Mustafa Ceceli'nin "oruç tutmuyor" imâsında bulunan takipçilerine karşı verdiği cevaplar hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hoşgörü bunu mu gerektirir? Bu kadar kaba saba konuşmanın bir anlamı var mı?Mustafa Ceceli'nin

1|1
41|37

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Mustafa Ceceli'yi severim ama tepkisi çok aşırı olmuş ve bu hareketi yakışmamış kendisine.

2|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 40

• Onlara ne? Oruç tutup tutmadığı kimseyi ilgilendirmez. Kim olduğunun bir önemli yok.

9|3
    0|0
  • Adam sinirlenmekte haksız oruç tutsa ne tutmasa ne? Onu eleştirenlere mi yazılıyor sevabı kimsenin kimseye karışmaya hakkı yok. Adam en sonunda sinirden deliriyor aa neler dedi diyorlar. E napsın çıldırttınız?

2|3
    0|0
  • Ağzı olan konuşur. Milletin ne dediğini bu kadar önemseyip ağzını bozmasına gerek yok.
    Ona yakıştıramadım.

0|2
    0|0
  • Yaptığımı doğru bulmuyorum ama iki taraflı bakmak gerek hepimiz insanız hepimiz zaman zaman böyle tepkiler verebiliyoruz onun şarkıcı olması bizden farklı yapmıyor ama kendine daha çok özen göstermesine katılırım ama unutmamak gerek bizler de insanız oda yaptığı yanlış olsa da

0|1
    0|0
    • Tabii haklısın ama bu kadar göz önündeki bir insanın bu şekilde konuşmaması gerektiğine inanıyorum. Kime, neyi ıspatlamaya çalışıyorsun ki?

• Bilemiyorum o adamı iki taraflı görüyorum

• Adamın sadece şarkılarını seviyordum, bunu gördüm tamamen nefred ettim. Bin illaha hisibimi veririmmis

0|1
    0|0
  • Herkes kendinden sorumludur

0|2
    0|0
  • Ya bence biz ülke olarak bundan kaybediyoruz
    Tutan tutar tutmayana da afiyet olsun, bizi ilgilendiren kısım?

2|2
    0|0
  • Tutuyorsa tutuyor. Niye bunu millete kanıtlama, sergileme ihtiyacı duymus ki? Cemaatin sakin sanatkarı atara geldi.

0|2
    0|0
  • Bu hesabı gerçekten Mustafa Ceceli' nin kendisi mi kullanıyor 😂😂😂😂😂

0|1
    0|0
  • Bu adamı övüyorlar hacı diye o zaman karısı neden açık. Her hacca gittim diyene şüphe ile bakıyorum çünkü genelde sapıtıyorlar bir söz vardır kutsal mekanlarda münafık çok olurmuş

1|2
    0|0
  • ben bu hesabı mustafa ceceli nin kullandığına inanmıyorum..

0|1
    0|0
  • Aclik basina vurmus olabilir. :)

0|1
    0|0
  • Bazı eleştirilere seviyeli cevap vermek ya da vermemek sağlam karakter gerektirir buradan Mustafa Ceceli'nin ne seviyede olduğu asıl yüzü belli oluyor.

0|1
    0|0
  • Boş boş konuşmuş, oruç tutmuyor diyenlerde mal işte. İster tutar ister tutmaz otur iftarını bekle millete sataşmanın anlamı ne. Mustafada oruç tutmayanlara da sövecek bir havada mübarek.

0|2
    0|0
  • Hiç sevmem kendisini. Tutmuyor ya da tutuyor, biri tutmadığını iddia ettiğinde sussa daha erdemli hareket olurmuştu. Saçmalik

0|2
    0|0
  • Oruc basina vurmus. bu uslubu hic yakistiramadim

0|2
    0|0
  • Tutan tutar tutmayan tutmaz bizene başkalarından bu insanlar ne kadar tuhaf olmaya başladı

0|1
    0|0
  • Mustafa ceceli iman sahibi birisi önem veriyor böyle şeylere bende en çok bu yüzden seviyorum bu adamı. Takipçileri adamı zıvanadan çıkarmış demek en sonunda. napsın sabır taşı değil ya..

1|1
    0|0
    • Ne olursa olsun kimseye "Cehennmen çukurunda kurtarıcısız yanacaksın" demek şirke görürür insanı. Hakaretleti geçtim onu demeseydi bari. Allah'ın rahmetinden suâl olunur mu?

• Çok dolmuş demek ki. Biz sinirli anımızda neler demiyoruz ki..

• @soran kendisine iftira atıldığını söylüyor. İftira da büyük bir kul hakkıdır. Ve kişi şehit bile olsa kul hakkını ödemeden cennete giremez. Allah da kul hakkıns müdahale etmiyor, ancak helalleşmek gerekir. Ceceli de helal etmeyeceğini ve bu sebeple kurtarıcısız yanacağını bu sebeple iddia ediyor muhtemelen. Ve bunun şirkle alakası yoktur. Sert üslubu rahatsız ediyor ama onun dışında bilmediğimiz konularda suçlamak pek de mantıklı değil bence

• Oldum olası nefret etmiskmdir bu aaadaamdn. konuşmaya bkaarmisin ya

0|2
    0|0
  • Oruç yüzünden bıraz sınırlerı gerginleşmiş olabılır normalde sanatcılıgını davranıslarını cok düzgün buluyorum.

0|1
    0|0
  • Tamam anladik oruc tutuyosun sakin ol be

0|2
    0|0
  • Oruç başına vurmuştur diyorum. Çünkü tutmayanlarla bir tutulmak biraz ağır. Mustafa cecelinin bu yönünü herkes biliyor aslında. Dine yakın sanatçılarımızdan

0|1
    0|0
  • Çok fazla agır ve kaba konusmus hic gerek yok edep ve adapla duzeltilebilir bu meseleler

0|2
    0|0
  • Sinirlenmekte haklı ama çok abartmış hiç yakışmamış o tarz cümleler

0|2
    0|0
  • E adami bezdirmisler belliki...

2|1
    0|0
  • gereksiz atar 😏...

0|1
    0|0
  • Heh şimdi oruç tutan ne yazar. Bu ne ya? Nefret kusmuş. Aman aman orucuna laf etmeyin mübareğin.

0|2
    0|0
  • Bu ne ya? İnsanlar gerçekten garip ve ikiyüzlü..

0|1
    0|0
  • Niye takıyor ki

0|2
    0|0
  • Yok artık

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    10

Erkekler Ne Diyor 36

• Analarina sovse hakli. Insanlarin dini mrseleleri hakkinda sacma salak yorumlar yapmak denyoluktur.

Hayir adam istemezse tutmaz. Bu simarik sovenist dinciler kendileri disinda herkesten sorumlu heralde.

1|1
    0|0
  • Ancak ne gibi hakaretler almışta sonrasında böyle patlamış
    maalesef bizim insanımız hele elinde klavye olan insancıklar
    kendilerini kaybediyorlar
    klavye başından vatan kurtarmak birisini dinden çıkarmak malum bizim millete özgü bir davranış:)

0|2
    0|0
    • Ama ne olursa olsun önemsememesi gerekir diye düşünüyorum 😊

• maalesef.. o kadar abartılı sözler olunca
      herkes bir şekilde önemser..
      şimdi sen ben önemsemem diyebilirmisin sanmıyorum
      bende önemsemeden duramam

• Sosyal medyadaki insanları sustaramayacağımızı hepimiz biliyoruz. Ona hakaret edenler amacına ulaştı şu an.

• İftira gibi basit bir günah nedeniyle insanlar cehenneme gider gitmez onu yalnızca Allah bilir. Eğer kimin cehenneme gidip gitmeyeceğini biz belirlemeye çalışırsak, bu bildiğin Allah'a şirk koşmaktır. Ceceli'ye rabbim hidayet eylesin ve doğru yolu buldursun zira bu kafayla kendisi Cehennem yolcusu gibi görünüyor.

İşin toplumsal boyutuna gelirsek, örnek bir kişilik sergilemesi gereken bir sanatçının bu tip kaba yorumları hiç hoş değil. İftiraya karşı savunma yapabilirsin ama hakaretler savuramazsın.

0|1
    0|0
    • Oruç tutuyor diye onu seven kitlesini kaybetmekten korkmuş olabilir diye düşünüyorum kanka

• Eğer bir insanı oruç tutuyor, namaz kılıyor diye seviyorsak zaten vay halimize. Ahlaki değerler olduğu gibi bir kenara bırakıldı. Sadece kişinin yaptığı ibadete göre onu beğenmek, takip etmek ne büyük bir cahilliktir. Her ibadet eden gerçekten ibadet ediyor olsa çok daha iyi bir durumda olurduk. İnsanlar münafık kelimesinin anlamını unuttu sanırım.

• İnsana, demekki riyâkarmış dedirtecek, yarası var gibi. Kendini bilen ve Allah için yapan birisi bu kadar tepkili olmamalı.

0|1
    0|0
  • Mustafa ceceli karakter olarak beğendim ünlülerden birisi onlara gelen eleştiri ve küfür çok fazla olduğu için bence iyi idare etmiş durumu

0|1
    0|0
  • Abi, valla yazmışsa helal olsun daha iyi sabretmiş. O kadar şerefsiz insanlar var ki kendisi oruç tutmuyor bir de başkasının imanına karışıyor hatta aile içine karışıyor. Adam bayrağına hakaret etti diye sahneyi terketti. Adam ilahi söyledi, ezan okudu. Bunun gibi sanatçılara sahip çıkmak yerine gitsinler hadise dinleyip üstüne murat boz deyip aşkından ölürüm desinler ayıp be ayıp

0|1
    0|0
  • herkesin zayıf noktası vardır sinirlenmiş adam yazmış bana dememiş ceceli akrabasıda değilim ama öyle yorumladım

0|1
    0|0
  • Ben bu adamı severim daha oğlu çok ufak olduğu halde kuran öğretiyor ve annesi babası da cok dindar tutar tutmaz onlara ne İyi yapmış

0|1
    0|0
  • Adam sinirlenmiş işte, en ufak şeyden nem kapmaya gerek yok. Yaptığı şey doğru demiyorum, ama burada soru alıp insanlara bak Mustafa Ceceli ne kadar kötü birşey yapmış demek de onun adını çıkarmak olur ki bu da kötü birşeydir.

0|1
    0|0
  • Oruç sadece aç kalınarak tutulmaz, sabır işidir.. merhamet işidir.. bu adam için hiçbirşey demiyorum herkes ne olduğunu biliyor.

0|1
    0|0
  • Karakter meselesi

0|1
    0|0
  • sanatçı topluma böyle davranmaz

0|1
    0|0
    • En cok boylelerine kilim ben. Sanatci niye topluma boyle davranmaz? Sanatci dedigin adamin nasil davranacagini kim nasil belirliyor?

Ki Mustafa Ceceli sanatci mi?

• Fake hesap bence.

3|1
    0|0
  • Bununda bir yerleri kalktı. İki ezan okudu benim başıma melek oldu. Tayyiple takılan artist oluyor.

0|1
    0|0
  • oruç olmanın verdiği şiddet
    yemekten sonra bir şarkı patlatıp kendine aşık edebilir bizim milleti

0|1
    0|0
  • Sizene ya tutar tutmaz iyi demiş

0|1
    0|0
  • Aman bosverin ya kim ne halt yerse yesin

0|1
    0|0
  • bu adamlari takacak kadar ceceli issiz herhalde :D

0|1
    0|0
  • Adam Haklı dağılın :)

0|1
    0|0
  • İnterneti kullanma amacımız genelde insanlara hakaret etmek olunca sonuç bu oluyor. Herkes önüne gelene küfreder aşağılar sorsan eleştirdim der. Üslup yanlışta olsa kızmakta haklı.

0|1
    0|0
  • Ustune bir de kufur etseymis 😂😂

0|1
    0|0
  • Adam oruçluktan saçmalamış ya

0|1
    0|0
  • haketmişler bence sanane adamın namazından niyazından

0|1
    0|0
  • Prim bunlar hep aldırış etmeyin. Amaçları aldırış etmeniz görmezden gel.

0|1
    0|0
  • İnandırıcı değil. Onu lekelemek için yapılmış bir şey bu

1|1
    0|0
  • benide dötümü kaldıranlar olsa bende kendimi ilah zannederim...

0|1
    0|0
  • Hassas noktasiysa eger takipcinin agzina bile edebilir

0|1
    0|0
  • Haklı bence millete ne oruç tutup tutmadığından insanların özel hayatına karışılmamalı.

0|1
    0|0
  • Uysal uysal dediler nazar değdi

0|1
    0|0
  • Bu onun kalitesini belirtir

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    6
Yükleniyor...