Beren saat Kürt mü?

Duyunca çok şaşırdım aranızda bilenler vardır diye sorayim dedim. Beren Saati çok severim böylee bişey duyunca şok oldum.. Sizde sevmekten vazgectiniz mi ne yapayim bilemedimm..

Güncellemeler:
KUSURA BAKMAYIN AMA VATAN HAİNİ O
yazarmsıınnzz

0|0
16|33

En İyi Erkek Görüşü

• beren saat o. pu :)

0|2
    1|0

En İyi Kız Görüşü

• Konu Kürtlerden açılmışken, lisedeyken Kürt kelimesinin anlamını bile bilmiyordum düşünüyorum da arkadaşlarımın 4 tanesinden 3ü Kürttü iyi anlaşırdık. Üniversiteye gittiğimde ise ben Kürdüm diye özellikle altını çizen insanları gördükçe, Kürtleri, zaman içinde İranla ve Araplarla karışmış, Türklerin bir boyu, farklı bir kolu olarak düşünmüştüm. Hepimiz biliyoruz ki Türklerin kökeni Afanesyovaya kadar dayanır. (M. Ö. 3300 ile M. Ö. 1700) Kürt kelimesi de Kurt kelimesine benzediği için (tarihte bozkurt veya güçlü köpek Türklerin sembolü olmuştur aynı şekilde okuduğum bir kitapta yazar, kürt kelimesinin, karlı yollarda yürürken çıkan ''kart kurt'' seslerinden doğduğunu iddia ediyor) aklımda öyle yer etmiş olabilir. Bu düşüncelerime rağmen, onları kardeşim gibi görmeme rağmen, üniversitede ilk yılımda bir sebepten anlaşamadığım kız tanıdığı Kürt arkadaşlarını da yanına alarak üzerime yürümüştü. Kızla kendi aramda halledebilirdim meseleyi, bazılarının hemşehricilik yapması, taraf tutması, yandaş olması, gereksiz örgütlenmesi, gözdağı vermesi gerçekten çok yanlış. Buna rağmen yine de Kürtlerden nefret etmiyorum. Benim için insan önemli ırkı değil. Can önemli beden değil.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 32

• siz bu ayrımı yaptıktan sonra biz neden duralım ki?

1|0
    0|0
  • Kürt Laz Çerkez fark eder mi? O da insan bu da insan. İnsan ise bizdendir, önem arz etmemesi gerek ne olduğu nasıl olduğu..

1|0
    0|0
  • o nasıl laf yaaa... kürt olunca sogumuş muş.. düşünce yapının pkk dan farkı yok sende aynı onlar gibi bölücüsün

2|2
    0|0
  • niye kürt olması yaptığı sanatın kötü olmasına mı sebep
    ya da karakterinde farklı bir şey mi çıktı
    ya da insan olamaz mı kürt olunca
    ya da alevi ya da çerkes ya da yörük
    insanı insandan sev kardeşim
    elinde bir kur an var onu da okuyup anlayamıyorsunuz sonra din devlet kitap dolaşıyorsunuz. az mantıklı olmaya davet ediyorum insanlığı

1|0
    0|0
  • kürt olabilir de ne alaka şimdi sırf kürt diye sevmemek? bu bölücülüğü bazı kürtler de yapıyor bir de senin gibiler yapıyor. sanki herkes kendi etniğini kendi seçerek dünyaya geliyor...

0|0
    0|0
  • Hainlik yap, Devleti sırtından VUR, gariperi, kundak daki bebeği vahşice öldür. Sonra bölücülü yapıyorsun de. Hayat kürtlere güzel.
    TÜRK olmak suç zaten.

2|0
    0|0
  • Bence Türklük Kürtlük Araplık Fransızlık Arnavutluk bunların hiçbir önemi yok insan sınıfında olduktan sonra

0|2
    0|0
  • Kürt Türk ne fark eder ki yapmayın böyle arkadaşlar Kürtlerle Türkleri ayrım etmeyin onlarda insan sizde insansiniz onlarda müslüman sizde müslümansınız :/

0|0
    0|0
  • Ne kadar adi olduğunuzu daha önce kimse söyledi mi size?

0|0
    0|0
  • Kürt ve sasiracak birtarafi yok türk diye bizde turk sanatcilardanmi nefret edelim nekadar cahilce

0|0
    0|0
  • Kürt değil hdpli. Türkiye'de kendine solcu diyen kemalistlerin, sosyalistlerin, komünistlerin hepsi k/rtçüdür.

0|0
    0|0
  • Giresunlu benim memleketimden ama peş para etmez ben onu adamdan saymıyorum. Desteklediği parti yüzünden. Kara denizden böyle bozuk mahsul çıkmış işte.

0|0
    0|0
  • Kürt olup olmaması önemli değilde hdpye oy vermesi nedeniyle kendisini sevmem.

0|0
    0|0
  • insan işe boşver

0|0
    0|0
  • Olsa bişey fark eder mi? Magazin dünyasında onlara varana kadar ne adamlar var ;)

0|0
    0|0
  • Evet o da insan

0|0
    0|0
  • Kurt asilli evet, hdp ye oy veriyor

0|0
    0|0
  • Zaten sevmiyordum

0|0
    0|0
  • ilk kez duydum

0|0
    0|0
  • bende beğenır ve sempatık bulurdum ama taki hdpkk nın safında gorunceye kadar..

0|0
    0|0
  • Nefret ediyorum kendisinden

0|0
    0|0
  • Kürt türk fark edermi yeterki insan olsun

0|0
    0|0
  • Kürt olduğu için değil hdp tarafında olduğu için kendisi tam bir orospudur

0|0
    0|0
  • Vazgeç bu sevdadan pembeli

0|0
    0|0
  • Kurt mu dehil mi bilmiyorum ama katil devletcilerden ve muthis gicik aliyorum

0|0
    0|0
  • Kurtse kurt kizlari guzelmis derim :)

0|0
    0|0
  • Kürt değil

0|0
    0|0
  • niye kürt olmak suç mu? bu nasıl zihniyettir ya. ırkçılık normal birşey oldu artık bu ülkede...

0|0
    0|0
  • Vatan hainidir kendisi... dizisinde seyretmem reklamını yaptıgı beyaz eşya markasınıda almam şehitlerin ruhlarına saygısızlık olur.. tam bir vatan hainidir kendisi

0|0
    0|0

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 15

• Bilmiyorum, ilgilenmiyorumda. Ya neyin kafasındasınız kürtler insan değil mi her kürt teröristmiş gibi davranmayın ya.

0|0
    0|0
  • Kürt diye birini sevmekten vazgeçmem. Irkçı değilim

0|3
    0|0
  • Beren Saati bilmiyorum ama Kıvanç Tatlıtuğ , Hülya Avşar öyle.

0|0
    0|0
    • Hepsi hain mi yani

• Okumaya cahil demiyorsun okuyan mı cahil diyorsun yani. Garip bir cahillik

• @mahirizm Anlaşılan Kürt'sün. Sohbeti burada kesiyorum.

• Her kademesi ayrı utanç verici bu sorunun. Diyecek başka da bir şeyim yok.

0|0
    0|0
  • Yaşa baş sorduğu soruya bak. Bence sen nefes almaktan da vazgeçmelisin

0|1
    0|0
    • Bu yasa gelmiş hala bilgi yoksun. Bundan sonra da bundan bir cacık olmaz

• Normalde de sevmiyordum. Bir şey değişmedi. İnsanları kökenine göre ayırmıyorum zaten.

0|0
    0|0
  • Hyr o benim aşkım

0|0
    0|0
  • Kürt diye bir insan sevmekten vazgecilmez vatan hainiyse vazgecilir farkina varin artik su ayrimin ot gibi yasiyosunuz

0|0
    0|0
  • Her Kürt Terörist mi sanki neyine şaşırıyorsun insan olsun yeter

0|0
    0|0
  • saçmaladınız her kürt pkk lı mı siz asıl kendi içinizdeki pkklılardan korkun

0|0
    0|0
  • Kürt türk laz çerkez fark etmez hepimiz türkiye cumhuriyeti devletinde yaşıyoruz. Önemli olan insanlık vicdandır.

0|0
    0|0
  • Daha ne kadar ırkçı olabilirsiniz

0|0
    0|0
  • Kari hdpli :D ne diyosunw

0|0
    0|0
  • Ne alaka

0|0
    0|0
  • Sende sözde insansın biz şaşırdık mı?