Sizce de diziler yeni nesilin ahlakını olumsuz etkiliyor mu?

Bugün dışardayken tahminimce 9 10 yaşlarında bir çocuğun arkadaşına
sevgilisi olmayan ezik dediğini duydum. İlk başta bu duruma güldüm üzerine biraz düşününceyse durumun ciddi oldugunu düşündüm peki sizce?

1|0
13|20

En İyi Erkek Görüşü

• Etrafta ahlaklı kimse kaldımı. Sence kızlar uçmuş artık ben erkek olarak utanıyorum onlar kız olarak utanmıyorlar hoşgeldin amerikan Kültürü kâfir toplum sorumlusu sözde müslüman sahtekarlar

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Dizilerle ilgisi yok. Bu karakterle ve yetiştirilmeyle ilgili bir şey. Zaten insan kendine yakıştırdığı şeylere yönelir. Orada kötü örneği görmesi yaptıklarına bir neden sayılamaz, yapı olarak ona uygun davranışlardır ki yapıyordur, hatta izliyordur.

Ha çok gereksiz diziler ve programlar var malesef bu da ayrı mesele. İnsanlar aptal aptal, kalitesiz şeyleri izleyip vakit öldürüyorlar boş şeylerle uğraşıyorlar, onlara para kazandırıyorlar bizde bu saçmalıkları görüyoruz televizyonda izlenilesi bir şey yok nerdeyse. En olumsuz yönü bu.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Turkiye ye 2002 yilindan beri sanat, ekonomi sosyoloji muhendislik ve bir cok ulkeyi ulke yapan omurgalarda operasyon yapiliyor.

Bunu bir mal bile gorebilir artik.
    Televizyon kanallarinda "Dogru"yu soyleyen kim varsa revize edildi. Ugur dundar vs..

Butun kanallarin patronlari televizyon denilen kutunun "Sadece zaman gecirmeye yarayan, insanlari uyutan ve oykunduren" bir sekilde kullanilacagini zaten soyledi.

Ozetle daha cok reklam ve reklam cekimlerine filmlere bile harcanmayan sanatsal, ekonomik baglamda paralari sanatcilar "Sanatsal"sarki yapmaya bulamiyorlarlar.

Dizilerin bilinenin aksine "Daha cok izlendigi" falan icin surekli dizi endisturumuz varmis gibi cekilmesi, bir kanalda 3 dizi olmasi tamamiyle sosyolojiyle alakali.

Yani birileri bizlere iclerinde surekli zengin insanlarin, kosklu asil ailelerin paralariyla at kosturdugu ve fakirleri ezdigi edebiyatini surekli izleterek, ici bos paraya tapan ve butun olaylarin dizilerde oldugu gibi "Parasiz adam, gereksiz adamdir" probagandasini hayat felsefemiz haline getirerek bizleri sadece tuketen toplum haline getirmeye calisiyorlar. Basardilarda zaten.

Akilli telefonlarina kafasina gommus insanlar onceden yoklardi, dizilerde samsung s3 melodili iphone melodili zengin insanlar ve kamera acilari bu telefonlari izleyiciye izlete izlete, akilli telefon kulturunu patlattilar.

Yani dizilerde ne veriliyorsa bizim insan onu yiyor. Akli olani kimse kontrol edemez.
    Bu milletin % 80 i aptaldir diyen adamin elini operim.

Geri kalan % 20 bu seksne yeniliyor ne yazik ki.3 yanlis bir dogru hesabi.

Hemen hergun bu kadar gerizeka li insanlar yigininda nefes almayi kendime hakaret sayiyor ve hazmedemiyorum.

0|0
    0|0
  • ''ahlak'' dediğimiz şey bu kadar pamuk ipliğine bağlı olmamalı. ahlaklı olarak nitelendirdiğin birinin ahlakını televizyon bozamaz

0|1
    0|0
  • Etkiliyor

0|0
    0|0
  • tabii ki etkiliyor. günümüz çocukları televizyonda ne görüyorsa gerçek hayat da öyle olur zannediyorlar. yayınlayan kanallara bakarsanız batı yanlısı ve özel kanallar. seksenlerin sonundaki gibi trt de kalmadı artık.

0|0
    0|0
  • Etkiliyor malesef. Benim sevdigim dizi kertenkele bakiyorum. Kucuk kardesim bile sevdi dizi hatta dovus sahnesi varsa oda kendi kendine dovusuyor sanki dans yapar gibi.

0|0
    0|0
  • Maaleesef evet

0|0
    0|0
  • diziler olmasa daha iyi olur. Genç kızlar dizilere bakıp hep orayı örnek alıyorlar

0|0
    0|0
  • Türkiyede ahlakı etkileyecek dizi mi var la hepsi devlet tarafından kontrol altında bir öpüşme görse ceza veriyor bir kan sahnesi görseler ceza ve en önemlisi sigarayı sansürlerken silah sansürlenmiyor ön planda ülkemde sigara can alıyor ama silah almıyor sanki 😏

0|0
    0|0
  • Fazlasiyla

0|0
    0|0
  • o onun baldızına o gider eniştesine o gider kardeşine o çalar zengin yaşar öbürü adam vurur delikanlı olur daha ne olsun

0|0
    0|0
  • Evet etkiliyor

0|0
    0|0
  • Evet malesef oyle sadece diziler degil. Cizgi filimlerde oyle subliminal mesaj veriliyor

0|0
    0|0
  • Sadece diziler mi, nesil de ahlak var mı ki?

0|0
    0|0
  • Hemde o biçim etkiliyor çocukları resmen zehirliyor

0|0
    0|0
  • Fazlasıyla

0|0
    0|0
  • evet ve birilerinin çıkıp tüm dizileri süzgeçten geçirip uygun olmayanları yasaklaması lazım

0|0
    0|0
  • slk valla bu bebeler biz o zamanlar ölene kadar futbol oynardık şimdikiler aşkı memnu behtül yeah

0|0
    0|0
  • Aynen

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 12

• Diziler mi ahlakı olumsuz etkiliyor? Şöyle azcık o parıl parıl beynini bir çalıştır bakalım ahlak neden bozuluyor.

0|0
    0|0
    • Evet diziler diye düşünüyorum evimizin içine kadar giren olumsuz örnekleri daha yakın nerde görüyoruz?

• O aptal kutuyu izleyenlerin geri olduğunu düşünüyorum o kadar saçma programlar var ki bir halkı aptallaştırmak adına daha iyi bir icat olamazdı

0|0
    0|0
  • yeni neslin ahlakını daha çok ilgisiz ebeveyn bozuyor bir de üstüne kötü örnek oluyorlarsa düzeltmek mümkün olmaz. aynı dizileri milyonlarca kişi izliyor herkes aynı etkide kalmıyor. başka farklılıklar var bence kısacası. burada da anne babaya ciddi sorumluluk düşüyor.

0|0
    0|0
  • Evet zenginlik dış görünüşde önem sevgili olmak normal dışarda yakınlaşmak falan normal tatlı gibi gözüküyor "örf adetlerimizi türk kültürümüzü çiğneyen batı meraklı film senaryoları."

0|0
    0|0
  • Tv izlemiyorum

1|0
    0|0
  • Dizilerlele değil, zamanla ilgili bir durum. Çocukları mağaraya kapatacak halimiz yok elbette her neslin ahlak algısı bir öncekilerden daha farklı olacak.

0|0
    0|0
  • Etkiliyor bence. Sonuçta yasanan absurtlukler normal gibi gelmeye başlıyor

0|0
    0|0
  • Dizilerle alakası yok.

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Hadi ya yaş seviyesi o kadar düştümü😶