İstanbul'un fethi neden kutlanmamalı?

İstanbul peygamber efendimizin gösterdiği yer değil mi? fetih edilecek demedimi neden mustafa kemal atatürk bu önemli hadiseyi neden kaldırdı istanbulun fethi önemli değil mi? bence önemli bu tip önemli günler neden yok ediliyor? edildi!

• istanbulun fethi önemli bayram olmalı
    46% (6)42% (5)44% (11)Oy Ver
  • istanbulun fethi önemli değil bayram olmamalı
    54% (7)58% (7)56% (14)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
1|6

En İyi Kız Görüşü

• Siz nasıl emperyalist insanlarsınız bizler, yani bizans yüz yıllarca yaşamış siz kimsinizde sonradan gelip yakıp yıkıp almaya çalıştınız. Kutlanmamalı bizim için yas günüdür

0|1
    0|0
    • Git yunanistanda yasini yap o zaman

• @Grimmjow256 ben senden o lafları beklemiyorum ama mantıksızca konusuyosun cevabını verincede anlamıyosun bilmem ne diyosun yazdıklarım yalanmı

• @Grimmjow256 https://tr.wikipedia.org/wiki/M%C3%96_209 oku bakalım ne yazıyo cevap vermesende

En İyi Erkek Görüşü

• Cumhuriyet daha önemli. Tek kişinin yönettiği sistemden bin kat daha iyi. Bunu niye kutlamıyoruz. Zafer bayramımız var onuda kutlamıyoruz. İstanbul'un fethide kutlanmamalı o zaman. Sanki bu dediklerimiz her yıl olabilecek birşey ya.

0|1
    0|0
    • Haklısın kendi verdiğin cevap için.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 5

• Osmanlı'da olan bir şeyi neden cumhuriyeti yaşarken kutlayalım. Şu Osmanlık takıntısından bir kurtulamadınız.

Farkettiysen Osmanlı'ya ait günleri kutlamıyoruz. T. C. için önemli gün ve haftaları kutluyoruz. Osmanlı'da yaşasak bu dediğin mantıklı olabilirdi ama şu an o günü kutlamak saçma ve anlamsız olur. Çünkü İstanbul'un Fethi bugün için bir anlamı yok.

Ama 19 Mayıs demek Atatürk'ün Kurtuluş Savaşı için ilk adımı atması demek.
    23 Nisan , bu ülkede millete ait ilk meclisin kurulması demek.
    29 Ekim demek, monarşiye son verilip halkın yönetimi olan Cumhuriyetin ilanı demek.
    30 Ağustos ise sembolik olarak ülke topraklarının geri alındığı günü temsil eder.

Bu yüzden biz bu günleri kutluyoruz. O yüzden İstanbul'un Fethi'ni Türkiye Cumhuriyeti tarıhinde kutlamak biraz yersiz olur.

1|0
    0|0
  • Istanbulun fethi mi?
    Ayakkabi kutulari uretiyoruz, ellesmeyin.

0|1
    0|0
  • İstanbul'un fethi kutlanmalı.

0|1
    0|0
  • http://i.hizliresim.com/go5GnZ.jpg
    bunlarda istanbulu ingilizlere teslim eden osm devlet adamları
    http://i.hizliresim.com/PMqVY8.jpg

1|0
    0|0
  • çünkü önemli bir gün

0|1
    0|0
    • tamam bende onu diyorum neden kutlanması istenmedi neden silindi unutturuldu mustafa kemal atatürk bunu neden göz ardı etti?

• benim kafama şey takıldı benim büyük dedem vardı bu ermeni olayları döneminde ermeni çeteleri saldırıyor bunların köyünden 100 insandan 90 ınını falan öldürüyor şuanda bir soykırım muhabbeti yapıyorlar dedem mi haklı yoksa ermeniler mi

• ermeni soykırımı hiç olmadı türk soy kırımı oldu

Yükleniyor...