arasında. TRT’de de yayınlandı ve ülkemizde çok severek izlendi. Cengiz Han’ın kurduğu Yuan Hanedanlığına 37 yıl boyunca hükümdarlık eden “Demir Leydi”nin hayatını en ince detaylarına kadar anlatıyor. Toplamda 51 bölümden oluşuyor ve her bölümü ayrı bir heyecanlı. Mutlaka izlemelisiniz.

10- Descendants of the Sun

İzlenmesi gereken kore dizileri arasında. Kurgu ve romantik türde oldukça etkileyici ve başarılı bir film. Dizide, Birleşmiş Milletlerin barış askeri kuvvetinde görev yapan Yüzbaşı Yoo Shi-Jin ve Ordu Doktoru Kang Mo-Yeon arasındaki yaşanan aşk hikayesini anlatıyor.

11- Healer

Aksiyon, komedi ve suç türünde harika bir kore dizisi. Büyük bir yayın şirketinde olan muhabirin hayatını izliyoruz. Günlük hayatına devam ederken bir gün geçmiş bir olayın gerçeğini öğreniyor bu muhabirimiz. İsteyerek ve bilerek konuya yoğunlaşıyor. Dava ile ilgili olan kişilere yaklaşıyor ve gerçekleri ortaya çıkarmak için uğraşıyor.

12- Prison Playbook

En güzel kore dizilerinden biri diyebilirim. Beyzbol birinci liginde mücadele etmek için hazırlık yaparken kendisini bir anda parmaklıklar arasında bulan bir karakteri izliyoruz.. Tabi bu durum durup dururken gerçekleşmiyor. Başarılı beyzbolcu, kardeşine tecavüz ettiği belirtilen adamı öldürüyor. Mutlaka izlemelisin.

13- Kill Me, Heal Me

En popüler Kore dizleri arasında yer alan Kill Me, Heal Me dizisinde: Kimlik bozukluğu olarak bilinen hastalığa sahip olan Cha Do Hyun ile psikiyatri uzmanlığı asistanlığının birinci yılında okuyan Oh Ri Jin arasındaki romantik ve komedi dolu bir hihayeyi izliyoruz. Cha Do Hyun çocukken yaşadığı olaylardan dolayı hafıza kayıpları yaşayıp, kişiliği sürekli olarak farklı kimliklere bürünüyor. Çok güzemli ve etkileyici olan bu diziyi mutlaka izlemelisiniz.

14- My Love From The Star

Güzel kore dizileri deyince akla gelen dizilerinden bir tanesi de my love forum the star. Bilim Kurgu türünde ender yapımlardan bir tanesi diyebilirim. Yaklaşık 400 yıl önce dünyaya inmiş Do Min Joon isimli uzaylının yaşadıklarını izliyoruz. Uzaylı ama öyle bildiğiniz yeşillerden değil. Son derece yakışıklı bir uzaylı!

15- Liar Game

Dram tadında bir kore dizisi. Dizide, Liar Game Turnuvası düzenleniyor ve bu turnuvadaki yarışmada karşı tarafı aldatmak ilk ve tek kuraldır. Yarışmanın ucundaki para 10 milyar. Saf ve dürüstlüğü ile ön plana çıkan Nam da Jeong, bilmeden bu yarışmaya katılıyor. Oyundaki en büyük rakip ise okulunda profesör olan Cha Woo Jin. Zeki ve son derece dolandırıcı olan hocasını bir şekilde yenmek zorunda.

16- Strong Woman Do Bong Soon

Dünya genelinde en çok izlenen Kore dizilerinden bir tanesi de Strong Woman Do Bong Soon... Kadınların hayatını hem komik hem de romantik bir şekilde izliyoruz. Dizi başrolün üstüne yoğunlaşıyor yani. Her bölümü eğlenceli ve dolu dolu. İzlemediyseniz mutlaka izleyin.

17- Are You Human Too

En iyi Kore dizileri arasında yer alan Are You Human’ın hikayesi, bir insanmış gibi davranan Robot ve onun koruması olarak yanında bulunan kişilerin etrafında dönüyor. Başrol olan Nam Shin kaza yapıyor ve komaya giriyor. Nam’ın annesi beyin bilim ve yapay zeka da uzman olarak çalışıyor. Oğluna benzeyen bir robot yapıyor ve onun yerine geçiriyor. Konusu oldukça dikkat çekici.

18- Because This Is My First Life

En iyi kore komedi dizileri arasında yer alıyor., Yoon Ji Ho ve Nam Se Hee isimli karakterin ve aynı evi paylaştığı arkadaşlarının hayatını izliyoruz. 30 yaşında hayatla mücadele eden insanları konu ediniyor.

19- Woman of Dignity

Bu dizide aşk, ihanet, gizem ne ararsan var. Mini bir kore dizi ve çok beğenilerek izlendi. Dizide, çok güzel bir kadın olan ve geçmişte uçuş görevlisi olarak çalışan Woo Ah Jin, oldukça zengin bir adam ile evleniyor. Kayınpederi vefat ettikten sonra, çok sevdiği eşi tarafından aldatılıyor! Hayatlarının nasıl dibe vurup sonra nasıl yükseldiğine şahitlik ediyoruz.

20- It’s Okay to Not Be Okay

2020'de en çok izlenen kore dizilerinden bir tanesi. Dizi, Psikiyatri bölümünde çalışan Moon Kang-Tae ile popüler ama antisosyal kişilik bozukluğu olan Go Mun-Young’un etrafında dönüyor. Moon Kang-Tae'nin aşka ayıracak vakti yok. Go Mun-Young ise aşk hakkında hiçbir şey bilmiyor.. Ancak, ikisi birbirlerini tanıdıkça yakınlaşıyor ve aşk sayesinde zorlukların üstesinden geliyorlar. Kayıp ruhlarını ve kimliklerini yeniden keşfetmeye başlıyorlar. İzlemediyseniz mutlaka izleyin.

En iyi Kore dizisi ve mutlaka izlemeniz gereken Kore dizileri bunlar. Keyifli seyirler.

• 3. yü izlemiştim. Item'i unutmuşsun ama listeye eklemeyi : )

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

31 43
  • Strangers
    he is pshyometric
    Signal
    remember

• Strong woman do bong soon
    Türü fantastik , ama çok komikti tavsiye ederim

• Kore dizileri filmleri izlemem

• -Romantik komedi
    The Greates Love
    Pasta
    The Gentelman's Dignitys
    -Romantik dram
    Nice Guy
    Thank you

• Boys over flovers gayet güzel

• Personal Taste

Boys over Flowers

Düşlerimin Prensi.

Playfull Kiss

• ben daha kaliteli bilimkurgu ve aksiyonun iç içe olduğu bazen de korku esasına dayalı diziler tercih ediyorum. Mesela akasya durağı ve cennet mahallesi bu konuda doyurucudur.

supernaturel wampire diaries teen wolf ve grimm klişe olarak en güzel dizilerdir.

• O tür dizileri zaten izliyorum bunlar biraz farklı geliyor ilgimi çekti :D

• bir iki örnek verir misin bakayım bende. diğerleri hep bitti.

• Kore dizilerinden mi :D

• Kore dizisi de ne yaa...Hey ?ne oluyoruz?, bu ne?..öyle bir diziler de mi varmış?

• İyi ben sustum..:-( ama içimden halen " Sus maaaa Sustur maaa, Sıraa Sana gelecek " demek geçiyor da, ben yinede demeyeyim işte ;-)

• Eskiden trtde sarayın bilmem nesi.. tarzında bir kore dizisi vardı güzeldi arada izliyodum :D
    Item de izleyebilrsin fena değil gibi gibi

• I, m sorry i love you.

• You have fallen for me
    city hunter
    D-day

• Boys over flowersa başlamıştım ama yarıda kestim çok meşgul olduğum bir döneme denk gelmişti. God of studyi bitirdim o hoştu :D

• Bende izlemiştim bof u :D

• boys over flowers

• efsane prens
    denizler imparatoru
    saraydaki mücevher
    sarayın incisi
    muhteşem kraliçe

tarihi kore dizileri'dir. belli bir bölüme kadar çekilmiştir. yinede izlenmesi keyiflidir. bilgi olur.

• Sen tam benim kafadansın😂😂 birbirimize dizi önerelim bundan sonra 😂😂

• a love to kill

• OOO...işte uzmanlık alanımla ilgili soru..Başlayalım:

1.Prison Break...hapishaneden kaçma, aksiyon, zeka işi

2.Lost..gelmiş geçmiş en iyi senaryolu dizi..müthiş.

3.Flash Forward..bilim kurgu...aksiyon..gizem..

4.Breaking Bad..müthiş gerçekçi..mafya..hayat..aksiyon..bela..ödüllü dizi

5.Fringe..bilim kurgu..müthis senaryo..

6.Battlestar Galactica..bilim kurgu..uzay..sonu ilginç..4 sezon ve öncesinde bir mini seri var.

7.Caprica...bilim kurgu..önce Battlestar Galactica yı seyret sonra bunu (öncesini anlatıyor)

8.X Files...Bilim kurgu dizilerinin babası..Fringe buna benzer yeni versiyondur..

9.How I met your mother...komedi...müthiştir..kategorisinde bir numara

10.The Big Bang Theory..komedi..how i met your mother tadındadır..ödüllü dizi

11.Californication..David Duchovny döktürüyor müthiş..erkeklere ısrarla tavsiye ederim

12.The V (Visitors) Çocukluğumuzdaki Ziyaretçiler dizisinin yeni versiyonu..bilim kurgu...fena değil

13.Walking Dead..bilim kurgu..aksiyon..değişik bir yapım..Flash Forward'ı Amerikan fox tv de yerinden etti.bence haksızlık oldu.

14.Hung...jigololuk yapan öğretmenin komik ve dramatik hikayesi

15.DEXTER...müthiş bir seri katil hikayesi..kaçırmayın

16.CSI Miami..olay yeri inceleme..HD izleyin Miami güzel. H karizma adam :)

17.CSI NY newyork versiyonu..

18.Lucky Louie...komedi..ama değişik bir tarz..gülmekten yıkılırsın..pek bilinmez..torrent ile indir

19.Bored to Death...hayatından sıkılmış bir yazarın amatör detektiflik maceraları..eğlencelik..

20.Closer...cinayet masasının maceraları..

TAVSİYE EDECEĞİM SİTE: DİZİPORT..

• Arkadaşım sen yanlış yere gelmişin?

• Olum kore dizisi diyor lan :D Umarım copy paste yapmışsındır. Bu kadar emek yalan dolan olacak :)

• Ahahaha :D aynen aynen :D

• BEn 2 3 senedir takıgım birçok dizisini bilirim halada izlemekteyim dogru yoldasın bizimkilerden bir nane çıkmıyor:)

• Bencede uzatıp da baymıyolar en azından :D

• Ben manhwa okuyorum, dizileri hakkında fazla bir bilgim yok.

• Sana bir teklifim var!

• Ha?

• Kore dizisi değil. Ama Behzat Ç. yi izle. Başladığına pişman olmayacaksın. Ama son bölümünü izlediğinde bu diziyi bitirenlere fena söveceksin. ;)

• Türk dizisi hiç izlemiyorum ama napıcaz :D

• burdan izleyebilirsin link

• Daha Fazla (54)