Çocuğunuzu dudağından öper misiniz Victoria Beckham gibi?

Victoria kızını dudağından öptüğü için hem tepki aldı hem de bazı kişiler tarafından desteklendi siz ne düşünüyorsunuz?

6|2
280|151

En İyi Erkek Görüşü

• Tepki gösterecek ya da destekleyecek bir durum değil bu. Onların kültürlerinde bu tip şeylere bizim kadar fesat yaklaşmıyorlar, bizim kadar sapkın düşünmüyorlar. Evet böyle rezil bir toplumda doğup büyüdüğüm için bende çocuğuma olan sevgimi o şekilde göstermem.

24|6
    1|1
    • Yorumunuzu çok beğendim, gerçekçi. +1
      Onun çocuğunu öpmesi ikisinin cinsel bir eylemi değil. Sevgisini öyle gösteriyor. Bazı kişiler tahrikten bahsetmiş. Yok artık!

• Aynen. neden boyleler acaba?

• Brandon Lee eleştirenler cinsel bir eylem düşünmüyor. Düşünen birileri illaki vardır ama geneli için yazıyorum. Bizim ülkemizde de öpenler var. Ama bu çocuğun gelişimini ve çevreyi olumsuz etkileyebilecek bir hareket. Ülkemizin eğitim durumu ortada cahillik seviyesi de yüksek o yüzden en basit şeyleri bile yanlış anlamaya çok müsait.

En İyi Kız Görüşü

• Çocuğu dudağından öpme olayına karşıyım ben bir anne olarak. Tamam tamamen sevgi gösterisi olarak yapılıyor olabilir ama sonuçları da önemli. Örneğin bir çok pedagog asla dudaktan öpmeyin der. Çocuk bunu normal bir şey şeklinde algılayabilir ve yarın bir gün olası bir cinsel istismar durumunda bunu normal bir şey gibi düşünebilir.
    Hele de devir böyle pis bir haldeyken, kardeşlerine, evlatlarına, kuzenlerine tecavüz edenler bu kadar çoğalmışken çocuğun dudaktan öpülmesi daha da sakıncalı bence. Bırak dudağı, bir erkek yanağından bile öpmeye kalksa kızımı direk savunma moduna giriyorum. Tabiki bunlar beni, m şahsi fikirlerim.

11|2
    7|1
    • Tabi ki savunma moduna gireceksiniz ama burada diger erkeklerden felan bahsedilmiyor, direkt annesinden bahsediyor

• Bana göre asıl yanlış olan çocuğun bunu yanlış anlayabilecegini düşünmek. Böyle küçük olaylara takılmaktansa öncelikle çocuga anne&baba ve diğerleri arasindaki ayrimi nasil kavraması gerektigi ögretilmeli. Çocuklar aptal degildir merak etmeyin

• @marthamydear pedagoglar bile bunun yanlıs olduğunu nu kadar anlatıyorken aksini düşünmek ne kadar mantıklı olabilir ki? Çocuklar aptal değildir ana her artı doğru aşağılayabilirler ve anne-babasının yaptigi şey kafasını karıştırabilir. Bir anne olarak doğru bulmuyorum bu da benim fikrim.

Erkekler Ne Diyor 150

• Kültür meselesi bunlar. Beckham'ın sapık olmadığına eminim.

6|8
    4|3
  • cocugu sonuçta istedigi yerden öper yahu herşeyi fazla abartıyor bu medya :))
    herkes cocugunu kückken dudagından öpmüştür

13|6
    2|3
    • kendisi dudaktan öpsün sonra dışarda öpüşen görünce kötü örnek oluollar çocuklara derler.

• @Kedicikunicorn size son cevabım gençler çocuk dudağından öpülmesi sonuç olarak yanlış bu konuda tek örnek kişi de Hz. Muhammed S. a. vs efendimizin ve eşinin hayatıdır. Efendimiz çocuklar karşı sevgisi bütün Müslüman kişilere örnektir eğer hatice annemiz böyle birşeye olumlu baksaydi bu günümüze kadar ulaşırdı. Şimdi karar sizin ancak örnek verirsek bir alie dostumuzda bu sorun vardı Erkek çocuk annesi tarafından sürekli bu şekilde öpülmesinden dolayı çocuk her önüne gelene öpesim geldi öpüşelim mi diyordu. Artık karar sizin 😃😃

• @fernardo Hiç bir mok anlamadım

• Hayır. Öpmem..
    Çocukta olsa mahremiyeti olmalı..
    Dudaktan öpüşmenin yanlış olduğunu bilmeli ki, kendini kötü nefisli, çocuk istismarından muhafaza edebilmeli..

#Vesselam

10|4
    8|2
  • Buna tepki verenler sapiktir. Baska bisey degil.

6|3
    0|1
  • Çocuklarım için ölürüm ben 😍 Tabii ki de öperim 😘
    https://i.hizliresim.com/3oGN10.jpg

19|2
    5|2
  • Operim kucukken. Bunda sapiklik gorenlerin beyninde sorun var. Gayet guzel mutlu bir anne kiz fotografi.

8|0
    2|0
  • Dudaktan Öpmek İllaki Cinsellik Anlamına Gelmez.
    Bazı Toplumlarda Selamlaşırkene Yanaktan Değilde Dudaktan Öpüşürler.

Ben Öperdim.

8|1
    3|0
  • Öperim tabiki de niye öpmeyim o benim cocugum ya canim o benim ne mal insanlar var ya sunu bile baska yerlere cekmeyi iyi biliyorlar bu ülke bu yüzden böyle akillari seylerinde oldugu icin bunun yerine akillari duzgun seylere calissalardi eger bu ulke 1 numara olurdu ama boyle bir sey olamaz

4|0
    2|0
  • En tatlı öpme şekli / Kesinlikle :)

7|1
    1|1
  • Belirli bir yasa kadar normal gorulebilir. Tabi kimilerinin zihni yeterince igrenc calisiyor. Oturup cocugunla dogruyu yanlisi konusamayan bir anne baba olacaksan, cocugunun her turlu yapacagi hataya da hazirlikli olacaksin.

5|0
    0|0
  • Öperim tabi be, o benim küçük aşkım, canımdan bir parça, kalbimdeki en büyük kısmın sahibi olacak, başlarım Türkiyedekilerin yetiştirilme tarzına, banane

7|2
    2|0
    • Gerçek baba bu olmalı bence

• @ada7684 seni ilgilendirmez

• Teşekkür ederim CANIM.😂😂😂🤗🤗🤗

• Sapıklık..
    Bizim Türkler de son zamanlarda bu saçmalığı yapmaya başladı..
    Asla yapmam, ve yapanlardan nefret ederim..

10|0
    16|3
  • Neden öpmeyeyim? Tabiki kalkıp sevgili gibi uzun uzun öpülmez bir öpücük kondurursun ne var bunda. Gereksiz beyinler.

6|0
    2|0
  • Kültür meselesi kimine göre sapıklık kimine göre sevgi göstergesi annemde benim öpermiş küçükken bunu sapıklık olarak algılayanların zihninde problem olduğunu düşünüyorum gayet doğal bir şey...
    öpücük ile öpüşmeyi birbirine karıştırıyorlar herhalde bir annenin evladını dudağından öpmesi kadar doğal bir şey yok aksini söyleyenler neyin kafasını yaşıyor çok merak ediyorum...

0|0
    0|0
    • Bebekken öpülür yanii bunda bir şey yok artniyetli olmamak gerek

• Annem benimde öpermiş çok küçükken hiç hatırlamıyorum hatta başka yerlerimden de öpermiş sapık falanda olmadım yani kişişel olarak sağlıklı bir bireyim sapkın falanda değilim...

• Asla

4|1
    3|2
  • Hayır öpmem. Öpenleri de saçma buluyorum. Yanakları, elleri, kolları, alnı, gıdığı, avuç içi.. öpmek için var. Dudakta neymiş? Idiot Victoria...

2|2
    5|0
  • hayır tabi. . bu çocuğun duygusal ve sosyal açıdan ilerde geledegini olumsuz etkileyebilir onlar bazı durumları farklı algılayabilir. . pedagog uzmanları bile bunun doğru olmadiğını söylüyor basit olarak görülmemeli

3|0
    4|0
  • Doğru bulmuyorum. Dileyenler okusun zararlarını:
    www.hurriyetaile.com/.../...tan-opmeyin_20632.html

0|0
    0|0
  • Tabii ki öperim

2|1
    2|2
  • Operim. Icimden gelir en saf en temiz duygularla. Cocugum olsunda dudagindan opeyim diye bir hayalim yok, ya da operken fotograf cekilmesi falan belki gereksiz. Sonucta bunu yapacak kisi sadece anne ve baba, baskasi degil. Bunu her gun her an yapmicagina gore cocugu etkilemez zaten cocuk bilincinde degil aklinda bile kalmaz.

0|0
    0|0
  • hayır..
    sadece bebekken..
    ağzını yüzünü yerim..

2|1
    1|1
  • Lan ne var çocuğu ya öpücek tabi. Kızım olsa bende öperim evladım sonuçta.

5|0
    2|0
  • Çocuklara karşı yapılan bazı davranışlar karakter oluşumlarını olumsuz etkiliyormuş. Geçen bir yerde okudum mesela bebeklerin ayak altlarını ovalamak güven duygusu veriyormuş. Ama herkese karşı güven duygusu vs vs..

2|1
    1|0
  • ben akrabaların cocuklarını bıle opuyom kanks

1|0
    2|0
  • Valla ben erkek kardeşimi sıkıştırıp sıkıştırıp öperdim aramızda 12 yaş var ben üniversitedeyken o ilk okul birdeydi. Bence büyütülecek bişey yok

1|0
    0|0
  • Niye öpmeyeyim ki? Bir annenin kızını öpmesinde abartılcak bir şey yok. Fazlasıyla abartılmış.

4|0
    0|0
  • Sonra da sokaktakiler çocuklarımıza kötü örnek oluyorlar derler

3|0
    3|1
  • Bu hangi kültür de olursa olsun yanlış, çocuğa bir yetişkinin onu dudagindan opmesini normalleştiriyor, her birey kendi vücudunun mahremiyetini anne babadan öğrenir, normallestirmek ensest ve pedofiliyi duruma göre normal sayma sonucunu doğurur. . Kültür ile alakasiz, bilinçsiz bir davranış

0|0
    0|0
  • Bazı sapıklar yine saçmasapan konuşmuş, ortaçağ karanlık zihniyetliler..
    Çocuğum ulan öperim... Sapık mısınız ak. Hasta mısınz lan bunda ne var? Kanım, canım o benim öperim ne var.. En basit ve saf sevgiyi dahi sapıklaştırıyorsunuz.

0|0
    0|0
  • hayır.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    120

Kızlar Ne Diyor 279

• Öperim çocugum sonuçta abartmaya gerek yok

8|1
    1|4
  • Ben annemi de babamı da arada böyle öperim. İçinde fesatlık olan bunu yanlış bulur.

8|2
    3|4
    • Eee yaniiiiş

• @zaga_bunda Dervişin fikri neyse zikri de o olurmuş maalesef.

• @BgmBğr haklısın zikrinden de şüphe ederim ben.

• Öpücük sevgiyi gösterir. Bence annenin kızına sevgisini bu sekilde gostermesinde sorun yok 😊

9|0
    4|3
  • Ben kardesim bebekken opuyordum. Cunku sut kokuyordu. Butun bebekler oyle sut mis kokuyor. Herhalde cocugum olsa onu da operim. Buyudugunde opmemde, cocukken insan sevgiden neresini opcegini sasiriyor.
    Ancak optugumude belgelemem o ayri.

3|1
    0|0
  • Çocuğum değil mi, ben doğurmuş olmayacak mıyım, ağzını da öperim dötünü de, kime ne ya? Sapık zihniyetler resmen. Ha ama çocuğu uyarırsın, anne baba dışında kimse sana böyle yakın olamaz dersin, o doğru tabi..

5|1
    3|2
    • çocuk bu keşke o yaşta laftan anlasa anlasaydı okul yaşı düşerdi zaten ilahi size

• Bir videoda izlemiştim ; bir aktör çocukları karşısına dizmiş , biri size dokunursa, öpmeye kalkarsa , çığlığı basacaksınız vs diyordu ve biz bunu 4.5 yaşındaki yeğenime aynı şekilde anlattık, hala daha uyarıyoruz. Bence doğru olan bu fakat herkesin doğrusu kendine tabii ki, bir şey diyemem.

• Küçük yaşlardaki çocukları ebeveynler bu şekilde öpüyor. Bunun doğruluğu ya da yanlışlığı ayrı bir durum. Bir anne ve baba bunu yapıyorsa aklı erdiği zaman bunun sadece kendisinin ve babasının yapabileceği diğer kişilerin bunu yapmasının sakıncalı olduğuda o çocuğa anlatmaları gerekiyor.

1|0
    0|0
  • Nedense itici gelmedi bu goruntu gozume yani gayet hos gorunuyor sonucta annesi. Ama belli yastan sonra bende dogru bulmuyorum :) sahsen 22 yasindayim annem arada hala dudagmi oper :)

6|0
    1|3
  • evet öperdim neden öpmeyeyim beni annem küçükken dudağımdan da öperdi ne lezbiyen oldum ne de millete kendimi öptürdüm gayet de sevimli ve saf bir şey

3|0
    0|1
  • ne var bunda diyenler bu konuda bilgileri olduğunu düşünmüyorum. çocuk gelişimi ve eğitimi bölümünü oluyorum çocuğu küçük yaşta dudağından öpmek zararlıdır çünkü çocuğa göre anne babasının yaptığı şey doğrudur buna göre düşünürsek bir başkasınında dudağından öpmesi normal bir durum gibi gelir ona. bu ve bunun gibi biçok sebep var. çocukların saçını okşayın saçlarından yanağından öpün ama dudağından öpmeyin

5|1
    7|3
    • Çok doğru :)

• Bende çocuk gelişimi okuyorum bence yanlis degil

• pedagoglar başta olmak üzere ve hocalarımdan böyle öğrendim

• Tabikide hayir. Cocugu etkiler ve opusmenin normal birsey oldugunu dusunur oda baskasinin dudagini oper cok ayip ve tehlikeli birsey

3|1
    2|1
  • Mesele çocuğun öpüşmenin özel bir eylem olduğunu bilmesi... Yoksa anne ya da baba çocuğuna şehvet mi duyacak tabiki hayır... O durumda çocuk düşünür anne baba opuluyorsa arkadaş da öpülür, kardeş de, teyze de amca da... Cinsel dokunulmazlığının sınırını doğru çizmek durumunda aile...

0|0
    2|1
  • Bence yanlış bir şey. Freud'a göre insanlar bebeklikten itibaren birçok dönem geçiriyorlar. Çocuklarda oral dönem denen bir dönem var mesela dişleri çıkarken sürekli bir şeyleri ısırırlar çünkü dişleri kaşınır ve bundan zevk alırlar. Böyle bir dönemde çocuğun dudağından öpmek onda bağımlılık etkisi oluşturabilir ve bundan zevk duyacağı için başka insanlarında dudağından öpme gibi davranışlarda bulunabilir.
    Kısacası çocukta o yaşta cinsellik algısı oluşmaması için yapılmaması gereken bir davranıştır.

0|0
    1|0
  • çocuklar dudaktan öpüşülmemesi geretiğini mahrem bölgelerini nerelerine dokundurmaması gerektiğini öğrendiği yaşta tembihlenen şeylerle yaptığımız şeyler ters düşmemeli. bu nedenle öpülmemeli. onlar rahat oldukları için çocuklarının birer genç olduğunda kimle ne yaşadığını pek sıkıntı etmiyorlar

0|0
    0|0
  • Çocuk Gelişimi uzmanlarına göre yanlış.

5|1
    9|4
  • Belli bir yaşa kadar öperim sonrasında öpmem

6|1
    3|5
  • Oldukça yanlış bir hareket , masum degil.
    saçlarından öpün , ellerinden öpün , ama Dudagından öpmeyin!

1|0
    0|0
  • Çocuk dudaktan öpülmez bunu normal gibi algılar beyni pedofili olan insanların tacizini anlayamaz annemde öpüyor ya da babamda öpüyordu diye düşünür kanısındayım

0|0
    0|0
  • Öpmem öpenleride sevmem

3|1
    3|1
  • Bebekken olabilir ama buyukken cok yanlis bir davranis. Cocuklari bu şekilde opmek , popisine vurmak , ozellikle kiz cocuklarinin plajlarda ustsuz olmasi vs daha cok sayilir bunlar kafalarinda yer ediyor bilinçaltı deriz ya. Iste bunlar ilerde kafalarinda normallesiyor. Babaların bunlari yapmasi cocuga ilerde erkek hakimligini erkeklerin ona bu tarz seyler yapabilecegini (tecavuz) ogretiyor. Ya ne sacmaliyorsun diyenler olabilir ama malesef bunlar boyle ufak tuglalar birike birike uzun zamanda istemsizde olsa bu dusunceleri olusturuyor

0|0
    0|0
  • hayır öpmem doğru olduğunu düşünmüyorum çocuk bunu normal algılar ve ilerde dışarda yabancı biri dudağından öptüğünde bir tepki vermez

0|0
    1|0
  • Öpülmemeli. Çocuklar alışıp herkesi dudağından öpüyorlar. Malum devir kötü. Kötü niyetli insanlara ortam hazırlamamak gerek...

3|0
    1|3
  • Özellikle kız çocuklarına kesinlikle yapılmaması gereken bir hareket. İlerde kendilerini nasıl koruyacaklarını ve hatta korumaları gerektiğini öğrenemiyorlar. Hayır diyemeyen, sınır çizemeyen bireyler çıkıyor ortaya.

0|0
    0|0
  • Ne var bunda yahu öperim.

3|0
    4|3
  • Mikrop geciirim diye opmem

0|2
    0|0
  • Niye opmim canim o benim cocugum. Tutupta koca 12 13 yasina geldiginde yapilmaz bu zaten hadi onuda gectim cinsellik kavramini olusturacak kadar uzunda opulmez. Ama bir sakinca gormedim bunun disinda yani benim annemde kucukken dudagima opucuk kondururdu illa altina bir manami ariyoshnjz

2|0
    0|1
  • Hayır çok yanlış.

0|0
    0|0
  • Operim

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • Çocuğunu öpüyor tepki verilecek bir şey yok diye düşünüyorum. Çocuğuna olan sevgisinin bir göstergesidir

1|0
    0|0
  • Öpmem: çocuklar dudaktan öpülür mü ya. Şuna bak sanki sevgilisiyle öpüşüyor 😡😡

3|2
    11|4
  • Kızlar Devam
    249
Yükleniyor...