Televizyonda sürekli "yiyecek" reklamları dönmesiyle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Adı üstünde, reklam. Yani reklam versinler sorun değil de, bu derece abartarak abarta can çektire çektire yapmaları doğru mu? Aç olmadığım halde ve o reklamdaki ürünü sevmememe rağmen görünce benim bile canım çekiyor.

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Tükettiğin kadar varsın canım sende, sana işte öyle zorla gözüne soka soka satacaklar :D

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Özelliği bu zaten

1|0
    0|0
  • Benim canım hiç çekmiyor ya, Zaten amaç milletin canını çektirmek :) Reklamda çıkan şeyleri genelde almam..)

1|0
    0|0
  • Amaç o zaten, ürünü daha güzel bir şekilde göstermek. Başka türlü imkansız bence.

1|0
    0|0
  • bari oruçluyken kaldırsınlar

1|0
    0|0
  • tamam işte reklamcılar da, onu amaçlıyor zaten.

1|0
    0|0
  • Bazen benim bile canım çekiyor alma gücüm varken fakir çocukları ne yapsin ama küresel dünya malesef :(

1|0
    0|0
  • Amaç o zaten

1|0
    0|0
  • İyide canın çekmezse gidip o ürünü almazsın ki akıllı!

1|0
    0|0
    • Oha hiç düşünememistim!

Bu kadar abartılı bir reklam olması gerektiğini düşünmüyorum, olanı var olmayanı var oruclusu var vs.

• Tamam bunu söylemiyorum, bu doğru mu diyorum zaten.

• Maalesef doğru. Toplum için yanlış yönleri olsa da böyle olmak zorunda. Sonuçta o reklamın ekrana gelinceye kadar ki her adımından da insanlar ekmek yiyor.

Kızlar Ne Diyor 4

• İyide sonuçta reklamın amacı bu. İnsanların istek duymasını ve ürünü satın almalarını istiyorlar. Her reklamın amacı budur zaten.

1|0
    0|0
    • İyi de bunu ben de söyledim zaten. Bu kadar abartmalari bana hoş gelmiyor ki alabilecek durumda olan var olmayan var.

• İnan bana koltuğunda 150 kilo olmuş parayla kağıt diye oynayan insanlar için bunun hiçbir önemi yok. Bu reklamlar onların servetine servet katsın yeter. Aç çocukları, çöpten yemek toplayanları, bir kuru ekmeğe muhtaç olanları sadece biz düşünüyoruz. Onların amacı sadece para ve amaçlarını gerçekleştiriyorlar. Kapitalist sistemin dayatmaları elden bir şey gelmiyor.

• Tamam ben de bunun doğru olup olmadığını soruyorum, yoksa reklamın ne olduğunu ne amacı olduğunu biliyorum. Görüşünü değil görüş yorumunu kendime cevap olarak aldım.

• Bizim ekonomik gucumuzle ilgili. yabanci tvlrde giyecek kozmetik reklami daha cogunlukta. en ekomomik ulasilabilir sey yiyecekler ve bunu yaparken abartiyotlr

1|0
    0|0
  • Hoş değil

1|0
    0|0
  • Extra sevap point kazanıyoruz 😀

1|0
    0|0
Yükleniyor...