Sizce gelmiş geçmiş en iyi dizi hangisiydi?

Buna nasıl bir detay yazılır bilmiyorum ama, en beğendiğiniz dizi hangisiydi şimdiye kadar izlediklerinizin içinden? :D

0|1
49|87

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 86

• Bir çok diziyle içli dışlı olmuş ben deniz. Açılın ben diziciyim diyerek kalabalığı yarıyorum ve devam ediyorum.

1) Sopranos : izlediğim en güzel dizidir kendisi. İtalyan kökenli Amerika'da yaşayan bir ailenin sanki gizli kamerayla çekilmiş gibi diziye sunulmuş halidir. Oyunculuklar efsanedir. Sanki bir dostoyevski kitabı okuyor gibi hissediyorsunuz kendinizi.

2) Battlestar Galectica : Bilim kurgu dizisidir. Muhteşem bir finali vardı. Eski teknolojiler kısıtlı olduğu için insanlar gerek kurgu gerek başka detaylar için çok düşünmüşlerdir.

3) Fringe : Tekrar bir bilim kurgu dizisi olan bu dizide sanki bir bilim merkezinin çalışmalarını alıp teoriler üzerinden diziye uygulanmış halidir.

4) Breaking Bad : Yeni nesil 95' ve sonrasının en çok beğendiği dizi olup kansere yakalanmış çok başarılı bir kimyagerin ailesi için yaptıklarını anlatıyor.

5) The Flashfoward : Bu dizi bir sezon çekildi ama kurgusu çok orjinaldi. Lost'un yapımcıları yapmıştır efendim.

6) Lost : Adaya uçak düşer ve adada olan esrarengiz şeylere tanık olurlar. Herkesin kendi yaşamı.

7) Sherlock : Sağolsunlar senede 3 bölüm yayınlasalar da Sherlock Holmes hayranlarını etkileyen bir dizidir. Çekimleri ve oyuncuları on numara olan dizi bildiğimiz Holmes'ı anlatır.

Bu liste uzar da uzar. Fakat diyeceğim o ki Türkiye'de de çok başarılı yapımlar vardır. Mesela;

Kurtlar vadisi : Şaka şaka bu değil. Ama ilk 70 bölümünü falan izleyin oralar iyiydi.

Leyla İle Mecnun : Bu diziye yapacağım her bir yorum dizinin kalitesine zarar vereğinden endişe ederek yorum bile yapmıyorum. Hoop.

Ezel : Entrika, Ali Cengiz oyunu daha niceleri. Türk dizi tarihinin en kalitelerinden.

Bir Demet Tiyatro : Mükremin Çıtır isimli delikanlımız Yılmaz Erdoğan'ın bugünlere gelmesine yardımcı olmuştur. Çok kaliteli mizah ve oyunclukla evlerimizi ısıtmıştır.

Daha söylenecek bir sürü dizi vardır elbette ama yazacaklar sınırlı azizim.

1|0
    0|0
  • Tartışmasız Ezel.

Tuncel Kurtiz'in oyunculuğu yeter.

https://www.youtube.com/watch?v=D7dL8m1cgaw

Ustam!
    Aklım firarda.
    Gözbebeklerimde müebbet hüzün,
    Dilimde ay kesiği bir yara,
    Düşüm kırık dökük,
    Umudumun boynu bükük,
    Bir öksüzün omuzlarında sukut.
    Yüreğim sana emanet sıkı tut.
    Tut ki; kancık pusulara düşmesin.
    Bir hain kurşunu gelip deşmesin.

Ustam,
    Ne zaman o senin bildiğin zaman,
    Ne sevda gördüğün masallardaki.
    Eskiden,
    Halı tezgahında dokunurdu aşklar,
    Nakış nakış, körpe kız ellerinde.
    Mendillere yazılırdı isimler,
    Yüreklere kazılırdı gizlice.
    Sevdalılar asil ve de yürekli
    Sevdalar, kavgalar iki kişilik.
    Oysa şimdi;
    Çorak gönüllere ekiliyor sevdalar seher vakitlerinde.
    Meşru sevdalardan,
    Gayrı meşru acılar doğuyor kundaklara,
    Günahkar gecelerden.

Beni herkes sevdaya asi sanır,
    Oysa aşk, beni nerde görse tanır,
    Hasret tanır,
    Zulüm tanır,
    Ölüm tanır,
    Yüzüm yüzümden utanır.

Yorgunum ustam;
    Ne katıksız somun isterim senden,
    Ne bir tas su,
    Ne taş yastıkta bir gece uykusu.
    Var gücünle asıl sükunetime,
    Çığlığım kopsun,
    Uzat ellerini güneşe dokun,
    Uyandır uykusundan,
    Tut yüreğimden ustam tut,
    Tut beni, sür güne...

1|1
    0|0
  • Behzat ç

3|2
    0|0
  • Benim için, hayatımda izlediğim en güzel dizi californication idi üç kere falan bitirdim. Yerli olarak Avrupa Yakasını sevmiştim onun dışında da favorim game of thrones

1|0
    0|0
  • Elveda Rumeli

4|0
    0|0
  • Prison Break. Son sezonda batırmış olsa da, harika. 5. sezonu iple çekiyoruz.

www.youtube.com/watch

2|0
    0|0
  • en iyi demiyelim ama bu diziden sonra türk dizi sektörü zihinsel sıçrama yaptı türkiyede... Dawson's Creek

1|0
    0|0
  • Unutabilsem

1|0
    0|0
  • İkinci Bahar

1|0
    0|0
  • bugs bunny

1|0
    0|0
  • Akasya duragi.

1|0
    0|0
  • Kurtlar Vadisi
    Yabancı
    Prison Break

2|0
    0|0
  • Konu, senaryo ve akıcılığıyla kesinle Kara Para Aşk. Tabi 2. Sezon için aynı şeyleri söylemek biraz zor. En azından istikrarını yitirdiği çok açık. Kara Para Aşk, adı gibi iki kısıma ayrılan bir dizi. Bir tarafta "Kara Para" yani gizem, suç, risk, heyecan, gerilimin olduğu diğer yanda ise "Aşk"ın olduğu bir yapıt. Senaristler hikayeyi muazzam başlattı, güzel devam ettirdi, kötü bitirdi malesef. O diziye o final yakışmadı. Dediğim gibi iki taraflı bir dizi, 2. Sezonun ortaları ve sonlarına doğru Kara Para Aşkın yanlızca "Aşk" kısmını gördük. O dizi bütün sevenlerin birbirine kavuştuğu klasik aşk dizisi biçiminde bitirilmemeliydi. En azından konuya bağlı kalarak dram ve gizem ağırlıklı bir son daha çok yakışırdı. Ama malesef senaristler yine aşka teslim oldu.

0|0
    0|0
  • American Horror Story ve Lucifer.

1|0
    0|0
  • Friends üzerine komedi dizisi tanımam.

1|0
    0|0
  • Kurtlar vadisi bence ama pusu değil 2003-2007 arası olan kısım Osman sınav ve sonrasında Serdar akar'ın yönettiği bölümler..

1|0
    0|0
  • Karadayı...

1|0
    0|0
  • Ezel.

1|1
    0|0
  • How i met your mother, Breaking Bad.

1|0
    0|0
  • Ezel

1|0
    0|0
  • tr _ leyla mecnun
    yabancı Lost

1|0
    0|0
  • Tabi ki spartaküs

1|0
    0|0
  • yerli olarak avrupa yakası yabancı fringe :D bu iki diziyi parça parça yotubeden izlerim hala

1|0
    0|0
  • Prison break

1|0
    0|0
  • Ezel tabiki.

1|0
    0|0
  • 7 numara :)

1|0
    0|0
  • -Prison Break
    -Breaking Bad
    -Spartacus
    -Suskunlar
    -Behzat Ç.

1|0
    0|0
  • How İ meet your mother iyiydi shameless var Türk olarak da kardeş payı şeyle ile mecnun işler güçler

1|0
    0|0
  • aşk-I memnu 😄

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    56

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 48

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Yükleniyor...