Beren saat Kürt mü?

Duyunca çok şaşırdım aranızda bilenler vardır diye sorayim dedim. Beren Saati çok severim böylee bişey duyunca şok oldum.. Sizde sevmekten vazgectiniz mi ne yapayim bilemedimm..

Güncellemeler:
KUSURA BAKMAYIN AMA VATAN HAİNİ O
yazarmsıınnzz

0|0

En İyi Kız Görüşü

• Konu Kürtlerden açılmışken, lisedeyken Kürt kelimesinin anlamını bile bilmiyordum düşünüyorum da arkadaşlarımın 4 tanesinden 3ü Kürttü iyi anlaşırdık. Üniversiteye gittiğimde ise ben Kürdüm diye özellikle altını çizen insanları gördükçe, Kürtleri, zaman içinde İranla ve Araplarla karışmış, Türklerin bir boyu, farklı bir kolu olarak düşünmüştüm. Hepimiz biliyoruz ki Türklerin kökeni Afanesyovaya kadar dayanır. (M. Ö. 3300 ile M. Ö. 1700) Kürt kelimesi de Kurt kelimesine benzediği için (tarihte bozkurt veya güçlü köpek Türklerin sembolü olmuştur aynı şekilde okuduğum bir kitapta yazar, kürt kelimesinin, karlı yollarda yürürken çıkan ''kart kurt'' seslerinden doğduğunu iddia ediyor) aklımda öyle yer etmiş olabilir. Bu düşüncelerime rağmen, onları kardeşim gibi görmeme rağmen, üniversitede ilk yılımda bir sebepten anlaşamadığım kız tanıdığı Kürt arkadaşlarını da yanına alarak üzerime yürümüştü. Kızla kendi aramda halledebilirdim meseleyi, bazılarının hemşehricilik yapması, taraf tutması, yandaş olması, gereksiz örgütlenmesi, gözdağı vermesi gerçekten çok yanlış. Buna rağmen yine de Kürtlerden nefret etmiyorum. Benim için insan önemli ırkı değil. Can önemli beden değil.

2|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 32

3 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 15

Yükleniyor...