Kim milyoner olmak isterde lys 5.'si ikinci soruda elendi bu konu hakkinda ne düşünüyorsunuz?

3|4
32|49

En İyi Erkek Görüşü

• Bizim ülkede sınavlarda çok iyi yapan insanların çok zeki olduğunu düşünen bir topluluk yaşıyor maalesef. Ki o iş öyle olmuyor görüldüğü üzere. Biz belki 1-2 saat anca aralıksız çalışabiliyoruz ancak bu adamlar durmadan çalışıyorlar, sürekli çalışıyorlar bu yüzden kazanıyorlar. Adam akıllı bir eğitim sistemimiz olsa herkes yeteneğine göre üniversiteye gitse çok iyi işler başarabilirdik.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Öylesine boy göstermeye o kadar kişi çıkıyor ki say say bitmez
    Yazık arkasından söz ettiriyor
    Doğru cevap başka şıkta çıkınca "aslında aklıma gelmişti benim ama heyecandan c dedim" gibi gibi...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 48

• İsterse lys1. si olsun ne farkeder? Sonuçta universite sınavı çalışmayı ölçer. Çalışırsan yaparsın. Bu tarz programlar ise daha farklı. Bilgiyi ölçer bile diyemeyiz çünkü bilgi geniş bir yelpaze. Daha açık ifade etmem gerekirse ,
    sen çok zeki çok kültürlü olabilirsin ancak yanlış duyduğun bir kelime ya da daha önce duymadığın bir kelime ya da yarışma heyecanı yüzünden elenebilirsin. İnsanlar bir soru yüzünden elendikleri için ilk hatalarında eleştirilmemeli.

1|0
    0|0
  • LYS = Ezber
    Evden çıkmayıp asosyal inekler gibi ders çalışıyorlar, zeka ile değil ezber ile. Basit bir soruyu doğru yanıtlamayı bırak insanlarla iletişim kurmayı bile unutur hale geliyorlar. Yani zeka ile pek bağlantısı yok bu işin zaten.

1|0
    0|0
  • LYS'de var olan sorular mı soruluyor yarışmada?

0|0
    0|0
    • Hayir ama bu soruyu ilkokulda ogretiyorlar

• Evet, ilk okulda halk arasında söylenen sözler dersi var ve öğretiliyor. O halk arasındaki sözleri bilmek için o sözlerin söylendiği halkın içinde olmak gerekir.

• Turkiye de ezberci sistem var. Zeki olmak ayridir calismak ayridir.

1|0
    0|0
  • 1'inci Soruda Elenen Profesörden İyidir.

0|0
    0|0
  • Olabilir nolacak ya, benim arkadaşım da ilk 100 de idi, 18-19 yaşında 60 bin aldı

0|0
    0|0
  • Onlarda birşey mi bunlarda genel kültür sıfır Dışı güzel içi kof hepsinin
    onedio.com/.../kim-milyoner-olmak-ister-yarismasinda-ilk-soruda-elenen-18-yarismaci-524882

0|0
    0|0
  • olur böyle şeyler ne var bunda

0|0
    0|0
  • İnsanları neden rencide ediyosunuz sonucta kim olursa olsun insaniz bugünün birincisi yarının sonuncusu ne farkeder yarismada sen olsaydın ve elenseydin genede böyle paylaşım yaparmiydin insanları hakir görmekten usanmadizmi bilemeyebilir yani bundan doğal ne olabilir yarışmanın stresi ya da diğer sebeplerden ötürü önemli olan insanlara iyi niyetli yaklasmak bunu basaralim insanları inciltmek kolaydır ama yapıcı davranmak zordur bu yüzden zoru secelim

0|0
    0|0
  • aşırı heyecandandır yoksa aklı salim düşünse en alakasız şeye cevap vermezdi.
    sonradan kendisine ne sövmüş vurmuştur :)

0|0
    0|0
  • Olabilir yarışma heyecan faktörü basit şeyi yaniltiyor bunda ne var allahsen

0|1
    0|0
    • Nedense o heyecanda hep oyle seylere yol aciyor bilmemek hic yok

• Olur öyle

0|0
    0|0
  • Soru zor yerden çıkmış

0|0
    0|0
  • Başşş jskskd

0|0
    0|0
  • Eee kopya çekemiyor napsın

0|0
    0|0
  • cunku ezbere egitim yok tabi burda m4l gibi kalmis

0|0
    0|0
  • Bilgiyi ölçen bir sınav değil lys ygs falan

0|0
    0|0
  • Heyecandandır, heyecandan :D

0|0
    0|0
  • doğal karşılıyorum

0|0
    0|0
  • Ezber sistem

0|0
    0|0
  • ezberciligin sonu

0|0
    0|0
  • Siyaset okuyan bir kizda meclis diger adi olan parlamentoyu bilemedi nasil sitaset okuyosa

0|0
    0|0
  • Üniversite mezunu olmak ünv. bitirmek değil genel kültürdür önemli olan Maalesef bu günkü gençliğimizde genel kültür seviyesi çok düşük ezbere dayalı eğitimle nereyi bitirsen bitir başarı saymam ben asla bunu

0|0
    0|0
  • Ezber ile genel kültür yapamazsınız. Ezberci eğitime karşıyız.

0|0
    0|0
  • Lys5 dir belki :s

0|0
    0|0
  • Herkes herseyi bilemez ayrica ulkedeki egitim sistemi tirt genel kultur seviyeside yerlerde ulkemde

0|0
    0|0
  • eğitim sisteminin kalitesini görüyoruz işte

0|0
    0|0
  • lys 1. side olabilir lakin genel kültür soruları en basit soruyu anlayamaya biliriz bunun yadırganacak ya da ayıplanacak bir yanı yok.

0|0
    0|0
  • Eee öyle hava atmıcan işte...

0|0
    0|0
  • Olabilir bilmediği bişeydir

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    18

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 31

• Profesörler bile evleniyor
    Normal bence, heyecan vardır

0|0
    0|0
  • kimse mükemmel değildir :) insanların tek bir hatası yüzünden bütün başarısını yok saymak aptallık olur :)

0|0
    0|0
  • şans diyek

0|1
    0|0
  • Test tekniği görmüş, robot gibi ders çalışan adamlar işte

0|0
    0|0
  • Olur oyle seyler :)

0|0
    0|0
  • Doğaldır. ezberci sistem halk arasina girmeyi pek ongormuyor

0|0
    0|0
  • Onlar zeki değil zaten ömürlerinin yarısını ezbere adamış boş insanlar dergi gazete film siyaset bilmezler

0|0
    0|0
  • Zaten nerde mal var ya tip fakültesi kazanır ya derece yapar benim gibiler hep kalır Hahahahah djssjsjs

0|0
    0|0
  • Lys 1 milyonuncusu falansın heralde görüşlerde istediğini duyana kadar çabalamışsın, olabilir 5. diye her şeyi bilecek hali yok, her şeyi bilse 1. olurdu zaten 5. değil

0|0
    0|0
    • Istedigimi duyana kadar degil bu konu hakkinda sadece tartisiyorum amacsizca neden taktigimi bilmiyorum😅

• Ondan dedim boşver yani eminim o da üzülmüştür ya da umrunda bile değildir onluk bir şey

• orası genel kültür yarışması ygs değil. Gayet normal

0|0
    0|0
  • Olabilir.

0|0
    0|0
  • al sana ezbere dayalı sistem

0|0
    0|0
  • Sınav sistemini sorgulamak gerek

0|0
    0|0
  • Öyle LYS 5. yim diye atarlanırsa tabii soruları zor sorarlar. Ama soru da o kadar zor değil ki! Yazık kıza ya ne kadar rezil olmuştur şimdi. Bir insan da bir konuda iyi olunca her konuda iyi olamıyor tabii

0|0
    0|0
  • olabilir

0|0
    0|0
  • Ezberci bir eğitim ve sınav sistemi var. Sana mantığını kullanmayı, düşünmeyi öğretmiyor sadece ezberle diyor.

0|0
    0|0
  • Orada sorulan sorular okul dersi değil, genel kültür soruları. Normal.

0|0
    0|0
    • Yok yahu 2. Sinif sorusu ama gercekten hayattan baglantilari kopmus yazik

• Ezberledigi konulardan cikmamistir. Ne yapsin cocuk

0|0
    0|0
  • Mal işte mal 😂😂

0|0
    0|0
  • Genel kulturle ezber farkli biseydir tatlim ders kitaplarini ezberlemekle genel kultur seviyesi artmaz örnek hangi lys de dunyaca ünlü teniscinin her. En sevdigi yemek nedir diye sorar?

0|0
    0|0
  • insanlık hali evde tv karşısında çözmeye benzemez ki ister istemez sters olur

0|0
    0|0
  • lys zaten bilgiye dayalı bir sınav bu yarışmada bilmediği yerlerden sru çıkmış olabilir haksızlık etmemek lazım

0|0
    0|0
  • Yarışmada 2x2 yi sormuyorlar.

0|0
    0|0
  • Ders calismaktan gercek hayati unutuyorlar normaldir

0|0
    0|0
  • Olabilir.

0|0
    0|0
  • İşte eğitim sisteminin çarpıklığı

0|0
    0|0
  • Olabilir o anın stresi heycanı normal yani

0|0
    0|0
  • Yoksa sen o kişi misin?

0|0
    0|0
  • Şaşırmadım açıkçası😂

0|0
    0|0
  • Ne kadar sınav birincisi olursan ol sonu pos oluyor.

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    1
Yükleniyor...