Bir Dizide Ne Ararsınız?

Evet. Bir dizide ne ararsınız?

Konusu, senaryosu, oyunculuğu, dakikası, sezon özellikleri falan filan aklınıza ne geliyorsa..

Mükemmel dizinin formülü nedir?

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• Oyunculuk ve senaryo kalitesi bircok duyguyu bana birarada verebilmesi akıl ürünü olmasi

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Bizim Türk dizilerinin yanı sıra ben tahmin edilebilirlik olmamasını istiyorum yabancı dizilerde bence bu yüzden çok tutuyor asla olmaz dediğin bir karakter diğer bölümde ortadan yok oluyor tabi bunların yanı sıra yabancı dizilerde ki senaryo kalitesinin payı'da çok büyük.

0|1
    0|0
    • Aynen GoR gibi bir karaktere bağlı kalınmıyor. Yani Polat Alemdar'a bak Ada'm 12 senedir ölmüyor. GoT'a bak Ned Stark daha ilk sezondan kellesi gidiyor. Ağladık mı ağladık ama kalite bunu gerektiriyor. Yoksa sıradan bir dizi olurdu.

Bunun dışında dediğiniz gibi insan şaşırmak hatta hüzünlenmek istiyor.

• Teşekkürler.

• Bişey değil

Kızlar Ne Diyor 5

• Güzel başrol oyuncuları diziye bağlar çok yakışıklı bir erkek çok güzel bir kız genelde yasak aşklar zengin fakir ilişkileri

0|1
    0|0
    • Yani başrollerdeki yakışıklılık ve güzellik senin için öncelik anladığım kadarıyla. Ama bazen iyi yakışıklı veya iyi güzel profilleri insanı sıkabiliyor. Yani karizmatik ve kötümsü karakterler hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Kendim acısından demedim geneli özetledim

• Anladım yorumunuz için teşekkür ederim☺️☺️ +1

• senaryo, oyunculuk

0|1
    0|0
  • Kaliteli oyuncular, kaliteli senaryo, ve ahlak..,

0|1
    0|0
  • Aşk ve bol bol macera ararım özellikle :)

0|1
    0|0
  • aksiyon gerilim arıyorum.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• geçmişten beri şöyle bir şey var ki ; bir dizi gerçek hayatı ve ülkedeki halkın ve aile yapısının yaşamını ne kadar gerçek anlamda yansıtıyorsa, o kadar sevilir. geçmişte 'bizimkiler' dizisi ülkedeki aile yapısı ve bina içindeki komşuların yaşantısını aynen anlatıyordu. kemal sunalın filmleri halkın yaşantısını aynen anlatıyordu. O yüzden aradan seneler geçmesine rağmen hala özleniyor. şimdikiler ise reyting amaçlı ve oynayan karakterler sorunsuz ve zengin, her daim parası bulunan, hayatında hiç aksilik çıkmayan kişilerden oluşuyor. biz ise ülkede şu ortamda yaşadığımıza şükrediyoruz.

0|1
    0|0
    • Yani mesela dizi tarihi de olsa halka dokunmalı Elveda Rumeli gibi değil mi? Peki fantastik bilim kurgu tarzında bu nasıl olabilir?

• aynen dediğiniz gibi halk izlediği şeylerde kendinden bir şeyler bulabilmeli. fantastik ve bilim kurgu dalında - kendi fikrime göre - sinema sektörümüz şimdiye kadar cüneyt arkından daha ileri gidemedi. bilimkurgu seviyesinde imkanlar yetersiz olduğundan batı kadar gelişemedik henüz. fantastik olarak arada bir filmler çekilse de sinemada izlenip bir süre sonra unutuluyor veya yaratıcı fikirler üretilemediğinden bilindik konular üzerine yapılıyor. fantastik dizi tarzında günümüzde kurtlar vadisi , eşkıya dünyaya hükümdar olmaz, ezel , adanalı gibi diziler çekilip tutuldu. ama bir süre sonra mantıksızlık işin içine girince bozdular. avrupalı eleştirmenlerin türk dizileri hakkında da şöyle bir ortak görüşü var: Türk dizilerinin gidişatı güzel ama sonu güzel bitmiyor. gidişat heyecanlı ama siz etkileyici bir son bekliyorsunuz fakat hüsrana uğruyorsunuz. bu kadar bölümü bunun içinmi izledim diyorsunuz.

• Çünkü genelde dizi bir tutunca esintiye bırakıyorlar ve plan program yapmadıklarından izleyici artık diziyi ne için izlediğini anlamayıp izlemeyi bırakıyor ve dizi reytingleri düşünce yapımcı firma senariste hemen olayları toparlayıp bitirmesini istiyor. Genel olarak durum böyle bazı istisnalar dışında.

• Aşktan uzak macera, bilim kurgu, polisiye vs

0|1
    0|0
    • Ama polisiye diyince ülkemizde içine afedersin ettiler. Yani özellikle bir polisiye dizisi yapacak olsanız nasıl yapardınız?

• Gizem, izler, kanıt arayışları vs düşündürücü bir polisiye

Yükleniyor...